Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 344 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: čtv lis 12, 2009 11:18 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 9:15 pm
Příspěvky: 4
Áno soľou.
Tá urina sa môže zbierať aj od rána? ...alebo sa používa len čerstvá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pát lis 13, 2009 7:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
spibe píše:
Áno soľou.
Tá urina sa môže zbierať aj od rána? ...alebo sa používa len čerstvá?

Vzhledem k tomu, že část se může dostat do úst, je vhodné používat čerstvou, což má velikou výhodu i ve správné tělové teplotě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: ned lis 15, 2009 7:22 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Tu teplotu chcem potvrdit. Je to dost podstatne. Ked je urina cerstva a ma teplotu tela, nenastanu po kontakte s cuchovymi senzormi ziadne reakcie, ale ked si tam napriklad nalejem uz studenu urinu, tak obcas ma tak zacne stipat v nose, ze sa mi cela tvar do cervena sfarbi, aj s ocami. \":-)\" Preto je lepsie vycurat a naliat... naco to komplikovat, hehehehe.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sul
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 4:50 am 
Offline

Registrován: pát říj 02, 2009 4:54 am
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Manzel je velmi konzervativni,ale ocistu zacal provadet pravidelne.Muzete doporucit jakou soli mu nejmin ublizim?Je vhodna take kombinace s MMS?Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sul
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 9:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ditac píše:
Manzel je velmi konzervativni,ale ocistu zacal provadet pravidelne.Muzete doporucit jakou soli mu nejmin ublizim?Je vhodna take kombinace s MMS?Dekuji

Nepíšete sice jakou očistu, ale předpokládám že néti. Já sám ji konám zásadně pomocí vlastní čerstvé uriny, čímž se docílí naprosto nejlepších výsledků a nijak to nepálí, protože jde o látku tělu vlastní. Jinak sůl může být jak mořská, tak obyčejná kuchyňská, ale asi nejvhodnější je himálajská. Kombinace s MMS je nesmysl, to by se účinky rušily, ale dá se použít na néti slabý roztok aktivovaného MMS, tak cca 2 kapky do 0,5 litru tekutiny a podle snášenlivosti pak třeba opatrně přidat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: sob úno 13, 2010 11:30 pm 
Offline

Registrován: sob úno 13, 2010 11:24 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer,
můžu tuto metodu použít při nachlazení, když mám rýmu a ucpaný nos? Nebo ji lze provádět jen jako prevenci?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2010 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
losz píše:
Dobrý večer,
můžu tuto metodu použít při nachlazení, když mám rýmu a ucpaný nos? Nebo ji lze provádět jen jako prevenci?
Děkuji.

Pokud jde o néti, tak ano, to lze používat jako prevenci i jako léčebný postup a při léčení rýmy je vhodné současně aplikovat křenovou kašičku s citrónem na ředění a vyloučení hlenů, což proces dost urychlí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: úte úno 16, 2010 7:36 am 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Dobrý den, Jardo,
konečně jsem se odhodlala podle vašeho návodu provádět Džala néti. Opravdu na tom nic není - návod je perfektní - nevím- čeho jsem se bála. Po třech dnech aplikace mám rýmu, kterou jsem neměla a trochu kašel. Je to normální - uvolňují se nahromaděné nečistoty? Ode dneška chci provádět tuto očistu ráno i večer. Do vody přidávám himalájskou sůl, ještě jsem se neodhodlala k urině. Po jaké době - asi tak - ze mě nečistoty vyjdou? Poznám to nějak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: úte úno 16, 2010 11:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Nevada píše:
Dobrý den, Jardo,
konečně jsem se odhodlala podle vašeho návodu provádět Džala néti. Opravdu na tom nic není - návod je perfektní - nevím- čeho jsem se bála. Po třech dnech aplikace mám rýmu, kterou jsem neměla a trochu kašel. Je to normální - uvolňují se nahromaděné nečistoty? Ode dneška chci provádět tuto očistu ráno i večer. Do vody přidávám himalájskou sůl, ještě jsem se neodhodlala k urině. Po jaké době - asi tak - ze mě nečistoty vyjdou? Poznám to nějak?

Ano, v první fázi se uvolní spousta bordelu, který v těle nemá co dělat. Podpořit to můžete křenovou kašičkou s citrónem, která hleny pěkně naředí a pomůže vyloučit z těla. Provádět se dá třeba desetkrát denně i více a nic s tím nezkazíte. Urina je mnohem vhodnější, protože nevysušuje sliznice jako sůl a odhadnout dobu za kterou se vyčistíte je fakt jasnovidecký výkon, to opravdu neumím zaleží to na mnoha faktorech, které neodhadnu. Poznáte to podle velice zlepšeného čichu, což může být i protivné, mnohdy mám čich jako náš pes a docela mi to i vadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: úte úno 16, 2010 8:11 pm 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Moc děkuji a zdravím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: úte úno 16, 2010 11:25 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Da sa ta urina na dzala neti naliat do aktivovanej kvapky MMS, vylepsi to cistiaci ucinok?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 10:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Da sa ta urina na dzala neti naliat do aktivovanej kvapky MMS, vylepsi to cistiaci ucinok?

Ano je to možné aplikovat i takto a sám jsem zkoušel nasávat do čelních dutin, dost naředěné, aktivované MMS. Fungovalo to výborně a ani to nebylo zase tak moc nepříjemné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 7:40 pm 
Offline

Registrován: stř úno 17, 2010 7:36 pm
Příspěvky: 5
Zdravim. Chcel by som sa spytat na Vas nazor na podobnu ocistu nosnych dutin, len s tym rozdielom, ze sa voda(slana) naberie do ust a po predkloneni vyteka nosom. Pripadne existuje aj variacia, ked sa voda nasava nosom a vypluva ustami (co chce trosku cviku)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 8:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lukas píše:
Zdravim. Chcel by som sa spytat na Vas nazor na podobnu ocistu nosnych dutin, len s tym rozdielom, ze sa voda(slana) naberie do ust a po predkloneni vyteka nosom. Pripadne existuje aj variacia, ked sa voda nasava nosom a vypluva ustami (co chce trosku cviku)

To jsou pouze jiné varianty néti a pro většinu lidí jsou bez patřičné instruktáže hůře proveditelné, než uvedená varianta. Já sám občas používám nasávání nosem, ale ten obrácený postup z úst do nosu neprovádím z jednoduchého důvodu. Ústní dutina je snad nejzamořenější místo v celém organizmu a nechci si do dutin zbytečně zanášet nějaké nové breberky, podle mě je jich tam i tak až dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2010 5:05 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 60
Nejprve co o neti rika kniha pranajama od Lysebetha.
Džalanéti
nosní sprcha

Néti, metoda k pročišťování nosních dírek nasáváním vody z prosté misky, má jistě nejblíže k původním technikám jógy. Jógini a staroindičtí ršiové žijící u vodních toků či pramenů velmi pravděpodobně nasávali čistou vodu do nosních dírek z dlaně. Potom používali misku, a proto zavedli techniku popsanou v knize Učím se jógu -
Sbohem, rýmo!
Jógini znají různé způsoby pročištění organismu a jeho udržování v čistém stavu. Do určité míry tělo samo vylučuje spontánně zbytky a toxiny: ledviny filtrují krev a močí vylučujeme zejména sloučeniny močoviny, jež jsou velmi toxické; střeva zbavují tělo zbytků trávení; kůže rovněž vylučuje toxiny a konečně plíce vylučují především zbytky kysličníku uhličitého. Jóga pomáhá těmto orgánům v jejich práci, podporuje přírodu v jejím očistném úsilí, neboť existují i zbytky, jež tělo nemůže vyloučit automaticky. Tak si musíme denně mýt kůži, čistit si zuby apod. Jóga jde dále, a dokonce mnohem dále.
Podívejme se nejdříve na techniku néti – „nosní sprchy“, jež není ani obtížná, ani nepříjemná.
Dýchat znamená žít, ale pro správné dýchání musí být nos čistý. Dýchací ústrojí vylučuje určité množství hlenu, jenž zachycuje ze vzduchu prach, aby se nedostal až do plic. Miniaturní pohyblivé řasy dopravují částečky prachu ven k organismu pohyby opačného směru, nežli přichází vzduch. Smrkáním se zbavujeme značné části tohoto slizu, resp. hlenu, avšak jógini to považují za nedostatečné. Propláchnutí nosu – néti – vyčistí důkladně nosní sliznici, jež je bohatě zásobena nervy. Reflexní cestou je možno bohatě ovlivňovat funkci i orgánů velice vzdálených. Tak v medicíně existuje technika nazývaná „endonazální reflexoterapie“, jež se snaží dosáhnout léčebných výsledků lechtáním nervových zakončení v nosní sliznici. Metoda néti čistí nos důkladně.
Touto sprchou, jež je ostatně prospěšná i očím díky aktivizaci krevního oběhu v nosních dutinách, je rovněž příznivě ovlivňován čichový nerv. Navíc nás néti chrání proti rýmě, proti níž dosud nebyl objeven žádný specifický lék. Technika je velmi jednoduchá.
Potřebujeme všeho všudy misku s vlažnou slanou vodou. Neslaná voda by pro některé osmotické jevy způsobila svědění. Přidáním zarovnané kávové lžičky soli zajišťujeme osmotickou rovnováhu se zevním prostředím. Je-li voda převařená, tím lépe.
Misku držíme vodorovně a namočíme nos do vody. Vodu ovšem nasáváme tak, jako vdechujeme vzduch: voda by vnikla do organismu příliš prudce. Učiníme malý pohyb hrtanem, působící jako pumpa. Voda postupně vnikne do nosu, takže po několika pohybech „pumpou“ ucítíme slanou chuť v krku. Vzduch nesmí vniknout do organismu současně s vodou. Přestaneme nasávat, počkáme několik vteřin s nosními dírkami ve vodě a necháme vodu postupně vytéci z nosu. Pak „sprchu“ znovu opakujeme.
Po třech (nebo více) naplněních nosu vypudí vodu z nosu několik nucených (silných) výdechů; přitom střídavě uzavřeme nosní dírky prstem. To je vše.Zkuste to a uvidíte výsledky!
Jak se jóga postupně zdokonalovala, stávaly se její techniky propracovanějšími. Dá se předpokládat, že později k provádění džalanéti používali účelovou nádobku, pojmenovanou „lota“, která se podobala čajové konvici. Celý postup je sám o sobě velice snadný a příjemný.
Technika
Lota se naplní osolenou vodou. Někteří jógini používají tak teplou vodu, jak snesou, jiní vodu pokojové teploty, ba i studenou. Každý postup má své výhody. Teplá voda lépe a rychleji uvolňuje hleny zachycené v nosních dírkách; studená voda povzbuzuje a otužuje: nechť si každý vybere podle libosti.
Soli je asi jedna kávová lžička (zarovnaná) na jednu lotu (půl litru).
Abyste provedli džalanéti, zaveďte si nástavec loty například do levé nosní dírky. Hlavu skloňte napravo a nechte vodu vtékat do nosu: sama vyteče druhou nosní dírkou. Aby špice nepropustně utěsnila nosní dírku, musí mít kuželovitý tvar.
Důležité: během celého postupu musí ústa zůstat otevřená, ať dýcháte nebo ne.
Když asi polovina obsahu loty proteče levou nosní dírkou do pravé, opakujte stejný postup s druhou nosní dírkou.
Když nemáte lotu, můžete džalanéti provádět… s čajovou konvicí. V tomto případě se ale její špička nezavádí do nosní dírky, ale k jejímu otvoru. Je to sice méně praktické, ale funguje to také dobře. Vhodné je i kapátko.
Vysoušení nosních dírek
Po džalanéti je velice důležité nosní dírky a skořepu nosní vysušit. Nejprve skloňte hlavu a nechte zbytek vody sám z nosních dírek vytéci. Vysoušení se provádí tím, že se provětrají. Proto předkloňte trup a levou rukou uchopte za zády pravé zápěstí. Oběma nosními dírkami potom silně vydechněte a sklánějte hlavu dolů. Nadechněte se, okamžitě energicky vypuďte vzduch z obou nosních dírek, přitom zvedejte hlavu. Totéž proveďte s úklonem hlavy nalevo, pak napravo atd.
Dodržujte tento postup: hlavu sklonit, hlavu zvednout, naklonit nalevo, naklonit napravo. Pokračujte tak asi jednu až dvě minuty, dokud nejsou obě nosní dírky dokonale suché. Asi nemusíme dodávat, že toto vysoušení můžeme používat pro každou formu néti.
Vysušení nosních dírek je velice důležité:
silně vypuďte vzduch, přitom zvedněte hlavu…… pak ji skloňte…potom vlevo (a grimasa nevadí!).nakonec napravo a to vše opakujte alespoň po dobu jedné minuty.

Nyni moje zkusenosti.Vzdy kdyz jsem neti zkousel,tak jsem to odskakal zanetem dutin.Nevim kde nastala chyba.Nyni po vleklych a opakovanych zanetech sem se rozhodl pro experiment s propolisovou tinkturou,kterou jsem naredil s asi 2dcl teple vody a proplachl dutiny.Tak uvidime co to udela a s vysledkem se pak podelim.


Naposledy upravil Dave dne stř bře 03, 2010 2:01 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 344 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz