Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 344 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 7:24 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Don Alejo píše:
Vůbec není třeba se obávat velkého tlaku. Kapátko je malé a i při poměrně rychlém vstříknutí to nic nedělá. Občas to v nose jen trochu lechtá. Není ale problém vstřikovat tekutinu pomalu.

Přidávém tedy pár fotek: Největší problém bude asi sehnat vhodný spojovací element. Tu pružnou "gumovou" hadičku. Já jsem ji našel náhodou v dílně v šuplíku. Neznám její původ (myslím že nějak souvisí s elektrotechnikou). Z kapátka je ten rozšířený konec naříznutý pilníčkem na sklenéné ampule, ulomený a zahlazený brusným papírem. Možná by se dalo použít i samostatně koupené kapátko s gumičkou.

http://img858.imageshack.us/img858/9816/strikacka1.jpg
http://img863.imageshack.us/img863/5523/strikacka2.jpg
http://img824.imageshack.us/img824/4599 ... apatko.jpg

Tohle lze vyřešit poměrně jednodušše - použijte trychtýř a problém je vyřešen \":)\" není úplně žádoucí hnát tam vodu pod tlakem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 7:26 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Don Alejo píše:
Můžu potvrdit, že čerstvá urina je na proplachování dutin - néti - ideální. (Slaná voda je moc agresivní a nepříjemná.) Vůbec není potřeba urinu ředit vodou (myslím, že je to spíš na škodu věci). Urina ovšem musí být kvalitní, nejlépe je jíst stravu bezmasou (kousek sýra a vajíčko moc nevadí) a bez slaných polévek. Když chci kvalitu uriny "urychlit" piji jablečný ocet. Potom je urina krásně čirá, vodová, zásaditá, jen slabounce nažloutlá (pozn.: s vitaminem C je více žlutá), jemné (příjemné) chuti a vůně, nedráždí a napálí.

Já na aplikaci používám takový zlepšovák: plastovou injekční stříkačku (myslím že ta moje má 5ml) a skleněné kapátko (z Nasivinu, z uříznutým a zahlazeným rozšířením). Stříkačka je s kapátkem spojená kouskem měkké bužírky, takže je to spojení flexibilní. (Ústí stříkačky musí být silné zhruba stejně jako kapátko.) S tímto můžu urinu aplikovat přímo do hloubky nosního otvoru nebo až do dutiny. Hlavu přitom skláním nad umyvadlem. Jinou aplikaci si ani neumím představit. Toto je pohodlné a komfortní. Myslím že na stříkačku by se dal použít i jiný aplikátor (nějaká hadička, nebo trubička), ale kapátko mi příde nejlepší, protože je hladké a neškrábe nosní dírku a sliznici.

Slaná voda není agresivní, pokud se dodrží správný postup. Musí být vhodná sůl a vhodná koncentrace...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2011 2:28 pm 
Offline

Registrován: ned pro 19, 2010 7:54 pm
Příspěvky: 10
Je možné praktikovat proplachování čelních dutin a očí, když má člověk chlamydie nebo parazity v močovém měchýři. Nedošlo by k přenosu těchto bakterií?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2011 4:14 pm 
Offline

Registrován: pon pro 20, 2010 10:04 pm
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Doporučil bych používat k průplachu zásadně urinu, souběžně také čistit střeva a posílit nadledvinky, což by mělo zánětlivé procesy utlumit, jde totiž vždy o zanesené střevo a otevření náhradního kanálu těla k odvodu toxinů.

Dobry den, dakujem za odpoved. Ocistu hrubeho creva mate krasne rozpisanu. Vyskusam. Nenasla som ale na Vasej web stranke nic o tom ako posilnitn nadoblicky (nadledvinky \":)\" ) Mohli by ste mi, prosim, poradit? Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2011 5:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Klara2606 píše:
Je možné praktikovat proplachování čelních dutin a očí, když má člověk chlamydie nebo parazity v močovém měchýři. Nedošlo by k přenosu těchto bakterií?

Obávám se, že chlamidie nikdy nejsou lokalizovány pouze někde, ale vždy jsou v celém těle, čili to by nijak vadit nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2011 5:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hafnium píše:
Dobry den, dakujem za odpoved. Ocistu hrubeho creva mate krasne rozpisanu. Vyskusam. Nenasla som ale na Vasej web stranke nic o tom ako posilnitn nadoblicky (nadledvinky \":)\" ) Mohli by ste mi, prosim, poradit? Dakujem

Je to zde mnohokrát popsáno, ale zopakuji. Dává se rozmělněná lékořice dvakrát, až třikrát denně malá lžička a k tomu vitamín B5 1000mg denně a vitamín B1 100 mg denně. Problém může být u lidí s vysokým tlakem, protože lékořice tlak dost zvedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: úte dub 26, 2011 2:21 pm 
Offline

Registrován: pon led 17, 2011 1:20 pm
Příspěvky: 34
Zdravím i já jsem hned na po prvé zvládla průplach nosu , dělám to jen urinou a nemám s tím žádný problém . Akorát se mi spustila rýma a asi chřipka . možná po nachlazení .Myslím že se tělo čistí , která po pár dnech odeznívá a nos už není ucpaný . Dělám to pet láhvi dle vašeho návodu a je to fajn. Kefir piji stále už tak asi 3 měsice bez přestávky nevadí? tak 7 dc moc mi chutná a vždy se na něj těším i tvaroh který dělám a syrovátku piji zahřeje , klystýry dělám tak též asi 1 týdně taky urinou s vodou a mohu doporučit . Akorát ph moče mám trochu vyžší? tj kolem 7-8 ale to taky asi nevadí že? . A nedávno dokonce i 8-9 mohlo to být asi po koupelích sirnatých? v lázních ,Jinak ekzém mám klidný a pokožka zatím ještě suchší ale mazání jsem omezila jen 1-2 denně a to jen běžné pletové mléka . váha se drži pořad stejně tj mám asi 13 kilo dolů tak za rok a půl . a citím se dobře snažím se stravovat dle vašich rad .Jen mi je pořád zima .A ještě vzpomenu mazání se urinou myslím taky zjemnovalo pokožku . rty ,no hold je třeba vše zkoušet a bez ostychu . mnoho krát děkuji za tyto nejlepší!!!!! stránky rady od Vás a vaš čas věnovaný nám nemocným a uzdravujicím se a přeji taky moře zdraví děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: úte dub 26, 2011 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
slunce píše:
Zdravím i já jsem hned na po prvé zvládla průplach nosu , dělám to jen urinou a nemám s tím žádný problém . Akorát se mi spustila rýma a asi chřipka . možná po nachlazení .Myslím že se tělo čistí , která po pár dnech odeznívá a nos už není ucpaný . Dělám to pet láhvi dle vašeho návodu a je to fajn. Kefir piji stále už tak asi 3 měsice bez přestávky nevadí? tak 7 dc moc mi chutná a vždy se na něj těším i tvaroh který dělám a syrovátku piji zahřeje , klystýry dělám tak též asi 1 týdně taky urinou s vodou a mohu doporučit . Akorát ph moče mám trochu vyžší? tj kolem 7-8 ale to taky asi nevadí že? . A nedávno dokonce i 8-9 mohlo to být asi po koupelích sirnatých? v lázních ,Jinak ekzém mám klidný a pokožka zatím ještě suchší ale mazání jsem omezila jen 1-2 denně a to jen běžné pletové mléka . váha se drži pořad stejně tj mám asi 13 kilo dolů tak za rok a půl . a citím se dobře snažím se stravovat dle vašich rad .Jen mi je pořád zima .A ještě vzpomenu mazání se urinou myslím taky zjemnovalo pokožku . rty ,no hold je třeba vše zkoušet a bez ostychu . mnoho krát děkuji za tyto nejlepší!!!!! stránky rady od Vás a vaš čas věnovaný nám nemocným a uzdravujicím se a přeji taky moře zdraví děkuji

Tak vidíte, že to jde a postupně si projděte i rozdělení potravin na jin a jang, což vám umožní se i zahřát. Nicméně pokusy konejte opatrně, protože to může zase zhoršit ten váš problém. Také s tím pH to nepřehánějte, ono držet trvale vysoké pH také není ideální, to pak trpí močové cesty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2011 9:55 am 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 10:50 am
Příspěvky: 28
Dobrý deň.
Dnes ráno som si uvedomila že mám upchatú pravú nosnú dierku viac ako inokedy, tak som sa odhodlala vyčistiť si dutiny urinou. Rozriedila som ju asi na polovicu a skúsila.
Dnes ma to výnimočne štípalo až niekde v očiach, až sa to nedalo vydržať, z druhej nosnej dierky to išlo lepšie, ale vcelku mi ako keby tá voda dnes nechcela cez nosné dierky pretekať.
Píšete, že urina je na výplach príjemnejšia ako slana voda, no u mňa to bolo naopak. Čím to mohlo byť? Nevadí, že pH moču mám dosť nízke? Alebo to bolo tými upchatými dutinami? Dosť na t, že po výplachu sa mi pustili stekať hlieny ale dolu krkom, takže som ich nevedela vypľuť, ale všetky išli do žalúdku. Aj keď som sa snažila vypľuť sliny, tak boli husté číre ale neuveriteľne držali pokope. Vôbec sa nedali vypľuť, len sa ťahali a ťahali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2011 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
gabrielik píše:
Dobrý deň.
Dnes ráno som si uvedomila že mám upchatú pravú nosnú dierku viac ako inokedy, tak som sa odhodlala vyčistiť si dutiny urinou. Rozriedila som ju asi na polovicu a skúsila.
Dnes ma to výnimočne štípalo až niekde v očiach, až sa to nedalo vydržať, z druhej nosnej dierky to išlo lepšie, ale vcelku mi ako keby tá voda dnes nechcela cez nosné dierky pretekať.
Píšete, že urina je na výplach príjemnejšia ako slana voda, no u mňa to bolo naopak. Čím to mohlo byť? Nevadí, že pH moču mám dosť nízke? Alebo to bolo tými upchatými dutinami? Dosť na t, že po výplachu sa mi pustili stekať hlieny ale dolu krkom, takže som ich nevedela vypľuť, ale všetky išli do žalúdku. Aj keď som sa snažila vypľuť sliny, tak boli husté číre ale neuveriteľne držali pokope. Vôbec sa nedali vypľuť, len sa ťahali a ťahali.

To je docela divné, za normálních okolností je urina ideální na tento druh očisty. To, co popisujete, svědčí o značném překyselení a hlavně zahlenění, což je určitě vhodné odstranit.
Základ je ve střevě a bez čištění střeva nemá velký význam čistit vršek, protože tělo má stále k dispozici zdroj hlenu ve střevě a odstranit se tedy takto problém asi nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2011 9:59 am 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 10:50 am
Příspěvky: 28
Tak potvrdzujem, čistenie nosných duín urinou pod pH 6,4 (možno aj menej ako 5,5) je veľmi nepríjemné a štípe. A po čistení mi stekajú veľmi husté priesvitné hlieny do žalúdka. Sliny sú tak viskózne, že ich ani neviem vypľuť.
Chcela by som sa opýtať, či aj tak je lepšie používať urinu alebo radšej hymalájsku soľ, citrón, alebo sódu?
Keď som si čistila žalúdok po výplachu dutín, tak voda bola plná hlienov. Keď som to urobila obrátene, zo žalúdka vychádzala skoro čistá veľmi slabo žltkastá voda bez príchuti.
Samozrejme čistím aj črevo, aj keď stále mám dilemu, či tá kyslá urina, alebo radšej sóda bikarbóna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2011 12:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
gabrielik píše:
Tak potvrdzujem, čistenie nosných duín urinou pod pH 6,4 (možno aj menej ako 5,5) je veľmi nepríjemné a štípe. A po čistení mi stekajú veľmi husté priesvitné hlieny do žalúdka. Sliny sú tak viskózne, že ich ani neviem vypľuť.
Chcela by som sa opýtať, či aj tak je lepšie používať urinu alebo radšej hymalájsku soľ, citrón, alebo sódu?
Keď som si čistila žalúdok po výplachu dutín, tak voda bola plná hlienov. Keď som to urobila obrátene, zo žalúdka vychádzala skoro čistá veľmi slabo žltkastá voda bez príchuti.
Samozrejme čistím aj črevo, aj keď stále mám dilemu, či tá kyslá urina, alebo radšej sóda bikarbóna.

Tak to chápu, je vhodné vyhnat to pH mnohem výše a pak se i hleny přestanou tvořit. Dejte si tak dva, tři dny jenom na melounech a budete mít pH jak má být, přičemž zahlenění patrně zcela zmizí. Na ten výplach dutin je určitě urina nejlepší a do střeva do ní můžete na jeden litr dát lžičku jedlé sody a pak použít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2011 4:40 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 09, 2011 11:24 am
Příspěvky: 30
tak jsem dneska také vyzkoušela néti, ale moc mi to nešlo...prvně jsem zkoušela jen vodu z vodovodu, abych to natrénovala a podruhé i s urinou. sice to začlo téct, ale pak už to jen kapkalo a nakonec už vůbec nic, přestože jsem stále vlévala dál. nakonec jsem nějakou část vyfrkala, ale rozhodně nevyšlo všechno...tak nevím, kde ta urina skončila...ani ty očisty nebyly nějaké razantní, mnohem více hlenů jsem dostala ven při ranním výplachu žaludku, to mi krom uší tekla tekutina ze všech hlavových otvorů a hlenů teda požehnaně.

je ale pravda, že netrpím na klasické mokré rýmy až tak moc, spíše mám problém s tím, že mi obsah nosu přischne ke stěnám nosu a musím vše vydloubávat-docela velká množství za den, asi to znamená, že mám hodně suché nosní sliznice??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2011 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
marcelka píše:
tak jsem dneska také vyzkoušela néti, ale moc mi to nešlo...prvně jsem zkoušela jen vodu z vodovodu, abych to natrénovala a podruhé i s urinou. sice to začlo téct, ale pak už to jen kapkalo a nakonec už vůbec nic, přestože jsem stále vlévala dál. nakonec jsem nějakou část vyfrkala, ale rozhodně nevyšlo všechno...tak nevím, kde ta urina skončila...ani ty očisty nebyly nějaké razantní, mnohem více hlenů jsem dostala ven při ranním výplachu žaludku, to mi krom uší tekla tekutina ze všech hlavových otvorů a hlenů teda požehnaně.

je ale pravda, že netrpím na klasické mokré rýmy až tak moc, spíše mám problém s tím, že mi obsah nosu přischne ke stěnám nosu a musím vše vydloubávat-docela velká množství za den, asi to znamená, že mám hodně suché nosní sliznice??

To jste to dělala nějak divně a co se týká těch hustých hlenů, nastudujte si křenovou kašičku, ta funguje na hleníky výborně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2011 11:03 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 09, 2011 11:24 am
Příspěvky: 30
Jarda píše:
To jste to dělala nějak divně a co se týká těch hustých hlenů, nastudujte si křenovou kašičku, ta funguje na hleníky výborně.

no právě že ani ne tak husté jako spíš suché a bolestivé (krom žaludku, tam je to normál, ale v nose tadle vysušenina)...pomůže urina nějak zvlhčit ty nosní silnice, aby nedocházelo k bolestivému zasychání?

křenovou kašičku jsem už dřív zkoušela, ale nepamatuju si, zda jsem tehdá dělala i nějaké jiné očisty, tak to zkusím znovu (i když opravdu nemám ráda křen \":roll:\" )


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 344 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz