Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob čer 01, 2024 2:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 230 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 9:48 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
Dobry den, pouzivam koloidni stribro 10 ppm nejen na vyplachy nosu respektive dutin. Nevim v cem je problem, ale vyplachy dost nesnesitelne pali takze to neprobiha jako u neti se slanou vodou. V podstate vodu do nosu jen trochu naliji ,chvili podrzim a pak jde ven. Oci zrudnou do cervena a mam pocit ze mi dutiny exploduji. Ma takto stribro fungovat nebo delam nekde chybu.Dekuji Petr

To je normální, uvědomte si, že se jedná prakticky o destilovanou vodu, která rve ze sliznic minerály, což je pochopitelně dost cítit. Na závadu to ale není, klidně v proplachování pokračujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: pon čer 03, 2013 4:20 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
a na kolik litrů KS ty elektrody vydrží? když si to někdo vyrobí sám pomocí toho přístroje co se dá koupit za 5000 Kč. 1 pár elektrod 1000Kč. chci vědět jestli ty elektrody vydrží dlouho nebo se často musí kupovat nový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: pon čer 03, 2013 6:27 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 13, 2013 3:34 pm
Příspěvky: 4
V litru 10 ppm KS bude cca 10 mg stříbra.
Elektroda bude mít jedna aspoň 5 gramů (odhad - záleží u jakého přístroje).
Uděláte tak určitě stovky litrů KS.
Největším spotřebním nákladem bude aqua purificata (u nás v lekárně od Kulicha cca 50,- za litr) a nikoli elektrody.

Přístroje pracují většinou s konstantním proudem vyladěným na určitou plochu elektrod.
Pokud plocha elektrody významně poklesne tak je pak proud na jednotku plochy elektrody moc velký a z elektrod se "odtrhávají" větší kusy stříbra a klesá tak kvalita koloidu.

Více opotřebované elektrody bych nevyhazoval ale používal jen pro stříbro na vnější použití (tam není kvalita tak kritická)

Sám mám generátor KS od Craftgen asi 4 roky. Udělal jsem za tu dobu odhadem nejméně 50 l KS a zmenšení průměru elektrod není vůbec viditelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: pon čer 03, 2013 7:24 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
a to musí být destilovaná voda?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 8:41 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
Jantar píše:
a na kolik litrů KS ty elektrody vydrží? když si to někdo vyrobí sám pomocí toho přístroje co se dá koupit za 5000 Kč. 1 pár elektrod 1000Kč. chci vědět jestli ty elektrody vydrží dlouho nebo se často musí kupovat nový.

Většinou nad 500 litrů, záleží jak je čistíte, tím ubývají nejvíce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 8:42 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
Jantar píše:
a to musí být destilovaná voda?

Ano a ještě se nehodí každá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: úte říj 08, 2013 6:19 pm 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 2:00 pm
Příspěvky: 43
Dobrý den pane Jardo,
píšete že koloidní stříbro pomáhá na papillomariry. Mohl byste mi prosím napsat postup, jak postupovat? používat jej vnitřně (polykat) nebo si dělat výplachy? Pokud výplachy, jak dlouho v sobě stříbro držet?
Syn (věk 7 let) má chronický zánět nosohltanu. Již jsme vysadili cukr (používáme stevii), mouku, mléko. Dávám mu pít kyselé (vodu s citronem či s jablečným octem) abych zvýšila pH, dávám mu zeleninku, ovoce. Křenovou kašičkou jsem ho trápila (sama mám problém to polknout, pálí to jak čert) ale už ho nenutím. Měl od imunoložky imunor, který bohužel nijak nezabral. Homeopatika nezabrala. Myslíte, že by mu koloidní stříbro pomohlo? Kloktat a polknout? Jakou dávku, hmotnost má 24 kg, nechci ho otrávit.
Díky za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: stř říj 09, 2013 8:47 am 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 2:00 pm
Příspěvky: 43
Ještě jednou dobrý den,
k mému předchozímu dotazu: lze inhalovat koloidní stříbro? Máme inhalátor, nalijeme si do něj vincentku a tu inhalujeme, četla jsem že to jde i se stříbrem, prosím máte zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: čtv říj 31, 2013 9:08 am 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Zdravím,

věděl by někdo poradit kvalitní a ověření zdroj koloidního stříbra o koncentraci 10 či 20ppm? Počítáme s přikoupením přístroje, ale nyní potřebujeme pro psa na zánět rohovky a ještě bude chvíli trvat než nám finance dovolí koupit přístroj.

Díky a přeji pohodový den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: čtv říj 31, 2013 11:52 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den,
koloidní stříbro 10ppm snad dodával i pan Jarda - ale zkuste se ho zeptat - jestli se nemýlím.
A prosím ještě o info - pejskovi budete kapat do očka 10 ppm nebo 20ppm? - máte nějaký zdroj informací k tomuto problému?
Našemu pejskovi začíná trošku šedý zákal a právě by nás informace o koncentraci také zajímala.
Přeji vám všem hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: čtv říj 31, 2013 1:33 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
esie píše:
Dobrý den,
koloidní stříbro 10ppm snad dodával i pan Jarda - ale zkuste se ho zeptat - jestli se nemýlím.
A prosím ještě o info - pejskovi budete kapat do očka 10 ppm nebo 20ppm? - máte nějaký zdroj informací k tomuto problému?
Našemu pejskovi začíná trošku šedý zákal a právě by nás informace o koncentraci také zajímala.
Přeji vám všem hezký den.

Díky za info. U Jardy jsem poptával a čekám na zprávu, tak uvidím.

Co se týká koncentrace tak jsem objevil info tady ohledně šedého zákalu s použitím 25ppm viz link níže. Já bych tedy šel již vyzkoušenou cestou, kterou tam uvádějí. Ale dle mého názoru i v případě nižších koncentrací nic nezkazíte, případně bych upravil dávkování.

http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=6&t=247&p=57918&hilit=za%C4%8Dal+nar%C3%A1%C5%BEet+do+v%C4%9Bc%C3%AD#p57918


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: čtv říj 31, 2013 11:28 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
lucinda21 píše:
Ještě jednou dobrý den,
k mému předchozímu dotazu: lze inhalovat koloidní stříbro? Máme inhalátor, nalijeme si do něj vincentku a tu inhalujeme, četla jsem že to jde i se stříbrem, prosím máte zkušenosti?

Ano. Veskrze pozitivní. Nejlépe při použití ultrazvukového inhalátoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 5:28 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
lucinda21 píše:
Ještě jednou dobrý den,
k mému předchozímu dotazu: lze inhalovat koloidní stříbro? Máme inhalátor, nalijeme si do něj vincentku a tu inhalujeme, četla jsem že to jde i se stříbrem, prosím máte zkušenosti?

Ano, jde to i takto velice dobře a nebojte se, koloidní stříbro nemá prakticky žádné vedlejší účinky a ani kontraindikace, pouze pokud se to s množstvím přežene, ale to by šlo o množství nad 1 dcl denně, tak může oslabit kmeny laktobacilů ve střevě. Osobně jsem bral orálně 3 dcl denně asi měsíc a nezaznamenal jsem žádná negativa.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 2:38 pm 
Offline

Registrován: sob lis 23, 2013 2:50 pm
Příspěvky: 15
Zacala som si vymyvat oci kol. striebrom (ma aj primes grapefr. semiacka, lebo ine striebro som doma nemala). Mam vyborny pocit v ociach, tak sa mi vyjasnili, a nie su take unavane ako predtym. Ovsem, hned po aplikacii ma zacne tak akosi pichat na rozlicnych miestach v hlave - hlavne v spankoch. Zeby sa vyplavovali mikrobialne necistoty? Na moznost parazitov v oku som tiez myslela, brrr. Mate s tym niekto skusenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koloidní stříbro
PříspěvekNapsal: sob led 25, 2014 9:22 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Na co je potřeba si dávat pozor u již hotových produktů:
Dnes dosti podnikavců také nabízí již hotový produkt k prodeji v různých cenových relacích, bohužel bez veškeré atestace nutné pro prodej již hotového produktu v ČR. Nicméně i zde platí výše uvedené, tj. KS vyrobené standardním způsobem, tj. elektrolýzou, nesmí vykazovat žádné známky zabarvení, ani obsahovat jakékoliv usazeniny. Dále musí být VŽDY ve tmavých obalech, nejlépe ze skla. KS lze přechovávat i v průhledných obalech, ale pouze do koncentrace 5ppm nebo v naprosté tmě, to je potřeba mít na paměti. Pokud někdo KS nabízí v průhledných obalech i o vyšší koncentraci, tj. od 5ppm výše, pojem aglomerace částic mu zřejmě bude cizí. Takovéto KS i kdyby bylo sebe kvalitněji vyrobeno, rychle ztrácí na své původní kvalitě v přímé úměře, tj. čím vyšší je koncentrace KS, tím rychleji dochází k jeho svévolnému znehodnocení. Rovněž za maximální a ještě stabilní koncentraci lze považovat hodnotu do 25ppm, ovšem za předpokladu nejen dodržení všech přísných podmínek nutných pro výrobu kvalitního KS, ale také pro jeho uskladnění. Rovněž u obyčejných plastových obalů může docházet k uvolňování nežádoucích částic do KS, které je v takovém obalu uskladněno, proto tmavé sklo lze jednoznačně bez jakýchkoliv pochyb považovat za naprostou jistotu pro skladování KS a také za levnější variantu místo kvalitního tmavého plastového obalu.
http://craftgen.cz/

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 230 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz