Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 2:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát bře 02, 2012 10:47 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Zakládám toto nové vlákno, vzhledem k množícímu se množství lidí, kteří přemýšlejí o likvidaci kandidozy pomocí stravování s nízkým obsahem tuků a bílkovin a vysokým obsahem přírodních cukrů, především z ovoce.

Tento přístup stojí v protikladu k nízkosacharidové dietě, která je pro tento typ problému zpravidla doporučována a pro kterou jsem také vytvořil pomocnou tabulku (více v mém podpisu).

Nízkosacahridová dieta spojená s masivním podáváním fungicidů má u řady lidí svůj efekt a i mne se osvědčila. Také díky ní se mi podařilo redukovat či vyřešit často celoživotní problémy, se kterými si klasická medicína nevěděla rady (více popisuji zde

Naposledy upravil sakul dne čtv led 01, 1970 2:30 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 2:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2011 8:58 am
Příspěvky: 16
Zdravím všechny,
právě jsem narazila na jeden zajímavý článek a už jsem i od několika lidí slyšela o tzv. Low-fat stravě, která je i pro candidu lepší než bezsacharidová a vysokotučná...je to v podstatě takový malý protiklad oproti tomu, co se na těchto stránkách píše. Proto bych se chtěla zeptat, jaký na to máte názor, popř. jestli s tím má někdo zkušenosti atd. Já jsem prozatím dodržovala bezsacharidovou stravu a nevím jak dál. Tady je odkaz na článek: http://gloria.tv/?media=157742

Díky Peťa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 3:40 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
to péťa: já se na toto přímo chystám, mám problém s kandidou a budu jíst vita plus kulturisticky protein (rychle vstrebatelne bilkoviny takze by nemeli kvasit) plus k tomu radsi budu brat b-komplex. Tak uvidime ale v létě když jsem jedl prevazne ovoce jsem se citil skvele probouzel se brzo rano a stolice na jednicku. Uvidime přeci kdyz nebude plynatost a vyprazdnovani bude dobry tak to fungovat musí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 3:44 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2011 8:58 am
Příspěvky: 16
Mikard píše:
to péťa: já se na toto přímo chystám, mám problém s kandidou a budu jíst vita plus kulturisticky protein (rychle vstrebatelne bilkoviny takze by nemeli kvasit) plus k tomu radsi budu brat b-komplex. Tak uvidime ale v létě když jsem jedl prevazne ovoce jsem se citil skvele probouzel se brzo rano a stolice na jednicku. Uvidime přeci kdyz nebude plynatost a vyprazdnovani bude dobry tak to fungovat musí.

tak to zní zajímavě, já jsem to nedávno objevila a přemýšlím, že bych do toho taky šla. sice s tím ovocem na začátku pomalu ale spíš jde o to omezit ty tuky. píšu si o tom právě s víc lidma a snažím se nějak najít cestu...takže budu ráda, když dáš i ty vědět, jak se ti daří a cos vyzkoumal \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 4:44 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Peťa píše:
Zdravím všechny,
právě jsem narazila na jeden zajímavý článek a už jsem i od několika lidí slyšela o tzv. Low-fat stravě, která je i pro candidu lepší než bezsacharidová a vysokotučná...je to v podstatě takový malý protiklad oproti tomu, co se na těchto stránkách píše. Proto bych se chtěla zeptat, jaký na to máte názor, popř. jestli s tím má někdo zkušenosti atd. Já jsem prozatím dodržovala bezsacharidovou stravu a nevím jak dál. Tady je odkaz na článek: http://gloria.tv/?media=157742

Díky Peťa

bolo z fajn založiť na túto tému samostatnú diskusiu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 5:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Peťa píše:
Zdravím všechny,
právě jsem narazila na jeden zajímavý článek a už jsem i od několika lidí slyšela o tzv. Low-fat stravě, která je i pro candidu lepší než bezsacharidová a vysokotučná...je to v podstatě takový malý protiklad oproti tomu, co se na těchto stránkách píše. Proto bych se chtěla zeptat, jaký na to máte názor, popř. jestli s tím má někdo zkušenosti atd. Já jsem prozatím dodržovala bezsacharidovou stravu a nevím jak dál. Tady je odkaz na článek: http://gloria.tv/?media=157742

Díky Peťa

Doteď sem konzumoval syrovou zeleninu bez sacharidů, kefír, slunečnicová semínka a zdravej a nejvstřebatelnější tuk, přepuštěný máslo. Občas sem si dal nějaký to avokádo.

V úterý (dva dny před novem) chci vyzkoušet šankaprakšalánu s návratovou stravou složenou z avokáda (20 % tuku). Myslím, že moje střeva už jsou v dostatečně dobrém stavu, aby jim to nedělalo problémy. Jen konzumaci banánů zatím riskovat nechci a s tukem nejsou banány při boji s kvasinkou zrovna nejvhodnější, viz odkaz. Dnes a zítra budu jíst jen zeleninu a různý fungicidní věci z kategorie 0 a 1 (viz tabulka potravin v podpisu). Po 1. jídle budu pít přemražený fungicidní čaje. Po 2. jídle Jarda na 20 straně vlákna radí rozmačkat 2 až 3 stroužky česneku, zalejt je vroucí vodou a po 15 minutách vypít. To by mělo dát očistou oslabený kvasince pořádně zabrat. Taky si koupím laktobacily, abych co nejrychlejc obnovil střevní mikroflóru a kvasince ještě víc znepříjemnil život. Až to budu mít za sebou, tak dám vědět, jak můj avokádovej experiment dopad.

Pak bych rád přešel na 80-10-10 s ovocnými monojídly a vyzkoušel, co to se mnou a s kvasinkou udělá.

Po nějaký době s tuhou stolicí začaly vycházet bílý chuchvalce hlenu (kvasinka), ale pak stolice dost zřídla byla prakticky tekutá. Pořád se v ní ale při bližším prozkoumání vyskytují hleny, i když už nejsou vidět. Netuší někdo, čím by to mohlo být? Optimalizoval sem stravování podle orgánových hodin, dělený stravy a tak, aby před dalším jídlem žaludek všechno stihnul strávit a mezi tekutou stolicí se začínají objevovat už i kusy, který drží pohromadě, ale zas tak velká změna k lepšímu to podle mne není. Zajímá mě, co se stane po dvou dnech jen na zelenině.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Naposledy upravil Xeelee dne ned bře 18, 2012 8:50 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 8:41 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Peťa píše:
Zdravím všechny,
právě jsem narazila na jeden zajímavý článek a už jsem i od několika lidí slyšela o tzv. Low-fat stravě, která je i pro candidu lepší než bezsacharidová a vysokotučná...je to v podstatě takový malý protiklad oproti tomu, co se na těchto stránkách píše. Proto bych se chtěla zeptat, jaký na to máte názor, popř. jestli s tím má někdo zkušenosti atd. Já jsem prozatím dodržovala bezsacharidovou stravu a nevím jak dál. Tady je odkaz na článek: http://gloria.tv/?media=157742

Díky Peťa

hm,, dost zajimave,,, nieco na tom isto bude, lebo ked som sa ja zbavil kandidy tak som jedol sice nie az 90% ovocia ale hlavne malo tuku ( aj ked som to zavrsil mesacnou kurou mms) a ako olej som pouzivla iba oliv. olej na veceru a k obedu ale fakt malo .... travenie 100% ...aj ked je tu isto dalsich x faktorov este urcite ...
,logiku toma preto podla mna lebo davno ( x tisic rokov dozadu) tuk v dnesnej podoobe ako oleje nemali sancu prijmat, iba to co nasli na strome,korienky a sem tam oriesky ... kazdopadne zijeme v sk*** konzumnej dobe a to co bolo pred 20 rokmi je dnes fuc ,,teda vyzit z chem ovozelu sa myslim neda takze sumplementacia je na mieste asi :>
uvidiime :>


Naposledy upravil laco dne ned bře 18, 2012 9:07 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 9:03 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
jsem vážně rád, že se najednou takhle shodneme. Já to chtěl experimentovat a ono nad tím přemýšlelo víc lidí...
Navíc já budu u toho cvičit budu se snažit i o svalový růst který jsem díky detoxikování a stravě ztratil takže svalová paměť doufejme zapracuje. Ono navíc aspoň ten cukr tolik nepřeženu neboť ho spotřebuju tréninkem. Takže u mě ten protein je čistě kvůli nabírání plus taky aby mi něco nechybělo plus ty béčka samozřejmě. Hrozně se na to těším a cejtim to dobře. Hlavně když si vezmete i kdyby ve volne přírodě trpěl člověk nebo vůbec tvor kandidou tak přece si ji nepřemnoží stravou co mu poskytne matička příroda ne? Určitě je to tak zařízeno aby tato fresh strava byla tak dokonale strávená aby neživila kandidu. Ale určitě bych ze začátku nejel banány ty mi přijdou až moc sladké. No nic čekám až mi přijde protein a půjdu směle do toho myslim, že hned zjistim jestli to funguje či ne, budu bedlivě poslouchat svoje trávení a to mi napoví \":)\" (navic podle me ovoce je zakazane proti kandide z důvodu ze se neji samotne a vzdycky muze narazit na nejakou jeste nestravenou potravinu a diky tomu kvasi, jinak kdyz sou střeva prazdny a jde tam jenom ovoce tak to problem podle me nebude, no zkusim to držte mi palce)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 10:14 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Rád bych ještě zdůraznil, že součástí tohoto přístupu je i komplexní změna životního stylu jako je pohyb, pitný režim a hlavně práce na své psychice a duševním vývoji. Ostatně bez těchto aspektů nelze řešit žádný zdravotní problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 10:27 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
sakul píše:
Rád bych ještě zdůraznil, že součástí tohoto přístupu je i komplexní změna životního stylu jako je pohyb, pitný režim a hlavně práce na své psychice a duševním vývoji. Ostatně bez těchto aspektů nelze řešit žádný zdravotní problém.

Ano psychika dělá někdy divy,...a dost možná je mnohem důležitější než nějaké diety, čímž ovšem netvrdím že určitá omezení (hlavně v množství a v tom jak často si co dát, jsou opravdu potřebné... \":-)\"

Jak už se psalo jinde, ony pocity viny že tohle VŮBEC nesmím, nebo že teď jsem si dal něco co je absolutně špatně...zhoršuje psychicky možná candidozu víc nežli samotná občasná "kategoricky zakázaná" potravina...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 10:28 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Začnu se svými poznatky a svým plánem

Po poměrně dlouhé zimní fázi na přísné protikvasinkové diety se podařilo kvasinku výrazně umravnit, zlepšit zdravotní stav tak na 90 procent, nikoli však zcela vyřešit.

Je to cca týden jsem začal začleňovat potraviny z kategorie 2-3 (tabulka v mém podpisu) - tedy hlavně ovoce (ovoce ale vždy zvlášť) a sirnou patlaninu a tento víkend došlo k viditelnému zhoršení trávení. Tedy poznatek z této fáze zřejmě je, že zařazení cukrů v kombinaci s tuky nefunguje a nedošlo u mě k vymizení problému s kandidou (kandidoza byla jen redukována a zdá se, že jakmile dostane palivo bude opět obnovena)

Pro sledování stavu jsem si vypsal seznam svých hlavních problémů, kde jsem zjistil propojení s kandidou. Zapsal jsem stav v procentech před nízkosacharidovou dietou (říjen 2011) a nyní. Budu zapisovat i vývoj při tomto typu stravování abych měl srovnání. Čím vyšší procento, tím více je problém vyřešen. 100 procent znamená naprosté vymizení problému, 0 procent znamená stav kdy je jen těžko možné si představit že to bude ještě horší)

Stav říjen 2011
- ekzém 20%
- bolesti kloubů 60%
- alergie (bude hodnoceno až na jaře)
- vypadávání vlasů 20%
- problémy se spaním a časté únavy 20%
- chronická rýma 30%
- trávení 50%

Stav nyní
- ekzém 90%
- bolesti kloubů 95%
- alergie (bude hodnoceno až na jaře)
- vypadávání vlasů 90%
- problémy se spaním a časté únavy 95%
- chronická rýma 70%
- trávení 70%


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 10:30 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
muflon píše:
Ano psychika dělá někdy divy,...a dost možná je mnohem důležitější než nějaké diety, čímž ovšem netvrdím že určitá omezení (hlavně v množství a v tom jak často si co dát, jsou opravdu potřebné... \":-)\"

Jak už se psalo jinde, ony pocity viny že tohle VŮBEC nesmím, nebo že teď jsem si dal něco co je absolutně špatně...zhoršuje psychicky možná candidozu víc nežli samotná občasná "kategoricky zakázaná" potravina...

Ano je to opravdu tak, nerad bych tedy aby tento výzkum přestože je zaměřen na jeden stravovací trend budil dojem že to je jediná složka řešení problému. V určitých případech může být straes z toho jestli jím to správné či přílišná zatíženost mysli tím co vůbec jím naopak prvkem který problém vyvolá nebo jej zhorší


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 10:56 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Jsem 18 dní na stravě 8/1/1. Po předchozí bezsacharidové stravě jsem měl už pouze mírné příznaky candidy. A musím konstantovat, že high carb dieta na mě nemá žádný účinek. A to doslova. Příznaky candidy se totiž ani trochu nezlepšují, ale ani trochu nezhoršují. Nicméně mě tohle stravování baví a budu pokračovat a uvidím, jak to bude vypadat při dlouhodobějším užívání.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 11:11 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
smajliss píše:
Jsem 18 dní na stravě 8/1/1. Po předchozí bezsacharidové stravě jsem měl už pouze mírné příznaky candidy. A musím konstantovat, že high carb dieta na mě nemá žádný účinek. A to doslova. Příznaky candidy se totiž ani trochu nezlepšují, ale ani trochu nezhoršují. Nicméně mě tohle stravování baví a budu pokračovat a uvidím, jak to bude vypadat při dlouhodobějším užívání.

Popište trochu více jak se u vás kandida projevuje a napište nám jak vypadá váš nynější jídelníček


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 11:59 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
sakul píše:
Popište trochu více jak se u vás kandida projevuje a napište nám jak vypadá váš nynější jídelníček

Syndrom dráždivého tráčníku - vyléčeno 100%. Akné 90% - vyléčeno. Lupy 80% - vyléčeno. --- vyléčeno předchozí bezsacharidovou stravou a půstem

Příklad jídelníčku:
snídaně: 4 jablka
svačina: 2 hrušky
oběd: 5 banánů s raw kakaem a skořicí
svačina: kustovnice čínská
večeře: brokolice-ředkvička-špenát-olivový olej (salát)

A jak píšu. Symptomy které mám se téměř vůbec nemění. Budu se stravou pokračovat a dám vědět. Nyní začínám trojčátko, tak třeba to nakopnu tímhle.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz