Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sankhapraksalana v tehotenstvi
PříspěvekNapsal: čtv pro 31, 2009 9:31 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 31, 2009 9:14 pm
Příspěvky: 2
Dobry den,
jsem ve 12. tydnu tehotenstvi. Chtela jsem se zeptat, jestli jsou nejaka rizika praktikovani sankh.... v tehotenstvi.
Dekuji za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana v tehotenstvi
PříspěvekNapsal: pát led 01, 2010 11:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nikanika píše:
Dobry den,
jsem ve 12. tydnu tehotenstvi. Chtela jsem se zeptat, jestli jsou nejaka rizika praktikovani sankh.... v tehotenstvi.
Dekuji za odpoved

S tím vám asi mnoho nepomohu, praktickou zkušenost, jako muž, samozřejmě nemám a nikdy jsem to ani s těhotnou ženou neřešil. Celá procedura poměrně dost zatěžuje organizmus a vyvolává v něm poměrně intenzivní detoxikační reakce, což provádět v požehnaném stavu, se mi zrovna nezdá moc vhodné. Například i při provádění klystýrů se musí postupovat nanejvýš opatrně, protože i tato jemnější očistná metoda dráždí orgány pánevního dna, což by mohlo vyvolat i potrat. Každopádně, pokud to budete chtít zkoušet, tak maximálně opatrně. Jako mnohem lepší se mi zdá dodržovat v těhotenství velice kvalitní životosprávu, která zajistí perfektní defekaci sama od sebe a provádění šankapraskšalány není pak nutné. Sežeňte si někde kefírovou houbu, jinak se jí říká i tibetská. Jde o takové malé útvary jako kousky květáku, které po ponoření do čerstvého nepasterizovaného, ideálně kozího mléka, začnou mléčnou bílkovinu rozkládat a zajistí v něm namnožení 32 druhů velice prospěšných probiotických bakterií. V nouzi pokud neseženete mléko čerstvě nadojené, použijte kupované selské mléko a tohoto skutečně živého produktu pijte, co hrdlo ráčí, klidně i litr denně. To umožní kolonizaci těchto probiotických bakterií ve střevní trakci a současné vypuzení nepřátelských bakterií a kultur, což poznáte podle dosti smradlavých pšouků, to je od zabitých špatňáků, které kefírky odrovnaly. Po tomto postupu budete mít ukázkovou samovyklouzávací stolici a experimenty nechte až po porodu, kdy již žádné riziko nehrozí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana v tehotenstvi
PříspěvekNapsal: pát led 01, 2010 8:03 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 31, 2009 9:14 pm
Příspěvky: 2
Děkuji Vám moc za radu. Já jsem to tušila, že to pro mě teď nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana v tehotenstvi
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 1:53 am 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Taky bych šanku v těhotenství spíše nedělala...ale stejně jsem do ní šla \":)\" A to týden po předpokládaném termínu porodu, protože už jsem zkoušela cokoliv, jak dcerku povzbudit k výlezu, když mě mudři tlačili do indukce, kterou jsem odmítala.
Takže různé babské rady jely, už si je ani všechny nevybavím, ale bylo jich přes pět...včetně ricinového koktejlu, jež má fungovat tak, že vyvolaný průjem rozhýbe i dělohu.
Bohužel nebo bohudík, mám "kachní žaludek" a odolné trávení a riciňák mne rozhodně neprohnal \":lol:\" Takže jsem provedla šankalu a úplně v pohodě to bylo \":)\"
Přesto bych ji ve 12 tt nedělala!

(Porod to stejně nevyvolalo, dítě si počkalo 10 dní po TP \":wink:\" )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana v tehotenstvi
PříspěvekNapsal: úte led 08, 2013 2:40 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 2:27 pm
Příspěvky: 2
Cvicenie tejto formy az do 14 tt nie je doporucovane, pretoze to je cas, ked sa zarodok snazi uchytit sa placentou o stenu maternice. Nie je ziaduce v takomto najrizikovejsom obdobi pokusat stastie, ktore mate a robit sankpraksalanu. Toto cvicenie totiz zahrna intenzive stlacenie organov v podbrusku, kde je aj deloha...teda rozhodne nie. \":-)\"

________
Ocistne techniky jogy


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz