Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 4:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 230 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Koloidne striebro
PříspěvekNapsal: úte zář 15, 2009 7:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
No, skor ide o postup vyroby, tu sa vedu spory, ci ma byt striebro cire, alebo zltave.
Citace:
Vyčerpávající odpověď na otázku zabarvení lze nalézt ve „staré“ knize s názvem „Practical Colloid Chemistry“ ,vydané v Londýně roku 1926. V kapitole „O barvách koloidních kovů“ v části „Polychromizmus stříbrných roztoků“, na stránce 69, je následující sdělení:

„Elektro-koloidní“ stříbro, s velikostí částic v rozsahu 0,01 až 0.001 mikronů (1 až 10 nanometrů) se musí jevit jako žluté, protože to odpovídá velikosti stříbrných částic, které v této velikosti nejlépe absorbují indigové světlo, přičemž ponechávají jen jeho inverzní barvu, což je pozorovaná žluť. Výsledný průzračně žlutavý vzhled nakonec dokladuje rovnoměrné rozptýlení částic.
Ine zdroje ale zase hovoria, ze ta zltava farba vznika nespravnou vyrobou, kedy sa do vody dostavaju vseliake ine castice, navyse tuto farbu zacne mat aj cire striebro, ked zacne starnut, co by skor nahravalo do kariet nazoru, ze zltava farba = nekvalita.

Já se domnívám, že Váš názor je správný, sám si vyrábím koloidní stříbro naprosto čiré s koncentrací 10 ppm, ani po relativně dlouhé době se mi nezabarvuje a nijak nesedimentuje. I u této nízké koncentrace se výrobní čas pohybuje kolem 5,5 hodiny a je třeba zachovávat velikou čistotu jak u použitého materiálu tak i pomůcek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidne striebro
PříspěvekNapsal: pát říj 09, 2009 3:57 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Vidite problem spojit 3 dnovu hladovku s uzivanim koloidneho striebra (predsa, ide o destilovanu vodu, a nanocastice striebra travenie neaktivuju)?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidne striebro
PříspěvekNapsal: pát říj 09, 2009 7:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Vidite problem spojit 3 dnovu hladovku s uzivanim koloidneho striebra (predsa, ide o destilovanu vodu, a nanocastice striebra travenie neaktivuju)?

Vyzkoušené to nemám, ale domnívám se, že to nepředstavuje žádný problém, spíše to očistné reakce organizmu urychlí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: stř lis 18, 2009 12:08 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Tak, mam za sebou 2 mesacnu kuru uzivania koloidneho striebra. Podelim sa o vysledky.
Celkovo nebadam absolutne ziaden rozdiel. Pocas uzivania som zaznamenal len jedine zlepsenie a to hned v prvom tyzdni, ked sa mi vycistil krk a citelne sa mi zlepsil chronicky zapal na lavej strane hrdla, ktory mi sposoboval cyklicke choroby. Po cca 2 tyzdnoch toto zlepsovanie v hrdle prestalo a ustalilo sa to asi tak odhadol by som to na 60-70% mi ten zapal vymizol, no mierne ho tam este stale mam. Po tychto 2 tyzdnoch som nezaznamenal ziadne zlepsenie.
Paradoxne, to jedine zlepsenie nastalo ked som bral takzvane nekvalitne 10ppm Ag100 v uplne malych davkach (2x5ml denne). Postupne som davky zvysoval, az sa vysplhali na 2x20ml 40ppm. Posledne dva tyzdne som presiel na 2x15ml 20ppm, az som ho postupne dobral.
Je mozne, ze sa mi stav o nieco zlepsil a takisto je mozne, ze mi to v tele preliecilo nejake skryte loziska, ktore by sa mozno prejavili neskor. Celkovo vsak necitim, ze by som bol nejak zdravsi, ani vitalnejsi, proste okrem toho cistejsieho krku ziadna zmena, cize vsetky zdravotne problemy ostali take, ako boli. Ak mi problemy sposobuje aj kandidoza, tak tieto davky striebra nestacili ani na znicenie kandidy, nedrzal som protikvasinkovu dietu, no pocas kury som zaradil vela cesnaku, cibule, bryndze, oregana, kyslej kapusty.
Pocas kury som dva krat ochorel, zapal v hrdle s nadchou, takze celkovo v tomto smere este zhorsenie. To asi nieje chyba KS, ale samotne KS tomu nedokaze zabranit.
Celkovo si myslim, ze KS je dobre vyskusat, na kazdeho to moze zabrat rozne, no myslim, ze je to len taka slaba barlicka pri rieseni odstranenia nejakeho parazita, alebo disbakteriozy. Z mojich skusenosti nejde o nejak velmi ucinnu vec, s vynimkou zapalov v hrdle, krku a ustnej dutine, pocas tych dvoch prechladnuti som citil, ze vzdy po vykloktani KS sa to zlepsilo a je mozne ze tie choroby ustupili vdaka KS rychlejsie.
Inak, bral som to sposobom, najprv 3 minuty prevalovat v ustach, potom prehltnut a zapit vodou. 2x denne, rano nalacno, vecer pred spanim. KS som bral: 2x Ag100 10ppm, potom 500ml 20ppm (od jednej tety, ktora to vyraba kvalitne), potom 500ml 40ppm (od ineho vyrobcu toto si myslim nebolo az tak velmi kvalitne striebro), a nakoniec 300ml 20 ppm (znovu od tej tety).
Takisto je mozne, ze som mal smolu a uvedene striebra neboli kvalitne vyrobene. To sa casto stava, ze niekto nevie nastroj pouzivat, a potom ma slabe vysledky a zvali to na ten nastroj (napriklad pri sirnej patlanine, vela ludi pouzije skazeny olej, a potom nadava, ze ta Budwig pise nezmysly \":-)\"). Je mozne, ze v buducnosti este vyskusam kuru na KS, a vyskusam to od Crafta, podla clankov ktore pise, vyzera, ze si dava na vyrobe zalezat.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: stř lis 18, 2009 7:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Tak, mam za sebou 2 mesacnu kuru uzivania koloidneho striebra. Podelim sa o vysledky.
Celkovo nebadam absolutne ziaden rozdiel. Pocas uzivania som zaznamenal len jedine zlepsenie a to hned v prvom tyzdni, ked sa mi vycistil krk a citelne sa mi zlepsil chronicky zapal na lavej strane hrdla, ktory mi sposoboval cyklicke choroby. Po cca 2 tyzdnoch toto zlepsovanie v hrdle prestalo a ustalilo sa to asi tak odhadol by som to na 60-70% mi ten zapal vymizol, no mierne ho tam este stale mam. Po tychto 2 tyzdnoch som nezaznamenal ziadne zlepsenie.
Paradoxne, to jedine zlepsenie nastalo ked som bral takzvane nekvalitne 10ppm Ag100 v uplne malych davkach (2x5ml denne). Postupne som davky zvysoval, az sa vysplhali na 2x20ml 40ppm. Posledne dva tyzdne som presiel na 2x15ml 20ppm, az som ho postupne dobral.
Je mozne, ze sa mi stav o nieco zlepsil a takisto je mozne, ze mi to v tele preliecilo nejake skryte loziska, ktore by sa mozno prejavili neskor. Celkovo vsak necitim, ze by som bol nejak zdravsi, ani vitalnejsi, proste okrem toho cistejsieho krku ziadna zmena, cize vsetky zdravotne problemy ostali take, ako boli. Ak mi problemy sposobuje aj kandidoza, tak tieto davky striebra nestacili ani na znicenie kandidy, nedrzal som protikvasinkovu dietu, no pocas kury som zaradil vela cesnaku, cibule, bryndze, oregana, kyslej kapusty.
Pocas kury som dva krat ochorel, zapal v hrdle s nadchou, takze celkovo v tomto smere este zhorsenie. To asi nieje chyba KS, ale samotne KS tomu nedokaze zabranit.
Celkovo si myslim, ze KS je dobre vyskusat, na kazdeho to moze zabrat rozne, no myslim, ze je to len taka slaba barlicka pri rieseni odstranenia nejakeho parazita, alebo disbakteriozy. Z mojich skusenosti nejde o nejak velmi ucinnu vec, s vynimkou zapalov v hrdle, krku a ustnej dutine, pocas tych dvoch prechladnuti som citil, ze vzdy po vykloktani KS sa to zlepsilo a je mozne ze tie choroby ustupili vdaka KS rychlejsie.
Inak, bral som to sposobom, najprv 3 minuty prevalovat v ustach, potom prehltnut a zapit vodou. 2x denne, rano nalacno, vecer pred spanim. KS som bral: 2x Ag100 10ppm, potom 500ml 20ppm (od jednej tety, ktora to vyraba kvalitne), potom 500ml 40ppm (od ineho vyrobcu toto si myslim nebolo az tak velmi kvalitne striebro), a nakoniec 300ml 20 ppm (znovu od tej tety).
Takisto je mozne, ze som mal smolu a uvedene striebra neboli kvalitne vyrobene. To sa casto stava, ze niekto nevie nastroj pouzivat, a potom ma slabe vysledky a zvali to na ten nastroj (napriklad pri sirnej patlanine, vela ludi pouzije skazeny olej, a potom nadava, ze ta Budwig pise nezmysly \":-)\"). Je mozne, ze v buducnosti este vyskusam kuru na KS, a vyskusam to od Crafta, podla clankov ktore pise, vyzera, ze si dava na vyrobe zalezat.

To, že se nic nezměnilo, ještě neznamená, že koloidní stříbro nefunguje, nebo neléčí. Koloidní stříbro má poměrně dlouhodobé účinky, v organismu vydrží cca jeden měsíc a těžko se dá v krátkém časovém intervalu vyhodnotit, jak dalece je, nebo není na danou problematikou účinné. Další otázka je dávkování, osobně se domnívám, že uvedené dávky jsou relativně malé na to, aby zlikvidovaly nějakou vážnější problematiku. Já jsem jeden měsíc užíval pro ověření denně dávky úplně jiné, nadvakrát 4 dcl, to znamená 2 dcl ráno, 2 dcl večer a osobně můžu sice taky říct, že se nic nezměnilo, ale ani k dobrému, ani k špatnému. Z toho lze usoudit, že pokud se vůbec něco dělo, tak to rozhodně nebylo na závadu. V mém případě se není čemu divit, protože vyzkouším ledasco a jsem tedy docela slušně odmořený, byl by to tedy v podstatě zázrak pokud by se u mě něco zásadního dělo. Kvalita stříbra také samozřejmě hraje svoji roli a to velmi podstatnou, čili osobně bych stříbro asi nekupoval, ale spíše bych si pořídil kvalitní přístroj na jeho výrobu. Já vlastním přístroj Craftgen KSG4-Dual.TA a koloidní stříbro si vyrábím sám. Standardně vyrábím koncentraci 10 ppm a jinou prakticky nepoužívám, protože se mi nezdá vhodná pro orální použití.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: čtv lis 19, 2009 4:15 am 
Offline

Registrován: pát říj 02, 2009 4:54 am
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Dobry den pane Zajicku,
muzete,prosim,porovnat KS a MMS?Jsem v oblasti atlernativniho leceni nova a informaci je velke mnozstvi.Zda se mi vsak,ze jsou velmi podobne.Nebojuji s nicim zavaznym,ale snazim se (je mi 40) pokracovat jinak.Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: čtv lis 19, 2009 9:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ditac píše:
Dobry den pane Zajicku,
muzete,prosim,porovnat KS a MMS?Jsem v oblasti atlernativniho leceni nova a informaci je velke mnozstvi.Zda se mi vsak,ze jsou velmi podobne.Nebojuji s nicim zavaznym,ale snazim se (je mi 40) pokracovat jinak.Dekuji

To je těžké, to porovnáváte dvě věci, které jsou sice podobně účinné, ale asi těžko porovnatelné. Koloidní stříbro je v podstatě tradiční materiál a v přírodě se stříbro vyskytovalo věky věků přímo v potravinách, což již dávno neplatí díky mocné zemědělské chemii. Víceméně s ním nevědomě pracovala šlechta a hradní páni na hradech a zámcích, kde se jedlo ze stříbrného nádobí, Přitom docházelo k drobnému uvolňování mikroskopických částeček stříbra, což zajišťovalo de facto poměrně velmi slušnou imunitu těmto lidem. Je pravdou, že dávkování bylo krajně nespolehlivé a v zásadě dost často si s tím tito lidé způsobili argírii, což je zmodrání a odtud tedy název modrá krev. Docházelo k tomu po požití vysokých dávek stříbra v nedostatečně koloidním stavu, kde jsou velké částice. Toto riziko je dnes již minimální, to by se tím koloidem musel člověk ládovat v naprosto nesmyslných dávkách. Stejně musíte počítat s tím, že se stříbro uchovává ve tkáních a zajišťuje ochranu, zhruba po dobu jednoho měsíce. Co se týká MMS, je to prostředek, který je vyvinutý poměrně nedávno a zdánlivě jsou jeho vlastností zhruba ve stejném spektru jako vlastnosti koloidního stříbra. Nicméně se domnívám, že MMS je účinnější a razantnější prostředek s krátkodobějším setrváním v organismu a šance na zmodrání zde skutečně neexistuje. MMS po dvou hodinách z organismu vyprchá a žádné další působení v organismu nemá, čili pokud to mohu shrnout, obě dvě látky jsou poměrně účinné, nicméně v současné době já osobně bych se asi přiklonil k užívání MMS, což se mi zdá z mnoha pohledů lepší i účinnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: čtv lis 19, 2009 1:44 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Pokial nevlastnis generator na vyrobu striebra, tak striebro je ovela drahsie. Ako Jarda pisal na moj prispevok vyssie, ucinne su az vysoke davky. Napriklad, 2 dcl koloidneho striebra bezne zakupeneho vyjde na 200sk. Je to teda absolutne plytvanie peniazmi, ked sa to porovna napriklad s MMS. Osobne si teda myslim, ze so zakupenym striebrom mozes ostat iba na nizkych davkach, a tie ti vyliecia iba male veci, vacsinou krcno-nosno-usne infekcie, co tiez nieje na zavadu. Ale pri vaznejsich stavoch je treba koloidne striebro brat v naozaj vysokych davkach a to sa oplati iba ked vlastnis pristroj na jeho vyrobu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 4:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Asi 14 dní si stříkám sprejem do nosu koloidní stříbro a zdá se mi, že začíná ustupovat dlouholetá chronická rýma na kterou nic nezabíralo, včetně laserové mukotomie. Ale může to být i důsledek celkové regenerace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 7:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Asi 14 dní si stříkám sprejem do nosu koloidní stříbro a zdá se mi, že začíná ustupovat dlouholetá chronická rýma na kterou nic nezabíralo, včetně laserové mukotomie. Ale může to být i důsledek celkové regenerace.

Stříbro je opravdu mocný pomocník, ale strava a pH je základ, jinak se rýma odstranit nedá. Jde totiž o důsledek ze zaneseného střeva a tělo tímto otevírá náhradní kanál přes horní cesty dýchací, kde má další šanci se toxinů zbavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: úte črc 06, 2010 10:26 am 
Offline

Registrován: pát čer 18, 2010 2:08 pm
Příspěvky: 5
Mozete mi poradit, ktore striebro si mam kupit? Vyrobene nanotechnologiou alebo s ionmi? Neviem aky je v tom rozdiel, pripadne mi napiste aj kde ho kupit. Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: úte črc 06, 2010 12:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
nika262 píše:
Mozete mi poradit, ktore striebro si mam kupit? Vyrobene nanotechnologiou alebo s ionmi? Neviem aky je v tom rozdiel, pripadne mi napiste aj kde ho kupit. Dakujem

To se velice špatně radí, protože většina výrobců o kvalitě svého produktu pravdu rozhodně nenapíše a sám nemám s těmito produkty zkušenosti. Koloidní stříbro si sám vyrábím a domnívám se, že celkem slušné, což mě připadá jako nejvhodnější postup, pokud myslím užívání stříbra vážně. Jediná možnost, pokud nevlastníte dobrý přístroj na jeho výrobu, je nákup nějakého produktu a osobně si účinky vyzkoušet. Patrně budete spokojena i s celkem mizerným stříbrem, protože pozitivní účinky mají i stříbra relativně špatná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 10:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Užívám koloidní stříbro, velkou lžíci denně, a chystám se na MMS2. Musím udělat měsíční pauzu, než se stříbro dostane z těla, nebo stačí kratší doba?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Užívám koloidní stříbro, velkou lžíci denně, a chystám se na MMS2. Musím udělat měsíční pauzu, než se stříbro dostane z těla, nebo stačí kratší doba?

Nějaký krátký odstup určitě vhodný je, ale není nezbytně nutný, pouze musíte počítat s tím, že klasické MMS bude zpočátku likvidovat spíše to stříbro a na vlastní čištění těla nebude tak účinné. Pak může nastat prudká reakce, když odbourá stříbro a začne najednou plnou silou čistit vás. Toto ovšem platí hlavně pro klasické MMS a u MMS 2 se mě osobně odstup zase tak nutný nezdá, ale určitě neuškodí, já sám jsem koloidní stříbro nikdy s žádným MMS nezkoušel, čili prakticky to ověřené nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 2:15 pm 
Offline

Registrován: pon říj 11, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den pane Jardo,
chtěla bych se zeptat na jednu věc, kamarádka začala používat koloidní stříbro, hlavně z důvodu zánětů v těle, lžíci ráno a večer. Podle doporučení se snaží ho držet v ústech co nejdelší dobu. Jako reakce se jí začaly tvořit sliny v nadměrném množství, má s tím problém hlavně v zaměstnání. Máte s tím nějakou zkušenost ? Čím je to způsobeno, jestli je to dobře nebo špatně , případně jestli by měla snížit dávku stříbra nebo úplně přestat ? Předem moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 230 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz