Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: pát pro 06, 2013 9:11 pm 
Offline

Registrován: pát pro 06, 2013 9:02 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Půl roku jsem vegan a z toho poslední dva měsíce jsem na syrové stravě, mám za sebou jednu "šanku" a asi 4 klystýry vždy po dva litry vody a neustále mám problém se zadní rýmou. Mám ji od doby, co jsem na syrové stravě. Co s ní?
Děkuji Veronika Haidi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 2:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
haidi píše:
Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Půl roku jsem vegan a z toho poslední dva měsíce jsem na syrové stravě, mám za sebou jednu "šanku" a asi 4 klystýry vždy po dva litry vody a neustále mám problém se zadní rýmou. Mám ji od doby, co jsem na syrové stravě. Co s ní?
Děkuji Veronika Haidi

Tak tělo se tím razantně čistí a podobný projev tedy není nic divného. Asi by bylo vhodné mu pomoci, tedy klystýry, případně nějaké prostředky na rozpouštění hlenu, jako křenová kašička, nebo z lékárny ACC long


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: úte led 14, 2014 7:17 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
Predčasom som si zohnal kefírové huby tibi a vyrobil si mliečny kefír z kravského mlieka z automatu.
Kefír mi veľmi chutil a pripomenul som si svoje staré časy kedy som píjaval veľké množstvo kefíru, lebo som ho zbožnoval.
Žial aj za cenu neustáleho zahlienenia (kupoval som kefír z Lidlu-Pilos).

Experiment som ale zopakoval zhruba po 1,5 r abstinencií mliecnych vzrobkov, vypil dokopy 0,7l kefíru ktory som zarobil podľa návodu na stránke behom 1 týždna. Začal som v Pondelok(6.1).
Prvý deň som nepocitoval žiadny problém a radoval sa že kefír neobsahuje tak som pil teda dalej.
O pár dní neskôr sa mi nadránom vytvoril nepríjemný hlien v hrdle ako olovo.
Nemohol som sa ho zbaviť tak som prestal s pitím na 2 dni, hlien ustúpil.
V nedelu som sa napil dalsej dávky a na druhý deň opäť hlien.
Ďalšie množsvo som už nepil, včera(13.1) mi ale okrem hlienu zažalo silne kvapkať z nosa.
Cítim si dutiny pri skusnutí a ohmataní krku ako svalovicu.

Teraz si nadávam prečo som ho len pil a nepoučil sa z predošlích skúseností.
Snažím sa od rána čistiť nos neti z urinou, celý deň som iba na ovocí, chrenovej kašičke a urine s vodou.
Mal by som sa postiť až kým sa nedostanem z najhoršieho? Nasadiť klystír na večer a odkyseliť so sodou?

Je vhodné jesť či piť iba ovocné štavy pri liečbe, alebo iba vodu?

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: HYDRATACE ORGANISMU
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2014 7:34 pm 
Offline

Registrován: čtv led 23, 2014 10:23 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, mám nemocného vnoučka. Od malička má angíny, kašel, rýmy. maminka ho kojila do jednoho a půl roku. Ted v únoru má 5let, asi před půl rokem mu trhali nosní mandle, nachlazení je stále. Je to týden co se mu udělala na mandli boule dost velká. Málo pije a jako rodina jedí dost masa, mléka a málo zeleniny. Myslíte si že ten chlapec také potřebuje vyčistit střeva? Tak malí asi klystýrami ne,že? Poradte prosím, čím. A jak by se měl stravovat, jaké pít štávy a pod. Děkuji za Váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HYDRATACE ORGANISMU
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2014 9:25 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Nešťastné vůbec bylo mu nechat trhat mandle, ale s tím se těžko bojuje. Stále většina populace věří mýtům a rádoby prospěšným věcem viz. trhání mandlí. Mandle mají celkem důležitou funkci v organizmu a jejich odstraněným se do budoucna spíše problémy stupňují.
Podívejte se na knížku od N. Walkera na stranu 17. Je tam pěkné povídání o mandlích.
http://www.zdravinadlani.cz/obrazky/download/walker-tluste_strevo_bez_zacpy.pdf

Ve vašem případě bych se zaměřil na zařazení většího množství čerstvé a syrové stravy a hlavně dodržovat pitný režim (z čerstvých šťáv třeba mrkvovou), aby vláknina pak neměla negativní efekt. Pokud nebude pít, tak mu je ovoce zelenina spíše na škodu.

Zároveň omezit tzv. bílé jedy (mouka,cukr,mléč. výrobky), i to maso. Myslím, že pro děti není nezbytně nutné, ba naopak.

Co se týká klystýrů u dětí, tak s tím není nejmenší problém ba naopak. Lze jen doporučit. Chce na to jít pomalu třeba hrou a s menším množství třeba 0,5l (prodává se i takový balónek a to je možná pro děti vhodnější).

Ale asi nejdůležitější bude nasměrovat rodiče, aby sami pochopili jakým směrem se vydat. Každopádně postupovat krok po kroku a nedělat nic pod tlakem a násilně, zvláště u dětí.

Tady je ještě zajímavý příspěvek od člena pv33 na toto téma
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=63672#p63672


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: ned bře 30, 2014 5:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ivko píše:
Predčasom som si zohnal kefírové huby tibi a vyrobil si mliečny kefír z kravského mlieka z automatu.
Kefír mi veľmi chutil a pripomenul som si svoje staré časy kedy som píjaval veľké množstvo kefíru, lebo som ho zbožnoval.
Žial aj za cenu neustáleho zahlienenia (kupoval som kefír z Lidlu-Pilos).

Experiment som ale zopakoval zhruba po 1,5 r abstinencií mliecnych vzrobkov, vypil dokopy 0,7l kefíru ktory som zarobil podľa návodu na stránke behom 1 týždna. Začal som v Pondelok(6.1).
Prvý deň som nepocitoval žiadny problém a radoval sa že kefír neobsahuje tak som pil teda dalej.
O pár dní neskôr sa mi nadránom vytvoril nepríjemný hlien v hrdle ako olovo.
Nemohol som sa ho zbaviť tak som prestal s pitím na 2 dni, hlien ustúpil.
V nedelu som sa napil dalsej dávky a na druhý deň opäť hlien.
Ďalšie množsvo som už nepil, včera(13.1) mi ale okrem hlienu zažalo silne kvapkať z nosa.
Cítim si dutiny pri skusnutí a ohmataní krku ako svalovicu.

Teraz si nadávam prečo som ho len pil a nepoučil sa z predošlích skúseností.
Snažím sa od rána čistiť nos neti z urinou, celý deň som iba na ovocí, chrenovej kašičke a urine s vodou.
Mal by som sa postiť až kým sa nedostanem z najhoršieho? Nasadiť klystír na večer a odkyseliť so sodou?

Je vhodné jesť či piť iba ovocné štavy pri liečbe, alebo iba vodu?

Ďakujem

Někomu opravdu mléčné produkty způsobují silné zahlenění a pak je dobré se jim asi vyhnout. Nyní postačí třeba jeden dva dny nic nejíst a odkyselit se, dal bych klystýr a měl by jste mít pokoj. Zeleninové šťávy nevidím jako problém, u ovoce bych byl opatrnější, velké dávky cukru mohou potíže zhoršovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HYDRATACE ORGANISMU
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 12:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
kozubikova Iveta píše:
Dobrý den, mám nemocného vnoučka. Od malička má angíny, kašel, rýmy. maminka ho kojila do jednoho a půl roku. Ted v únoru má 5let, asi před půl rokem mu trhali nosní mandle, nachlazení je stále. Je to týden co se mu udělala na mandli boule dost velká. Málo pije a jako rodina jedí dost masa, mléka a málo zeleniny. Myslíte si že ten chlapec také potřebuje vyčistit střeva? Tak malí asi klystýrami ne,že? Poradte prosím, čím. A jak by se měl stravovat, jaké pít štávy a pod. Děkuji za Váš čas.

Zahlenění střeva se vždy projeví problémem v horních cestách dýchacích, tedy zde je naprostá blbost řešit něco nahoře a likvidovat mandle, nebo cokoliv jiného, ale musí se vyřešit nefunkční střevo. Klystýry pochopitelně nepředstavují u tak velkého dítěte, žádný problém, ale nezapomínat na laktobacily a to v obrovském množství.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz