Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 7:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Pane Jardo,

velmi Vám děkuji za rychlou odpověď a ještě prosím - kolik dávek denně té křenové kašičky byste doporučil?
Sestra zatím bere kávovou lžičku 3 x denně.

Děkuji a přeji pěkný den \":D\"

To je vhodné dávkování, větší množství může dost dráždit ledviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ryma
PříspěvekNapsal: ned pro 25, 2011 10:50 am 
Offline

Registrován: ned pro 25, 2011 10:44 am
Příspěvky: 2
dobry den


obcas mam po probuzeni zacpany nos (at vstanu rano, nebo odpoledne). Nekdy jsem to resil kapkou normalnich nosnich kapek, nekdy ne.
Nyni me ale trapi tak 3 dny dost silna ryma.

Nektere kapky zabiraji, nektere ne. Vim, ze jsou to svinstva, tak se je snazim nepouzivat. Take jsem zjistil ze samozrejme lezeni na boku nebo cviceni (asi zmena tlaku?) pomaha na chvili kompletne zpruchodnit nos.

Da se takhle moc rici, zda je to onoen problem se strevy? Nemuzu ted pres vanoce bohuzel podstoupit zadnou ocistu (zvazoval jsem tu se slanou vodou - trosku se bojim, zda je mozne tam neco zkazit a poskodit se? )

Takze me zajima vas tip coby kratkodobe reseni. Je to mozne?

Take, zda byste mohl napsat, co jist abych se vyvaroval onem 5. jedum. Az do ted jsem byl klasicky konzument, navic moc nechodim do obchodu, ale rozhodl jsem se urciet alespon tohle zmenit, jen me nenapada co jist, snad krome syroveho masa, aby to nemelo onech 5. bilych jedu \":-)\"

diky moc za Vas nazor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ryma
PříspěvekNapsal: ned pro 25, 2011 10:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
honzas píše:
dobry den


obcas mam po probuzeni zacpany nos (at vstanu rano, nebo odpoledne). Nekdy jsem to resil kapkou normalnich nosnich kapek, nekdy ne.
Nyni me ale trapi tak 3 dny dost silna ryma.

Nektere kapky zabiraji, nektere ne. Vim, ze jsou to svinstva, tak se je snazim nepouzivat. Take jsem zjistil ze samozrejme lezeni na boku nebo cviceni (asi zmena tlaku?) pomaha na chvili kompletne zpruchodnit nos.

Da se takhle moc rici, zda je to onoen problem se strevy? Nemuzu ted pres vanoce bohuzel podstoupit zadnou ocistu (zvazoval jsem tu se slanou vodou - trosku se bojim, zda je mozne tam neco zkazit a poskodit se? )

Takze me zajima vas tip coby kratkodobe reseni. Je to mozne?

Take, zda byste mohl napsat, co jist abych se vyvaroval onem 5. jedum. Az do ted jsem byl klasicky konzument, navic moc nechodim do obchodu, ale rozhodl jsem se urciet alespon tohle zmenit, jen me nenapada co jist, snad krome syroveho masa, aby to nemelo onech 5. bilych jedu \":-)\"

diky moc za Vas nazor

Jde o problém od střeva a bez vyčištění střeva prakticky nemá cenu řešit vršek, to je jako ladit motor s bramborou ve výfuku. Průplach slanou vodou, nebo urinou, není problém, to se dá jen doporučit, ale problém to stejně nevyřeší. Také se dá inhalovat heřmánek, koloidní stříbro, nebo i opatrně MMS, ale velice opatrně. Pokud se týká jídla, tak klidně najeďte na okurky a kvantum salátových okurek upraví jak pH, tak trávení a dokonce i vygruntuje střevo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: ned pro 25, 2011 1:17 pm 
Offline

Registrován: ned pro 25, 2011 10:44 am
Příspěvky: 2
ok diky moc
ted sem inhaloval alpu v teple vode.. jako kdyz sem byl malej, a docela to pomohlo.. nos byl cca 30 minut cisty a i ted se da dychat, sice hur, ale da.

Pruplach slanou vodou - mysleno nasat nosni dirkou? nebo myslite onu metodu vypiti 1.5l vody atd.. co jsem tu cetl (indicke jmeno) (premyslim o tom, jen se proste bojim aby se neco nestalo..neco co nema.. hrozi nejaky problem s vnitrnostma?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: ned pro 25, 2011 8:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
honzas píše:
ok diky moc
ted sem inhaloval alpu v teple vode.. jako kdyz sem byl malej, a docela to pomohlo.. nos byl cca 30 minut cisty a i ted se da dychat, sice hur, ale da.

Pruplach slanou vodou - mysleno nasat nosni dirkou? nebo myslite onu metodu vypiti 1.5l vody atd.. co jsem tu cetl (indicke jmeno) (premyslim o tom, jen se proste bojim aby se neco nestalo..neco co nema.. hrozi nejaky problem s vnitrnostma?)

Myslím průplach nosu uvedený zde http://www.zdravi-az.cz/Odstraneni_dysbakteriozy_03.php a pokud jde o problém s vnitřnostma, tak průplach střeva je určitě méně nebezpečný, než když vám hnije nestrávený obsah ve střevě a toxiny z tohoto procesu zaplavují tělo. To se pak opravdu něco stát může a určitě nic příjemného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: pon led 07, 2013 5:03 pm 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 11:43 pm
Příspěvky: 7
Prosim Vas, tiez mam dlhorocne problemy s dutinami (bol som uz aj na operacii - polyp, cysta, prepazka) ale stav 4 roky po operacii je taky isty. Neustale sopli, kaslem hlien a k tomu mam este aj chronicky zapal krcnych mandli (tlacim si hnis). Nikdy by ma nenapadlo, ze to suvisi s hrubym crevom.
Ak hovorite o systematickom cisteni hrubeho creva, co mate na mysli ? Ide cisto o pitie cajov, uhorka a podobne, alebo aj nejake mechanicke precistenie streva (v nemocnici lekarom)
mozno sa hlupo pytam ale v tomto som uplny neznalec.
Dakujem a s pozdravom
Peter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: pon led 07, 2013 5:23 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Skús si prečítať toto vlákno:

http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_00.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2013 2:10 am 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 11:43 pm
Příspěvky: 7
janin píše:

Vdaka urcite si to prejdem..inak, viem ze to tu nepatri lebo je na to extra tema, ale zrejme sa pustim aj do liecby s MMS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2013 1:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rhapsody1 píše:
Vdaka urcite si to prejdem..inak, viem ze to tu nepatri lebo je na to extra tema, ale zrejme sa pustim aj do liecby s MMS

Raději bych dělal to střevo, MMS je sice výborný prostředek, ale pokud je líné a zanesené střevo, akorát vám po něm bude blbě a vyhodnotíte ho jako nefunkční. Problém je v tom, že toxiny, které MMS uvolní musí někudy ven a pokud střevo nestíhá, budete třeba zvracet, nebo přijdou těžké průjmy, vyrážky a podobné lahůdky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: ned úno 24, 2013 2:24 pm 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 11:43 pm
Příspěvky: 7
Zdravim opat po nejakom case. S MMS som pockal este som nezacal brat, co som zmenil bol jedalnicek. Vypustil som uplne maso, mlieko, mliecne vyrobky. Syr zjem ale len kozi. V podstate som hlavne na zelenine, ovoci, pijem zeleninove stavy (hlavne karotkovu - cca 0,5l denne). Musim povedat, ze som schudol uz nejakych 7kg co pri mojej vyske 180 a povodnych 77kg uz aj je dost vidiet, ale najhorsie je, ze nepocitujem nejake velke zlepsenie co sa nadchy tyka a takzie furt aj vykasliavam. Spravil som tiez dve sanky. myslim, ze crevo za ten mesiac mozno aj viac, co sa takto stravujem muselo byt precistene dostatocne. Mam uz zacat aj s MMS ? alebo este nie ? dutiny si preplachujem tiez slanou vodou (podla vasho navodu), ale skratka tie moje problemy su tu furt. (o hnisavych mandliach som uz pisal, tie mam pocit, ze trosku menej sa robi hnisu ale stale je tam ).
Dakujem za odpoved.
Peter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2013 1:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rhapsody1 píše:
Zdravim opat po nejakom case. S MMS som pockal este som nezacal brat, co som zmenil bol jedalnicek. Vypustil som uplne maso, mlieko, mliecne vyrobky. Syr zjem ale len kozi. V podstate som hlavne na zelenine, ovoci, pijem zeleninove stavy (hlavne karotkovu - cca 0,5l denne). Musim povedat, ze som schudol uz nejakych 7kg co pri mojej vyske 180 a povodnych 77kg uz aj je dost vidiet, ale najhorsie je, ze nepocitujem nejake velke zlepsenie co sa nadchy tyka a takzie furt aj vykasliavam. Spravil som tiez dve sanky. myslim, ze crevo za ten mesiac mozno aj viac, co sa takto stravujem muselo byt precistene dostatocne. Mam uz zacat aj s MMS ? alebo este nie ? dutiny si preplachujem tiez slanou vodou (podla vasho navodu), ale skratka tie moje problemy su tu furt. (o hnisavych mandliach som uz pisal, tie mam pocit, ze trosku menej sa robi hnisu ale stale je tam ).
Dakujem za odpoved.
Peter

Tak MMS ničemu neuškodí a na mandle vyzkoušejte kloktat lugolem, to je velice účinné opatření. Váš stav se zlepší s defekací, prostě musíte nějak docílit ideální stolice a pokud nebude stolice v pořádku bude vyhleňování stále pokračovat bez ohledu na cokoliv. Většinou se dá věci pomoci i konzumací velkého množství probiotik, tak to také vyzkoušejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: úte bře 05, 2013 3:43 pm 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 11:43 pm
Příspěvky: 7
Poculi ste niekto o tychto pripravkoch
K odstránenieniu infekčných ložísk z hlbších štruktúr detoxikačné preparáty radu JOALIS:
RESPI HELP z dolných dýchacích ciest a RESPI DREN z horných dýchacích ciest.
Dakujem
Peter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2013 11:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rhapsody1 píše:
Poculi ste niekto o tychto pripravkoch
K odstránenieniu infekčných ložísk z hlbších štruktúr detoxikačné preparáty radu JOALIS:
RESPI HELP z dolných dýchacích ciest a RESPI DREN z horných dýchacích ciest.
Dakujem
Peter

Tak kapky znám, ale moc chvály jsem na ně neslyšel, spíše lidé nadávají na cenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: sob kvě 04, 2013 5:25 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 03, 2013 2:41 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jardo,

je mi 18 let, asi od svých deseti let trpím zadní rýmou. Jak obvodní tak i ORL lékař mi řekli že se s tím nedá nic dělat, ale že to zřejmě způsobuje nějaká alergie, avšak na alergologii jsem poté 2x byl a žádnou alergii nenašli. Zde na fóru jsem hledal nějaké lidi se stejný problémem jako mám já a jeden uživatel se Vás již na to ptal, poradil jste mu že problém bude v zaneseném střevě a bude nutné provést jeho vyčištění. Dnes ráno jsem tedy provedl Sankhapraksalanu. Vím že dnes musím jíst rýži s máslem, dnes a zítra nejíst mléčné produkty a zítra jíst co nejméně masa. Mám v úmyslu za dva týdny provést Sankhapraksalanu znovu(je to nutné?), mám tedy do té doby dodržovat nějakou dietu? Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma
PříspěvekNapsal: sob kvě 25, 2013 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jarek_ píše:
Dobrý den pane Jardo,

je mi 18 let, asi od svých deseti let trpím zadní rýmou. Jak obvodní tak i ORL lékař mi řekli že se s tím nedá nic dělat, ale že to zřejmě způsobuje nějaká alergie, avšak na alergologii jsem poté 2x byl a žádnou alergii nenašli. Zde na fóru jsem hledal nějaké lidi se stejný problémem jako mám já a jeden uživatel se Vás již na to ptal, poradil jste mu že problém bude v zaneseném střevě a bude nutné provést jeho vyčištění. Dnes ráno jsem tedy provedl Sankhapraksalanu. Vím že dnes musím jíst rýži s máslem, dnes a zítra nejíst mléčné produkty a zítra jíst co nejméně masa. Mám v úmyslu za dva týdny provést Sankhapraksalanu znovu(je to nutné?), mám tedy do té doby dodržovat nějakou dietu? Děkuji za odpověď.

Tak asi by to bylo vhodné a speciálně bych velice omezil mléčné a sladké potraviny a obilí. Prostě musíte si vysledovat co vás zahleňuje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz