Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:54 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: ned dub 22, 2012 3:54 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Zdravím,
začala jsem trpět zácpou po nasazení bylinek od známého bylinkáře. Bylinky jsem dostala pro slabou funkci jater a ledvin (ekzém). Dříve jsem jí netrpěla, je to možné, že se něco uvolnilo při detoxikaci a ucpává mě to? Dělám si klystýry, jinak bych se nevyprázdnila, ale mám obavy, aby si střevo nezvyklo. Co jsem zde pročetla, tak nemám pocit, že bych měla málo vlákniny, tekutin, či pohybu. Bylinkář mi doporučil namočit si po ránu fík. Přesto, že snídám ovoce, zkusila jsem lněná semínka, jak v patlanině (ale ta mám pocit mě ucpávala vždycky)nic nepomáhá.
Jaké je riziko návyku na klystýr?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: ned dub 22, 2012 7:27 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Maybes píše:
Zdravím,
začala jsem trpět zácpou po nasazení bylinek od známého bylinkáře. Bylinky jsem dostala pro slabou funkci jater a ledvin (ekzém). Dříve jsem jí netrpěla, je to možné, že se něco uvolnilo při detoxikaci a ucpává mě to? Dělám si klystýry, jinak bych se nevyprázdnila, ale mám obavy, aby si střevo nezvyklo. Co jsem zde pročetla, tak nemám pocit, že bych měla málo vlákniny, tekutin, či pohybu. Bylinkář mi doporučil namočit si po ránu fík. Přesto, že snídám ovoce, zkusila jsem lněná semínka, jak v patlanině (ale ta mám pocit mě ucpávala vždycky)nic nepomáhá.
Jaké je riziko návyku na klystýr?

Riziko navyku na klistyr je naprosto zanedbatelne ve srovnani s riziky, ktera vytvari zacpa (Crohn, rakovina, ...). Samozrejme bys mela soucasne odstranovat priciny zacpy cistenim sankou, zelenym jilem... a predevsim zmenou stravy. A nestaci mit dost vlakniny, ale chce to taky dost pit a nejist dalsi blba jidla, ktera ani ta vlaknina nepretluce a pohyb....

Takze jeste jednou, s navykem na klistyr bych se netrapil a kdyz uz to nezvladas jinak tak bych ho delal dokud je potreba.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Zdravím,
začala jsem trpět zácpou po nasazení bylinek od známého bylinkáře. Bylinky jsem dostala pro slabou funkci jater a ledvin (ekzém). Dříve jsem jí netrpěla, je to možné, že se něco uvolnilo při detoxikaci a ucpává mě to? Dělám si klystýry, jinak bych se nevyprázdnila, ale mám obavy, aby si střevo nezvyklo. Co jsem zde pročetla, tak nemám pocit, že bych měla málo vlákniny, tekutin, či pohybu. Bylinkář mi doporučil namočit si po ránu fík. Přesto, že snídám ovoce, zkusila jsem lněná semínka, jak v patlanině (ale ta mám pocit mě ucpávala vždycky)nic nepomáhá.
Jaké je riziko návyku na klystýr?

Člen pv33 vám to píše správně a vyzdvihl bych z těch doporučení kvanta tekutin, hlavně ráno nalačno, to musí vyprázdnit každého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2012 12:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Zápcha, lenivosť čriev a ájurvéda.
Ženy trpia zápchou dva krát častejšie ako muži. Klasická medicína zastáva názor, že stolica každý tretí deň je dostatočná. Z hľadiska ájurvédy by to už bola zápcha vysokého stupňa. V klasických spisoch (védach) je normálna stolica presne definovaná, čo sa týka farby, konzistencie, pachu a pod. Podľa nich by sa malo črevo ráno celkom samo a prirodzene vyprázdniť. Stolica by mala mať stredne hnedú farbu, mäkká, konzistencie banánu a v celku, nie bobkovitá a mala by plávať na vode.

Zápcha je narušenie dóši váta (vietor), preto musí byť ošetrená prostriedkami, ktoré znižujú vátu (vietor) regulátor.

Čo by ste mali robiť:

Trénujte svoje trávenie
Jedzte váta snižujúce jedlo, bohaté na vlákninu
Dostatočne pite, váta potrebuje najviac vody

Čo by ste nemali robiť:

Neberte pravidelne preháňadla
Vyhýbajte sa pravidelným klystýrom (niekoľkokrát za týždeň)
Trénujte svoje trávenie
Životný štýl aký vedieme, správanie sme sa naučili a často krát sme prebrali spôsoby, ktoré pre nás nie sú prospešné a škodia nám. Kto chce, môže naučiť svoj organizmus, aby pracoval v jeho prospech. Pite preto skoro ráno asi pol litra až liter vlažnej vody alebo nahraďte pohárom prevarenej vody, ktorá sa varila od doby varu na miernom plameni ďalších 10 – 15 minút. Do takejto prevarenej a ochladenej vody, ktorú si môžete pripraviť večer a dať do termosky pridajte za lyžičku medu a lyžičku citrónu, to vás očistí a pomôže vyprázdniť sa. Tým, že ráno na lačno (odporúča sa do 6 hodiny, pretože dovtedy ´´kráľuje´´ váta v našom tele) vypijete pohár medovo-citrónovej vody alebo väčšie množstvo vody sa dostaví takzv. gastrokolický reflex. Tým sa zažívací trakt dá do pohybu a dôjde k vyprázdneniu čriev. Asi štvrť hodinu potom, čo ste vypili vodu, si sadnite na záchod. Tento postup opakujte pravidelne každý deň, bez ohľadu na to, či sa úspech dostaví hneď alebo nie. Telo sa musí naučiť, že ranná hodina je doba k prečisťovaniu a vyprázdneniu čriev. Najdôležitejšie je, urobiť si čas na vyprázdnenie. Od 2 hodiny do 6 hodiny rannej ale aj od 14 hod do 18 hod v našom tele dominuje váta (vietor) regulátor. Váta má na starosti pohyb, teda aj vylučovanie, preto je dobré naučiť telo sa vyprázdňovať práve do 6 hodiny, malo by to ísť aj ľahšie.

Dôležité ! Vždy okamžite vyhovejte nutkaniu na stolicu či močenie, inak dochádza k SAMOOTRAVE ORGANIZMU !

Jedzte váta snižujúce jedlo, bohaté na vlákninu

Obzvlášť dobrá je pri zápche zelenina, obilie a ovocie. Stráňte sa bielej múky a bieleho cukru.

Článok a váta strave tu už zaznel, váta je suchá a studená, teda jesť potraviny teplé, kašovité, mastné, na premastenie čriev, či už GHI alebo rastlinné oleje na lačno, polievky a pod. premastite si svoje črevá, oleje pomáhaju vyprázdňovaniu a premastia vaše vysušené črevá a zároveň oleje črevá vyživujú, detoxikujú, regenerujú. Pre váta dóšu je najvhodnejší sézamový olej, ktorý aj zahrieva. Alebo sa používa ricínový olej ako preháňadlo. Doprajte si ľanové semeno, ktoré musí byť zomleté, aby malo účinky aké očakávame a prospelo nám, tiež pšeničné otruby, varené ovsené vločky, mungo fazuľe, inak váta nemá rada strukoviny, lebo spôsobujú vetry a váta= vietor. Ďalej mrkva varená, plnozrnný chlieb, teda jedlo bohaté na vlákninu. Jedzte pomaly a v pokoji, po jedle je dobre si ľahnúť na 10 minút na ľavý bok, ak máte čas, tým podporíte trávenie.
Dostatočne pite
Väčšina ľudí príliš málo pije. Pite denné aspoň dva litre tekutín, najlepšia je pramenitá voda alebo ak investujete do kvalitného filtra aj voda z vodovodu, vodu v PET flašiach radšej nekupujte. Toto sa týka váta regulátora, každá dóša má inú potrebu tekutín! Pri jedle pite tak dva deci teplej prevarej vody alebo bylinkového čaju alebo lassi (recept nájdee v starších článkoch). V každom prípade sa vyhýbajte studeným nápojom, ktoré spomaľujú trávenie. Keď málo pijete, zhustne obsah čreva a je z neho vytiahnutá tekutina a tým sa potlačuje jeho vyprázdňovanie.

Neberte pravidelne preháňadla

Telo si na ne zvykne a zabudne sa samo vyprázdňovať vlastnou iniciatívou. Potrebujeme ho naučiť prirodzenému reflexu.

Vyhýbajte sa pravidelným klystýrom (niekoľko krát za týždeň)

Narušuje sa tak črevná flóra a telo si na to zvykne. Občas si spraviť BASTI, čo je metóda podobná klystýru je však výborné. Basti je vlastne zavedenie teplého oleja a bylinných odvarov do čreva, nepoužíva sa voda, ktorá nie je vhodná. Olej sa vyberá podľa konštitučného typu daného človeka.

TRIPHALA
Pre pozvolné a dlhodobejšie prečistenie sa používa v ájurvéde bylinný prípravok, tento prípravok sa považuje za najúčinnejšiu detoxikáciu. Je to kombinácia troch bylin: Haritaki, Amalaki a Bibhitaki pod názvom TRIPHALA. Triphala je najznámejší prípravok na očistenie, zbavuje telo starých usadených toxínov, regeneruje zažívací trakt, podporuje činnosť obehového, močového a dýchacieho ústrojenstva. Výborne viaže ťažke kovy ako olovo, ortuť a pod. triphala odstraňuej ako usadenú, tak aj novo vytvorenú ámu (toxíny). Detoxikácia triphalou sa uplatňuje v liečbe chronickej zácpy. V kombinácií s koreninami ako zázvor, čierne korenie, kurkuma, posiľňuje trávenie, dochádza k prečisteniu a regenerácií žalúdka a hribého čreva. Používa sa najmenej tri mesiace, je to bezpečný prostriedok bez vedľajších účinkov a nie je návyková.

Tak, možno to niekomu na zápchu pomôže. Je to trochu iný pohľad na problém, ale u niekoho by mohol byť účinný. V Ajurvéde sa rozhodne dá inšpirovať .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2012 2:13 pm 
Offline

Registrován: pon zář 26, 2011 9:31 pm
Příspěvky: 16
Tady si někdo postěžoval, že po užívání bylinných preparátů od bylináře dostal zácpu. Stalo se mi totéž po užívání bylinných kapek. Zácpu jsem před tím něměla a pak jsem několik měsíců toto řešila.
Neustále jsem zpytovala, co dělám špatně. Na nic jsem nepřišla. Pak jsem si uvědomila, že tyto bylinné preparáty dělá především bylinář pro sebe a přebytky pak prodává. Je možné, že to u něho funguje. Protože je jiný. U jiného člověka mohou mít byliné proparáty účinky opačné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 5:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jarka73 píše:
Tady si někdo postěžoval, že po užívání bylinných preparátů od bylináře dostal zácpu. Stalo se mi totéž po užívání bylinných kapek. Zácpu jsem před tím něměla a pak jsem několik měsíců toto řešila.
Neustále jsem zpytovala, co dělám špatně. Na nic jsem nepřišla. Pak jsem si uvědomila, že tyto bylinné preparáty dělá především bylinář pro sebe a přebytky pak prodává. Je možné, že to u něho funguje. Protože je jiný. U jiného člověka mohou mít byliné proparáty účinky opačné.

Určitě to možné je, stejný produkt nikdy nepracuje u všech lidí stejně, vždy budou nějaké odchylky, nebo i přímo protiklady v předpokládaném účinku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zapcha-zacpa
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 8:47 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 02, 2012 7:31 pm
Příspěvky: 3
Dobry den! Drzim 10. den FPH, neni mi spatne, nic me neboli, nemam hlad, ale bohuzel jsem si na zacatku neudelala klystyr (mela jsem z toho obavy, nikdy predtim jsem to sama nedelala) a ted mam problem. Mit to v sobe 10 dnu neni urcite vubec dobre. Nepiji nahodou malo vody? (3-3,5l denne). Chci se vas Jardo zeptat, jestli si ho mam ten klystyr dat dneska, kolik vody, kolik citr. stavy ... nebo citr. stavu ne? Prosim vas Jardo poradte mi!
Moc vam dekuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapcha-zacpa
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 8:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Cindy píše:
Dobry den! Drzim 10. den FPH, neni mi spatne, nic me neboli, nemam hlad, ale bohuzel jsem si na zacatku neudelala klystyr (mela jsem z toho obavy, nikdy predtim jsem to sama nedelala) a ted mam problem. Mit to v sobe 10 dnu neni urcite vubec dobre. Nepiji nahodou malo vody? (3-3,5l denne). Chci se vas Jardo zeptat, jestli si ho mam ten klystyr dat dneska, kolik vody, kolik citr. stavy ... nebo citr. stavu ne? Prosim vas Jardo poradte mi!
Moc vam dekuji!

Co to je FPH? Jinak nejít deset dní na stolici je docela značný problém a určitě bych klystýr ihned aplikoval. Pitný režim máte dobrý i když více by asi také neškodilo, ale málo to není. Nálevu se nedává nějaké jasně definovaném množství, používá se tolik, kolik kdo snese a je mu příjemné, což by jste se nepochybně dočetla, pokud by jste to tu četla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapcha-zacpa
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 12:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jarda píše:
o to je FPH?

Fyziologicky prospěšné hladovění - terminus technikus pro půst.

http://www.musculus.cz/kulturistika/zdravi/fph-fyziologicky-prospesne-hladoveni
http://www.rozhlas.cz/strednicechy/hubnetezdrave/_zprava/fyziologicky-prospesne-hladoveni
https://www.google.cz/search?q=fyziologicky+prospěšné+hladovění

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapcha-zacpa
PříspěvekNapsal: pát kvě 18, 2012 6:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:

No vidíte a zase jsem chytřejší, to by člověk neřekl, co všechno ještě nezná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zácpa i 14dní
PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 9:12 am 
Offline

Registrován: ned kvě 20, 2012 8:43 am
Příspěvky: 3
Dobrý den, snažím se dodržovat pravidla vyváženého života, ale přesto mám zácpu trvající pravidelně i 14 dní. Nakonec ale ze mne téměř nic nevyjde. Vážné zdravotní problémy mi to nepůsobí, poslední dobou jen pocit plnosti v břiše a také jsem za rok přibrala asi 3 kila. Kam se všechno to jídlo poděje? Jím po 3 - 4 hodinách, dvakrát denně procházky, snažím se o dostatek příjmu tekutin (ráno na lačno piju vlažnou vodu) i o pestrost stravy. Neberu žádné léky, ani umělé přípravky. Pravidelně po snídani "posedím" na toaletě, aby se neztratil reflex. Před 2 lety jsem prodělala opět mononukleózu (což je ojedinělé - 2x), může to mít nějakou souvislost třeba s omezením tuků ve stravě a vůbec s játry? Tato situace přetrvává už více než rok. Je možné, že změnu vyvolal třeba pokles hormonů po přechodu, který byl u mne bez problémů před 2 lety? Nemám žádné odpovědi a když jsem o svém problému hovořila s lékařem, tak si to jen zapsal do papírů...Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zácpa i 14dní
PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 9:08 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jirinka77 píše:
Dobrý den, snažím se dodržovat pravidla vyváženého života, ale přesto mám zácpu trvající pravidelně i 14 dní. Nakonec ale ze mne téměř nic nevyjde. Vážné zdravotní problémy mi to nepůsobí, poslední dobou jen pocit plnosti v břiše a také jsem za rok přibrala asi 3 kila. Kam se všechno to jídlo poděje? Jím po 3 - 4 hodinách, dvakrát denně procházky, snažím se o dostatek příjmu tekutin (ráno na lačno piju vlažnou vodu) i o pestrost stravy. Neberu žádné léky, ani umělé přípravky. Pravidelně po snídani "posedím" na toaletě, aby se neztratil reflex. Před 2 lety jsem prodělala opět mononukleózu (což je ojedinělé - 2x), může to mít nějakou souvislost třeba s omezením tuků ve stravě a vůbec s játry? Tato situace přetrvává už více než rok. Je možné, že změnu vyvolal třeba pokles hormonů po přechodu, který byl u mne bez problémů před 2 lety? Nemám žádné odpovědi a když jsem o svém problému hovořila s lékařem, tak si to jen zapsal do papírů...Děkuji za odpověď.

Jirinko, co pises je desivy, nezavisle na tom, ze zatim nemas problemy. Co znamena pestrost stravy? Ze jis vsechno? Tedy treba maso, knedliky, rohliky, mliko, salat, ovoce? Nechat salat a ovoce a dost, aspon na par tydnu. A zacit s sank praksalanou at vycistis streva. Nebo hydrocolon, jestli ti nevadi, ze to neni levny. nebo hladovku a klistyry. Moznosti je hodne, ale neco s tim musis delat. Mit zacpu az 14 dni je naprosty horor. Rakovina nastesti neni hned, ale pri tomto vyprazdnovani by to byla jen otazka casu, pripadne Crohn nebo neco jinyho.
Muzes treba popsat co vsechno a pripadne kolik jsi jedla poslednich par dnu?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zácpa i 14dní
PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 9:46 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Čtrnáct dní - to je vážně dlouhá doba, a je to i nebezpečné.

Možná by pro inspiraci nebylo špatné pročíst vlákna:
~ Zápcha - zácpa

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Naposledy upravil Amy dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 362
t=707&


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zácpa i 14dní
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 11:56 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 20, 2012 8:43 am
Příspěvky: 3
Děkuji za odpověď, ještě jsem všechno nestačila prostudovat (i když jsem tu dnes dlouho - většinou už v 10 spím). Dám na rady, které jste napsali a pak dám vědět co se změnilo. Od zítra se omezím jen na zeleninu a ovoce + čistou vodu.
Protože jsem si již začala to co jím zapisovat, tak to není pro mne problém to poslat, ale není z toho poznat velikost porcí. Většinou si dávám jídlo do misky, ne na velký talíř. Netrpím žádným vlčím hladem, ani nemám dráždivé chutě, ale po 3 hodinách se mi dělá zle z hladu a musím si něco vzít.
Bílé pečivo a knedlíky nejím, spíš výjimečně, buchty nemusím, když sladké, tak těstoviny s tvarohem nebo domácí marmeládu na chleba. Stačí mi sladkost ovoce.
vařím si sama, jen výjimečně jím v restauraci
žádný alkohol už 10 let, žádný kofein, nikotin, žádné léky ani umělé vitamíny
---------
středa: bílý jogurt s ovesnými vločkami, s ovocem (co se najde doma čerstvé+rozinky)
chleba s debrecínkou, rajčata
dušená bílá ředkev s rajčaty, rýže
celozrnná bageta se sýrem a listem salátu
bramborová kaše, hrnek mléka
pití denně: cca 2litry čisté vody, 1hrnek bylinkového čaje, 1hrníček nápoje Karo

čtvrtek:
chleba s rybí pomazánkou, zelenina
ovoce - kiwi
kapr filet s rýží, dušená kořenová zelenina
zelenina –kedluben, rajče, okurek

pá, so na návštěvě
pátek: obložený talíř – šunka, sýr 3 druhy, zelenina
rybí polévka háláslé(kapr, zelenina)
špagety s omáčkou z rajčat a sýrem

sobota:
palačinky s jahodami a zakysanou smetanou (výjimečně, ale byly skvělé)
polévka vývar+zelenina+vařené maso vepřové libové
chléb s máslem a debrecínkou, zelenina
rýže, plátek kuřecího masa na másle, rajčata

neděle:
jogurt s ovocem
bramborové halušky s brynzou, slaninka (tu bych neměla na ty

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zácpa i 14dní
PříspěvekNapsal: úte kvě 22, 2012 7:21 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jirinko, ne, ze by spousta lidi nejedla stejne blbe nebo hur. Ale za moc to nestoji a ty jsi se nejak historicky dostala do stavu, ze kdyz budes stejne pokracovat tak te to postupne zacne nicit. Kazdy ma na blby jidlo jinou toleranci.
Citace:
Od zítra se omezím jen na zeleninu a ovoce + čistou vodu.

pokud jeste zacnes klistyrama nebo sankou nebo se navic vycistis necim s horcikem jak doporucovala Amy, nejsnaz asi chloridem horecnatym ve vode, tak jsi na spravne ceste.

Ale fakt to udelej a opravdu hned, protoze jak Crohn tak rakovina jsou dost blby nemoci \":(\" . A pak bys nemela strevo ucpany, ale uriznuty, protoze to je jedine co farmaceuticka veda ovlada \":(\" , jo, rikaji tomu leceni.

Zacit z fleku jen zeleninu, ovoce, seminka, mandle a orechy... neni tak snadny, ale lze to.

Drzim ti palce,

a gratuluju, nevzpominam si na nikoho znamyho, ktery zacal resit zdravotni problem jeste driv nez poradne propuknul. Ale prevence je urcite lepsi.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz