Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob kvě 24, 2014 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Stejsi píše:
Chtěla bych se zeptat, už 3. den se snažím o ketogenní dietu, ale dva předchozí dny se mi vždy kolem 1-2 hodiny ráno udělalo zle, bolelo mě břicho a chtělo se mi zvracet. Večer jsem většinou měla raw krekry s celým lněným semínkem, tak nevím, zda není možné, aby to způsobilo právě to semínko?Snědla jsem určitě více než 2 lžíce.

Je to jedna z možností, ale pokud se vám podařilo nahodit ketózu, může vám být blbě z vymírání kvasinek, tam také nejde o moc příjemné stavy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ketophan - diagnostika
PříspěvekNapsal: sob čer 21, 2014 12:04 pm 
Offline

Registrován: sob čer 21, 2014 11:40 am
Příspěvky: 3
Dobrý den, držím proteinovou dietu, končím fázi 1 po 14ti dnech a papírek se mi lehce zabarvil do růžova - dle stupnice 1,5 mmol/l - 16mg/dl. Zajímalo by mne, jestli je to v pořádku a zda-li má někdo s kontrolou moče těmito proužky zkušenost. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketophan - diagnostika
PříspěvekNapsal: úte čer 24, 2014 7:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Destiny píše:
Dobrý den, držím proteinovou dietu, končím fázi 1 po 14ti dnech a papírek se mi lehce zabarvil do růžova - dle stupnice 1,5 mmol/l - 16mg/dl. Zajímalo by mne, jestli je to v pořádku a zda-li má někdo s kontrolou moče těmito proužky zkušenost. Děkuji

Tak moc rychle vám to nejde, do ketozy se dá dostat i za tři dny, patrně jíte stále dost sacharidů, ale jinak vše máte správně a informace zde již jsou mnohokrát zmíněny, tak trochu projděte příslušná vlákna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketophan - diagnostika
PříspěvekNapsal: stř čer 25, 2014 9:47 am 
Offline

Registrován: sob čer 21, 2014 11:40 am
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Tak moc rychle vám to nejde, do ketozy se dá dostat i za tři dny, patrně jíte stále dost sacharidů, ale jinak vše máte správně a informace zde již jsou mnohokrát zmíněny, tak trochu projděte příslušná vlákna.

Děkuji za odpověď pane Jardo. Může to být tím, že konzumuji k bílkovinám denně cca 400-500 g zeleniny? Saláty, květák, brokolici, celer, ředkvičky, žampiony? Vypustila jsem papriky, rajčata. Protejnový nápoj, který piju má v jedné dávce 23g bílkovin a 2,4g sacharidů. Piju 3x denně, tj. cca 70g bílkovin denně + tofu, vejce, šunka. Zhubla jsem za 14 dní pouze 1kg, ale na centimetry v pase a přes boky je to bomba \":-)\" a chci se pouze zbavit tukových polštářků...váhu mám O.K., ale nechápu, proč se při kontrole proužkami nedostanu vůbec do ketozy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketophan - diagnostika
PříspěvekNapsal: sob čer 28, 2014 6:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Destiny píše:
Děkuji za odpověď pane Jardo. Může to být tím, že konzumuji k bílkovinám denně cca 400-500 g zeleniny? Saláty, květák, brokolici, celer, ředkvičky, žampiony? Vypustila jsem papriky, rajčata. Protejnový nápoj, který piju má v jedné dávce 23g bílkovin a 2,4g sacharidů. Piju 3x denně, tj. cca 70g bílkovin denně + tofu, vejce, šunka. Zhubla jsem za 14 dní pouze 1kg, ale na centimetry v pase a přes boky je to bomba \":-)\" a chci se pouze zbavit tukových polštářků...váhu mám O.K., ale nechápu, proč se při kontrole proužkami nedostanu vůbec do ketozy.

Tak 500 g zeleniny může obsahovat dost sacharidů na to, aby nebylo možné ketózy docílit. Nicméně nepovažujte ten stav za něco nezbytně nutného, pokud se dobře cítíte a vše vám funguje, je zbytečné se do ketózy dostávat, to má význam pokud se problém jinak řešit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketophan - diagnostika
PříspěvekNapsal: úte črc 08, 2014 4:58 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Destiny píše:
Děkuji za odpověď pane Jardo. Může to být tím, že konzumuji k bílkovinám denně cca 400-500 g zeleniny? Saláty, květák, brokolici, celer, ředkvičky, žampiony? Vypustila jsem papriky, rajčata. Protejnový nápoj, který piju má v jedné dávce 23g bílkovin a 2,4g sacharidů. Piju 3x denně, tj. cca 70g bílkovin denně + tofu, vejce, šunka. Zhubla jsem za 14 dní pouze 1kg, ale na centimetry v pase a přes boky je to bomba \":-)\" a chci se pouze zbavit tukových polštářků...váhu mám O.K., ale nechápu, proč se při kontrole proužkami nedostanu vůbec do ketozy.

Podle ketonů v moči vůbec nemusíte poznat, jestli v ketóze jste, nebo ne. Když se tělo dokonale adaptuje na trávení tuku, jste v ketóze a ketony z moči zmizí. Je to vlastně ideální stav, být v ketóze a nevylučovat ketony do moči.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketophan - diagnostika
PříspěvekNapsal: úte črc 08, 2014 7:14 pm 
Offline

Registrován: sob čer 21, 2014 11:40 am
Příspěvky: 3
Ates píše:
Podle ketonů v moči vůbec nemusíte poznat, jestli v ketóze jste, nebo ne. Když se tělo dokonale adaptuje na trávení tuku, jste v ketóze a ketony z moči zmizí. Je to vlastně ideální stav, být v ketóze a nevylučovat ketony do moči.

Ates - děkuji za komentář. Konzultovala jsem i s doktorkou a pravděpodobně to tak bude, takže jsem spokojená a ketony již neřeším \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketophan - diagnostika
PříspěvekNapsal: ned črc 20, 2014 10:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ates píše:
Podle ketonů v moči vůbec nemusíte poznat, jestli v ketóze jste, nebo ne. Když se tělo dokonale adaptuje na trávení tuku, jste v ketóze a ketony z moči zmizí. Je to vlastně ideální stav, být v ketóze a nevylučovat ketony do moči.

To máte sice pravdu, nicméně to chce nějaký čas na adaptaci, tedy dosti pochybuji, že by tento stav naskočil někomu, kdo s dietou na ketonech začíná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketophan - diagnostika
PříspěvekNapsal: čtv zář 04, 2014 2:59 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Ates píše:
Podle ketonů v moči vůbec nemusíte poznat, jestli v ketóze jste, nebo ne. Když se tělo dokonale adaptuje na trávení tuku, jste v ketóze a ketony z moči zmizí. Je to vlastně ideální stav, být v ketóze a nevylučovat ketony do moči.

bullshit

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ketophan - diagnostika
PříspěvekNapsal: čtv zář 04, 2014 3:00 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Destiny píše:
Ates píše:
Podle ketonů v moči vůbec nemusíte poznat, jestli v ketóze jste, nebo ne. Když se tělo dokonale adaptuje na trávení tuku, jste v ketóze a ketony z moči zmizí. Je to vlastně ideální stav, být v ketóze a nevylučovat ketony do moči.
Ates - děkuji za komentář. Konzultovala jsem i s doktorkou a pravděpodobně to tak bude, takže jsem spokojená a ketony již neřeším \":D\"

ketony v moči minimálně jednou denně ráno být musí. ale co je hlavní, že jsi v ketóze poznáš podle pachuti v ústech a mizerné
chuti k jídlu. na to nepotřebuješ testovací papírky.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 04, 2015 10:41 am 
Offline

Registrován: sob pro 27, 2014 2:52 pm
Příspěvky: 3
Zdravím,
myslím si, že mám taky kandidozu, ale nejsem si jistá. Už delší dobu mě trápí svědění konečníku. Byla jsem s tím u lékařky, dělala mi test na parazity - negativní, hemeroid nějaký malinký mám, ale ty to nejsou. S lékaři mám spíše špatné zkušenosti, nikdy mi moc nepomohli, odkážou maximálně překrývat následky, ale nikdy neřeší příčinu a s tím mám dost zkušeností :-/ Kolem konečníku mám asi ekzém a teď se mi objevil i v oblasti ohanbí nad klitorisem, kůže je suchá, jakoby zašedlá a hrozně svědí. Také mě už dlouhodobě trápí svědící a suchá kůže v uších hned na vstupu, na začátku zevního zvukovodu. Lékař mi napsal mast s kortikoidy, které zaberou jen krátkodobě, navíc nechci neustále mazat kortikoidy. Konečník si pravidelně omývám vodou a když udělám takový slabší výplach, tak ze mě jdou takové bílé kusy a vypadají právě jako kousíčky plísně. Občas prohlédnu špejlí stolici a mívám tam různé dlouhé provazce a stolice občas bývá jakoby obalená bílým povlakem, který vypadá jako plíseň nebo jako hodně hustý hlen. Dělala jsem si i test slin (našla jsem návod někde na netu) plivla jsem do sklenice s vodou a po půl hodině slina nebyla na hladině, ale plavaly různé bílé kousíčky a provazce uvnitř, jakoby padaly ke dnu. Na kořene jazku mám bílý povlak, který ale jde celkem dobře očistit kartáčkem a taky mívám pocit sucha v ústech a i po vyčištění zubů mám cítit dech. Myslíte, že se jedná o kandidozu nebo něco jiného? Co mám na to vyzkoušet? Mám za sebou 2 šankaprakšalány, nic moc zvláštního ze mě nešlo. Pokud vyzkouším ketogenní dietu, jak dlouho se drží než zabere?
Předem děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 04, 2015 3:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Martina112 píše:
Zdravím,
myslím si, že mám taky kandidozu, ale nejsem si jistá. Už delší dobu mě trápí svědění konečníku. Byla jsem s tím u lékařky, dělala mi test na parazity - negativní, hemeroid nějaký malinký mám, ale ty to nejsou. S lékaři mám spíše špatné zkušenosti, nikdy mi moc nepomohli, odkážou maximálně překrývat následky, ale nikdy neřeší příčinu a s tím mám dost zkušeností :-/ Kolem konečníku mám asi ekzém a teď se mi objevil i v oblasti ohanbí nad klitorisem, kůže je suchá, jakoby zašedlá a hrozně svědí. Také mě už dlouhodobě trápí svědící a suchá kůže v uších hned na vstupu, na začátku zevního zvukovodu. Lékař mi napsal mast s kortikoidy, které zaberou jen krátkodobě, navíc nechci neustále mazat kortikoidy. Konečník si pravidelně omývám vodou a když udělám takový slabší výplach, tak ze mě jdou takové bílé kusy a vypadají právě jako kousíčky plísně. Občas prohlédnu špejlí stolici a mívám tam různé dlouhé provazce a stolice občas bývá jakoby obalená bílým povlakem, který vypadá jako plíseň nebo jako hodně hustý hlen. Dělala jsem si i test slin (našla jsem návod někde na netu) plivla jsem do sklenice s vodou a po půl hodině slina nebyla na hladině, ale plavaly různé bílé kousíčky a provazce uvnitř, jakoby padaly ke dnu. Na kořene jazku mám bílý povlak, který ale jde celkem dobře očistit kartáčkem a taky mívám pocit sucha v ústech a i po vyčištění zubů mám cítit dech. Myslíte, že se jedná o kandidozu nebo něco jiného? Co mám na to vyzkoušet? Mám za sebou 2 šankaprakšalány, nic moc zvláštního ze mě nešlo. Pokud vyzkouším ketogenní dietu, jak dlouho se drží než zabere?
Předem děkuji za rady.

Tak kandida to být určitě může i když asi je dobré si vždy uvědomit, že kandida není příčina, ale důsledek špatného metabolizmu. Jde ji umravnit mnoha postupy a bezsacharidová dieta je jeden z nich. Zabere celkem rychle, zpravidla je úleva cítit již po několika dnech po počáteční fázi vymírání kvasinek, což bývá dost nepříjemné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 04, 2015 10:39 pm 
Offline

Registrován: sob pro 27, 2014 2:52 pm
Příspěvky: 3
Děkuji za rychlou odpověď pane Jardo,
už jsem nějakou dobu v takové přechodové fázi na jiný způsob stravy - nedokážu přejít ze dne na den, prakticky se stále učím nové věci za chodu. Z masa jím prakticky už jen ryby a taky jím mléčné výrobky a vejce. Dříve jsem jedla opravdku hrozně, skončila jsem se silným zánětem v těle a gastroenterokolitidou v nemocnici a skoro půl roku jsem byla živa hlavně z kapaček. Do toho anemie, hemofylie, půlka vlasů v tahu ... Žádný z doktorů mi nezjistil příčinu. Tehdy jsem se začala zajímat o stravu a zavodňování organismu a vlastně jsem se vyléčila sama, dokonce mi zmizely různé alergie co jsem měla. Na játře jsem měla útvar o velikosti 2-4 cm, byla jsem s tím i v tunelu a prý se jednalo o adenom, ale úplně mi zmizel, tak teď samozřejmě doktoři mlží, že prej kdovíco to bylo než aby přijali skutečnost, že jsem to odstranila správnou výživou.
Teď jsem ale byla přes vánoce u rodičů a jedla jsem tam tučné cukroví plné bílé mouky, másla a cukru, pak taky klobásky a uzené a to se asi mojemu tělu moc nelíbí, taky se mi ihned hrozně zhoršila pleť ... no poučení pro příště, chybama se člověk učí. Dietku hned od zítřka nasadím. Píšete, že vymírání kvasinek bývá dost nepříjemné?! Na co se mám připravit, poznám to?
Jen mám ještě dotaz, chci úplně vyřadit živočišnou bílkovinu - zatím tedy jako vegan, pak se snad dostanu k dalšímu kroku, k živé stravě. Mám ale obavu o dostatek vitamínu B12. Vy ho nějak doplňujete? Z informací které jsem nastudovala na vebu, tak vegani ho doplňují tabletami.
Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 22, 2015 11:23 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Z důvodu snahy trošku zhubnout, vyzkoušet něco nového, poznat lépe své tělo, zlepšit zdraví a třeba vyzrát na velký sklon k hypoglykemii (v podstatě pokud nejím po max.3 hodinách, strašně cítím pokles cukru a to i po stravě, která je dle všeobecných měřítek zdravá a s nízkým GI) jsem si řekla, že zkusím zahýbat s poměry živin ve stravě.

Mám 66kg, 30let, bazál cca 1500kcal, sedavé zaměstnání, cca 2x týdně sport, takže jsem si to převedla na pro jednoduchost na cca 80g bílkovin, 100g tuků a 100g sacharidů. A ačkoli se mi zatím nedaří se zcela do těch 100 sacharidů dostat (dnes nasbíráno na 200g vařené čočky, 1 grepu, zelenině a laktoze v ml.výrobcích) , tak trpím silnou únavou (což na 180-200g sach.nebylo). Přitom jsem dnes opravdu přijmula poctivých 100g tuků (celé avokádo, tučný tvaroh, 1 vejce, pár mandlí, kokos) a je to jak nic, cítila jsem se stejně bídně jako kdyby nebyly, moje tělo je snad uplně odmítá spalovat.

Nízkosacharidovku mi trochu ztěžuje fakt, že jsem vegetarián, a vzdát se luštěnin se mi nechce.
Je šance, že se mi na takový jídelníček tělo přivykne nebo je to blbost a pokud člověk nedokáže najet na vyloženě ketózovou dietu, tak by se měl držet klasičtějších poměrů?

Když jsem včera byla běhat nebo fyzicky dělala něco, co mě baví, ožila jsem, ale jinak jsem jela totálně na půl plynu- hypoglykemie. Až teď večer jsem z nějakého nepochopitelného důvodu ožila, což se mi teda zase moc nehodí. Je tedy něco, co by mi pomohlo lépe štěpit tuky, ať už vlastní nebo ze stravy? Děkuji

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 23, 2015 8:16 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Jestli máš problémy se štítnou tak pro tebe tučná strava není to pravé a jen to prohloubí problémy,možná by šla trošku upravená verze ale musíš zkoušet.To už je lepší se o tučnou stravu nesnažit a hlad zkusit zvládnout pravidelným jednodenním půstem-bolí to ale jde to:)Jaké tuky jsi používala?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz