Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 5:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rýma
PříspěvekNapsal: úte led 05, 2010 3:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dočetla jsem se, že rýmu způsobují také zanesená střeva, když už tělo nemá kudy se čistit.
Z čeho vzniká rýma při změně teploty, neboli, spustí se mi vždycky rýma, když příjdu ze zimy do tepla nebo naopak. A stává se to více lidem...
Předem děkuji za odpověď,
zdravím
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rýma
PříspěvekNapsal: úte led 05, 2010 4:30 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To sa stáva aj mne a každému koho poznám.
Myslím, že si tým telo chráni sliznicu, pred chladom práve tým hlienom.
Je to ale iba domnienka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: úte led 05, 2010 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dočetla jsem se, že rýmu způsobují také zanesená střeva, když už tělo nemá kudy se čistit.
Z čeho vzniká rýma při změně teploty, neboli, spustí se mi vždycky rýma, když příjdu ze zimy do tepla nebo naopak. A stává se to více lidem...
Předem děkuji za odpověď,
zdravím
Jana

To není klasická rýma, která je spojena se zahleněním organizmu a většinou to rychle odezní. Je to takzvaná vazomotorická rýma a příčinou jejího vzniku je abnormální, zvýšená reakce cév nosní sliznice na rozličné vnitřní i zevní faktory. Typickým projevem je výrazný vodnatý nosní sekret a spouštěčem může být cigaretový kouř, přechod z chladu do tepla či naopak, změna vlhkosti prostředí, rozkolísaná hladina hormonů, nebo je vyvolaná léky. Mezi léky, které mohou vyvolávat vazomotorickou rýmu, patří mimo jiné některé léky na vysoký krevní tlak, acylpyrin, nebo perorální antikoncepce. Při léčbě vazomotorické rýmy můžete použít výplachy nosu pomocí néti, či třeba horké koupele nohou. Jako u ostatních forem rýmy i zde platí, že je zapotřebí vylepšit životosprávu, zajistit dostatek pohybu a otužovat organismus. U rýmy vyvolané změnou teploty prostředí se snažte, aby přechod mezi prostředími byl co nejpozvolnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 12:33 am 
Offline

Registrován: úte bře 09, 2010 12:11 am
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Zajíčku,

Vaše stránky mě velice zaujali, a proto se zde s radostí nacházím. Jsem tady z důvodu tzv. zadní rýmy (Post Nasal Drip syndrom). Klasickou rýmou vůbec netrpím, ucpaný nos také nemám, dýchám volně, bez jakýchkoliv problémů. Na ORL jsem byl nesčetněkrát a v zásadě žádný problém neshledali. Jen ta zadní rýma, s kterou si prostě nevím rady. Neustále tvoření hlenů a následné polykání a stékání do krku. Z toho důvodu musím hodně odplyvávat, ale tento problém to dál neřeší. Je to začarovaný kruh. Hromadící hlen na kořeni jazyka způsobuje i velký zápach z úst, který ani nevím přesně, jak mám řešit. Tímto problémem trpím již řadu let, ale v lékařskou vědu už moc nevěřím. Dá se říct, že jsem bezradný a i psychicky z toho dost vysílený a vyčerpaný. Docela mě to společensky izoluje. Dokonce jsem dnes zkusil i nosní sprchu vlastní urinou, tak uvidíme, jestli se tento stav po nějaké době třeba nezlepší. Ještě jsem přemýšlel nad SP, ale mám trochu obavy, aby mi to nepoškodilo střeva. Myslím, že je mám i dost zanesená. Trpím nespecifickým střevním zánětěm v oblasti přechodu z tenkého do tlustého střeva. Beru také léky, ale cítím se být nyní v relativně dobré kondici. Fáze remise onemocnění. Tak jsem přemýšlel, že bych se pustil do SP, abych viděl, zda-li by to mělo pro mě dobré výsledky. Mám od Vás toho přečteného docela hodně, myslím, že mé problémy souvisí i s psychikou a hleny určitě z oblasti střev. Prosím byl by jste tak laskavý a napsal byste mi Váš názor, co si o tom myslíte? Klidně Vám třeba napíšu i víc, kdyby Vás něco zajímalo do hloubky. Moc děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den. \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 9:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Axer píše:
Dobrý den pane Zajíčku,

Vaše stránky mě velice zaujali, a proto se zde s radostí nacházím. Jsem tady z důvodu tzv. zadní rýmy (Post Nasal Drip syndrom). Klasickou rýmou vůbec netrpím, ucpaný nos také nemám, dýchám volně, bez jakýchkoliv problémů. Na ORL jsem byl nesčetněkrát a v zásadě žádný problém neshledali. Jen ta zadní rýma, s kterou si prostě nevím rady. Neustále tvoření hlenů a následné polykání a stékání do krku. Z toho důvodu musím hodně odplyvávat, ale tento problém to dál neřeší. Je to začarovaný kruh. Hromadící hlen na kořeni jazyka způsobuje i velký zápach z úst, který ani nevím přesně, jak mám řešit. Tímto problémem trpím již řadu let, ale v lékařskou vědu už moc nevěřím. Dá se říct, že jsem bezradný a i psychicky z toho dost vysílený a vyčerpaný. Docela mě to společensky izoluje. Dokonce jsem dnes zkusil i nosní sprchu vlastní urinou, tak uvidíme, jestli se tento stav po nějaké době třeba nezlepší. Ještě jsem přemýšlel nad SP, ale mám trochu obavy, aby mi to nepoškodilo střeva. Myslím, že je mám i dost zanesená. Trpím nespecifickým střevním zánětěm v oblasti přechodu z tenkého do tlustého střeva. Beru také léky, ale cítím se být nyní v relativně dobré kondici. Fáze remise onemocnění. Tak jsem přemýšlel, že bych se pustil do SP, abych viděl, zda-li by to mělo pro mě dobré výsledky. Mám od Vás toho přečteného docela hodně, myslím, že mé problémy souvisí i s psychikou a hleny určitě z oblasti střev. Prosím byl by jste tak laskavý a napsal byste mi Váš názor, co si o tom myslíte? Klidně Vám třeba napíšu i víc, kdyby Vás něco zajímalo do hloubky. Moc děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den. \":wink:\"

Teoreticky si s tím víte rady, tak co vám brání ty kroky udělat. Vše, co popisujete, jednoznačně souvisí se zaneseným tlustým střevem a to vám potom trpí jak psychika tak se vám zahleňuje oblast plic, kam tělo v sebezáchovné aktivitě posílá toxiny, aby jste je vydýchal, případně vychrchlal. Buďte rád, že se to tělu zatím daří zlikvidovat takovouto celkem neškodnou cestou, mnozí jsou na to mnohem hůře. Pokud se bojíte šankaprakšalány a věřte, že zbytečně, tak si dojděte na hydrocolon a nechte si střeva tak 5x vyčistit a uvidíte jak rychle se to odstraní a zmizí i další potíže.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 08, 2011 6:17 am 
Offline

Registrován: sob led 08, 2011 5:25 am
Příspěvky: 5
EDIT: Nejsem si jist, zda-li jsem téma založil na správné místo. Pokud ne, omlouvám se.


Naposledy upravil Manes dne pon led 30, 2012 4:06 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 08, 2011 11:49 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 9:33 pm
Příspěvky: 15
Zdravím,

tak já měl s neustálou rýmou a zacpaný nos do té doby, dokud jsem nepřešel vyloženě na syrovou ovocno-zeleninovou stravu. Rok před tím přechodem jsem byl dokonce na operaci, kde mi cosi z nosu vyřízli, ale nepomohlo to vůbec (když jsem třeba spal, zacpala se mi spodní dírka, lehnul jsem si na druhý bok, chvilku se odecpala a pak se zase zacpala ta druhá spodní - a tak pořád dokola. Kolik já jsem si nastříkal nesmyslů do frňáku \":-)\").
Protože jsem se ale se změnou stravy začal zajímat hlavně sám o sebe, tak jsem taky nadobro přestal s alkoholem a stak se ze mně nepiják.
Začal jsem cvičit - můžu doporučit http://www.marklauren.com - no a to samozřejmě taky pomohlo.

Chce to prostě kompletní změnu - párkrát jsem byl ještě potom na pivo - dal jsem si třeba dvě tři a dva dny jsem měl zacpaný nos (testoval jsem to tak třikrát).

No a ještě jsem začal pravidelně půstovat (jednodenně v pátek), zatím maximálně 7 dnů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 08, 2011 5:26 pm 
Offline

Registrován: sob led 08, 2011 5:25 am
Příspěvky: 5
jahaman píše:
Zdravím,

tak já měl s neustálou rýmou a zacpaný nos do té doby, dokud jsem nepřešel vyloženě na syrovou ovocno-zeleninovou stravu. Rok před tím přechodem jsem byl dokonce na operaci, kde mi cosi z nosu vyřízli, ale nepomohlo to vůbec (když jsem třeba spal, zacpala se mi spodní dírka, lehnul jsem si na druhý bok, chvilku se odecpala a pak se zase zacpala ta druhá spodní - a tak pořád dokola. Kolik já jsem si nastříkal nesmyslů do frňáku \":-)\").
Protože jsem se ale se změnou stravy začal zajímat hlavně sám o sebe, tak jsem taky nadobro přestal s alkoholem a stak se ze mně nepiják.
Začal jsem cvičit - můžu doporučit http://www.marklauren.com - no a to samozřejmě taky pomohlo.

Chce to prostě kompletní změnu - párkrát jsem byl ještě potom na pivo - dal jsem si třeba dvě tři a dva dny jsem měl zacpaný nos (testoval jsem to tak třikrát).

No a ještě jsem začal pravidelně půstovat (jednodenně v pátek), zatím maximálně 7 dnů.


S tím půstem to zkusím, určitě to nebude na škodu.


Naposledy upravil Manes dne pon led 30, 2012 4:09 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 08, 2011 11:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Manes píše:
EDIT: Nejsem si jist, zda-li jsem téma založil na správné místo. Pokud ne, omlouvám se.

Zdravím,
především pana Jardu a dále ostatní návštěvníky tohoto fóra.

Předem se omlouvám za tak dlouhý text, ale snažil jsem se napsat každou maličkost, která by se mohla přispět k odhalení příčiny mého dlouholetého problému.
Nevím, jestli mi bude schopen někdo poradit, přesto mě zajímá váš názor, či nějaké doporučení na můj problém.
Mám už někdy pocit, že jsem tak trochu ztracený případ \":(\"

Již asi od 9 let trpím celoroční, alergickou či chronickou rýmou. Nyní je je mi 22, rýma neustala. Tedy asi okolo 9. roku mého života jsem kvůli nepřetržité rýmy tzv. "začal chodit po doktorech". Poprvé jsem také navštívil alergoologa. Udělal mi testy na alergie. Vyšel pozitivní test na roztoče. Poté jsem asi 5 let byl "léčen" pomocí alergenového extraktu - Imunoterapie. Po ukončení této léčby-test na alergie - výsledek negativní. Dodneška si vzpomínám na slova doktorky: "no, tak to jsme tě vykurýrovali, výsledek je negativní". Na to jsem paní Doktorce odpověděl: "nevykurýrovali, vždyť rýmu mám pořád, a ještě horší". Jen se blbě ušklíbla, pokrčila rameny a od té doby se to táhne. ORL - Alergoologie - ORL - Alergoologie, atd -furt dokola. I v lázních jsem kvůli toho byl- Nepomohlo \":)\".

Od té doby jsem vystřídal snad všechny dostupné druhy Antihistaminik,nosních sprejů(i kortikoidní), očních kapek a kdo ví čeho všeho. Dále jsem prošel nespočtem rentgenů hlavy(kvůli nosních dutin), kde se samozřejmě(až na malinké polypy, na které jsem jen dostal kortikoidní spreje) nic nezjistilo. Zmíněné léky mi sice příznaky vždy zmírnily, ale rýma nikdy neustala. Dodnes si občas zajdu k alergooložce akorát pro Zodac(tablety-antihistaminikum), jinač nic jiného.

Když jsem asi v 16-17 letech zjistil, že chození po doktorech(čekání v čekárnách) je opravdu ztráta času, usoudil jsem, že bych to měl převzít do svých rukou. Začal jsem se, pomocí internetu, zajímat o mé zdraví. Jelikož jsem měl v té době příznaky kvasinkové infekce, a celkově jsem se necítil dobře, Přestal jsem jíst cukr, sladkosti(už mám dost plomb), bílé pečivo a přestal pít mléko. Byla to tehdy velká změna, jelikož od dětství jsem tohle všechno konzumoval ve velkém. Hlavně sladkosti, rohlíky, mléko, dále každý den do školy-půl hodiny louhovaný (v hliníkovém hrnci) černý čaj, maminkou pečlivě připravovaný a téměř vařící nalévaný do plastové láhve(chuťovka co?:)).(S tím čajem to bylo jen asi do mých 12 let, pak už jsem to naštěstí nepil.)
Po této "dietě", kdy jsem přestal s cukrem, bílým pečivem a mlékem, příznaky kvasinkové infekce po delším čase(1-2roky) odezněly, cítil jsem se líp, ale rýma neustupovala. Dodnes se tedy snažím jíst docela zdravě: hodně zeleniny, ovoce, piju jen vodu nebo bylinné čaje. I když vyjímečně nějaké ty hranolky se smažákem si neodpustím.

Naposled co jsem byl na ORL, asi ve 20ti, mi doporučili operaci nosní přepážky. Prý je křivá. Odmítl jsem a od té doby jsem tam nebyl. Dýchat nosem, i přes neustálou rýmu, kupodivu mohu. Jinač dříve to bývala spíše vodnatá rýma, nyní je to hustší a průhledný hlen. V zimě je to kvůli chladu (+sem tam nějaká infekce) horší. Když vyjdu v zimě ven, tak smrkám velmi často. Se Zodacem je to trochu lepší. Příznaky po vysazení Zodacu: prvních pár dní je znatelné zhoršení příznaků+časté kýchání, ale po nějaké době se to umírní. Tzn, že v létě Antihistaminika brát pořád nemusím. Jinač v noci dýcham normálně nosem, a ani se kvůli rýmy nebudím.

Další věci, které k mému zdraví zřejmě moc nepřispívají, je to, že bydlím v centru většího města, kde bývá často špatný vzduch. + Alkohol, který konzumuji sice jen tak 2-3x za měsíc - ale bohužel ve velkém = tzv. "dvoudenní alkoholové jízdy"(asi se na to vybodnu). Párkrát se mi po takové "kalbě" stalo, že jsem měl dost vysoký tep. Okolo 180/min(divné?), ale vždycky jsem to nějak zaspal \":)\". Jinak jsem nekuřák. Ještě jsem si vzpoměl, že mi nedávno doktor na jedné vstupní prohlídce řekl, že mám mírně zvětšenou štítnou žlázu, ale že prej je to normální, tak nevím jestli to nemůže mít též souvislost s tím vším??

Snažil jsem se různě posílit imunitu (adaptogeny, byliny, vitamin D), ale asi to nebude tak jednoduché . Občas pojídám Klanoprašku, rakytník, někdy popíjím lapacho. Například po kopřivovém čaji se mi kupodivu příznaky rýmy zlepší, ale jen na chvíli -a časté pití kopřivového čaje prý není dobré na ledviny či co. Také jsem si všiml, že když delší dobu nic nekonzumuji, tak nemám potřebu tolik "smrkat" \":)\". Občas si vyrábím i koloidní stříbro, které užívám, když cítím, že na mě jde nějaká infekce. Protože mít alergickou/chronickou rýmu dohromady s infekční je pro mě dost kruté.
Přes to všechno ta "mrcha" rýma si nedá pokoj.
Mám dojem, že "příroda mi nenadělila do života moc silnou obranyschopnost a za ta léta imunita asi dostala zabrat. Jen doufám, aby se to nehoršilo. A nechci celý život pojídat prášky na zmírnění příznaků.

Díky za přečtení tohoto trochu krkolomného a dlouhého příspěvku. Má otázka tedy zní:
Jsem ztracený případ?, anebo je nějaká možnost se z toho dostat?? a jak? Předem dík za jakékoliv rady.
PS: Naděje umírá poslední.

To je zajímavý postup léčby z druhého konce, jakékoliv problémy v dýchacích cestách je potřeba řešit na výfuku, a zde nepopisujete jaká je defekace. Pokud je dlouhodobě špatná, tak nezkoumejte a vyčistěte výfuk, uvidíte jak se bude chovat ten vršek. Jinak vysoký tep po větší dávce chlastu je normální, pumpa se musí dost snažit, protože procpat do kapilár slepené krvinky jí dá docela dost práce. Nastudujte si zde teplotní test, nebo test pomocí skvrny na zápěstí a uvidíte jak si vaše štítná žláza opravdu stojí, souviset to pochopitelně může, protože pak nechodí defekace a jste zase u výfuku. Kopřiva čistí krev, čili zase toxiny a čištění. Já myslím, že pokud začnete čistit střevo a další orgány, plus nasadíte křenovou kašičku, tak z toho budete venku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 08, 2011 11:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
jahaman píše:
Zdravím,

tak já měl s neustálou rýmou a zacpaný nos do té doby, dokud jsem nepřešel vyloženě na syrovou ovocno-zeleninovou stravu. Rok před tím přechodem jsem byl dokonce na operaci, kde mi cosi z nosu vyřízli, ale nepomohlo to vůbec (když jsem třeba spal, zacpala se mi spodní dírka, lehnul jsem si na druhý bok, chvilku se odecpala a pak se zase zacpala ta druhá spodní - a tak pořád dokola. Kolik já jsem si nastříkal nesmyslů do frňáku \":-)\").
Protože jsem se ale se změnou stravy začal zajímat hlavně sám o sebe, tak jsem taky nadobro přestal s alkoholem a stak se ze mně nepiják.
Začal jsem cvičit - můžu doporučit http://www.marklauren.com - no a to samozřejmě taky pomohlo.

Chce to prostě kompletní změnu - párkrát jsem byl ještě potom na pivo - dal jsem si třeba dvě tři a dva dny jsem měl zacpaný nos (testoval jsem to tak třikrát).

No a ještě jsem začal pravidelně půstovat (jednodenně v pátek), zatím maximálně 7 dnů.

Pivo je plné plísní, čili zase se bavíme o čištění střeva, celá rýma je vždy ze zaneseného střeva, nic jiného.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 08, 2011 11:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Manes píše:
To s tím ucpáváním jedné nosní dírky se mi také často stává. Ale přesto vždy mohu dýchat nosem, i když někdy jen přes jednu dírku. No, přejít na čistě syrovou stravu by byl asi pro mě problém. Za prvé bych to asi nevydržel, a za druhé bydlím v domácnosti, kdy se pravidelně vaří oběd pro všechny členy naší rodiny. Samozřejmě když je na oběd něco hodně nezdravého, tak to nejím. Je to trochu nespravedlivé, že někteří mohou všechno a žádnými rýmami, apod. netrpí. \":-(\"

Pivo mi teš nedělá moc dobře, proto radši piju destiláty \":-)\" .. S tím půstem -občas to zkusím, určitě to nebude na škodu.

Půst na škodu určitě nebude, tím se střevo také čistí, ale určitě pomůže více systematické čištění.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 11, 2011 9:02 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Půst na škodu určitě nebude, tím se střevo také čistí, ale určitě pomůže více systematické čištění.

Jardo máte nějaký tip na likvidaci zde zmíněných polypů, které bývají často příčinou dlouholeté rýmy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: úte led 11, 2011 9:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Celý život mě provází podobné problémy, rýma, kýchání, v noci ucpaný nos. Před rokem mi provedli laserovou mukotomii, protože prý už ten nos byl téměř neprůchodný. Pomohlo to trošku. Kromě celkového čištění dělám od září néti urinou a k tomu snídám křen. Ještě jsem neměla rýmu, jen z té jedné horší dírky mi neustále kape čistá voda \":)\"
Jen v noci se ještě občas budím se zacpaným nosem, ale to zlepšení je asi tak o 300%.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: úte led 11, 2011 9:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Výborné je taky nasát urinu (třeba z dlaně) do obou nosních dírek a pak zaklonit hlavu a nechat urinu protéci až do ústní dutiny. Taky to pročistí od hlenů a funguje to skvěle proti bolesti v krku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: úte led 11, 2011 10:07 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
tomaso píše:
Výborné je taky nasát urinu (třeba z dlaně) do obou nosních dírek a pak zaklonit hlavu a nechat urinu protéci až do ústní dutiny. Taky to pročistí od hlenů a funguje to skvěle proti bolesti v krku.


Ještě přidám méně dostupnou, ale také joginskou techniku, kdy se strčí cca 7-10cm postříbřené nebo pozlacené tyčinky až se začnou dráždit body vzdau na lebce. Dutina se trochu protáhne a zlato či stříbro zabíjí bakterie.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz