Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 9:49 am 
Offline

Registrován: čtv dub 01, 2010 6:18 pm
Příspěvky: 3
Zdravím Vás, občas trpím takou zápchou, že to trvá pár hodín než sa môžem vyprázniť. Napr. včera mi pomohol až glycerínový čípok. Mám sedavé zamestnanie (vodič) a občas ked sa mi chce tak to musím potlačiť lebo nie je kde. Co mám s tým robiť? Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 10:57 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
kekesko píše:
Zdravím Vás, občas trpím takou zápchou, že to trvá pár hodín než sa môžem vyprázniť. Napr. včera mi pomohol až glycerínový čípok. Mám sedavé zamestnanie (vodič) a občas ked sa mi chce tak to musím potlačiť lebo nie je kde. Co mám s tým robiť? Dakujem

Najlepšie je naučiť sa na určitú hodinu. Určite máš takú chvíľu do dňa keď nesedíš skoro nikdy za volantom. Dá sa to natrénovať. Telo má rado pravidelnosť vo všetkom tak aj v tomto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 11:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kekesko píše:
Zdravím Vás, občas trpím takou zápchou, že to trvá pár hodín než sa môžem vyprázniť. Napr. včera mi pomohol až glycerínový čípok. Mám sedavé zamestnanie (vodič) a občas ked sa mi chce tak to musím potlačiť lebo nie je kde. Co mám s tým robiť? Dakujem

Zácpa je vyloženě nebezpečná a dost si zahráváte se svým zdravím. Dochází totiž k překyselení střeva a nakonec to vyvolá raka střeva, nebo raka plic. Plíce jsou další odpadní kanál pokud nedochází k pravidelné defekaci, to se pozná pochrchláváním a zahleněním dost dlouho dopředu. Cestu bych viděl, přes vhodnou stravu a pravidelné cvičení pánevního dna pomocí jeleního cviku. Ten se provádí tak, že ve stoje, nebo i v sedě stáhnete půlky, zatáhnete konečník silou do těla a držíte. Zpočátku opatrně, pouze tak do 30 vteřin, ale třeba já to svedu i 10 minut na jedno zatažení. Je to cvik nesmírně namáhavý a řeší prakticky veškeré potíže pánevního dna, včetně zácpy, prostaty, inkontinence a hemeroidů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: čtv dub 22, 2010 3:50 am 
Offline

Registrován: čtv dub 01, 2010 6:18 pm
Příspěvky: 3
Sybilla píše:
Najlepšie je naučiť sa na určitú hodinu. Určite máš takú chvíľu do dňa keď nesedíš skoro nikdy za volantom. Dá sa to natrénovať. Telo má rado pravidelnosť vo všetkom tak aj v tomto.

Dakujem za radu, ale niekedy je to až o polnoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: čtv dub 22, 2010 3:53 am 
Offline

Registrován: čtv dub 01, 2010 6:18 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Zácpa je vyloženě nebezpečná a dost si zahráváte se svým zdravím. Dochází totiž k překyselení střeva a nakonec to vyvolá raka střeva, nebo raka plic. Plíce jsou další odpadní kanál pokud nedochází k pravidelné defekaci, to se pozná pochrchláváním a zahleněním dost dlouho dopředu. Cestu bych viděl, přes vhodnou stravu a pravidelné cvičení pánevního dna pomocí jeleního cviku. Ten se provádí tak, že ve stoje, nebo i v sedě stáhnete půlky, zatáhnete konečník silou do těla a držíte. Zpočátku opatrně, pouze tak do 30 vteřin, ale třeba já to svedu i 10 minut na jedno zatažení. Je to cvik nesmírně namáhavý a řeší prakticky veškeré potíže pánevního dna, včetně zácpy, prostaty, inkontinence a hemeroidů.

To máte pravdu, mám stále problémy s hornými cestami dýchacími. Tie cviky prevádzam už pár rokov aj kvoli chrbtici. Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: čtv dub 22, 2010 7:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
kekesko píše:
Dakujem za radu, ale niekedy je to až o polnoci.

Ale po tej polnoci musíš niekedy aj vstávať. Neviem, či jazdy máš podľa nejakého poriadku a slúžiš nepravidelne, ale určite máš aspoň 10 minút ráno. Podľa orgánových hodín je v niektorú hodinu ráno najlepšie ( o 7,00 o 8,00 o 9,00), pretože to je doba hrubého čreva. Ak sa začneš sústreďovať do svojho vnútra, ako tvoje telo pracuje, tak poznáš prvý príznak a tento treba iba podporiť a odskočiť si posedieť do zákulisia \":lol:\" . Aj keď sa sprvu nezadarí nevadí, neviem ako sa to deje, ale telo sa nakoniec naučí. Asi sa vytvorí nejaký reflex, alebo čo. Viem to z vlastnej skúsenosti, naučilo sa. K tomu však treba aj pravidelne jesť. Nemusí toho byť veľa naraz, stačí málo ale pravidelne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zácpa
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 11:36 am 
Offline

Registrován: úte pro 21, 2010 11:55 am
Příspěvky: 10
Dobrý den Jardo,
potřebovala bych poradit. Mám už asi pět dní zácpu, což je můj dlouhodobý problém, a do toho mi vyhřezl hemeroid(právě před těmi pěti dy). Velmi bolestivý a velký a nelze jej zatlačit zpět. Chtěla jsem si udělat klystýr,ale už to přes velikost a bolestivoat hemeroidu není možné. Jím, sice jen asi 2 měsíce, pouze syrovou stravu. Hodně jablek, mrkve....Piji šťávy ve velkém...Problémy se zácpu mám odmalička,ale tyhle 2 měsíce je to paradoxně asi nejhorší. potřebovala bych poradit s tím, jak se mám vyprázdnit a následně řešit ten hemeroid. Něco málo už jsem se na fóru dověděla,ale není momentálně v mých možnostech celé to projet. Ještě bych zmínila, že naprosto chybí pocit nucení na stolici. Břicho jak buben a nic. Postupně bych se ráda dala dokupy a tyhle věci mi to dost komplikují a berou mi energii. Díky moc a zdravím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zácpa
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 12:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
boruvka píše:
Dobrý den Jardo,
potřebovala bych poradit. Mám už asi pět dní zácpu, což je můj dlouhodobý problém, a do toho mi vyhřezl hemeroid(právě před těmi pěti dy). Velmi bolestivý a velký a nelze jej zatlačit zpět. Chtěla jsem si udělat klystýr,ale už to přes velikost a bolestivoat hemeroidu není možné. Jím, sice jen asi 2 měsíce, pouze syrovou stravu. Hodně jablek, mrkve....Piji šťávy ve velkém...Problémy se zácpu mám odmalička,ale tyhle 2 měsíce je to paradoxně asi nejhorší. potřebovala bych poradit s tím, jak se mám vyprázdnit a následně řešit ten hemeroid. Něco málo už jsem se na fóru dověděla,ale není momentálně v mých možnostech celé to projet. Ještě bych zmínila, že naprosto chybí pocit nucení na stolici. Břicho jak buben a nic. Postupně bych se ráda dala dokupy a tyhle věci mi to dost komplikují a berou mi energii. Díky moc a zdravím.

Pokud to nejde spodem, tak musíte vrchem a doporučuji použít velkou dávku hořčíku, která vás celkem spolehlivě vyprázdní. Jedna z možností je roztok epsomské soli, tak polévková lžíce na 0,3-0,5 litu vody a pokud nezabere jedna dávka, což nepředpokládám, tak opakovat tak dlouho, až to projde, klidně postupně i čtyři dávky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 3:59 pm 
Offline

Registrován: úte pro 21, 2010 11:55 am
Příspěvky: 10
Děkuji. Kdesi na fóru jsem se dočetla, že je tato sůl poměrně těžko k sehnání. A psalo se tam snad i cosi o tom, že je to to samé jako Glauberova sůl. Pokud ano, tak to nebude problém sehnat, pokud ne, tak to problém asi trochu bude. Je ještě možno případně si to objednat přes vás? Jinak chápu, že zácpa je dost velký problém, vzhledem k tomu, čím jsem si prošla už jako dítě, "tuny ATB" atd. asi bude trvat trochu déle než se dá tělo trochu dokupy a pochopí, že to sním myslím dobře. Nicméně těch problémů je víc a občas je asi řeším dost neuměle,proto... lze se s Vámi domluvit ne osobní konzultaci? Děkuji za trpělivost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
boruvka píše:
Děkuji. Kdesi na fóru jsem se dočetla, že je tato sůl poměrně těžko k sehnání. A psalo se tam snad i cosi o tom, že je to to samé jako Glauberova sůl. Pokud ano, tak to nebude problém sehnat, pokud ne, tak to problém asi trochu bude. Je ještě možno případně si to objednat přes vás? Jinak chápu, že zácpa je dost velký problém, vzhledem k tomu, čím jsem si prošla už jako dítě, "tuny ATB" atd. asi bude trvat trochu déle než se dá tělo trochu dokupy a pochopí, že to sním myslím dobře. Nicméně těch problémů je víc a občas je asi řeším dost neuměle,proto... lze se s Vámi domluvit ne osobní konzultaci? Děkuji za trpělivost.

Projímavé jsou stejně, ale jde o dost velký rozdíl vzhledem k zátěži ledvin, také není problém vám ji poslat a v inzerci ji nabízím. Osobní konzultace nejsou problém, klidně mě zavolejte na telefon uvedený na hlavních stránkách pod mojí fotografií a nějak se domluvíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zácpa; zadní rýma
PříspěvekNapsal: pát črc 22, 2011 1:41 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 1:31 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, je mi 20 let.
Chtěla bych Vás poprosit o radu
ohledně mých dlouhodobých zdravotních problémů.
Již dlouhou dobu mě trápí zácpa. Nemůžu přesně říct, jak dlouho jí trpím,
ale dá se to počítat na léta. Navštívila jsem lékaře, kteří mi jen
doporučili nějaký sirup a víc se se mnou nezabývali. Sirup ale stejně
nepomáhá tak, jak by si člověk představoval, a jakmile ho přestanu užívat,
situace se navrátí. Ovoce a zeleniny jím dostatek, zhruba půl kila denně.
Čokoládě se také vyhýbám.
Druhý problém, který mě tíží, je zadní rýma. Lékaři mi předepsali
antibiotika, autovakcínu, různé kapky do nosu. Vše pomohlo jen dočasně.
Neustále cítím v hlavě hleny, jsou moc vzadu v hlavě, nejdou vysmrkat, jen
občas se mi podaří je utrhnout a vyplivnout. Je to velmi nepříjemné,
například při cestě letadlem, trpím velkými bolestmi v uších. Kromě toho mě
ještě sužuje lišej na obličeji.
Napadá mě, že moje problémy souvisí se stresem, protože se stresuji téměř
pořád, kvůli každé maličkosti, nemám skoro žádné sebevědomí a vůbec si
nevěřím...
Budu ráda za každou radu či doporučení.
Děkuji
S pozdravem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zácpa; zadní rýma
PříspěvekNapsal: sob črc 23, 2011 8:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Evelynne píše:
Dobrý den, je mi 20 let.
Chtěla bych Vás poprosit o radu
ohledně mých dlouhodobých zdravotních problémů.
Již dlouhou dobu mě trápí zácpa. Nemůžu přesně říct, jak dlouho jí trpím,
ale dá se to počítat na léta. Navštívila jsem lékaře, kteří mi jen
doporučili nějaký sirup a víc se se mnou nezabývali. Sirup ale stejně
nepomáhá tak, jak by si člověk představoval, a jakmile ho přestanu užívat,
situace se navrátí. Ovoce a zeleniny jím dostatek, zhruba půl kila denně.
Čokoládě se také vyhýbám.
Druhý problém, který mě tíží, je zadní rýma. Lékaři mi předepsali
antibiotika, autovakcínu, různé kapky do nosu. Vše pomohlo jen dočasně.
Neustále cítím v hlavě hleny, jsou moc vzadu v hlavě, nejdou vysmrkat, jen
občas se mi podaří je utrhnout a vyplivnout. Je to velmi nepříjemné,
například při cestě letadlem, trpím velkými bolestmi v uších. Kromě toho mě
ještě sužuje lišej na obličeji.
Napadá mě, že moje problémy souvisí se stresem, protože se stresuji téměř
pořád, kvůli každé maličkosti, nemám skoro žádné sebevědomí a vůbec si
nevěřím...
Budu ráda za každou radu či doporučení.
Děkuji
S pozdravem

No, máte více příznaků ze stejného zdroje problémů. Jde o zanesené tlusté střevo, kde patrně máte dost rozlezlou kvasinku, což stojí za zmíněnou skupinou zdravotních potíží. Jako první vidím rozumné si začít pravidelně střevo čistit a udělat si plivací test na kvasinky. Pokud bude pozitivní načtěte si příslušné informace, kterých je zde dostatek a začněte se chovat podle nich, což předpokládám rychle povede k vyřešení potíží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 11:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
chcela by som sa opytat a poradit,co je dobre na zapchu u deti. syn do 3 rokov chodil na velku potrebu denne,dokonca do 2,5 roka aj viac krat za den . potom prišla školka a odvtedy mam pocit,že stolicu zdrzuje , najprv začal kakať každe 2dni a odkedy mal v školke "nehodu" tak zvykne zdrziavat aj 3-4dni . vidim na nom,ze je z toho podrazdeny,ma na ramenách aj inde po tele suche červene flaky -neviem či je to lišaj,lupienka či atop.ekzem. flaky sa zohorsuju priamo umerne tej stolici , niekedy aj 2dni chce ist na zachod,ale boji sa tvrdej stolice a preto zdrziava. myslím,že ma už aj teličko zamorene tými toxinami zo stolice,ale neviem ako mu pomoc. siahli sme aj po sirupe od Jonaša Bambi Harmony,ale slubovany efekt nevidime. rada by som mu aj nejak zmenila jedalniček,myslím že je ako väčšina ludi zamoreny candidou , boli casy ked bol castejšie na ATB,aj jked teraz sa celkom drzi,ale stale mame problemy aj s aftami v puse,nema ich priliš často,ale casto oproti iným. imunitu mu podporujem C-saltsom /nekysle cecko/ , multivitaminmi od Jamiesonu .

budem povdacna každemu,kto mi poradi ako dalej,co mu do jedalnička dat,čo mu obmedzit /jedina vec,na com si lipne e kravske mlieko,bez toho by sme rano ani nevstali,ani večer nezaspali/ syn ma 5rokov

dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 10:23 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
ja bych to osobne podle toho co pisete videl hlavne na psychiku.Takze bych zkusil dodat B1,B6 a lekorici na nadledvinky (kura je popsana v tematu nadlevinky) a srovnat pH , to dovede s psychikou delat divy .
Potom bych dodal jod+selen(take je to zde popsane vcetne testu ,zda li jod chybi), dale horcik- s tim se musi zacit postupne a sledovat kdy prijde prujem(to znamena predavkovani, a pak se davkovani drzi lehce pod touto hranici), dale bych dodal omega 3 mastne kyseliny formou sirne patlanice (nikoli omega 3 v tobolkach,to je k nicemu) .Dale bych zvysil prijem vlakniny v podobe syroveho ovoce a zeleniny, alespon vzdy 50/50 zeleniny nebo ovoce ku ostatnimu jidlu a takto u kazdeho jidla!.
Kravske mleko bych vubec nedaval a nahradil ho (kdyz uz musi byt) kefirem - sezente si kefirovou houbu a delejte z mleka kefir, pokud to nebude chutnat z duvodu kyselosti ,tak ho delejte treba jen 12-15 hod misto 24(coz take podporuje defekaci-kefir mladsi nez 24 hod), popr. muzete primichat nejakou ovocnou stavu, ale to bych delal jen rano, vecer samotny kefir bez stavy

takze
1) zvysit vyrazne prijem vlakniny a sehnat si B1 a B6 od swansonu a lekorici tady na foru v nabidce, vymenit mleko za kefir, koupit horcik(zde na foru), srovnat pH
2) sehnat lneny olej a delat sirnou patlanici (mozno objednat na http://www.agro-el.cz / nebo jist neco vlasskych orechu (treba pomlete v salatu pokud syrove nechce)
3) dodat jod a selen

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 10:28 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
jinak samozrejme nejlepsi a okamzite reseni je klystyr, ale spousta lidi si na to netroufne, ac si myslim ,ze kdyby to jen jednou zkusili,tak by ihned zmenili nazor

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz