Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2016 12:16 am 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
zdravím všechny,

Vždycky jsem myslel, že mám problém s candidou, ale nakonec se ukázalo, že to s největší pravděpodobností bude SIBO (Bakteriální přerůstání v tenkém střevě). Candida je oproti SIBO podle některých zdrojů procházka růžovým sadem. Moje potíže (mírné nadýmání, únava, střídání agresivní nálady s občasnými špatnými náladami a hlavně věčný průjem) neodstranilo živočišné uhlí ve velkých dávkách (2x 15g denně, Sanogel, Lehce pomáhal bentonit, který ale spiše zahustil stolici, než aby řešil problém.
Dále jsem užíval velké množství probiotik ( HSO a Biopron od Jardu) zhruba tak 150 miliard denně s endiaronem (9 tablet denně) a Nystatinem (6 tablet denně). Naopak mám podezření na přemnožení probiotik v tenkém střevě a nadměrnou produkci D-laktátu, protože teď mi je ještě hůř než před léčbou. Celou dobu zhruba jeden měsíc jsem držel ketogenní dietu. Prvních 14 jet tu a bylo vše ok, ale jakmile jsem nasadil masivně probiotika, tak se vše zhoršovalo, čím dál víc a došlo to do stalo, kdy jsem parkrát skoro omdlel.
Z antimikotik jsem použival výše zmíněný nystatin, skořici, zázvor, kokosový tuk, lechořeřišnici a další.
Z protizánětlivých doplňků: Piperin+ kurkumin, glycin, kolagen, omega 3 blue ice, sirnou patlaninu.
Nic z toho mi nepomohlo a už s tím zápasím několik let. Začal jsem tudíž překládat ze zahraničí a došel jsem k SIBO. Nystatinem jsem sice zabil candidozu, ale probiotika ve velkých dávkách se mi zřejmě přemnožili do tenkého střeva.
Teď mám dilema jestli to zvládnu pomocí přírodních antibiotik (oregánový olej, lichořeřišnice, zázvor, česnek) nebo mám jít do chemie, která ale v tomto případě prý není devastační a účinkuje pouze ve střeve a ne v celém těle.
1.Ještě mě napadla Šanka, která by měla vyplavit jakoukoliv disbiozu i tu "zdravou", která mi škodí?
2.Jakým způsobem se při SIBo chovat? Vím, že nejlepší je SCD, GAPS nebo paleo, ale jde mi spíš jakým způsobem doplňovat probiotika nebo zdali to v tom případě vlastně není kontraproduktivní? kvašená zelenina?
3.Jak vlastně odstranit SIBO, když je problém v tom, že ta záklopka co je mezi tlustým a tenkým střevem nefunguje?
4. Co jsou nejlepší přírodní antibiotika a zabijí i "hodné bakterie?"
5. Jo a totální prasárna, kterou jsem se totálně zničil je vláknina ve formě psylia, která je velmi často doporučována, takže pozor, protože to někomu může dělat velmi špatně a živí to sice ty dobré bakterie, ale pokud vám ty dobré přerůstají do tenkého střeva, tak to zase tak dobrý není. Tzn. Pokud mi vadí vláknina, jak udržet ty probiotické bakterie při životě? Kvašená zelenina?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2016 8:48 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Ten výčet je úděsný. Chcete se zabít?
Co takhle s tím vším přestat .... a žít?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2016 10:31 am 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
Hehe máte pravdu, že když můj arzenál viděli někteří kamarádi, tak docela čuměli \":D\" Ale to nic nemění na faktu, že se chci z toho vyléčit...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2016 2:11 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Však se vyléčíte - když se přestanete "léčit".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 11, 2016 11:56 am 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
To jo to máte jak s rakovinou , když ji máte, tak se přestaňte léčit a je vlastně po problému, že? \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 11, 2016 6:23 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Michall89 píše:
To jo to máte jak s rakovinou , když ji máte, tak se přestaňte léčit a je vlastně po problému, že? \":D\"

\":D\" No jasně, mrtvoly žádné problémy nemají.

Našla jsem informace o léčbě SIBO antibiotiky, ale v ČR jsou na předpis. http://www.siboinfo.com/antibiotics.html Pokud zjistíte možnost, jak se k nim dostat, tak by mě určitě zajímala \":-)\" Na základě informací, které jsem si přečetla, bych do antibiotické léčby SIBO šla.

Na probiotika bych se aktuálně vykašlala, kromě možná enterosolventních, pokud budete mít jistotu, že se uvolní až v tlustém střevě. Nebo možná by stálo za to dodávat probiotika do střeva klystýrem? Ale je to jen názor, nemám to ničím podložené.

Myslím, že přírodní věc na vraždění "hodných" bakterií je koloidní stříbro.

Já bych se zaměřila na vybití bakterií v tenkém střevě, plus antimykotika, aby to zase nevedlo k tomu, že nového životního prostoru využije candida. Až bych s tím skončila, tak bych doplnila kvašenou zeleninu, HCl pro správné prostředí ve střevě (aby měly dobré podmínky k životu ty opravdu "dobré" bakterie), a enterosolventní probiotika.

Úplně nejlepší by ale místo probiotik byla transplantace mikroflory.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 15, 2016 10:01 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
Do transplantace se mi moc nechce. Zatím začnu pořádnou diagnostikou objednal jsem si testy food detective a u nás v nemocnici dělají testy na střevní propustnost, takže ty si udělám taky. Podle toho jak to vyjde pak přizpůsobím léčbu. Vy máte taky děravá střeva Gamino? V jaké fázi léčení jste a jak to děláte? Vím, že jste měla problémy s RS. Já měl taky podezření naštěstí se neprokázalo, měl jsem jen jedno nespecifikované ložisko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 15, 2016 11:06 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Michall89 píše:
Do transplantace se mi moc nechce. Zatím začnu pořádnou diagnostikou objednal jsem si testy food detective a u nás v nemocnici dělají testy na střevní propustnost, takže ty si udělám taky. Podle toho jak to vyjde pak přizpůsobím léčbu. Vy máte taky děravá střeva Gamino? V jaké fázi léčení jste a jak to děláte? Vím, že jste měla problémy s RS. Já měl taky podezření naštěstí se neprokázalo, měl jsem jen jedno nespecifikované ložisko.

To chápu, mně se do toho taky moc nechce, ne v domácích podmínkách. Bohužel je to zdá se ta nejúčinnější metoda. Taky asi nejlevnější.

Mám příznaky děravých střev a vzhledem k mé zdravotní historii pravděpodobně děravá skutečně budou \":-)\" Mimo jiné mám diagnostikovaný zánět střev a taky jsem měla ve střevech těleso, kolem nějž neprošla kontrastní kapalina při rentgenu.

Aktuálně jsem skoro rok na GAPS dietě, nedodržuji ale doporučení ohledně konzumace vývaru a probiotické potraviny s každým jídlem. Navíc k tomu dělám derivační koupele (cca 5 měsíčně), doplňuji hořčík a jód, teď beru druhý měsíc Laminine, což jsou v podstatě aktivátory kmenových buněk. Vzhledem k tomu, že pořád ještě mám problém i s potravinami, které bych na GAPS dietě měla být schopná jíst (např. sýry, některé luštěniny, sušené ovoce), a nemám pocit, že by se to v poslední době nějak zlepšovalo, zařadila jsem nedávno některé tinktury z http://www.jukl.cz/ (antiparazitální a na podporu vylučování žluči). Taky dělám skoro každý den Léčebné kódy jako prevenci proti stresu. Beru probiotika, aktuálně pouze dva druhy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2017 6:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Michall89 píše:
zdravím všechny,

Vždycky jsem myslel, že mám problém s candidou, ale nakonec se ukázalo, že to s největší pravděpodobností bude SIBO (Bakteriální přerůstání v tenkém střevě). Candida je oproti SIBO podle některých zdrojů procházka růžovým sadem. Moje potíže (mírné nadýmání, únava, střídání agresivní nálady s občasnými špatnými náladami a hlavně věčný průjem) neodstranilo živočišné uhlí ve velkých dávkách (2x 15g denně, Sanogel, Lehce pomáhal bentonit, který ale spiše zahustil stolici, než aby řešil problém.
Dále jsem užíval velké množství probiotik ( HSO a Biopron od Jardu) zhruba tak 150 miliard denně s endiaronem (9 tablet denně) a Nystatinem (6 tablet denně). Naopak mám podezření na přemnožení probiotik v tenkém střevě a nadměrnou produkci D-laktátu, protože teď mi je ještě hůř než před léčbou. Celou dobu zhruba jeden měsíc jsem držel ketogenní dietu. Prvních 14 jet tu a bylo vše ok, ale jakmile jsem nasadil masivně probiotika, tak se vše zhoršovalo, čím dál víc a došlo to do stalo, kdy jsem parkrát skoro omdlel.
Z antimikotik jsem použival výše zmíněný nystatin, skořici, zázvor, kokosový tuk, lechořeřišnici a další.
Z protizánětlivých doplňků: Piperin+ kurkumin, glycin, kolagen, omega 3 blue ice, sirnou patlaninu.
Nic z toho mi nepomohlo a už s tím zápasím několik let. Začal jsem tudíž překládat ze zahraničí a došel jsem k SIBO. Nystatinem jsem sice zabil candidozu, ale probiotika ve velkých dávkách se mi zřejmě přemnožili do tenkého střeva.
Teď mám dilema jestli to zvládnu pomocí přírodních antibiotik (oregánový olej, lichořeřišnice, zázvor, česnek) nebo mám jít do chemie, která ale v tomto případě prý není devastační a účinkuje pouze ve střeve a ne v celém těle.
1.Ještě mě napadla Šanka, která by měla vyplavit jakoukoliv disbiozu i tu "zdravou", která mi škodí?
2.Jakým způsobem se při SIBo chovat? Vím, že nejlepší je SCD, GAPS nebo paleo, ale jde mi spíš jakým způsobem doplňovat probiotika nebo zdali to v tom případě vlastně není kontraproduktivní? kvašená zelenina?
3.Jak vlastně odstranit SIBO, když je problém v tom, že ta záklopka co je mezi tlustým a tenkým střevem nefunguje?
4. Co jsou nejlepší přírodní antibiotika a zabijí i "hodné bakterie?"
5. Jo a totální prasárna, kterou jsem se totálně zničil je vláknina ve formě psylia, která je velmi často doporučována, takže pozor, protože to někomu může dělat velmi špatně a živí to sice ty dobré bakterie, ale pokud vám ty dobré přerůstají do tenkého střeva, tak to zase tak dobrý není. Tzn. Pokud mi vadí vláknina, jak udržet ty probiotické bakterie při životě? Kvašená zelenina?

Tak může jít i o tento problém i když je otázkou zda jde o původní problém, SIBO dost často souvisí s hormony a pokud budou rozházené není tak snadné se ho zbavit. Obecně z přírodních prostředků docela funguje bentonit a křemelina ovšem musí se to najíždět velice pozvolna zvláště ta křemelina.
1)Šanka skutečně srovná jak dobré tak špatné bakterie, tu si myslím můžete vyzkoušet.
2)Ono to je bohužel jak u koho, ale obecně bych asi rozumné množství kvašených potravin neviděl jako zásadně kontraproduktivní.
3)Většinou správná strava v kombinaci s úpravou střevní mikroflóry. Problém té záklopky je většinou v zánětlivém procesu a pokud se ho povede stopnout problém zpravidla odezní.
4)Poměrně tvrdě likviduje veškeré bakterie koloidní stříbro a asi je rozumné si zjistit stav železa v těle. Pokud je ho moc vždy se problém řeší hůře. Ideální hladina ferritinu by se měla pohybovat 20-40 a samotné železo raději v nižší polovině laboratorního rozpětí.
5)Zde spíše půjde o to jaká vláknina, je ji mnoho druhů a pouze některé fungují tak jak píšete, konkrétně vláknina ze zeleniny funguje zcela jinak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 06, 2017 2:56 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
Ok díky za info.

Jaké testy si tedy kromě ferritinu udělat? Předpokládám, že nějaké další hodnoty na zjištění železa z krve.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 26, 2017 9:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Michall89 píše:
Ok díky za info.

Jaké testy si tedy kromě ferritinu udělat? Předpokládám, že nějaké další hodnoty na zjištění železa z krve.

Většinou se dělá tato sestava železo, feritin, transferin, měď, ceruloplazmin, ASLO, CRP a krevní obraz a z toho se pak vyčte docela dost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2020 4:40 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Máte někdo zkušenosti s různými kůrami proti SIBO? Fungovalo by i toto?

Půl čajové lžičky mletého hřebíčku + půl lžičky cejlonské skořice před každým jídlem (tzn 3x denně). A 2x denně mezi jídly několik kapek propolisu do vody. S každým jídlem taky probiotika, glutamin a kolostrum. Toto celé bych držel týden. Stačilo by to nebo je to málo na to poznat nějaký rozdíl? Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2020 8:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Máte někdo zkušenosti s různými kůrami proti SIBO? Fungovalo by i toto?

Půl čajové lžičky mletého hřebíčku + půl lžičky cejlonské skořice před každým jídlem (tzn 3x denně). A 2x denně mezi jídly několik kapek propolisu do vody. S každým jídlem taky probiotika, glutamin a kolostrum. Toto celé bych držel týden. Stačilo by to nebo je to málo na to poznat nějaký rozdíl? Díky

To je otázka co tam máte namnožené protože pokud jsou to normální prospěšné bakterie akorát v blbém místě nejsem si jistý zda jim toto bude vadit. Každopádně za vyzkoušení nic nedáte akorát sledovat odezvu na ten hřebíček a ta probiotika mohou být i kontraproduktivní.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz