Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vyplavení mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř zář 30, 2015 12:10 pm 
Offline

Registrován: pon lis 03, 2014 2:10 pm
Příspěvky: 2
Bydliště: Lukov u Zlína
Dobrý den všem, chtěl bych se zeptat jak zjistím že jsem si nevymyl mikroflóru. Předem děkuji za vaše odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mikroflóra
PříspěvekNapsal: ned říj 04, 2015 12:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Levent píše:
Dobrý den všem, chtěl bych se zeptat jak zjistím že jsem si nevymyl mikroflóru. Předem děkuji za vaše odpovědi.

To jsou bláboly MUDrců, že si člověk vymyje prospěšné bakterie ze střev. Uvažujte logicky, bude mě tento dotaz klást člověk který má zdravou střevní mikroflóru? Asi ne, že a jak to pozná? Bude mít cca 1-3x denně pěkně formovanou stolici v kaštanově hnědé barvě, která prakticky nesmrdí, nelepí se k záchodové míse a plave ve vodě. Ptát se mě naopak bude člověk který má bobky, nebo lepivou zapáchající stolici, což svědčí o rozházené bakteriání skladbě a střevo je zamořené a plné šmejdů. Z logiky věci mohu si za uvedených okolností vymýt prospěšné bakterie, když je tam již dávno prakticky nemám? Asi ne, že? Naopak ale mohu vymýt ty špatné a postarat se o namnožení těch dobrých. Pokud budete kadit jak jsem popsal máte jistotu, že jste si nic prospěšného nevymyl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mikroflóra
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2015 9:53 pm 
Offline

Registrován: pon lis 03, 2014 2:10 pm
Příspěvky: 2
Bydliště: Lukov u Zlína
Jarda píše:
To jsou bláboly MUDrců, že si člověk vymyje prospěšné bakterie ze střev. Uvažujte logicky, bude mě tento dotaz klást člověk který má zdravou střevní mikroflóru? Asi ne, že a jak to pozná? Bude mít cca 1-3x denně pěkně formovanou stolici v kaštanově hnědé barvě, která prakticky nesmrdí, nelepí se k záchodové míse a plave ve vodě. Ptát se mě naopak bude člověk který má bobky, nebo lepivou zapáchající stolici, což svědčí o rozházené bakteriání skladbě a střevo je zamořené a plné šmejdů. Z logiky věci mohu si za uvedených okolností vymýt prospěšné bakterie, když je tam již dávno prakticky nemám? Asi ne, že? Naopak ale mohu vymýt ty špatné a postarat se o namnožení těch dobrých. Pokud budete kadit jak jsem popsal máte jistotu, že jste si nic prospěšného nevymyl.

Děkuji vám za odpověď, ptal jsem se protože mě strýc říkal že to s tím čištění střeva přeháním, ale nepřeháním dělám to tak dvakrát za měsíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mikroflóra
PříspěvekNapsal: ned říj 25, 2015 9:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Levent píše:
Děkuji vám za odpověď, ptal jsem se protože mě strýc říkal že to s tím čištění střeva přeháním, ale nepřeháním dělám to tak dvakrát za měsíc.

Je zajímavé že lidé mají strach z věcí o kterých nevědí nic. Sám jsem když byla dcera malá s ní šel pozdě večer na hřbitov upravit hroby, protože jsem dříve neměl čas. Už bylo dost šero a ona se evidentně bála, stále se otáčela za kterým pomníkem se skrývá nějaká škodlivé osoba. Tak ji povídám, zde se nemusíš ničeho bát, protože zde se bojí v noci každý a je tu tedy bezpečno, ale bát se musíš v dobře osvětleném městě, tam číhá nebezpečí všude, kam se podíváš. Takto podobně lidé vyhodnocují jakoukoliv situaci a konání o nichž nevědí nic, prostě se bojí té nejistoty, ale takový je život. Jinak dvakrát za měsíc je spíše méně než doporučovaný průměr, není se tedy čeho bát.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz