Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát dub 26, 2013 8:18 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Vševěd píše:
a co jsem asi ku.va napsal? že bílkoviny ano, a že nemusí být nutně z masa, ale nějaký bílkoviny bych po vývoj ditěte určitě nechal.
ale cpát ho fruktózou od rána do večera přece není žádné řešení

no ale to bola asi odpoved pre mna \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 26, 2013 8:37 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
možná to "quote" přece jen nebude tak marné \":roll:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 28, 2013 8:39 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jak to vidíte s INULINEM z čekanky ... \":?:\" : (i když nepřehánět - hlavně opatrně asi u těch s kandidozou...)
(dá se pít jako pražená "cikorka" (pít raději vlažnou či vychladlou)...ale v Meltě už tam cpou i pražený ječmen a žito.... \":mrgreen:\" , ale NEJLÉPE ASI v ČISTÉ PODOBĚ JAKO BÍLÝ PRÁŠEK je čistý inulin k dostání jako potravní doplňěk na: http://www.4fitness.cz/produkty/inulin-400g-95kc-p-247/
obsah sušiny 99,0 %
z toho Inulín 90,0 %
z toho Sacharóza 3,4 %
z toho Fruktóza 2,2%
z toho Glukóza 0,6 %
sodík 40mg / 100g
vápník 11,5mg / 100g
draslík 7,5mg / 100g

Inulín je čistě přírodní, prebiotický, rostlinný produkt získaný pomocí horkovodní extrakce z kořenů Čekanky. Inulín - tento bílý ,nasládlý, zcela rozpustný prášek je velmi oblíbenou složkou dietních koktejlů a zdravé výživy. Nejenže konzumace Inulínu zvyšuje vstřebatelnost kalcia, ale má i prebiotické účinky ( pomáhá obnovovat střevní mikroflóru ). Pro člověka jsou oligosacharidy Inulínu složité - nestravitelné, avšak pro střevní kultury ( střevní mikroflóru ) představují životně důležitý zdroj energie. Inulínové oligosacharidy jsou palivem střevní mikroflóry, díky tomu Inulín velmi příznivě utváří střevní prostředí. Jako plně rozpustná vláknina rostlinného původu hraje Inulín svoji roli též v nízkokalorické dietě a ve stravě diabetiků.

Inulín pomáhá vyrovnat a udržovat stálý krevní cukr.

V potravinářství se Inulínu používá jako nízkokalorické náhražky: cukru, tuku v krémových výrobcích, či mouky v zákuscích. Výhodami Inulínu jsou: nízký obsah kalorií ( pouze 25% kalorií řepného cukru ), mírná sladivost, pozitivní vliv na trávení a zažívání, pocit sytosti při požití i příjemná chuť. Inulín má význam i jako ochranný faktor před znečišťujícími vlivy. Za přítomnosti dostatečného množství vlákniny v potravě nedochází k takovému vstřebání jedovatého olova do organismu, které se bohužel vyskytuje jak v potravě tak ve vzduchu.

V neposlední řadě dostatek vlákniny znamená zdravé zažívání a snížení rizika rakoviny střeva! Což je v současnosti aktuální problém ČR. Zdravý člověk by měl denně přijmout minimálně 30g vlákniny v potravě. Vrchovatá polévková lžíce Inulínu = 14g rozpustné vlákniny


Naposledy upravil muflon dne ned dub 28, 2013 8:45 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 28, 2013 9:36 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Děkuji vám velmi za vaše názory, cením si jich. Samozřejmě se snažíme bílkoviny neopomíjet, o jejich důležitosti víme, ale uvěřili jsme tomu, že jich přehnané množství může škodit... Snažím se to nehnat do extrému ani jedním směrem. Jestli se mi to daří, posoudí různí lidé různě.
Samozřejmě se snažíme o co nejkvalitnější stravu... oříšky a semínka a výrobky z těchto odebíráme od Lifefood, pokud se do mě nepustíte, že se tomu nedá věřit \":-)\". Máslo, doma vyrobený kefír, ryby 1-2x týdně, o víkendu dáváme doma maso, takové které vybereme my, střídáme všechny druhy... Vajíčka mají ve školce povolená. K večeři doma dáváme to co jsem už psala, nebo luštěninové pokrmy (to je taky vláknina, ale zase bílkovina).
Nicméně každý den fakt ráno mají tu ovocnou snídani a když se vrátí ze školky, tak si sami vyžadují nějaké jablíčko, okurek, mrkev, nebo dáváme zeleninový salát, buď právě s jáhly nebo quinoou. Do salátů dáváme feta nebo mozarelu.
S tou tekutou stolicí dolítne ze školy pozdě odpoledne, takže proto jsem si to nedávala do souvislosti s naší ovocnou snídaní.
Chtěli po nás sepsat, co jí, a máme to pak konzultovat s dietní sestrou, tak jsem zvědavá, kterou vlákninu nám doporučí vynechávat, pokud dospěje k závěru, že je moc vlákniny.
Ráno tu ovocnou snídani dáváme proto, že se nám díky ní do nich podaří dostat množství tekutiny, šťávu z řepy a z mrkve, i tam proženeme pár zeleného listí a řapíkatého celeru. Dosud jsem tedy netušila, že by to mohlo být špatně \":-)\", myslela jsem, že děláme dobře pro tělo. Asi se toho jen tak nevzdáme, po ránu nechtějí žádné těžké jídlo, ani jejich milovaný chleba nebo jogurt. Jako první jídlo do půl hodiny po probuzení se můžou po ovoci utlouct. Pak už jsou otevření čemukoliv.
Díky za vaše případné otevření mých očí...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 7:03 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="Lenka":j6k2dj3f]Děkuji vám velmi za vaše názory, cením si jich. Samozřejmě se snažíme bílkoviny neopomíjet, o jejich důležitosti víme, ale uvěřili jsme tomu, že jich přehnané množství může škodit... Snažím se to nehnat do extrému ani jedním směrem. Jestli se mi to daří, posoudí různí lidé různě.
Samozřejmě se snažíme o co nejkvalitnější stravu... oříšky a semínka a výrobky z těchto odebíráme od Lifefood, pokud se do mě nepustíte, že se tomu nedá věřit \":-)\". Máslo, doma vyrobený kefír, ryby 1-2x týdně, o víkendu dáváme doma maso, takové které vybereme my, střídáme všechny druhy... Vajíčka mají ve školce povolená. K večeři doma dáváme to co jsem už psala, nebo luštěninové pokrmy (to je taky vláknina, ale zase bílkovina).
Nicméně každý den fakt ráno mají tu ovocnou snídani a když se vrátí ze školky, tak si sami vyžadují nějaké jablíčko, okurek, mrkev, nebo dáváme zeleninový salát, buď právě s jáhly nebo quinoou. Do salátů dáváme feta nebo mozarelu.
S tou tekutou stolicí dolítne ze školy pozdě odpoledne, takže proto jsem si to nedávala do souvislosti s naší ovocnou snídaní.
Chtěli po nás sepsat, co jí, a máme to pak konzultovat s dietní sestrou, tak jsem zvědavá, kterou vlákninu nám doporučí vynechávat, pokud dospěje k závěru, že je moc vlákniny.
Ráno tu ovocnou snídani dáváme proto, že se nám díky ní do nich podaří dostat množství tekutiny, šťávu z řepy a z mrkve, i tam proženeme pár zeleného listí a řapíkatého celeru. Dosud jsem tedy netušila, že by to mohlo být špatně \":-)\", myslela jsem, že děláme dobře pro tělo. Asi se toho jen tak nevzdáme, po ránu nechtějí žádné těžké jídlo, ani jejich milovaný chleba nebo jogurt. Jako první jídlo do půl hodiny po probuzení se můžou po ovoci utlouct. Pak už jsou otevření čemukoliv.
Díky za vaše případné otevření mých očí...[/quote:j6k2dj3f]
Lenko, znam deti, ktere jedi priblizne totez co pises. A prestaly mit anginy a dalsi nemoci. Pokud ma tvoje dite jen obcas prujem, tak gratuluju. Existuji horsi zdravotni problemy. Prujem stejne jako horecka je znamka, ze se telo o sve zdravi stara samo. Prujem znamena, ze je tam neco ceho se chce zbavit, ale nemyslim, ze by to bylo to ovoce. V zadnem pripade nedoporucuju resit prujem s doktorama, tedy urctite zadne prasky. A na techto strankach taky hodne lidi netusi, ze bilkoviny obsahuje i brokolice ... Prujem je ocista a je stoprocentne lepsi nez opak, tedy zacpa. Jestli se chces prujmu zbavit, tak muzes te ociste pomoct treba aktivnim uhlim nebo zelenym nebo jinym jilem, ktere na sebe navazi spousty skodlivin, ktere do streva nepatri.
Na techto strankach dost lidi odsuzuje ovoce. Ja znam nekolik postupu ktere stravou leci temer cokoliv a ovoce byva podstatnou soucasti lecby

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
j6k2dj3f


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 7:10 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Omlouvám se, ale jídelníček, který jste nám napsala napoprvé je dost diametrálně odlišný od toho, co popisujete teď...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 7:37 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Ano... ještě jsem zapomněla napsat, že ve škole má i povolené k svačině mléčné kysané produkty s ovesnými polštářky, i sýr mu dávají.
Neobtěžovala jsem se tím vypisovat, co všechno jí, vypsala jsem pouze ty potraviny, ve které si myslím že je vláknina, a žádala jsem posouzení, zda je to moc vlákniny na jednoho malého člověka. Omlouvám se za nedorozumění.

Odsuzuju dnešní trend, že se má pořád do všeho přidávat extra vláknina, a že 3x denně chleba a jiné obiloviny.
Vlákninu přijímáme z těch věcí, které jsem psala - ovoce, zelenina, luštěniny, pohanka quinoa jáhly... párkrát do týdne (někdy to vyjde jenom 2x během 14dní) doma upečený chleba. Právěže se bojím, co se jim na naší vláknině nebude líbit. Příliš vlákniny je první reakce lékařů, když přijdu s tím, že dítě má řídkou stolici. Vím, že hodně lidí věří tomu, že moc ovoce škodí. Teď ještě zbývá, aby někdo přišel na to, že příliš zeleniny škodí. A bude vymalováno \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 8:00 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Podle mně vláknina nemůže za řídkou stolici. Spíš za zácpu (když je jí hodně a málo tekutin).

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 9:22 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
[quote="pv33":1nxbo704]Lenko, znam deti, ktere jedi priblizne totez co pises. A prestaly mit anginy a dalsi nemoci. Pokud ma tvoje dite jen obcas prujem, tak gratuluju. Existuji horsi zdravotni problemy. Prujem stejne jako horecka je znamka, ze se telo o sve zdravi stara samo. Prujem znamena, ze je tam neco ceho se chce zbavit, ale nemyslim, ze by to bylo to ovoce. V zadnem pripade nedoporucuju resit prujem s doktorama, tedy urctite zadne prasky. A na techto strankach taky hodne lidi netusi, ze bilkoviny obsahuje i brokolice ... Prujem je ocista a je stoprocentne lepsi nez opak, tedy zacpa. Jestli se chces prujmu zbavit, tak muzes te ociste pomoct treba aktivnim uhlim nebo zelenym nebo jinym jilem, ktere na sebe navazi spousty skodlivin, ktere do streva nepatri.
Na techto strankach dost lidi odsuzuje ovoce. Ja znam nekolik postupu ktere stravou leci temer cokoliv a ovoce byva podstatnou soucasti lecby

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1nxbo704


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 11:11 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Mohu se zeptat, co je to za školu, to je nějaká soukromá alternativní? Že jim tam "povolují" potraviny.....cožpak člověk i v dětském věku nemá ochutnat všechno s mírou???? Co škola zakáže, to děti spolehlivě bude lákat, to mi věřte a nakonec se urvou z řetězu a odříkaného chleba největší krajíc.....
Diktatura v zájmu "dobra" je pořád diktatura. Pokud se někdo rozhodne pro nějaký alternativní životní styl jako dospělý - OK, ale dítě bychom neměli mermomocí omezovat ve výběru jídla. Vaši rodiče vás taky drželi tak zkrátka? Upřímně to nechápu. Další tlaky na dítě co smí a nesmí jíst.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 11:37 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Lenka píše:
........K lékaři jsem původně šla s tím, že vezmou vzorky krve a zjistí nesnášenlivost sóje, mléčné bílkoviny nebo obilovin........

Nektere veci jsou nejasne ale co se povazuje za svinstvo je soja. S vyjimkou fermentovanych produktu jako Natto, Miso a asi Tempeh.
Soja pry za moc nestoji ani bez chemie, ale pri zpracovani se pouzivaji nejake jedy a predevsim je dnes uz vsechna soje geneticky modifikovana tak, aby na rozdil od plevele snasela herbicidy, pesticidy a pod, predevsim Roundup (nebo jak se to jmenuje). A tato svinstva pak v soji zustanou davas je klukovi. url]http://druidova.mysteria.cz/ZDRAVA_VYZIVA/VYHYBEJTE_SE_GMO.htm[/url]
Na ukazku z toho clanku... píše:
Rizika pro děti a těhotné ženy

GMO potraviny zřejmě představují velké nebezpečí pro děti a těhotné ženy. Vyplývá to z pokusů na krysách. U kontrolní skupiny krys krmené nezmutovanou sójou byla pozorována úmrtnost mláďat kolem 10 procent. Poté, co byly GMO sójou krmeny samičky krys, zahynula většina jejich mláďat. Mláďata která přežila a byla dále krmena GMO krmivem, byla zřetelně menší a dospělosti pak obvykle neplodná.

Varlata krys krmených GMO sójou změnila běžnou růžovou barvu na tmavomodrou. U mláďat krmených GM sójou docházelo ke změnám spermatu a embrya získaná od takto krmených myší vykazovala změněny v DNA. Potomstvo takových myší bylo méně četné a menší.

V indickém statě Haryana se dostavily u bizonů krmených GMO krmivem potíže s rozmnožováním - samice nebyly schopné mláďata donosit, docházelo k potratům nebo i neplodnosti. Kolem dvaceti amerických farmářů prokázalo, že po požívání GMO krmiv se staly tisíce jimi chovaných prasnic sterilními. Docházelo k falešným březostem a v těle matek se vyvíjely zrůdy. Plodnost ztrácí po těchto krmivech i skot.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 2:47 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Ano, taky jsem to četla a soju nedáváme, i když ve škole asi něco takového občas dostanou... No, vlastně se nesmí pořádně jíst už nic... Máme na výběr už jen samé jedy... Takže teď jde o to brát od každého jedu trochu, abychom se nepředávkovali jen jedním jedem...

Mirabelko, škola je v zahraničí... tam se víc akceptuje vegetariánství, avšak veganství už ne.
Řekli jsme ne maso, ale na svačinu normálně valí chleba se sýrem, jogurt s müsli, palačinky.... Právěže samá vláknina... Ale když jsem konzultovala s kuchařkou, tak se mi snažila rozmluvit právě to ovoce.
Nebojím se, že naše dítě by bylo nějak šíleně omezované... Jde hlavně o to, ať mají radost ze
života, je fakt že z životního stylu na ovoci a zelenině dokáže mít radost asi pouze dospělák, který to dělá z nějakého
přesvědčení.

Musím ale říct, že u dětí nějaká ta "diktatura" vždycky být musí... Když jim dám na výběr, tak budou chtít pořád buchty, palačinky, sladkosti každý den, sladké nápoje, sladké jogurty, atd atd atd.
Rodiče bohužel musí jednat za ně v jejich zájmu i v zájmu samotných pracujících rodičů. Tam už to pak záleží na nich, jestli jsou aspoň trochu rozumní a umí si např. i ohlídat třeba při veganství dostatečný příjem živin, ale také na většinové společnosti, která ráda kamenuje jednotlivce s odlišnými vzorci chování.
Když budu úplně hodná maminka, tak možná na tom budou děti jako u ostatních rodičů kolem mě - pořád doma s nemocemi a na lécích. Zeleninu nebudou chtít vůbec. Díky tomu, že ji dostávali od malička, ji teď považují za běžnou součást jídla a mají na ni vyloženě chuť.
To se ví, že občas něco dostanou (ode mě nebo od kamarádů), a ono takzvané od každého trochu, ale určité potraviny prostě mají přednost na úkor jiných - když sečtu množství cukru, které do sebe dostanou ve stravě, kterou se běžně děti denně krmí, tak půl kila určitě. A to bych byla spíše zlá maminka, nemyslíte? \":-)\"

Nicméně na úvahy tohoto typu tu je jiné vlákno, stravování dětí se to myslím jmenuje. O samotné vláknině jsem se tu toho moc nedozvěděla. V postatě jen to, že místo ovoce bych jim měla dát raději nějaké "plnohodnotné" jídlo. No nic, dám pak vědět, co vymysleli ti lékaři.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 8:53 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Lenka píše:
............O samotné vláknině jsem se tu toho moc nedozvěděla. V postatě jen to, že místo ovoce bych jim měla dát raději nějaké "plnohodnotné" jídlo. .....

Koukam, ze moje prispevky o ovoci a zelenine te nezaujaly \":?\"

Jeste dotaz, ma syn prumy i o prazdninach nebo o vikendu, kdyz neji ve skole?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 9:57 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Kdepak, zaujaly \":-)\", jen jsem se k tomu dostala až dnes. Jestli správně chápu tvou pointu, tak ta je všude stejná, ovoce zelenina zkrátka léčí a jsou osvědčené (plus ještě další vychytávky). Na to Jarda podotýká, že však nesmí být uměle vypěstované.
Návod pí Budwigové je úžasný, přesně takto jsem se děti snažila stravovat, než jsem pak začla pomalu zařazovat ono od každého něco. Není mi to neznámý postup. Ale ovozel jsou nadále nejdůležitější součástí našeho jídelníčku.
Matně si vybavuji, že občas ty řídké stolice bývaly tu a tam i tehdy. A tehdy mi bylo řečeno, že když těch tekutin je moc, tak je holt někdy stolice řídká. I když pořád nevím, co si mám myslet o nenatrávených kouscích. Asi moc hltají a nekoušou pořádně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 5:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Dobrý den.. Můj 7-letý syn mívá párkrát to týdne tekutou stolici sestávající z nestrávených kousků jídla a občas má nějakou vyrážku na bradě a tvářích. Vůbec jsem netušila, o co jde, vypravili jsme se za lékařem. Všichni hned reagují tím, že má asi nadmíru vlákniny. Ano, ráno je čistě jen ovoce prohnané lisem, ve školce pak mají o půl 10 ovoce z domu, pak oběd - vegetariánský. Nevím však přesně, co mu dávají. Odpoledne svačina - též nevím, co mu dávají, ale domluvili jsme se, ať mu nedávají žádné pečivo, anebo je silně omezené.
Doma pak dostávají oříšky, pohanku mixovanou s ovocem, zeleninový salát, jáhly, nebo nějakou hustou polévku z fazolí (jednou za 14dní) nebo zeleniny.... Je to velmi různé.
S ovocem a zeleninou to rozhodně nemáme přehnané, i když toho sníme více, než asi běžný člověk, který ovozel zcela přehlíží.
Jak je to s tou vlákninou? To je jako špatně, když se snažíme maso, pečivo, a takovou tu klasiku nahradit ovocem, zeleninou, pohankou, jáhlami, quinoou,občas luštěninami, oříšky ? Vůbec tomu nerozumím. Děkuji za případný názor!

Tak sice zdravá strava jak ji popisujete určitě pro děti vhodná je, ale jak vám píše člen Vševěd konkrétně u uvedených problémů bych fruktózu zkušebně na nějakou dobu asi vyloučil a musíte mu opravdu dodat dostatek bílkovin. Sice nikde není psáno, že musí jít nutně o maso i když u dětí v mase zase takový problém nevidím, ale třeba vejce a sýry určitě ano a také luštěniny jsou dobrý zdroj. Vše se dá spočítat na kalkulačce stránek flora.cz a také testovat, čili určitě si nechte udělat celkovou bílkovinu z krve a uvidíte jak si stojíte. Pokud bude hodnota pod 75 g/l tak určitě zvednout na optimálních 80 g/l. Vláknina z ovoce zase takový problém většinou nepředstavuje, to by pak mohlo jít spíše o reakce oslabené slinivky, nebo jater, tam se pak vyskytují zbytky nestrávené potravy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz