Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 12:19 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 22, 2013 11:40 am
Příspěvky: 2
Zdravím, jelikož již více jak rok řeším problém se svým porouchaným masostrojem, doktoří nevědí a kolikrát ani moc nechtějí nic řešit, protože navenek se zdá vše poměrně ok, zkusím se zeptat zde. Pro úplnost... do loňského roku jsem na poměrně vysoké úrovni dělal cyklistiku ( cca 20-25tis. km/ rok ) , ale začátkem května se dostavila neuvěřitelná únava, které jsem se i po delším pauzách od tréninku a závodu (nyní již půl roku bez zátěže) nedokázal zbavit a přijde mi, že s odpočinkem spíš zesílila. Podobný stav se dostavil již v červnu a listopadu 2011, ale vždy po měsíci odezněl. Souvisejícími projevy únavy jsou: nadýmání, mazlavá světlá, často objemná stolice, snížený klidový i maximální tep, fyz. slabost, bolest svalů po i malé zátěži trvající i několik dnů, akné, pískání v uších (začalo letos v lednu), svědění v pr. uchu (na ušním vyřešeno nějakou antibioticou mastí, která i po roce nepomádá a radši ani zde nebudu psát co mi bylo sděleno když jsem to řakl doktorovi a požádal ho o jiné řešení problému) ,pocit unavených očí, tmavé kruhy pod očima, po ránu hleny v krku.... a v zimě nepředstavitelné stavy chladu (ruce, nohy, nos) . Při zátěži mám pocit že se nemůžu pořádně nadechnout a vůbec nemám energii. Byl jsem na x lékařských vyšetřeních a jediné co bylo zjištěno je vyšší LDL cholesterol a před 14dny vyšší bilirubin (cca 30).
Na základě toho bilirubinu jsem zkusil podle Jardova návodu jaterní očistu. V prvním kole vyšlo dost kamínků, velikost tak jak větší hrášek maximálně. Po týdnu jsem očistu opakoval a kamínků vyšlo minimum, byl tam si ten cholesterol ješte- bílé nitky. Vždy druhý den po kůře jsem cítil nárůst energie, ale další dny se to zas vrátilo do unaveného normálu. Předtím jsem zkoušel i několikrát šanku, ale nějakou změnu jsem nepozoroval. Stravu jsem v posledním měsíci dost omezil a změnil abych odkyselil tělo, takže základ ovoce, zelenina, jáhly, pohanka, různý semínka, ryby, hodně vody, omega 3, hořčíku. Ph se podle PHAN pohybuje kolem 7 přes den. Úplně se vyhýbám cukru (krom medu), bílé mouce a minimum soli. Před tím byla strava odpovídající sportu, dost jsem se hlídal. Chybu jsem dělal v pitném režimu, kde bylo poměrně hodně dietní coly, kávy - tam se asi podepsalo i zaměstnání kde je to často dost hektické a stresující.
Toto fórum jsem již poměrně zevrubně pročet takže jsem si samozřejmě říkal mohlo by to být tohle či tohle, ale asi to potřebuji od někoho slyšet. Co myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 3:30 pm 
Offline

Registrován: čtv led 17, 2013 3:01 pm
Příspěvky: 23
A co tak k tomu vyčistít i duši,náš mozek?http://www.cestyksobe.cz/nicol-kozakova-jitka-jedlickova-prima-cesta-k-probuzeni-ad2783/ mně to zaujalo.Myslím že je dobře pečovatjak o tělo tak o duši .Myslím že máte jen jeden krůček k té duchovní cestě .Přejí uzdravení .Halyna.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 8:16 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Zabývám se obdobnými tématy už nějakou dobu a mohl bych se Vám pokusit podat různé důvody proč se tak stalo a navrhnout několik řešení. Nicméně to neudělám a použiji jen známé úsloví "já se z toho můžu posrat" nebo "to je fakt už k posrání".
Nebude mít příliš smysl řešit bilirubin, vitamíny, očisty, dokud nebudete fungovat v souladu se svým tělem a se svojí přirozeností.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 28, 2013 1:26 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 22, 2013 11:40 am
Příspěvky: 2
Děkuji za odpovědi, ale v hlavě opravdu problém nebyl...

Shodou okolností jsem po napsáního svého příspěvku byl konečně v pátek u sportovního doktora, který řeší zároveň výživu v tomto směru. Prošel jídělníček sdělil jsem mu trable a verdikt padl poměrně rychle. Moc vlákniny. V podstatě roky zeleninových, ovocných salátů, celozrného pečiva, semínek vyčistily střevo tak že už tam nezůstalo pořádně nic - ani špatného ani dobrého. Navíc prý při nadměrné konzumaci s nedostatečným množství tuků odvádí vláknina z těla i minerály a vitamíny. Od soboty jsem zařadil stravu s malým mnořstvím vlákniny a probiotika a stav už je o moc lepší a tělu se začíná vracet síla....

Jinak doporučené množství pro dospělého muže je někde kolem 35g / den u žen 25g / den


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 8:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Zdenda N.":15pxyemg]Děkuji za odpovědi, ale v hlavě opravdu problém nebyl...

Shodou okolností jsem po napsáního svého příspěvku byl konečně v pátek u sportovního doktora, který řeší zároveň výživu v tomto směru. Prošel jídělníček sdělil jsem mu trable a verdikt padl poměrně rychle. Moc vlákniny. V podstatě roky zeleninových, ovocných salátů, celozrného pečiva, semínek vyčistily střevo tak že už tam nezůstalo pořádně nic - ani špatného ani dobrého. Navíc prý při nadměrné konzumaci s nedostatečným množství tuků odvádí vláknina z těla i minerály a vitamíny. Od soboty jsem zařadil stravu s malým mnořstvím vlákniny a probiotika a stav už je o moc lepší a tělu se začíná vracet síla....

Jinak doporučené množství pro dospělého muže je někde kolem 35g / den u žen 25g / den[/quote:15pxyemg]
Tak i to je jedna z možností i když asi nepůjde o jediný problém, pokud byla stolice světlá a cholesterol zvýšený, tak bych

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: črevné problémy a celková energia
PříspěvekNapsal: stř dub 16, 2014 9:15 am 
Offline

Registrován: stř dub 16, 2014 8:32 am
Příspěvky: 1
Dobrý deň,
Mám 18 rokov, uz dlho mam problem s nedostatkom energie, v skole uplne zaspavam aj ked zaspim na lavici, tak po prichode domov som opäť unavený, byval som chory kazdy mesiac aspon raz, vacsinou to boli angíny, aj ked len raz ponocujem tak rano sa zobudzam uz chory, mal som zvacsene krcne mandle a nosnu permanentne hnisavu, tak som si ich nechal vsetky vybrať, myslel som ze uz bude dobre, mam dva mesiace po operacii a uz som bol dvakrat chorý, rok dozadu som si kupovaval surove kravske mlieko kazdy pracovny den potom sa mi zacali črevne tazkosti a vzdy ked sa vratim zo školy tak mam hnačku, to trva asi pol roka uz, mam neuatale lupiny aj ked si umyvam vlasy raz za dv dni, posledny tyzden sa hnacka zmyzla ale lacalo mi lahko krvacat z konecnika, neviem co to moze byt, rozhodol som sa pomocou kamarata vitariana ze sa na vitarianstvo dam aj ja, postupne som si pridaval surovu zeleninu a ovocie do jedalnicka a vcera pocas splnu som mal 24 hodinovu hladovku, dnes som si spravil šankhapransalanu a aj pri nej mi trochu krvacalo z konecnika, teraz uz prechadzam na mixovanu surovu stravu a verim ze sa mi polepsi \":)\" neviete co mi moze byt? Pripadne by som ocenil nejaké rady ohladom mojho doterajsieho alebo dalsieho postupu \":)\"
Vopred dakujem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 11, 2014 8:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
noro píše:
Dobrý deň,
Mám 18 rokov, uz dlho mam problem s nedostatkom energie, v skole uplne zaspavam aj ked zaspim na lavici, tak po prichode domov som opäť unavený, byval som chory kazdy mesiac aspon raz, vacsinou to boli angíny, aj ked len raz ponocujem tak rano sa zobudzam uz chory, mal som zvacsene krcne mandle a nosnu permanentne hnisavu, tak som si ich nechal vsetky vybrať, myslel som ze uz bude dobre, mam dva mesiace po operacii a uz som bol dvakrat chorý, rok dozadu som si kupovaval surove kravske mlieko kazdy pracovny den potom sa mi zacali črevne tazkosti a vzdy ked sa vratim zo školy tak mam hnačku, to trva asi pol roka uz, mam neuatale lupiny aj ked si umyvam vlasy raz za dv dni, posledny tyzden sa hnacka zmyzla ale lacalo mi lahko krvacat z konecnika, neviem co to moze byt, rozhodol som sa pomocou kamarata vitariana ze sa na vitarianstvo dam aj ja, postupne som si pridaval surovu zeleninu a ovocie do jedalnicka a vcera pocas splnu som mal 24 hodinovu hladovku, dnes som si spravil šankhapransalanu a aj pri nej mi trochu krvacalo z konecnika, teraz uz prechadzam na mixovanu surovu stravu a verim ze sa mi polepsi \":)\" neviete co mi moze byt? Pripadne by som ocenil nejaké rady ohladom mojho doterajsieho alebo dalsieho postupu \":)\"
Vopred dakujem \":)\"

Podle všeho pomnožené kvasinky, udělejte si plivací test a uvidíte. Trochu může zlobit i štítná žláza, zvláště pokud jste zimomřivý, což sice nepíšete, ale dost to sedí na uvedené potíže. Vitariánství by v takovém případě asi nebylo nejlepší, to pak budete zcela zmrzlý. Jinak vše vidím na lehký zánětlivý proces ve střevě, nebo hemeroidy, což celkem spolehlivě odstraní pravidelné očisty střeva a dodávání laktobacilů a hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Harmonizace, detoxikace, odkyselení
PříspěvekNapsal: pon čer 23, 2014 12:18 pm 
Offline

Registrován: pon čer 23, 2014 11:47 am
Příspěvky: 5
Dobrý den,
v souvislosti s mým problémem jsem na razil na Vaši stránku, kterou neustále studuji. Rád bych slyšel Váš názor na mé problémy. Tak tedy k samotnému jádru. Je mi 25 let, po celou dobu od 18 let jsem měl váhu okolo 59Kg (169cm), při rekonstrukci bytu, minimum jídla jsem spadl na 52Kg, opět jsem to vrátil zpět, i když ne moc kvalitně. Moje tělo jakštakš fungovalo, neměl jsem žádné zdravotní problémy až na pár civilizačních nemocí, bolesti hlavy, záda, vyšší tlak. Začátkem tohoto roku jsem se rozhodl přibrat, jelikož jsem vypadal hrozně hubeně. Začal jsem tedy s fitness a konzumoval obrovské množství masa vepřového, rýže, brambory, těstoviny, ovesné vločky, mléčné výrobky.. Ovšem chyba byla - žádná zelenina a ovoce. Milion doplňků. Postupně jsem nabíral a tělo se začalo bránit - nejdříve únava, poté mírné bolesti břicha, které se stupňovali až to vyústilo v ztučnění jater, písek v ledvinách, zanesené střevo, vysoký tlak, zhoršený zrak, bolesti hlavy, špatné těžké dýchání, vyrážka okolo úst a koutky. No v podstatě jsem se málem zabil. Musel jsem řešit a studovat (Walker, atd.) Postupně jsem příjem potravin snížil a přešel na kuřecí, vyřadil mléčné výrobky. Nasadil detox (krev čistící čaj, ostropestřec, psylium v tabletách) a zařadil aerobní cvičení ráno na lačno. Bolesti se mírně snížili ale nevymizeli. Radikálně jsem se tedy rozhodl, ze dne na den jsem přestal jíst vše špatné a od rána nasadil čerstvé saláty, ovoce, ořechy, lněný a konopný olej a filtrovanou vodu z kohoutku. Hned ten den večer mě bylo neskutečně zle, bolesti zintenzivněly, ale řekl jsem si že vydržím. Ráno byla moč neskutečně hustá, hnědá, mazlavá a neskutečně zapáchala (hořkost, připomínala vůni salátu). Stolice řídká, lepivá, mazlavá, neplavala. Takto jsem pokračoval, po každém jídle a pití mi bylo zle. Za 4 dny se stav pomalu obracel a zlepšoval. Nevolnosti mizely, krevní tlak klesl na 135/75, moč přestává být tak tmavá a smradlavá, totéž i stolice. Dělal jsem si již 3 výplachy střev ráno na lačno s převařenou vodu 1l. Vyletěl strašný bordel, hleny a kousky ořechů. Bolesti a tlak v pravé straně břiše se zmírnily, dostavila se energie a chuť do života a pěstovat plodiny na zahrádce \":-)\"
Z váhy 75kg, kterou jsem nabral, jsem spadl na nějakých 71Kg. Ovšem dále už nehodlám jít dolů, jelikož svalová hmota zmizela, také i tuk. Rád bych si pořídil odšťavnovač (lis) Omega. Rád bych začal znovu posilovat, jezdit na kole a nějakou tu aerobku (Tabata). Ovšem také bych rád začal konzumovat maso, hnědozrnou rýži natural, ranné brambory + kvalitní filtrovanou nedenaturovanou syrovátku. Samozřejmě spousta šťáv čerstvých, ovoce a zelenina, ořechy. Uvažuji nad dělenou stravou.
Rád bych slyšel Váš názor popř rady. Obecně nechápu, jak mohou kulturisti, kteří konzumují denně obrovské množství hovězího a sacharidů, přežít?? Vy to chápete?
Chci mít hezkou, vytvarovanou postavu, být šťastný a energický. Bez bílkovin to moc nejde, možná však ano, ale moje mysl na to ještě nedospěla. Každopádně na pravé straně břicha neustále něco cítím (už ne bolest ale mírný tlak). Uvažuji, že zajdu na hydro-colon výplach a případně ultrazvuk, ale bojím se toho, co mi najdou (znáte "lékaře", hned vám nacpou tunu chemie, nebo zářez do těla). A ještě jedna věc, v průběhu obžérství mě pobolívala (při dotyku, tlaku) levé bradavka a tak jakoby vevnitř zatvrdla.

Děkuji předem za Váš čas a reakci,
přeji hezký den \":-)\" Petr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 25, 2014 9:20 am 
Offline

Registrován: pon čer 23, 2014 11:47 am
Příspěvky: 5
Koukám, že se tady moc nekonverzuje \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 26, 2014 8:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mahdy.petr píše:
Koukám, že se tady moc nekonverzuje \":(\"

Tak konverzuje se dle časových možností a pokud by jste nezaložil nesmyslně duplicitní vlákno, již jste se patrně několika odpovědí dočkal, na nová vlákna starší členi moc nechodí, tam se nedozvědí nic nového. Podle všeho jste si vlivem dlouhodobého stresu zásadně zvedl hladinu kortizolu a tím vypnul HCl v žaludku, což zcela zásadně ovlivní veškeré pochody v těle. První krok je zjištění stavu HCl krkacím testem, případně udělat širší laboratorní vyšetření na stav některých hodnot v těle a teprve pak stav dle výsledků rovnat. Většinou se lidé pokoušejí srovnat na základě dojmologie, což moc nejde a mnohdy paradoxně stav i zhorší než přijdou na správný postup.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 03, 2014 8:49 am 
Offline

Registrován: pon čer 23, 2014 11:47 am
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Tak konverzuje se dle časových možností a pokud by jste nezaložil nesmyslně duplicitní vlákno, již jste se patrně několika odpovědí dočkal, na nová vlákna starší členi moc nechodí, tam se nedozvědí nic nového. Podle všeho jste si vlivem dlouhodobého stresu zásadně zvedl hladinu kortizolu a tím vypnul HCl v žaludku, což zcela zásadně ovlivní veškeré pochody v těle. První krok je zjištění stavu HCl krkacím testem, případně udělat širší laboratorní vyšetření na stav některých hodnot v těle a teprve pak stav dle výsledků rovnat. Většinou se lidé pokoušejí srovnat na základě dojmologie, což moc nejde a mnohdy paradoxně stav i zhorší než přijdou na správný postup.

Zdravím Vás, zašel jsem tedy ke svému obvodnímu lékaři, odběr krve, moč Ok. Byl jsem poslán na ultrazvuk břicha a na chirurgii ohledně zatvrdlé bradavky.
Dnes jsem si zkoušel HCL krkací test se sodou a krknul jsem v čase 3:30. Nebylo to takové hluboké říhnutí, spíše normální.
Nevím zda ovládáte diagnostiku z jazyka, ale uvedu - v zadní části u kořene mám výrazné pupínky vždy od středu do stran.

Dnes budou výsledky krve, tak uvidíme. Poté dám vědět


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 03, 2014 1:53 pm 
Offline

Registrován: pon čer 23, 2014 11:47 am
Příspěvky: 5
Výsledky od lékaře - malé červené krvinky, lékař konstatoval, že je to absencí masa a tím chybí železo.
Já však na maso nemám vůbec chuť, tablety také nechci - dá se železo získat z jiných zdrojů?

Dále vysoký krevní tlak dle holtera. Ihned mi nasadil Prestarium, echo srdce a echo koronárních žíl s kontrastní látkou - nemůže mi ta látka uškodit?

Já však nechci hned užívat léky pro snížení tlaku, dle mého by se měla nejdříve zjistit příčina, ne? A navíc ty vedlejší účinky, to jako nikdo neřeší?

prosím co byste mi poradil? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 03, 2014 6:03 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
mahdy.petr píše:
Výsledky od lékaře - malé červené krvinky, lékař konstatoval, že je to absencí masa a tím chybí železo.
Já však na maso nemám vůbec chuť, tablety také nechci - dá se železo získat z jiných zdrojů?

Dále vysoký krevní tlak dle holtera. Ihned mi nasadil Prestarium, echo srdce a echo koronárních žíl s kontrastní látkou - nemůže mi ta látka uškodit?

Já však nechci hned užívat léky pro snížení tlaku, dle mého by se měla nejdříve zjistit příčina, ne? A navíc ty vedlejší účinky, to jako nikdo neřeší?

prosím co byste mi poradil? děkuji

Odvážím se reagovat, samozřejmě subjektivně, názor, postoj, omezená zkušenost.
Železo nemá s masem nic společného, nafutrujete se jím do sytosti jinde a jinak. Maso samozřejmě nemá železa nadbytek, anobrž akorát, kráva ho bude míti stejně jako vaše tělo. Proč tedy jísti krávu, když na ni nemáte chuť?

Kontrastní látka při nějakém vyšetření vám IMHO neuškodí, tělo si poradí.

"Léky" na snížení tlaku jsou povětšinou prachsprosté chemikálie snižující srážlivost krve. Kam se tím chcete dostat? Vysoký tlak je, dle mého názoru, u většiny lidí přechodného rázu a souvisí se stresem. Můj internista zásadně vysoký tlak nemedikuje, pokud není člověk přímo v ohrožení života.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 03, 2014 9:48 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
mahdy.petr píše:
Výsledky od lékaře - malé červené krvinky, lékař konstatoval, že je to absencí masa a tím chybí železo.
Já však na maso nemám vůbec chuť, tablety také nechci - dá se železo získat z jiných zdrojů?

Dále vysoký krevní tlak dle holtera. Ihned mi nasadil Prestarium, echo srdce a echo koronárních žíl s kontrastní látkou - nemůže mi ta látka uškodit?

Já však nechci hned užívat léky pro snížení tlaku, dle mého by se měla nejdříve zjistit příčina, ne? A navíc ty vedlejší účinky, to jako nikdo neřeší?

prosím co byste mi poradil? děkuji

Ahojky!
Zelezo se nachazi prece take v listove zelenine, susenem ovoci, lusteninach, susenych houbach a v oresich, ale nevim kolik bys toho musel snist, abys pokryl denni davky. Denni davka dospelaka je totiz nejak kolem 18 mg zeleza na 1kg telesne hmotnosti. Takze bude nejlepsi uzivat zelezo v tabletach a k tomu jeste i vitamin C, ktery podporuje jeho vstrebani.
Nepij kavu, caj, nejez cokoladu, to tvoje zelezo uzira. \":mrgreen:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 13, 2014 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mahdy.petr píše:
Výsledky od lékaře - malé červené krvinky, lékař konstatoval, že je to absencí masa a tím chybí železo.
Já však na maso nemám vůbec chuť, tablety také nechci - dá se železo získat z jiných zdrojů?

Dále vysoký krevní tlak dle holtera. Ihned mi nasadil Prestarium, echo srdce a echo koronárních žíl s kontrastní látkou - nemůže mi ta látka uškodit?

Já však nechci hned užívat léky pro snížení tlaku, dle mého by se měla nejdříve zjistit příčina, ne? A navíc ty vedlejší účinky, to jako nikdo neřeší?

prosím co byste mi poradil? děkuji

Na železo většinou stačí pít zelený nápoj. Škodlivost té látky nedovedu posoudit, já bych to vůbec nepodstupoval. Tlak snižuje draslík, hořčík, okurková a cibulová šťáva a ještě mnoho dalších věcí. Vyzkoušejte třeba obyčejný acylpirin 2x denně po jídle čtvrtinu rozpustit na jazyku a zapít vodou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz