Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 8:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1977 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 132  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2009 8:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Mojí dceři je 11 let, jí docela slušně a běžně užívá 2-3000 mg, pro menší dítě tak do 1-1500 mg a když to vyvolá průjem, tak ubrat.
Předpokládám, že Vaše dcera jí obdobně jako Vy, tj. celkem dost vitariánsky a pokud ano, proč ještě takhle mimo živou stravu bere vitamín C? V čerstvém ovoci a zelenině by měl být dostatek, myslel jsem si... to mne samozřejmě zajímá, protože se taky snažím vitariánsky, tak bych možná měl taky brát nějaké céčko "navíc"... a možná ne jen céčko \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2009 8:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Ohledně dotazu na vit. C jste odpovídal:
Jarda píše:
Ten vhodný určitě je a naprosté minimum je 3000 mg denně, ale vhodnější je přidávat každý den 1000 mg do té doby, než se dostaví průjem, potom trochu ubrat a užívat tuto dávku, je to totiž dávka, kterou tělo nutně potřebuje. S vysokými dávkami vitamínu C je nutné podávat také látky, které se s vitamínem C spotřebovávají, minimálně kyselinu listovou, vitamíny B6, B12, zinek a jako ochranu před ledvinovými kameny hořčík, dále je vhodné dodat i vápník a vitamín E. Co se týká té vaničky, tak mi klidně zavolejte.
Tak bych si rád ujasnil - toto je odpověď určená lidem, kteří se stravují "normálně", tedy pečivo, minerálky, masné a mléčné výrobky, vařená jídla apod.? Předpokládám, že pro Vás (víceméně vitariána) tato rada neplatí? Taky jím vcelku vitariánsky, ale že bych si lámal hlavu doplňováním vitamínů, to tedy ne, v syrové stravě by toho mělo být až až (vitamíny, minerály, enzymy), domnívám se...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2009 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Předpokládám, že Vaše dcera jí obdobně jako Vy, tj. celkem dost vitariánsky a pokud ano, proč ještě takhle mimo živou stravu bere vitamín C? V čerstvém ovoci a zelenině by měl být dostatek, myslel jsem si... to mne samozřejmě zajímá, protože se taky snažím vitariánsky, tak bych možná měl taky brát nějaké céčko "navíc"... a možná ne jen céčko \":wink:\"

V čerstvém zralém ovoci a zelenině možná ano, ale v těch produktech z obchodu, které rostou, nebo dozrávají za umělých podmínek ne. Pokud tedy nemáte vlastní opravdu zralé a správně pěstované produkty, jsou i umělé vitamíny celkem dost důležité.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2009 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Ohledně dotazu na vit. C jste odpovídal:...........Tak bych si rád ujasnil - toto je odpověď určená lidem, kteří se stravují "normálně", tedy pečivo, minerálky, masné a mléčné výrobky, vařená jídla apod.? Předpokládám, že pro Vás (víceméně vitariána) tato rada neplatí? Taky jím vcelku vitariánsky, ale že bych si lámal hlavu doplňováním vitamínů, to tedy ne, v syrové stravě by toho mělo být až až (vitamíny, minerály, enzymy), domnívám se...

To tedy není, většinou trpí nedostatkem i ti zdravě se stravující a hlavu by jste si tím lámat asi měl. Například dnes jsem mimo toho, co přijmu ve šťávách a syrovém jídle, použil 8000 mg čistého práškového vitamínu C, který si rozmíchám do šťávy a též adekvátní množství toho, co doporučuji. Při těchto denních dávkách by se musela vepřová chřipka hodně vyvinout, aby mi hrozilo vůbec nějaké riziko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2009 10:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
To tedy není, většinou trpí nedostatkem i ti zdravě se stravující a hlavu byste si tím lámat asi měl. Například dnes jsem mimo toho, co přijmu ve šťávách a syrovém jídle, použil 8000 mg čistého práškového vitamínu C, který si rozmíchám do šťávy a též adekvátní množství toho, co doporučuji. Při těchto denních dávkách by se musela vepřová chřipka hodně vyvinout, aby mi hrozilo vůbec nějaké riziko.
Ó jé, tož to jsem tedy nečekal. Tak to mne pomalu opouští optimismus, kterým mne naplnil tento Váš článek (nazvaný Minerály, vitamíny a enzymy). Část ovozelu mám sice ze zahrádky, takže tam vím, že je to bez chemie (krom té, která naprší \":(\" ), ale naprostou většinu nakupuji a u nakupovaného je mi jasné, že je kontaminace až až. No tak to abych teď začal prohledávat tenhle Váš web, kde všude se píše o vitamínech a studovat, co průběžně tělu ještě dávat. Doufám se i o tomto bude hovořit na Vašem Kurzu zdravého života, na který se docela těším.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 04, 2009 9:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Ó jé, tož to jsem tedy nečekal. Tak to mne pomalu opouští optimismus, kterým mne naplnil tento Váš článek (nazvaný Minerály, vitamíny a enzymy). Část ovozelu mám sice ze zahrádky, takže tam vím, že je to bez chemie (krom té, která naprší \":(\" ), ale naprostou většinu nakupuji a u nakupovaného je mi jasné, že je kontaminace až až. No tak to abych teď začal prohledávat tenhle Váš web, kde všude se píše o vitamínech a studovat, co průběžně tělu ještě dávat. Doufám se i o tomto bude hovořit na Vašem Kurzu zdravého života, na který se docela těším.

To platí pro opravdu perfektně vyváženou stravu z čerstvých produktů a k těm se třeba v zimním období nemáte šanci dostat. Potraviny z obchodní sítě obsahují naprostý zlomek tabulkových hodnot a hlavně u vitamínu C je tam opravdu malé procento toho, co má člověk denně dostat. Bohatě stačí následující pokus, když si ráno čistíte zuby a objeví se byť i nepatrná stopa krve v zubní pastě, tak s největším pravděpodobností máte skorbut-kurděje a to, jak jistě víte, signalizuje nedostatek právě tohoto vitamínu. Pokud jste nervní a vydepkovaný, tak zase patrně nemáte hořčík a tak dále.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 5:20 pm 
Offline

Registrován: stř lis 18, 2009 2:53 pm
Příspěvky: 2
Dobry den Jardo,
popisujete ze jste pouzil osmotickou vodu na redeni kyseliny citronove.
Jak je toto nutne, a kde bych ji mohl zakoupit?
Jaky je rozdil naredit prasek kys. citronove destilovanou nebo
normalni vodou z kohoutku?? Dekuji Vam.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 5:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Fanda123 píše:
Dobry den Jardo,
popisujete ze jste pouzil osmotickou vodu na redeni kyseliny citronove.
Jak je toto nutne, a kde bych ji mohl zakoupit?
Jaky je rozdil naredit prasek kys. citronove destilovanou nebo
normalni vodou z kohoutku?? Dekuji Vam.

Nutné to není a zakoupit se dá zde http://filmet.cz/, jde o zdroj vody, kde litr této vody vyjde asi na 3 koruny. Je to pražská firma a netuším zda ji posílají tak tam zavolejte. Není ale nejmenší problém, pokud si toho nebudete dělat větší množství do zásoby, použít běžnou vodu z kohoutku. Rozhodně vhodnější je zakoupit v lékárně destilku a dělat si to z ní pro větší trvanlivost roztoku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vitaminy???
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2009 6:51 am 
Offline

Registrován: pát říj 02, 2009 4:54 am
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Toz ja taky ztracim optimismus.Pripada mi,ze cim vic ctu,tim mene toho vim (uvedomuji si,ze jste zminoval v uvodu zamotanou hlavu,ale tolik jsem necekala).Jsem mimo CR a narocnost povolani mi umoznuje brat MMS jen na noc,jsem uz 2 tydny na 7 kapkach (plnou kuru chystam az na breznovou dovolenou).Se snidani beru Ester C (slozeni:Vitamin C as Ester-C Calcium Ascorbate 1000 mg,Calcium as Ester-C Calcium Ascorbate 110 mg,C-Sorb Citrus Bioflavonoids Complex 200 mg).Muzete poradit,jestli si muzu vzit 2-3 naraz a za jak dlouho se vstreba.A jake (kolik mg?) je nezbytne brat dalsich vitaminu.Objednala jsem si magnesium v oleji (na telo),ale jinak beru jen multivitamin pro zeny.Jim Humble taky doporucuje velke davky vit. D,nasla jsem:Vitamin D (cholecalciferol) 1000 IU,ale taky jine mnozstvi a nazev D3?!Muzu vubec MMS brat dalsi tri mesice bez vetsiho navysovani?Je mi 40 a posledni 2 mesice se snazim ubirat smerem:zdravi a-z,ale mam mnoho technickych prekazek (nejsem pani sveho casu a kuchyne,protoze pracuji na vyletni lodi v Pacifiku),ale minimalne 50% me stravy je syrove.Dekuji moc za vas cas Dita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitaminy???
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2009 9:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ditac píše:
Toz ja taky ztracim optimismus.Pripada mi,ze cim vic ctu,tim mene toho vim (uvedomuji si,ze jste zminoval v uvodu zamotanou hlavu,ale tolik jsem necekala).Jsem mimo CR a narocnost povolani mi umoznuje brat MMS jen na noc,jsem uz 2 tydny na 7 kapkach (plnou kuru chystam az na breznovou dovolenou).Se snidani beru Ester C (slozeni:Vitamin C as Ester-C Calcium Ascorbate 1000 mg,Calcium as Ester-C Calcium Ascorbate 110 mg,C-Sorb Citrus Bioflavonoids Complex 200 mg).Muzete poradit,jestli si muzu vzit 2-3 naraz a za jak dlouho se vstreba.A jake (kolik mg?) je nezbytne brat dalsich vitaminu.Objednala jsem si magnesium v oleji (na telo),ale jinak beru jen multivitamin pro zeny.Jim Humble taky doporucuje velke davky vit. D,nasla jsem:Vitamin D (cholecalciferol) 1000 IU,ale taky jine mnozstvi a nazev D3?!Muzu vubec MMS brat dalsi tri mesice bez vetsiho navysovani?Je mi 40 a posledni 2 mesice se snazim ubirat smerem:zdravi a-z,ale mam mnoho technickych prekazek (nejsem pani sveho casu a kuchyne,protoze pracuji na vyletni lodi v Pacifiku),ale minimalne 50% me stravy je syrove.Dekuji moc za vas cas Dita

To není o optimizmu, ale o ochotě si co nejvíce nastudovat a prostě chtít být zdravý. Moje znalosti jsou asi dle vašeho názoru obsáhlé, ale musím vás ujistit, že i já mnohdy tápu a za těch 26 let jsem zdaleka nepochopil všechnu moudrost světa, ale snažím se. Jeden známý mudrc kdysi řekl, „ Čím víc toho vím, tak vím, že nic nevím“ a to bude platit stále, jenom debilové se domnívají, že vědí všechno. Vždy je lepší dělat alespoň něco než nedělat nic. Co se týká vitamínu C, tak to napište do vyhledávání a zjistíte, že souvislosti jsou zde již mnohokrát popsány, pokud by i tak bylo něco nejasné tak se ozvěte. Co se týká komplexních přípravků ty nikomu nedoporučuji, protože vždy budete mít něčeho málo a něčeho jiného moc. Vždy to berte samostatně a podle potřeby organizmu. S vitamínem D bacha, ten se dá předávkovat a pak ničí játra, na jeho dostatečný přísun stačí 30 min denně být venku i oblečený a před tím si dát kávovou lžičku kokosového oleje, což se asi v Pacifiku dá splnit. Není to jenom o syrové stravě i když je to nepochybně dobré, že tak vysoký podíl dodržujete, ale nosné je sledovat si denní průběh pH tělních tekutin a tím korigovat dysfunkce v organizmu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2009 9:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Nemám to sice nijak ověřené, ale domnívám se, že MMS po aktivaci má poměrně vysokou zásaditost, čili se nechová jako kyselina. Můj názor je, že žádné leptání zubní skloviny se nekoná, alespoň se mi to zatím, po poměrně dlouhém použití, nezdá, že by to takto mělo působit. Zuby jsou po vyčištění MMSkou naprosto čisté, hladké, bez jakéhokoliv problému odstraníte zubní kámen, zažloutnutí, záněty, případně i nějaké drobné kazy.
Tak už si zuby čtvrtý den čistím taky MMSkem (od brněnského Pavla, děkuji za tip na něj, pane Jardo), těším se na bělejší zuby a zdravější dáseň. Hmmm, po čtyřech dnech změny zatím asi žádné... ne že bych byl netrpělivý, ne ne, vydržím u toho, není to nic hrozného, ale dáte mi tip, Jaroslave, kdy bych tak mohl vysledovat zlepšení stavu dásní? Ne po dnech, ale až po týdnech čistění MMSkem...? Děkuji, pohodový den přeji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2009 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Tak už si zuby čtvrtý den čistím taky MMSkem (od brněnského Pavla, děkuji za tip na něj, pane Jardo), těším se na bělejší zuby a zdravější dáseň. Hmmm, po čtyřech dnech změny zatím asi žádné... ne že bych byl netrpělivý, ne ne, vydržím u toho, není to nic hrozného, ale dáte mi tip, Jaroslave, kdy bych tak mohl vysledovat zlepšení stavu dásní? Ne po dnech, ale až po týdnech čistění MMSkem...? Děkuji, pohodový den přeji.

Co se týká povrchu zubů, myšleno drsný povlak a kámen, tak to mizí po velice krátkém čase, řekl bych tak týden a ostatní je spíše otázkou výchozího stavu, který takto na dálku asi neposoudím, ale měsíc by měl být velice znát, případně se za tuto dobu potíže i odstraní.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 14, 2009 9:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Co se týká povrchu zubů, myšleno drsný povlak a kámen, tak to mizí po velice krátkém čase, řekl bych tak týden a ostatní je spíše otázkou výchozího stavu, který takto na dálku asi neposoudím, ale měsíc by měl být velice znát, případně se za tuto dobu potíže i odstraní.
Jaroslave děkuji Vám. Fakt se těším na výsledky, je to pro mne zajímavý pokus.

Prosím Vás, hned přidám akutní dotaz. Dneska přijdu domů a pětiletý syn ani nebyl ve školce, od rána prý má teplotu, povídá manželka, takže zůstali doma. Klučík tedy "hoří", teplotu má pěknou, to bude nějaká viróza. JInak je ale vcelku dobrý, živý, jen samozřejmě ospalý, unavený. Škoda, že mu manželka dala k obědu vařenou klasiku (filé s bramborovu kaší, ach jo).
Takže mne napadá, vyzkoušet MMS na synovi. Mohu takřka pětiletému synkovi (teď 1. ledna mu bude pět roků, on byl 1. 1. 2005 prvním novorozencem na okrese, heč \":)\" ) MMS nasadit? Začít od jedné kapky, nebo hned od více? Ještě k němu dodám, je malinko vyššího vzrůstu (to má z těch mléčných výrobků, že jo), poměrně trvale zdravý, štíhlý. Možná to jsou informace, které se k dávkování MMS hodí vědět, protože třebas obéznímu dítěti by se hned od počátku dávalo kapek víc... nevím. Tak tedy, prosím, kolika kapkami začít a pak podávat např. 3X denně, pokaždé o kapku víc, to už bych dále postupoval dle MMS fóra?? Děkuji Vám moc!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 14, 2009 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jaroslave děkuji Vám. Fakt se těším na výsledky, je to pro mne zajímavý pokus.

Prosím Vás, hned přidám akutní dotaz. Dneska přijdu domů a pětiletý syn ani nebyl ve školce, od rána prý má teplotu, povídá manželka, takže zůstali doma. Klučík tedy "hoří", teplotu má pěknou, to bude nějaká viróza. JInak je ale vcelku dobrý, živý, jen samozřejmě ospalý, unavený. Škoda, že mu manželka dala k obědu vařenou klasiku (filé s bramborovu kaší, ach jo).
Takže mne napadá, vyzkoušet MMS na synovi. Mohu takřka pětiletému synkovi (teď 1. ledna mu bude pět roků, on byl 1. 1. 2005 prvním novorozencem na okrese, heč \":)\" ) MMS nasadit? Začít od jedné kapky, nebo hned od více? Ještě k němu dodám, je malinko vyššího vzrůstu (to má z těch mléčných výrobků, že jo), poměrně trvale zdravý, štíhlý. Možná to jsou informace, které se k dávkování MMS hodí vědět, protože třebas obéznímu dítěti by se hned od počátku dávalo kapek víc... nevím. Tak tedy, prosím, kolika kapkami začít a pak podávat např. 3X denně, pokaždé o kapku víc, to už bych dále postupoval dle MMS fóra?? Děkuji Vám moc!

To se blbě odhaduje a velice to záleží na stavu zanesení organizmu. U mojí dcery v 10 letech jsem na to šel tak, že jsem ji dal 3 kapky, po hodině další 3 kapky a po další hodině zase 3 kapky. Po třetí dávce ji už zrovna nejlépe nebylo a zhruba po 30 minutách se trochu pozvracela. Protože jsem léčbu praktikoval večer, tak potom usnula. Ráno byla zdravá a ke své nelibosti musela do školy. U menšího dítěte by to chtělo spíše 1 kapku a vícekrát opakovat, třeba i každou hodinu, ale jak mu bude blbě, tak ukončit. Co můžete vyzkoušet souběžně, je odkyselení, změřte mu pH moči a pokud bude kyselé, tak mu dejte vypít jedlou sodu, což pH razantně zvýší a stíží breberkám životní podmínky. Chřipka se dá vyléčit do 24 hodin, ale u mé dcery mi to trvalo pouze 8 hodin, což mi většinou lidé ani nevěří.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 15, 2009 7:24 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
To se blbě odhaduje a velice to záleží na stavu zanesení organizmu. U mojí dcery v 10 letech jsem na to šel tak, že jsem ji dal 3 kapky, po hodině další 3 kapky a po další hodině zase 3 kapky. Po třetí dávce ji už zrovna nejlépe nebylo a zhruba po 30 minutách se trochu pozvracela. Protože jsem léčbu praktikoval večer, tak potom usnula. Ráno byla zdravá a ke své nelibosti musela do školy. U menšího dítěte by to chtělo spíše 1 kapku a vícekrát opakovat, třeba i každou hodinu, ale jak mu bude blbě, tak ukončit. Co můžete vyzkoušet souběžně, je odkyselení, změřte mu pH moči a pokud bude kyselé, tak mu dejte vypít jedlou sodu, což pH razantně zvýší a stíží breberkám životní podmínky. Chřipka se dá vyléčit do 24 hodin, ale u mé dcery mi to trvalo pouze 8 hodin, což mi většinou lidé ani nevěří.
Děkuji, najedeme tedy na jednu kapku po hodině. Abych se ujistil, že dělám dobře, raději se zeptám: tak tedy kapku MMS, pět kapek aktivátoru a tři minuty počkat, že. Pak dolít např. 1 dl šťávy a vypít... prosím Vás, jakou šťávu použít? Vylisuji mu např. mrkev s jablky anebo čistě pomerančovou, je to jedno?
Metodu odkyselení už z Vašeho webu znám, ale nevzpomněl jsem si na to teď. Ano, dobrý nápad. Už jste tu někomu dříve radil: "Sodu si vyrobte tak, že 8-10 g prášku rozmícháte do 0,5 litru vlažné vody, cca tělové teploty a vypijete." U zmíněného pětiletého syna mám použít jakou dávku... poloviční, nebo klidně stejnou, jak uvádí předešlá věta? Předesílám, že mu sodu rozpustím nejlépe v jednom až dvou deci vody, víc tak malé dítě těžko vypije, půllitr by pil půl dne. Takže třeba 5 g jedlé sody do jednoho deci vody, to by šlo? Jen teda netuším, jak odhadnu 5 gramů, mám běžnou mechanickou kuchyňskou váhu, ufff. Jaroslave moc děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1977 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 132  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz