Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: pát úno 10, 2012 3:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
myska99 píše:
Dekuji moc za odpoved!!! Jelikoz ziju v Parizi tak jakzykova bariera s mym naturophatem se prave projevila!! jsem trosku zmatena; protoze mi dala list na kterem bylo napsano cim se ridit pri kandide; a cim pri intoleranci na lepek a mleko! takze v tom mam dobry zmatek a mate pravdu ze jsem absolutne nic nepochopila! Takze na netu zacinam studovat teprve ted,pac jsem si myslela ze ty jeji papiry mi postaci! psala tam ze bych nemela jist nic sladkeho;kdyz tak celozrne testoviny;nebo ryzi! nesladim;zadny med;zadne extra sladke ovoce! ale ty obiloviny jsem nepochopila! takze ty tam proste nesmi byt vubec! \":(\" dneska rano jsem vstala! a bylo mi strasne zle! toceni hlavy jako blazen; k tomu jsem si vytlacila stavu z grepu; a dala jsem si dve tabletky zinku! zacala jsem poklizet a to co prislo pak bylo strasne! silena bolest v zaludku; polilo me neskutecne horko;pot;a letela jsem na toaletu! nejdrive jsem si myslela ze budu i zvracet! po toalete jsem se citila totalne vystavena a slaba! asi jsem si rikama ze sebou svihnu \":|\" tohle jsem jeste nikdy nemela! no a rikala jsem si ze se musim rychle najist! a!!! stala jsem pred lednickou a absolutne jsem nevedela co si vzit! \":cry:\" az na par sojovych jogurtu; si vlastne nebylo co dat! tak jsem si uvarila ryzi basmati! ;( ale to je nejspise taky spatne! po te jsme se ale uklidnila!! ;(

vazne nevim;( mam pocit co jsem to zacala resit tak zacinam mit dost divne stavy! je fakt ze od te doby co se stravuji trosku jinak mi okamzite sletela vaha o pet kilo! ktere jsem opravdu potrebovala shodit a leta to neslo ;( tak jedno pozitivum tam je \":)\"

myslit ze mi bylo zle z toho zinku nebo snad z toho ze mam snad zavislot na cukru! ???

To je až srandovní, jak to všichni zpočátku dělají blbě, prostě jste kvasince vzala žrádlo a ona vám při tom svém chcípání hladem vypustila do těla toxický sajrajt, aby vás donutila jí dát nažrat. Vy jste ji poslechla a je zase hej, sice ne pro vás, ale pro kvasinku, prostě toto kolo vyhrála. Prostě se musíte připravit, že tři, až čtyři dny to bude dost náročné, protože tam kvasinka nejvíce zlobí, pak již tyto ataky odezní a je celkem hej, hlavně pro vás, protože kvasinka se musí stáhnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: pát úno 10, 2012 4:29 pm 
Offline

Registrován: pon úno 06, 2012 1:27 am
Příspěvky: 5
vyborne!!!! takze jsem tu potvoru nakrmila ryzi!!! \":mrgreen:\" tak to teda ne!! takze vcera zacalo nove kolo!!! jsem na zelenine a zeleninovem vyvaru!!! mate totalne pravdu! coz je jasne!! delame to spousta lidi blbe! pac je to trosku takovy ten pud sebezachovy;instinktivne telicko se neciti dobre tak se to musi napravit necim nedobrym!!! no je fakt ze se vubec necitim dobre!!!nemuzu spat;toci se mi hlava;boli me hlava;nohy cele telo;jako bych sportovala non stop!! a mam dost velke nechutenstvi!! takze prakticky dneska druhy den skoro nejim;az na vyvar rano! a je mi lip! zvlastni! citim se jako na nejake droze;mam i celkem rozsirene zornice;plet je divna;mam pocit ze mam energii;az na tu bolest hlavy nebo spise takovou tupost!!! ale to vam tady popisuje spousta lidi!!!! no takze zacinam mit fobii z cukru!!!

totalne me nastvalo ze to co jsem tady nacvicovala zhruba mesic bylo totalne k nicemu!!! takze ted to zacinam na novo a ted se snad podari zahubit ason neco a pak snad budu moct fungovat daleko lepe!! je to beh na dlouhou trat;ale ty vase slova vzdycky povzbudi!! uz jsme se chtela zacit litovat;ale vy cloveka tak nokopnete!!! diky !!! \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: pát úno 10, 2012 5:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
myska99 píše:
vyborne!!!! takze jsem tu potvoru nakrmila ryzi!!! \":mrgreen:\" tak to teda ne!! takze vcera zacalo nove kolo!!! jsem na zelenine a zeleninovem vyvaru!!! mate totalne pravdu! coz je jasne!! delame to spousta lidi blbe! pac je to trosku takovy ten pud sebezachovy;instinktivne telicko se neciti dobre tak se to musi napravit necim nedobrym!!! no je fakt ze se vubec necitim dobre!!!nemuzu spat;toci se mi hlava;boli me hlava;nohy cele telo;jako bych sportovala non stop!! a mam dost velke nechutenstvi!! takze prakticky dneska druhy den skoro nejim;az na vyvar rano! a je mi lip! zvlastni! citim se jako na nejake droze;mam i celkem rozsirene zornice;plet je divna;mam pocit ze mam energii;az na tu bolest hlavy nebo spise takovou tupost!!! ale to vam tady popisuje spousta lidi!!!! no takze zacinam mit fobii z cukru!!!

totalne me nastvalo ze to co jsem tady nacvicovala zhruba mesic bylo totalne k nicemu!!! takze ted to zacinam na novo a ted se snad podari zahubit ason neco a pak snad budu moct fungovat daleko lepe!! je to beh na dlouhou trat;ale ty vase slova vzdycky povzbudi!! uz jsme se chtela zacit litovat;ale vy cloveka tak nokopnete!!! diky !!! \":)\"

Máte celkem normální průběh detoxikačních reakcí a jde pouze o to vydržet a neustoupit, Jakmile věc takto pochopíte, tak vyhráváte nejen nad kvasinkou, ale současně i nad sebou a tato vítězství mají nesmírnou cenu, to mě věřte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: ned úno 26, 2012 7:16 pm 
Offline

Registrován: ned úno 26, 2012 7:03 pm
Příspěvky: 1
děkuji za odpověď


Naposledy upravil queenlostris dne pon kvě 26, 2014 5:45 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 12:06 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
chcel by som sa spytat na priepustnost creva a na dietu GAPS, ktora takto priepustne crevo zaceluje. Vtip je vsak v tom, ze cela dieta vychadza z toho, ze pacient musi konzumovat nadmerne mnozstvo zivocisnych tukov, cim si nadmerne prekyseluje organizmus.
Nepoznate iny sposob ako minimalizovat priepustnost creva na minimum? Momentalne som na kvasinkovej diete, robim si 2-3 krat tyzdene klystiry so srvatkou, raz do tyzdna post o vode a vzduchu...dlhodobejsie posty by som nerad drzal, kedze podla ajurvedy som typ vata a pri nich rapidne chudnem...
existuju nejake pripravky, vitaminy ci potraviny na zocelenie stien hrubeho a tenkeho creva, aby sa minimalizovala jeho priepustnost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 11:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
jiddu píše:
chcel by som sa spytat na priepustnost creva a na dietu GAPS, ktora takto priepustne crevo zaceluje. Vtip je vsak v tom, ze cela dieta vychadza z toho, ze pacient musi konzumovat nadmerne mnozstvo zivocisnych tukov, cim si nadmerne prekyseluje organizmus.
Nepoznate iny sposob ako minimalizovat priepustnost creva na minimum? Momentalne som na kvasinkovej diete, robim si 2-3 krat tyzdene klystiry so srvatkou, raz do tyzdna post o vode a vzduchu...dlhodobejsie posty by som nerad drzal, kedze podla ajurvedy som typ vata a pri nich rapidne chudnem...
existuju nejake pripravky, vitaminy ci potraviny na zocelenie stien hrubeho a tenkeho creva, aby sa minimalizovala jeho priepustnost?

Ano, dobře funguje dodávání křemíku, třeba bílý jíl a zinku, třeba dýňové semínko, nebo tabletky, ovšem ideálně až po zjištění stavu zinku v krvi a pak v případě deficitu dodávat klidně i 180 mg denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: pát dub 13, 2012 2:56 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Nemám problém s črevami (aspoň o tom neviem...), ale nechcem vytvárať novú tému...
Mám taký problém - ráno mám brucho ploché, ale stačí mi už len napiť sa pol litra vody, a už sa mi brucho "nafúkne"...
Plynatosťou netrpím, oveľa častejšie grgám.
Źalúdok som si pokazil v strese, a hoci už vyše roka a pol je po tom strese (čiže ho už nezažívam), stále nemám v poriadku žalúdok.
Veľmi mi vadí to nafukovanie brucha, ktoré ale neústi do plynatosti...
Pán Jarda, mohli by ste mi poradiť ? Mám za sebou očisty žalúdka (robím každý týždeň výplach), už 3 očisty pečene, XY očísť hrubého čreva, 4x sankhapraksalanu, derivačná kúpeľ 3 krát týždenne už naozaj dlhú dobu, atď, atp, mám za sebou Trojčátku kúru, atď...
Často mi treba "nastrádať" akob sopeľ v hrdle a vypľuť to, ale mám dojem, že je to skôr zo žalúdka. Má to bielu farbu, a skladá sa to akoby zo slizu, ktorý vyzerá ako biele bublinky natesno pri sebe...Prípadne je to úplne priesvitnej farby a maličkého množstva, a pripomína to skôr akoby "gél", nelepí sa to.
Logicky namjemej problémov mám, keď nič nekonzumujem. Ale to nie je riešenie.
Paradoxne v tvári vyzerám dobre, vždy lepšie (výraz, zdravý vzhľad), ale boh vie dokedy... \":)\"
Nech mi tu nikto neradí zmenu stravy (som ochotný vylúčiť strukoviny - a tak nejesť žiadne zrno), národy čo konzumujú to čo ja, problémy s trávením nemajú - a ja mám tráviace problémy dlhšie než tú dobu, čo som na novej strave... Ja som práveže ňou chcel začať riešiť tie problémy s trávením, ale nejak sa nepodarilo, hoci iné veci sa vylepšili.

PS : po cvičení v posilňovni mi brucho zvykne spľasnúť, ale TO NIE JE RIEŠENIE.

Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 10:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Nemám problém s črevami (aspoň o tom neviem...), ale nechcem vytvárať novú tému...
Mám taký problém - ráno mám brucho ploché, ale stačí mi už len napiť sa pol litra vody, a už sa mi brucho "nafúkne"...
Plynatosťou netrpím, oveľa častejšie grgám.
Źalúdok som si pokazil v strese, a hoci už vyše roka a pol je po tom strese (čiže ho už nezažívam), stále nemám v poriadku žalúdok.
Veľmi mi vadí to nafukovanie brucha, ktoré ale neústi do plynatosti...
Pán Jarda, mohli by ste mi poradiť ? Mám za sebou očisty žalúdka (robím každý týždeň výplach), už 3 očisty pečene, XY očísť hrubého čreva, 4x sankhapraksalanu, derivačná kúpeľ 3 krát týždenne už naozaj dlhú dobu, atď, atp, mám za sebou Trojčátku kúru, atď...
Často mi treba "nastrádať" akob sopeľ v hrdle a vypľuť to, ale mám dojem, že je to skôr zo žalúdka. Má to bielu farbu, a skladá sa to akoby zo slizu, ktorý vyzerá ako biele bublinky natesno pri sebe...Prípadne je to úplne priesvitnej farby a maličkého množstva, a pripomína to skôr akoby "gél", nelepí sa to.
Logicky namjemej problémov mám, keď nič nekonzumujem. Ale to nie je riešenie.
Paradoxne v tvári vyzerám dobre, vždy lepšie (výraz, zdravý vzhľad), ale boh vie dokedy... \":)\"
Nech mi tu nikto neradí zmenu stravy (som ochotný vylúčiť strukoviny - a tak nejesť žiadne zrno), národy čo konzumujú to čo ja, problémy s trávením nemajú - a ja mám tráviace problémy dlhšie než tú dobu, čo som na novej strave... Ja som práveže ňou chcel začať riešiť tie problémy s trávením, ale nejak sa nepodarilo, hoci iné veci sa vylepšili.

PS : po cvičení v posilňovni mi brucho zvykne spľasnúť, ale TO NIE JE RIEŠENIE.

Ďakujem za odpoveď.

Tu reakci na vodu asi vyřešit nedovedu, ale ty hleny budou z té vaší stravy, prostě ji tělo z nějakého důvodu nebere a silně se zahleňujete, což může řešit křenová kašička, nebo úprava stravy, nicméně do té se vám nechce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Črevné problémy?
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 8:12 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 18, 2013 7:39 pm
Příspěvky: 3
Dobrý deň prajem vám všetkým,

Som 22 ročný študent v Brne. Chcel by som zavolať pánovi Jardovi, ale ako študent si veľmi konzultácie finančne dovoliť nemôžem. Tak verím, že aspoň mi pomôžete touto cestou.
Pokúsim sa stručne popísať môj problém a opísať ako to začalo, bolo to dosť náhle.

Vrátil som sa po 4-mesačnom výmennom pobyte z Francúzska asi vo februári tohto roku. Asi v polovici januára som začal mať trvalejšie zvýšenú teplotu okolo 37 - 37,5. Jedného dňa(asi 5.2) som si všimol, že som začal mať problémy ísť na toaletu, nešlo zo mňa vôbec nič a cítil som plný žalúdok a črevá. Fungoval som normálne len som sa cítil unavenejší a všimol som si, že som začal chudnúť - dosť výrazne.
Po návrate z Francúzska som na internáte nemohol ísť na toaletu viac ako 2 týždne a posledné dni som dostal zimnice, výrazné nočné potenie s výrazným zápachom (vstával som ako by som vyšiel z bazéna). Potom som začal mať výrazné hlieny a kašeľ, ktoré inak nemávam. Tak 26.2 som šiel domov na Slovensko, aby som zašiel k lekárovi. Tam mi zobrali krv a moč atď. Výsledky krvi boli v poriadku. V moči našli stopy krvi a vysokú prítomnosť ketónov, čo bolo zrejme spôsobené tým, že som dosť dní nejedol a nepil.
Postupne som začal mať výrazne bolesti po celom tele. V kĺboch na nohe, v chrbte (jednoducho kde sa mu zachcelo), tmavý moč, striedavé pálenie pri močení, búšenie srdca(asi od tlaku nafuknutých čriev), bolesť pečene, nadúvanie...
Studené ruky a nohy, bledosť, potenie a veľmi mi začalo praskať v kĺboch pri pohybe. Mal som veľký strach, že som mal nejaký nádor alebo niečo.
Bol som dokonca aj na kolonoskopii, kde mi povedali, že je všetko v poriadku a že len mám jesť.(musel som pred tým vypiť Fortrans) Na ultrazvuku brušnej dutiny mi len povedala lekárka že mám zväčšenú a podráždenú pečeň. (nepijem ani nefajčím)
To všetko neustupovalo. Nakoniec som z ničoho nič siel na toaletu. A ďalšie dni sa to začalo zlepšovať a zlepšovať.

Teraz keď vám píšem je to už pomaly lepšie no ešte stále to pretrváva. Výrazne som zmenil jedálniček na veľa zeleniny, strukovín, celozrné pečivo, čaje atď.
No ešte stále to trávenie nie je ako by malo byť, mám svetlú kúskovitú stolicu(ešte stále menšie problémy s vyprázdňovaním), už som začal trošku priberať, a už mi praská v kĺboch oveľa menej, hlieny nemám vôbec, ani sa nepotím v noci, môžem si ísť zabehať, som trošku bledý a začala mi červenať a schnúť koža na rukách, po niektorých jedlách mám nafúknuté brucho a sem-tam točenie hlavy.
Predvčerom som bol u lekára Metabolista - diabetológ, ktorý mi predpísal 2x1 Entizol, Sumamed a Helicid 2x1, tak som začal s tými liekmi či sa to zlepší.
Za veškeré rady vopred ďakujem.
Peter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Črevné problémy?
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 9:34 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 18, 2013 7:39 pm
Příspěvky: 3
Neviem kam sa obrátiť, pretože lekári mi nič až tak konkrétne nepovedali. Len či by ste mi nevedeli poradiť. Mám brať tie antibiotiká a ostatné lieky, keď sa to už začalo zlepšovať? Je možné, že to je spôsobené infekciou? Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Črevné problémy?
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2013 10:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
ellinas píše:
Neviem kam sa obrátiť, pretože lekári mi nič až tak konkrétne nepovedali. Len či by ste mi nevedeli poradiť. Mám brať tie antibiotiká a ostatné lieky, keď sa to už začalo zlepšovať? Je možné, že to je spôsobené infekciou? Ďakujem.

To je přeci hovadina brát ty pilulky, které za zlepšení nijak nemohou a naopak mohou stav zásadně zhoršit. Vyzkoušejte si plivací, krkací a jódový test, změřte pH moče a uvidíte co vám vlastně je. Osobně se domnívám, že jde o pouhé rozhození střevní mikroflóry a kvasinky vás nyní trochu terorizují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: sob kvě 18, 2013 7:26 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Dobrý den , pravidelně piju ráno 0,6l grepové štávy, v poledne stavu 0,6l mrkev ,okurka malá řepa ,trochu pampelišky a jetele. Do pití si dávám dvě lžičky hořčíku a sodu. Z ničeho nic jsem dostal siné nadýmání,a střevní potíže,a slabost . Vše jsem mimo snídaně,vysadil,a jím ted jen vařené. Velké nadýmání mi také dělá salát ze skleníku. Potíže mi sklidnila domácí slivovice. Je to přetížená slinivka?, nebo co je to za projev? Zítra si udělam Šanku. Díky Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Črevné problémy?
PříspěvekNapsal: sob kvě 18, 2013 8:04 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 18, 2013 7:39 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
To je přeci hovadina brát ty pilulky, které za zlepšení nijak nemohou a naopak mohou stav zásadně zhoršit. Vyzkoušejte si plivací, krkací a jódový test, změřte pH moče a uvidíte co vám vlastně je. Osobně se domnívám, že jde o pouhé rozhození střevní mikroflóry a kvasinky vás nyní trochu terorizují.

Ďakujem pekne za odpoveď a ospravedlňujem sa za založenie nového vlákna. Pred mesiacom som bol som na špec. vyšetrení krvi, kde sa preukázal H. pylori a kandidóza. Čo som vedel už aj pred tým, pretože po klystýre (po vysadení pečiva, cukrov, ovocia atď. a zaradení kokosového oleja, pozitívnej nálady a exktraktu z grep. jadier) zo mňa začali liezť aj 10 cm hlieny alebo blany(predpokladám, že viete o čom hovorím). Osobne to pripisujem zlým stravovacím návykom počas štúdia vo Francúzsku. - žiadne raňajky, sem-tam obed vo veľkej porcii, a veľká porcia jedla po príchode zo školo okolo 9-10 večer...veľa príznakov mi odoznelo stravou, športom, slnkom, dobrou náladou. Po vysadení všetkých vecí, ktoré má kvasinka rada mám neustálu zápchu a svetlejsiu stolicu(s tým sajrajtom co mám v črevách ani niet divu). Osobne to všetko pripisujem preťaženiu žalúdka stravovacími návykmi a tým znížením tvorby kyselinových štiav(cítim, že mi netrávi, nepociťujem skutočný hlad ani keď nejem celý deň, minimálne kručení v žalúdku). Takisto mi to ovšem zle trávi. Nízkou hladinou žalud. štiav dostal možnosť aj helicobacter a potom kandidóza.

Momentálne užívam Ozovit - peroxid horčíka na 10 dní, ktorý ma čistí. Domnievam sa, že to naštartovanie žalud. štiav a trávenia je kľúčové. Osobne sa bojím robiť to s HCl a rozmýšľam nad kúpou tabliet Betaine HCl + Pepsin. (takisto som našiel niečo lacnejšie tu v Brne, ale neviem ako by som to užíval len v práškovej forme a či to je vôbec možné - http://www.fichema.cz/chemikalie-betain ... 7_179.html )
Teraz mi lekár predpísal antimykotika Medoflucon (fluconazol). Berie sa to tri dni.
Aký na to všetko máte názor pán Zajíček?

Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 7:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="pavell":6esqulj4]Dobrý den , pravidelně piju ráno 0,6l grepové štávy, v poledne stavu 0,6l mrkev ,okurka malá řepa ,trochu pampelišky a jetele. Do pití si dávám dvě lžičky hořčíku a sodu. Z ničeho nic jsem dostal siné nadýmání,a střevní potíže,a slabost . Vše jsem mimo snídaně,vysadil,a jím ted jen vařené. Velké nadýmání mi také dělá salát ze skleníku. Potíže mi sklidnila domácí slivovice. Je to přetížená slinivka?, nebo co je to za projev? Zítra si udělam Šanku. Díky Pavel[/quote:6esqulj4]
No nevím zda by vám slinivku zklidnila slivovice, ale já bych problém viděl spíše v rozhozených laktobacilech, možná v kombinaci a nedostatkem žluče. Vyzkoušejte dodat laktíky a ze šťáv prubněte pampelišku, ta je na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Črevné problémy?
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 8:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
ellinas píše:
Ďakujem pekne za odpoveď a ospravedlňujem sa za založenie nového vlákna. Pred mesiacom som bol som na špec. vyšetrení krvi, kde sa preukázal H. pylori a kandidóza. Čo som vedel už aj pred tým, pretože po klystýre (po vysadení pečiva, cukrov, ovocia atď. a zaradení kokosového oleja, pozitívnej nálady a exktraktu z grep. jadier) zo mňa začali liezť aj 10 cm hlieny alebo blany(predpokladám, že viete o čom hovorím). Osobne to pripisujem zlým stravovacím návykom počas štúdia vo Francúzsku. - žiadne raňajky, sem-tam obed vo veľkej porcii, a veľká porcia jedla po príchode zo školo okolo 9-10 večer...veľa príznakov mi odoznelo stravou, športom, slnkom, dobrou náladou. Po vysadení všetkých vecí, ktoré má kvasinka rada mám neustálu zápchu a svetlejsiu stolicu(s tým sajrajtom co mám v črevách ani niet divu). Osobne to všetko pripisujem preťaženiu žalúdka stravovacími návykmi a tým znížením tvorby kyselinových štiav(cítim, že mi netrávi, nepociťujem skutočný hlad ani keď nejem celý deň, minimálne kručení v žalúdku). Takisto mi to ovšem zle trávi. Nízkou hladinou žalud. štiav dostal možnosť aj helicobacter a potom kandidóza.

Momentálne užívam Ozovit - peroxid horčíka na 10 dní, ktorý ma čistí. Domnievam sa, že to naštartovanie žalud. štiav a trávenia je kľúčové. Osobne sa bojím robiť to s HCl a rozmýšľam nad kúpou tabliet Betaine HCl + Pepsin. (takisto som našiel niečo lacnejšie tu v Brne, ale neviem ako by som to užíval len v práškovej forme a či to je vôbec možné - http://www.fichema.cz/chemikalie-betain ... 7_179.html )
Teraz mi lekár predpísal antimykotika Medoflucon (fluconazol). Berie sa to tri dni.
Aký na to všetko máte názor pán Zajíček?

Ďakujem.

Zní to logicky, čili asi ano, antimykotika klidně aplikujte a uvidíte zda zaberou. Ten práškový betain by jste si musel plnit do tobolek, ten se jinak užívat prakticky nedá. Bát se aplikace HCl je blbost, tou celkem nic zásadně pokazit nemůžete.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz