Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 21, 2024 2:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Odstranění dysbakteriózy
PříspěvekNapsal: úte kvě 01, 2012 4:04 pm 
Offline

Registrován: pon úno 20, 2012 10:22 am
Příspěvky: 6
Dobrý den,
jsem už 2 měsíce na protikvasinkové dietě, doplňuji jod ca 1/2 kávové lžíčky 1* denně ca 4 týdny, dále doplńuji: síru a hořčík ca 1/4 kávové lžičky 2* denně, 2* denně lžičku lichořeřišnice. Ca 3 týdny jsem dělal intenzivní očistu žaludku. (Střeva jsem si již vyčistil, dutiny čistím každý den). Před týdnem jsem byl na gastroskopii žaludku, kde mi v jednom místě zjistili "krvavý zánět žaludku". Z inkriminovaného místa mi vzali vzorky na histologii, výsledky budou za 14 dní, kdy mám dojít na kontrolu. Do té doby mi dali lék Lansoprol. Je možné, abych si tento "zánět" přivodil čištěním žaludku nebo užíváním výše uvedených látek?
Nevím jestli je to důležité, ale inkriminované místo bylo nalezeno v horní části žaludku tzn. smerem k jícnu. Dvanácterník atd byl jinak vpořádku. Jinak potíže s trávením ani jiné žaludeční potíže jsem neměl a nemám. HCL jsem si již zakoupil ale zatím jsem ji neužíval. Krkací test jsem si zatím nedělal, ale počítám že budu mít HCL málo. Tímto bych Vás rád požádal o radu ohledně zjištěného krvavého zánětu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř kvě 02, 2012 2:38 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 11:59 am
Příspěvky: 32
Dobrý den Jardo,
Potřeboval bych poradit. Řekl bych, že protahlejší deformovaný žaludek určitě mám. Dokonce někdy cítím ráno v žaludku potravu (a její pachuť protože mě to stále nutí říhat) z předešlého dne i když jsem jedl naposledy třeba v 19:00h a ne nijak pozdě. Problém je, že mám tu blbou brániční kýlu a teď už velkou, takže zvracení asi nepřipadá v úvahu. Poradtě mi prosím plán jak co nejjefektivněji srovnat deformovaný žaludek a jak ho co nejlepe vygruntovat bez této techniky (z důvodu té kýly). . Děkuji mnohokrát a přeji vše dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř kvě 02, 2012 2:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
HAKmet píše:
Dobrý den Jardo,
Potřeboval bych poradit. Řekl bych, že protahlejší deformovaný žaludek určitě mám. Dokonce někdy cítím ráno v žaludku potravu (a její pachuť protože mě to stále nutí říhat) z předešlého dne i když jsem jedl naposledy třeba v 19:00h a ne nijak pozdě. Problém je, že mám tu blbou brániční kýlu a teď už velkou, takže zvracení asi nepřipadá v úvahu. Poradtě mi prosím plán jak co nejjefektivněji srovnat deformovaný žaludek a jak ho co nejlepe vygruntovat bez této techniky (z důvodu té kýly). . Děkuji mnohokrát a přeji vše dobré.

Napadá mě jen konzumace menšího objemu potravy, pokud je to zvracení opravdu takovej problém. A taky by asi bylo dobrý jíst snadno stravitelná jídla. Tohle je ale běh na dlouhou trať. Žaludek se nezmenší za pár dnů.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění dysbakteriózy
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 10:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
rici06 píše:
Dobrý den,
jsem už 2 měsíce na protikvasinkové dietě, doplňuji jod ca 1/2 kávové lžíčky 1* denně ca 4 týdny, dále doplńuji: síru a hořčík ca 1/4 kávové lžičky 2* denně, 2* denně lžičku lichořeřišnice. Ca 3 týdny jsem dělal intenzivní očistu žaludku. (Střeva jsem si již vyčistil, dutiny čistím každý den). Před týdnem jsem byl na gastroskopii žaludku, kde mi v jednom místě zjistili "krvavý zánět žaludku". Z inkriminovaného místa mi vzali vzorky na histologii, výsledky budou za 14 dní, kdy mám dojít na kontrolu. Do té doby mi dali lék Lansoprol. Je možné, abych si tento "zánět" přivodil čištěním žaludku nebo užíváním výše uvedených látek?
Nevím jestli je to důležité, ale inkriminované místo bylo nalezeno v horní části žaludku tzn. smerem k jícnu. Dvanácterník atd byl jinak vpořádku. Jinak potíže s trávením ani jiné žaludeční potíže jsem neměl a nemám. HCL jsem si již zakoupil ale zatím jsem ji neužíval. Krkací test jsem si zatím nedělal, ale počítám že budu mít HCL málo. Tímto bych Vás rád požádal o radu ohledně zjištěného krvavého zánětu.

Uvedené prostředky a postupy zánětlivé procesy spíše odstraňují, než vyvolávají, čili zde bych problém nehledal, ale pokud jde o stav HCl v žaludku to je pro záněty stěžejní, čili určitě udělat krkací test a dle výsledku začít pomalu dodávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 11:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
HAKmet píše:
Dobrý den Jardo,
Potřeboval bych poradit. Řekl bych, že protahlejší deformovaný žaludek určitě mám. Dokonce někdy cítím ráno v žaludku potravu (a její pachuť protože mě to stále nutí říhat) z předešlého dne i když jsem jedl naposledy třeba v 19:00h a ne nijak pozdě. Problém je, že mám tu blbou brániční kýlu a teď už velkou, takže zvracení asi nepřipadá v úvahu. Poradtě mi prosím plán jak co nejjefektivněji srovnat deformovaný žaludek a jak ho co nejlepe vygruntovat bez této techniky (z důvodu té kýly). . Děkuji mnohokrát a přeji vše dobré.

Jak píše správně člen Xeelee tak žaludek se při jídle nezmenší za pár dní, a pokud není možné provádět očisty, tak asi zbývá pouze půstování o vodě, to by mělo žaludek spravit velice rychle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 12:36 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 11:59 am
Příspěvky: 32
Jarda píše:
Jak píše správně člen Xeelee tak žaludek se při jídle nezmenší za pár dní, a pokud není možné provádět očisty, tak asi zbývá pouze půstování o vodě, to by mělo žaludek spravit velice rychle.

A jak dlouhé by to půstování asi mělo být? A je k tomu nutná destilovaná voda nebo by postačila normální? Stále zvažuji jestli se do té očisty pouštět či ne. Rad bych, ale opravdu se bojím kvuli té kýle abych si to nějak nepo....Poslední dobou je velka a bolí.. Otázka jestli by si ten žaludek naopak nesedl a nebylo to lepší....

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 1:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
HAKmet píše:
A jak dlouhé by to půstování asi mělo být? A je k tomu nutná destilovaná voda nebo by postačila normální? Stále zvažuji jestli se do té očisty pouštět či ne. Rad bych, ale opravdu se bojím kvuli té kýle abych si to nějak nepo....Poslední dobou je velka a bolí.. Otázka jestli by si ten žaludek naopak nesedl a nebylo to lepší....

Děkuji

Půst mě nenapadl. To je vážně dobrej nápad. Rozhodně ne delší než týden. Tělo chyby při návratu ke stravě může ošklivě ztrestat. Zkus si třídenní, pak týdenní a pak uvidíš. Hlavně si předtím půst a návratovku pořádně nastuduj. Zásadnější chyba po týdnu bez jídla už asi bude problém (nezkoušel sem:). Po třech dnech by to vadit nemělo, ale pak je riskantní zkoušet delší půsty.

Když shodíš pár kil, tak se tělu s kýlou akorát uleví. Pokud ti nezáleží na efektivitě pročištění těla, ale jen na zmenšení žaludku, tak klidně pij vodu z kohoutku.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 7:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
HAKmet píše:
A jak dlouhé by to půstování asi mělo být? A je k tomu nutná destilovaná voda nebo by postačila normální? Stále zvažuji jestli se do té očisty pouštět či ne. Rad bych, ale opravdu se bojím kvuli té kýle abych si to nějak nepo....Poslední dobou je velka a bolí.. Otázka jestli by si ten žaludek naopak nesedl a nebylo to lepší....

Děkuji

Člen Xeelee vám to píše správně rozhodně nezávodit a spíše pravidelnost. Prostě pár jedniček a pak najeďte na trojky a uvidíte jak to pěkně půjde. Tu vodu bych také moc nezkoumal, nicméně pokud bude osmotická, nebo i destilka, jenom lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv kvě 17, 2012 9:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Je vhodné si ráno po návratu z kalby udělat takovouto mini-čistku a obsah žaludku vyklopit ven? Párkrát jsem to zkusil ikdyž jsem nebyl ve stavu total KO že bych to nutně potřeboval, ale přišlo mi to na urychlení opice a rychlejší vystřízlivění jako celkem užitečné. Dá se vzápětí po šavlovačce něčím užitečným žaludek nadopovat, třeba nějakou citronovou šťávou se sodou apod.?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát kvě 18, 2012 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
[quote="Host":1iqn4zld]Je vhodné si ráno po návratu z kalby udělat takovouto mini-čistku a obsah žaludku vyklopit ven? Párkrát jsem to zkusil ikdyž jsem nebyl ve stavu total KO že bych to nutně potřeboval, ale přišlo mi to na urychlení opice a rychlejší vystřízlivění jako celkem užitečné. Dá se vzápětí po šavlovačce něčím užitečným žaludek nadopovat, třeba nějakou citronovou šťávou se sodou apod.?[/quote:1iqn4zld]
Tak kalbu tímto řešit určitě můžete, tím se nic pokazit nedá, naopak se mnohem rychleji tělo srovná. Nadopování je otázkou, je vhodné podpořit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění dysbakteriózy
PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 8:36 am 
Offline

Registrován: pon úno 20, 2012 10:22 am
Příspěvky: 6
Jarda píše:
rici06 píše:
Dobrý den,
jsem už 2 měsíce na protikvasinkové dietě, doplňuji jod ca 1/2 kávové lžíčky 1* denně ca 4 týdny, dále doplńuji: síru a hořčík ca 1/4 kávové lžičky 2* denně, 2* denně lžičku lichořeřišnice. Ca 3 týdny jsem dělal intenzivní očistu žaludku. (Střeva jsem si již vyčistil, dutiny čistím každý den). Před týdnem jsem byl na gastroskopii žaludku, kde mi v jednom místě zjistili "krvavý zánět žaludku". Z inkriminovaného místa mi vzali vzorky na histologii, výsledky budou za 14 dní, kdy mám dojít na kontrolu. Do té doby mi dali lék Lansoprol. Je možné, abych si tento "zánět" přivodil čištěním žaludku nebo užíváním výše uvedených látek?
Nevím jestli je to důležité, ale inkriminované místo bylo nalezeno v horní části žaludku tzn. smerem k jícnu. Dvanácterník atd byl jinak vpořádku. Jinak potíže s trávením ani jiné žaludeční potíže jsem neměl a nemám. HCL jsem si již zakoupil ale zatím jsem ji neužíval. Krkací test jsem si zatím nedělal, ale počítám že budu mít HCL málo. Tímto bych Vás rád požádal o radu ohledně zjištěného krvavého zánětu.

Uvedené prostředky a postupy zánětlivé procesy spíše odstraňují, než vyvolávají, čili zde bych problém nehledal, ale pokud jde o stav HCl v žaludku to je pro záněty stěžejní, čili určitě udělat krkací test a dle výsledku začít pomalu dodávat.

20.5.2012 Myslím, že by bylo dobré navázat na tento dotaz a podělit se s ostatními o získané vědomosti. Vyšetření histologie dopadlo výborně, ve vzorku nebylo zjištěno nic. (Ani Helikobakter). Krvavý zánět zmizel. Pan doktror byl velice překvapen tak dramatickým zlepšením za tak krátkou dobu. Co z toho vyplývá? Že uvedené postupy jsou naprosto vpořádku a opravdu fungují. Tento dodatek může poci těm, kteří uvažují v tomto duch:" nejdřív mi dej důkaz a já pak začnu věřit" . Pokud je někomu tento citát povědoměj tak pochází od Norbekova


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění dysbakteriózy
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2012 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
rici06 píše:
20.5.2012 Myslím, že by bylo dobré navázat na tento dotaz a podělit se s ostatními o získané vědomosti. Vyšetření histologie dopadlo výborně, ve vzorku nebylo zjištěno nic. (Ani Helikobakter). Krvavý zánět zmizel. Pan doktror byl velice překvapen tak dramatickým zlepšením za tak krátkou dobu. Co z toho vyplývá? Že uvedené postupy jsou naprosto vpořádku a opravdu fungují. Tento dodatek může poci těm, kteří uvažují v tomto duch:" nejdřív mi dej důkaz a já pak začnu věřit" . Pokud je někomu tento citát povědoměj tak pochází od Norbekova

Tak vidíte jednoduchost sama a funguje výborně, přitom "normální" člověk by denně bral blokátory kyselin a jeho zdravotní stav by stál za prd, na což by nakonec pravděpodobně natáhl brka, no každému není shůry dáno a v apatyce nekoupí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát črc 06, 2012 1:24 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Tak som pred malou chvíľou vyskúšal Vamana Dhauti a musím povedať, že som trošku sklamaný. Zo žalúdku som nedostal ani kvapku vody. Snažil som sa hodne, prsty som mal aý neviem kde, ale ma len napínalo a nič. Skúšam som aj inú polohu ako tu popsiovali iný užívatelia, aj dýchať podľa jogínského cviku, žiaľ bezúspešne. Asi som zlyhal v psychike. Nie je nič také, čo by ma psychicky stimulovalo k dáveniu. Videl som tohot už hodne.
To ale neznamená, že to neskúsim zajtra znova. Čo mi zostalo z tejto skúsenosti, je len 1 liter vlažnej vody v žalúdku \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát črc 06, 2012 1:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
[quote="bombay":22kapecm]Tak som pred malou chvíľou vyskúšal Vamana Dhauti a musím povedať, že som trošku sklamaný. Zo žalúdku som nedostal ani kvapku vody. Snažil som sa hodne, prsty som mal aý neviem kde, ale ma len napínalo a nič. Skúšam som aj inú polohu ako tu popsiovali iný užívatelia, aj dýchať podľa jogínského cviku, žiaľ bezúspešne. Asi som zlyhal v psychike. Nie je nič také, čo by ma psychicky stimulovalo k dáveniu. Videl som tohot už hodne.
To ale neznamená, že to neskúsim zajtra znova. Čo mi zostalo z tejto skúsenosti, je len 1 liter vlažnej vody v žalúdku \</div

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát črc 06, 2012 4:24 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Xeelee píše:
Neříkej mi, že nemáš dávicí reflex \":-)\" Zkus si do krku strčit něco dělšího. Já používám takovou dlouhou plastovou lžičku obrácenou dolů. Zkus se něčím dotknout mandlí nebo podráždi vzadu nahoře patro.

Možno je to tým, že som to s prázdným žalúdkom resp. iba 1 l vody. Dáviaci reflex tam bol, napínalo ma riadne, ale len naprádzno. Možno to treba skúsiť s aspoň 2 l vody alebo sa predtým poriadne "nažrať" nech je čo dáviť?! \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz