Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kdo ví odpoví, poradí...
PříspěvekNapsal: ned dub 27, 2014 11:47 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 10, 2014 9:20 pm
Příspěvky: 5
Příloha:
ekzem.jpg
ekzem.jpg [ 73.13 KiB | Zobrazeno 32874 krát ]

Dobrý den všem,


můžete mi, prosím poradit někdo na základě fotky, co by to mohlo být? Objevilo se mi to asi po 14 dnech braní Chlorely? Jde o šupinky kolem úst v koutcích a popraskané rty až do krve, není to tak zřejmé na fotce, ale je to místy až ohnivě červené, a hodně to svědí a nepomáhá na to téměř nic ( antibiotické a kortikoidni masti nechci užívat) ale už to mám více než 14dní a ne a ne se zahojit.


Děkuji všem za příspěvky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo ví odpoví, poradí...
PříspěvekNapsal: pon kvě 05, 2014 7:12 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
HanaS píše:
Dobrý den všem,


můžete mi, prosím poradit někdo na základě fotky, co by to mohlo být? Objevilo se mi to asi po 14 dnech braní Chlorely? Jde o šupinky kolem úst v koutcích a popraskané rty až do krve, není to tak zřejmé na fotce, ale je to místy až ohnivě červené, a hodně to svědí a nepomáhá na to téměř nic ( antibiotické a kortikoidni masti nechci užívat) ale už to mám více než 14dní a ne a ne se zahojit.


Děkuji všem za příspěvky

Ahoj Hani,
Objevila jsem vas prispevek dost pozde a doufam, ze jste uz v uplnem poradku. Pravdepodobne se jednalo o Herpes.


http://www.zdravie.sk/forum/434097/chlorella/?p=2


Ľubica, 64

Chlorellu s jačmeňom som brala asi pol roka. Nemala som žiadne problémy. No v lete som ich prestala brať, myslela som si, že je dosť zeleniny. Ale asi nebolo dosť vitamínov, nakoľko som na jeseň ochorela a veľmi silné zápaly nevedeli potlačiť ani 3 balenia antibiotík. Tie mi potom narušili črevnú mikroflóru a bola som na tom ešte horšie . Potom som si uvedomila, že je asi chlorella s jačmeňom nutná(aj v lete)... Tak som ich začala brať znova. Nedávno som bola na vyšetrení krvi pred operáciou zeleného zákalu. Lekárka bola milo prekvapená mojimi výsledkami krvi. Pýtala sa ma, čo robím, že mám také dobré výsledky v mojom veku (vraj ukážkové!!!). Povedala som jej o jačmeni a chlorelle – vraj o tom ešte nepočula. A inak – na začiatku detoxikácie sa mi urobil herpes na ústach – dala som si naň rozdrvenú chlorellu v noci a za dva dni sa mi urobila chrastička a bolo po herpese. Prestali mi aj šedivieť vlasy a nebolia ma ďasná, bez problémov môžem nosiť zubnú protézu. A to najdôležitejšie – prestala ma páliť záha a môžem pokojne vypiť kávu a pohár vínka.

A nedávno som bola u alergologičky. Zmizli mi všetky alergie!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo ví odpoví, poradí...
PříspěvekNapsal: úte kvě 13, 2014 11:02 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 10, 2014 9:20 pm
Příspěvky: 5
Dekuji za odpoved, musim priznat, ze jeste po mesici stale kolem ust suchou kuzi a obcas mi popraskaji rty az do krve, po vysazeni chlorelly se to vzdy zlepsi, tak ted nevim, jestli mam chlorellu vynechat uplne nebo pokracovat a snizit davku, brala jsem 15tbl/denne??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo ví odpoví, poradí...
PříspěvekNapsal: sob kvě 24, 2014 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
HanaS píše:
Dekuji za odpoved, musim priznat, ze jeste po mesici stale kolem ust suchou kuzi a obcas mi popraskaji rty az do krve, po vysazeni chlorelly se to vzdy zlepsi, tak ted nevim, jestli mam chlorellu vynechat uplne nebo pokracovat a snizit davku, brala jsem 15tbl/denne??

Tak chlorela je silný čistič a dá se předpokládat, že nějaký bordel žene z těla ven ovšem blbou cestou. V případě že není v pořádku defekace, zaměřte se na klystýry, nebo jiné způsoby očisty střeva, to by mohlo dosti pomoci, ale asi bych zůstal u menších dávek, tím se postupně tělo vyčistí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo ví odpoví, poradí...
PříspěvekNapsal: čtv srp 21, 2014 6:44 pm 
Offline

Registrován: stř dub 02, 2014 7:15 pm
Příspěvky: 8
dobrý den
mam nejake podobný problem, tiež sa mi toto robi okolo ust mam to menšieho rozsahu ale už dost dlhu dobu neviete čo by na to pomohlo ? dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo ví odpoví, poradí...
PříspěvekNapsal: čtv srp 21, 2014 11:12 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
prioritas píše:
dobrý den
mam nejake podobný problem, tiež sa mi toto robi okolo ust mam to menšieho rozsahu ale už dost dlhu dobu neviete čo by na to pomohlo ? dakujem

Může to být deficit minerálů, komplexu vit. B, zkusila bych brát čisté mumio a přidat 1 plévkovou lžíci pivovarských kvasnic, nejlépe " pro koně ", já a kámoš bereme ze stránek vyjedenamiska.cz a http://www.cavallino.me/products/pivovarske-kvasnice/.
Okolo ust bych to zkusila postříkat koloidním stříbrem nebo sodou bikarbonou ve vodě - ta pomáhá od švědění, čistě teoreticky by mohl zabrat jablečný ocet, zředěný kvůli štípavosti vodou - poměr vyzkoušet.
Nemáte náhodou ve zvyku sahat si častěji rukama kolem ust a na rty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo ví odpoví, poradí...
PříspěvekNapsal: čtv srp 21, 2014 11:37 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 10, 2014 9:20 pm
Příspěvky: 5
Dobry vecer,
Tak po delsim cisteni a odkyseleni se ta potvora pomalu ztraci, ale pro zmenu zacaly rty praskat az do krve, uklidni se to, kdyz si vezmu 3x denne 2 prasky vit B complex generica a mazu to doma vyrobenou masti se vcelim voskem, pokud jim zdrave, je to o. K. Ale kdyz je nejaka oslava, tak to tu mam zase, vycetla jsem taky, ze te chlorelly se ma pridat a ne ubrat, jak jsem si myslela, tak jsem brala dvojitou denni davku...vit C asi 2mg, horcik a draslik a piji bily jil na procisteni a doplneni kremiku. A taky ze mne vylezly nejake potvory pri klystyru, podle fotek na netu by to mohl byt mechozil...a jeste nejake dalsi neidentifikovatelne svinsva, mela jsem problem s krecovymi zilami a nejakymi vyrazkami v podpazi, to taky prestalo a divil se i zubar, ktery mi chtel vyoperovat cystu nad trojkou vlevo nahore - jatra..., ze zmizla sama, Delam si i telove svicky, nikde jsem ale necetla zadnou zkusenost, mi osobne to moc pomaha, dekuji vsem za rady, doufam, ze jsem mym prispevkem nekomu pomohla;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo ví odpoví, poradí...
PříspěvekNapsal: sob srp 23, 2014 8:50 am 
Offline

Registrován: stř dub 02, 2014 7:15 pm
Příspěvky: 8
jani píše:
Nemáte náhodou ve zvyku sahat si častěji rukama kolem ust a na rty?

od kedy to mam tak ano
inak prvý krat sa mi to objavilo iba ako celmi palive začervenanie nad kožou pri jedeni špagiet s mletým masom, myslel som že je to iba reakcia na to maso a že to bude iba kratkodobe ale bohužial to tak nieje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo ví odpoví, poradí...
PříspěvekNapsal: ned srp 24, 2014 5:57 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 10, 2014 9:20 pm
Příspěvky: 5
Mohla by to byt i alergie, nebo intolerance v pripade spaget mozna na lepek, mi se to po poziti cerstveho peciva vzdy zhorsi, nekdy pozoruji az bile jako by hnisave bolaky pod kuzickou rtu..., kdyz ale udelam par klystyru, tak vse zmizi. Na rty si nesaham, jen pri aplikaci oleje ci kremu, jen me jeste napadlo, mohlo by to byt od zubu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo ví odpoví, poradí...
PříspěvekNapsal: ned srp 24, 2014 6:37 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
HanaS píše:
Mohla by to byt i alergie, nebo intolerance v pripade spaget mozna na lepek, mi se to po poziti cerstveho peciva vzdy zhorsi, nekdy pozoruji az bile jako by hnisave bolaky pod kuzickou rtu..., kdyz ale udelam par klystyru, tak vse zmizi. Na rty si nesaham, jen pri aplikaci oleje ci kremu, jen me jeste napadlo, mohlo by to byt od zubu?

Opar

Opar patří mezi infekční onemocnění. Při nakažení se tvoří malé puchýřky, na jejichž vzniku se podílí virus Herpes simplex. Do doby, než puchýřky vyschnou a vytvoří se strupy, je onemocnění nakažlivé. Většina lidí již byla někdy během svého života nakažena a někteří z nich zůstávají přenašeči viru. Virus, který vznik oparů způsobuje, navíc často přetrvává po prvotní nákaze v lidském těle a při oslabení organismu se může reaktivovat.

Existují tři druhy oparů:

Herpes simplex 1 – nejčastějším typem oparu je opar rtu, může se ale objevit i v okolí úst, často také na bradě nebo na nosní sliznici.

Herpes simplex 2 – opar v oblasti genitálií, nejčastěji se přenáší pohlavním stykem.

Pásový opar – projevuje se bolestí a pálením na kůži. Podle názvu se nejčastěji vyskytuje v oblasti pasu, ale může se objevit i jinde. Puchýřky se objevují v pásech a hojení může trvat až 4 týdny.

Jaké jsou příčiny nakažení?

1. Prochladnutí

2. Oslabení jinou nemocí

3. Nadměrné slunění

4. Horečky

5. Menstruace

6. Psychická zátěž a stresové období

Onemocnění se projevuje bolestí a svěděním v oblasti budoucího výskytu oparu, zvýšenými teplotami a bolestmi v krku, zarudnutím kůže, otokem a výsevem drobných puchýřků. Nekomplikovaný opar se zahojí zhruba do deseti dnů. Při delším trvání onemocnění či komplikacích je třeba navštívit lékaře.

Pro urychlení léčby oparu a zmírnění bolestí lze užít volně prodejné protivirové masti a léky. Při druhotné bakteriální infekci se nasazují i antibiotika. Vhodné jsou také volně prodejné doplňky stravy obsahující aminokyselinu L-lysin, vitamin E nebo pupalkový olej. Doporučují se také doplňky stravy podporující imunitu, které je dobré užívat i preventivně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo ví odpoví, poradí...
PříspěvekNapsal: ned srp 24, 2014 8:06 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
miram píše:
...Opar patří mezi infekční onemocnění. Při nakažení se tvoří malé puchýřky, na jejichž vzniku se podílí virus Herpes simplex. ......Nekomplikovaný opar se zahojí zhruba do deseti dnů. Při delším trvání onemocnění či komplikacích je třeba navštívit lékaře.

Pro urychlení léčby oparu a zmírnění bolestí lze užít volně prodejné protivirové masti a léky. Při druhotné bakteriální infekci se nasazují i antibiotika. ....

Miram, mozna by sis mohla po sobe cist, co sem kopirujes \":(\" . Samozrejme jestli opravdu doporucujes a nebo mas i overene, ze pri komplikacich je treba navstivit lekare a pripadne si i nechat dat antibiotika \":(\" , tak prosim tuto poznamku ignoruj \":)\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo ví odpoví, poradí...
PříspěvekNapsal: ned srp 24, 2014 8:53 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
pv33 píše:
Miram, mozna by sis mohla po sobe cist, co sem kopirujes \":(\" . Samozrejme jestli opravdu doporucujes a nebo mas i overene, ze pri komplikacich je treba navstivit lekare a pripadne si i nechat dat antibiotika \":(\" , tak prosim tuto poznamku ignoruj \":)\" .

Ale ne, vubec zadneho lekare nedoporucuji, (a ty to jiste moc dobre vis, vzdyt ja sama se vyhybam lekarum jako cert krizi, tak je snad nebudu doporucovat jinym lidem). To jsem takto zkonit urcite nechtela. Doporucit muzu akorat to, co je modre zabarvene (proto jsem to taky zabarvila, ze ano?). Toho lekare jsem chtela puvodne vypustit, pak jsem na to zapomela a praskla jsem to sem cele, spechala jsem, cekala tady na me kamaradka, tedka jsem se vratila zpatky k pocitaci a vidim co se stalo.
Lidicky snad mi to odpustite kdo to ctete a ty taky pv33, diky! Miram


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo ví odpoví, poradí...
PříspěvekNapsal: sob zář 27, 2014 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
prioritas píše:
dobrý den
mam nejake podobný problem, tiež sa mi toto robi okolo ust mam to menšieho rozsahu ale už dost dlhu dobu neviete čo by na to pomohlo ? dakujem

Většinou pomůže B3.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo ví odpoví, poradí...
PříspěvekNapsal: sob zář 27, 2014 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
HanaS píše:
Dobry vecer,
Tak po delsim cisteni a odkyseleni se ta potvora pomalu ztraci, ale pro zmenu zacaly rty praskat az do krve, uklidni se to, kdyz si vezmu 3x denne 2 prasky vit B complex generica a mazu to doma vyrobenou masti se vcelim voskem, pokud jim zdrave, je to o. K. Ale kdyz je nejaka oslava, tak to tu mam zase, vycetla jsem taky, ze te chlorelly se ma pridat a ne ubrat, jak jsem si myslela, tak jsem brala dvojitou denni davku...vit C asi 2mg, horcik a draslik a piji bily jil na procisteni a doplneni kremiku. A taky ze mne vylezly nejake potvory pri klystyru, podle fotek na netu by to mohl byt mechozil...a jeste nejake dalsi neidentifikovatelne svinsva, mela jsem problem s krecovymi zilami a nejakymi vyrazkami v podpazi, to taky prestalo a divil se i zubar, ktery mi chtel vyoperovat cystu nad trojkou vlevo nahore - jatra..., ze zmizla sama, Delam si i telove svicky, nikde jsem ale necetla zadnou zkusenost, mi osobne to moc pomaha, dekuji vsem za rady, doufam, ze jsem mym prispevkem nekomu pomohla;)

Tak to jsou samé pozitivní zprávy a určitě tím pomůžete mnoha lidem. Jinak vyzkoušejte přidat více B3 niacinu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz