Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 8:42 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 11:31 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Ale když jím jen ovoce a zeleninu, to je přece vlákniny dost... A když potřebuji jíst tak málo... to je problém? Mám začít roztahovat žaludek a jíst víc toho ovoce a zeleniny? Pamatuji, když jsme loni začali s ovocem a zeleninou, tak jsme všichni chodili na WC pořád a veliká množství, přestože jsme toho moc nejedli.
Taky mě napadlo, jestli tělo dostane vše, co potřebuje, když člověk má malou spotřebu jídla...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Ale když jím jen ovoce a zeleninu, to je přece vlákniny dost... A když potřebuji jíst tak málo... to je problém? Mám začít roztahovat žaludek a jíst víc toho ovoce a zeleniny? Pamatuji, když jsme loni začali s ovocem a zeleninou, tak jsme všichni chodili na WC pořád a veliká množství, přestože jsme toho moc nejedli.
Taky mě napadlo, jestli tělo dostane vše, co potřebuje, když člověk má malou spotřebu jídla...

Může to způsobovat také malé množství tekutin, ale vsadil bych spíše na ten objem. Jinak i z málo jídla se dá získat téměř vše potřebné a na zbytek stejně musíte aplikovat doplňky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 2:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Ten Lepicol, co jste mi poradil, je vážně paráda. Zafungoval okamžitě a od té doby chodím minimálně 3x denně a vzhled je výstavní \":)\"
Přitom je to vláknina a laktobacily, takže to samé, jako když jím zeleninu, ovoce a kefír, ale působí jak kouzlo \":)\" Tak nevím, co mi scházelo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Ten Lepicol, co jste mi poradil, je vážně paráda. Zafungoval okamžitě a od té doby chodím minimálně 3x denně a vzhled je výstavní \":)\"
Přitom je to vláknina a laktobacily, takže to samé, jako když jím zeleninu, ovoce a kefír, ale působí jak kouzlo \":)\" Tak nevím, co mi scházelo.

To máte jedno, hlavně, že to funguje, mnohdy stačí jedna potvůrka navíc, nebo namíň a všechno je jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: pon říj 04, 2010 9:46 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mám dotaz ohledně svojí staré babičky - jí otřesně, většinou jen housky, maso a sladkosti a málo pije.
Snažím se do ní dostávat víc tekutin a podstrkovat jí nějaký ovozel, ale moc toho nesní. Začne si pak stěžovat, že je stará, všechno jí bolí, tak ať jí alespoň nechám jíst to, co jí chutná. Je jasné, že v 85ti už jí na nic jiného nepřeučím.
Ale snaž se do ní dostat alespoň lněné semínko a teď jsem jí koupila Lepicol Plus, aby alespoň nějakou vlákninu měla.
S trávením má totiž věčné potíže, bolestí žaludku počínaje, zácpou konče.

A toho se také týká můj dotaz - dosti holduje šaratici. Tak se chci jen z důvodu finanční úspory zeptat - mám doma chlorid hořečnatý a epsomskou sůl - co z toho by bylo vhodnější užívat místo té šaratice? Děkuji

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: pon říj 04, 2010 7:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Mám dotaz ohledně svojí staré babičky - jí otřesně, většinou jen housky, maso a sladkosti a málo pije.
Snažím se do ní dostávat víc tekutin a podstrkovat jí nějaký ovozel, ale moc toho nesní. Začne si pak stěžovat, že je stará, všechno jí bolí, tak ať jí alespoň nechám jíst to, co jí chutná. Je jasné, že v 85ti už jí na nic jiného nepřeučím.
Ale snaž se do ní dostat alespoň lněné semínko a teď jsem jí koupila Lepicol Plus, aby alespoň nějakou vlákninu měla.
S trávením má totiž věčné potíže, bolestí žaludku počínaje, zácpou konče.

A toho se také týká můj dotaz - dosti holduje šaratici. Tak se chci jen z důvodu finanční úspory zeptat - mám doma chlorid hořečnatý a epsomskou sůl - co z toho by bylo vhodnější užívat místo té šaratice? Děkuji

Podobná je epsomská sůl, ale šaratice má celkem unikátní složení a to těžko nahradíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dědek kořenář a průjem
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 3:57 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
http://www.dedekkorenar.cz/choroby/traveni.html

Průjem akutní

Za lidský život pros..., chci říci strávíte vyměšováním nejméně dva roky (nepřetržitě), tak nevidím důvod, proč tuto dobu ještě prodlužovat, tolik času zase není.
Vinu na akutních průjmech mají některé patogenní mikroorganizmy, které si ve střevě udělaly oslavy vítězství, nebo intoxikace něčím, co jste snědli či vypili.

Někdy dochází k vyprazdňovacím křečím a průjmu z psychických příčin, strachem, stresem nebo po dlouhodobějším nervovém vypětí, které nastalo nějaký čas po jídle a způsobilo odkrvení zažívání ve prospěch zásobení mozku. Kdyby se totéž mělo dít v souvislosti s pohybem, píchá v boku.
Užívá se většinou jednorázově, opakování nebývá třeba. Když ano, tak dáte soli méně. A když je to dlouhodobější, tak přecházíte na řešení viz Průjem chronický.

Doporučené bylinné čajové koncentráty:
Do 0,4-0,5 l vlažné vody rozpustíte jednu rovnou lžičku kuchyňské soli bez čepice. Potom přidáte 2-3 lžičky Zeměžlučové směsi 12K, 3 lžičky Tymiánové směsi TK a 3-4 lžičky Dubových kapek RK. Představíte si důvod, proč to pijete, a snažíte se to vypít naráz. Chutí to připomíná mazlavé mýdlo, snažte se to nevyzvracet. Ani bacily to nevydrží. 1

Další:
Kdo má zdroj propolisu bez protivaroázních jedů a není na propolis přecitlivělý, může přidat do předchozího také 1 lžičku tinktury (se značnou opatrností, zpětným chladičem par a hasičákem po ruce: 100 ml 80% lihu + 20-40 g propolisu povařit na vodní lázni 15 minut a zfiltrovat).1
-------------------


Průjem chronický


Průjem chronický vzniká většinou v důsledku poruchy mechanického charakteru.
Jednou z možností je zanesení vnitřního povrchu střeva úsadami tak, že jen malá část z potravy prodifunduje skrz nánosy ke sliznici a střední část obsahu je trvale řídká. K tomu může dojít i při nedostatku nervových impulzů od páteře, díky čemuž střevo dosti zpasívní, někdy i sezením v práci bez pohybu.
Často jsou průjmy důsledkem dráždění střeva polypem, nádorem, výchlipkou nebo nějakou formou zánětu. Vzácněji je vina v nedostatku trávicích šťáv nebo jejich substance (typicky například absence enzymu laktázy).
Většinou ale tento typ průjmu způsobuje špatné složení střevní mikroflóry například po léčbě antibiotiky či jinými léky.
Běžně bývá důvodem frustrace nebo dlouhodobý stres či strach.

Každopádně jsou příčiny tak dalekosáhle odlišné, že vyšetření je nanejvýš vhodné.
Užívá se dlouhodobě do úpravy stavu a potíží. V dietě se snažte omezit mléčné výrobky mimo bílého živého jogurtu, ten je naopak vhodný (také pangamin, laktobacily aj.).

Doporučené bylinné čajové koncentráty:
Zeměžlučová směs 12K 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D. 1
Tymiánová směs TK 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D. 2
Řepíková směs REK 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D. 1

Další, obvykle při nebo po jídlech:
Biopron 9 2×D 1. 1
Měsíčkový olej MO 3-4×D 2-3 lžičky. 2
Pupalkový olej Evemol 3×D 1 lžička. 4

Další, obvykle mimo jídla nebo nalačno:
Golden Yacca 4-6×D. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd. (Golden Yaccu lze v tomto případě nahradit levnější Yuccou). 2

Zevně:
Masírovat páteř nejdříve 5 minut Prvním mazáním K1 a potom alespoň 15 minut Měsíčkovým olejem MO. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem. 3
Měsíčkovým olejem MO mazat a velmi pomalu a jemně masírovat břicho ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenýma nohama. Přebytek MO setřít hadříkem. 3

Cvičení:
Provádět 2-6×D cvičení břicha s prázdným žaludkem. Vestoje, opřeni rukama o stehna nebo o stůl, ve výdechu 10-25× vtahujete břicho dovnitř (takže vypadáte velice hladově) a povolujete, po rozdýchání to zopakujete a další cvik uděláte podobně tak, že jenom vtáhnete břicho co nejvíce dovnitř a podržíte, dokud vystačíte nedýchat. 1
Meditační cvičení při nespecifických potížích břicha: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a zvláště po břiše a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D. 4

Pozn.:
Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava. 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zácpa a DK
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 3:59 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
http://www.dedekkorenar.cz/choroby/traveni/zacpa.html

Zácpa

Zácpou si představuji stolici s termínem dodávky obden a déle. Příčina bývá většinou psychická, například cestovní stres, doplněná dalšími podpříčinami, jako je nedostatek tekutin, nedostatek vlákniny ve stravě, porucha peristaltiky od páteře, sedavé zaměstnání, drogy a léky. Setkal jsem se i se zácpou z přílišné délky střev vzniklou pravděpodobně relaxací střevní svaloviny kvůli nedostatku nervových impulzů od míchy při silných blokádách a otocích páteře.
Při zácpě máte pocit, že i možnost vysr... se na něco či co, je privilegium odpírané.
Užívá se týdny i měsíce do nápravy stavu.

Doporučené bylinné čajové koncentráty:
Zeměžlučová směs 12K 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D. 1
Řepíková směs REK 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D. 1
Borůvková směs CK 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D. 2

Další, obvykle při nebo po jídlech:
Pupalkový olej Evemol 3×D 1 lžička. 4
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet). 4
Koenzym Q10 po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet). 4
Ostropestřecová kaše OO-KH 3-4×D 1 lžíce. 1

Další, obvykle mimo jídla nebo nalačno:
Golden Yacca 4×D 1-2. Krátkodobě do zlepšení stavu. 1
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě). 2

Zevně:
Masírovat páteř nejdříve 5 minut Prvním mazáním K1 a potom alespoň 15 minut Měsíčkovým olejem MO nebo 30 minut Bylinným masážním olejem BO. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem. 3
Měsíčkový olej MO aplikovat pomocí gumového násadce do konečníku asi 1-2×D5-10 ml. Instalace vložky je nezbytná. (Je-li aplikován klystýr, viz níže, tak až po něm.) 1
Měsíčkovým olejem MO 1-2×D mazat a velmi pomalu a jemně masírovat břicho ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenýma nohama. Přebytek MO setřít hadříkem. 2
Řepíková směs REK 1 lžíce do ½-1 l teplé vody a provést pomocí stříkačky Janett nebo hadičky a násadce nálev neboli klystýr asi na 5-10 minut 1-2×D nebo alespoň navečer. 1

Cvičení:
Sifon 6 (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna! 2
1-4×D cvičit břišní stěnou masáž břišních orgánů tak, že se opřete rukama o stehna nebo stůl a ve výdechu vtáhnete (vcucnete) a povolíte 10-20× břicho. To děláte tak dlouho, jak dlouho vydržíte ve výdechu. Obvykle stačí 2-3 série po sobě. 1
Meditační cvičení při nespecifických potížích břicha: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a zvláště po břiše a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D. 4

Pozn.:
Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava. 3
Sedět doporučuji na Bedroseslích nebo alespoň na sedacích míčích kvůli pohupování se pro uvolnění napětí břišních orgánů a bederní páteře. 3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 7:42 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jardo, chci se zeptat na Váš názor ohledně frekvence přijímání potravy. Jím třikrát denně - ráno ovoce a patlanici, po poledni nějaký salát, luštěniny apod., večer, což je mezi pátou a šestou si dám nejvíc, jelikož mám čas v klidu jíst a trávit. Pak už piji kolem sedmé jenom kefír.

Je to příliš velký nápor pro trávení pokud bych dopoledne nebo odpoledne mezi hlavními jídly zařadil malou svačinku v podobě ořechů nebo suš. ovoce? Jsou to sice už 4 jídla denně plus kefír, ale mívám v době mezi jídly často hlad a navíc se mi nedaří zastavit hubnutí, které trvá už hodně měsíců - nyní jsem na 57kg při 172cm a váha jde stále dolů.

Děkuji

PS: Jaký je Váš denní režim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Jardo, chci se zeptat na Váš názor ohledně frekvence přijímání potravy. Jím třikrát denně - ráno ovoce a patlanici, po poledni nějaký salát, luštěniny apod., večer, což je mezi pátou a šestou si dám nejvíc, jelikož mám čas v klidu jíst a trávit. Pak už piji kolem sedmé jenom kefír.

Je to příliš velký nápor pro trávení pokud bych dopoledne nebo odpoledne mezi hlavními jídly zařadil malou svačinku v podobě ořechů nebo suš. ovoce? Jsou to sice už 4 jídla denně plus kefír, ale mívám v době mezi jídly často hlad a navíc se mi nedaří zastavit hubnutí, které trvá už hodně měsíců - nyní jsem na 57kg při 172cm a váha jde stále dolů.

Děkuji

PS: Jaký je Váš denní režim?

Váš režim celkem vyhovuje, ovšem asi bych ho otočil podle známého úsloví „snídej jako král, obědvej jako princ a večeř jako chuďas“, je to ideální a opravdu funkční. Já se domnívám, že na hubnutí nemá počet jídel vliv, je to o využitelnosti stravy, což není o objemu jídla, ale o tom, kolik z něho získám, za což je zodpovědná hlavně kyselina chlorovodíková a trávicí enzymy. Můj denní režim zahrnuje maximálně tři jídla a dost často dokonce pouze dvě, což mě připadá dostatečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 10:48 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Váš režim celkem vyhovuje, ovšem asi bych ho otočil podle známého úsloví „snídej jako král, obědvej jako princ a večeř jako chuďas“, je to ideální a opravdu funkční. Já se domnívám, že na hubnutí nemá počet jídel vliv, je to o využitelnosti stravy, což není o objemu jídla, ale o tom, kolik z něho získám, za což je zodpovědná hlavně kyselina chlorovodíková a trávicí enzymy. Můj denní režim zahrnuje maximálně tři jídla a dost často dokonce pouze dvě, což mě připadá dostatečné.

Děkuji za odpověď. Vhodnosti jíst více ráno a méně večer si jsem vědom ale vzhledem k mému pracovnímu režimu to většinou vychází naopak. Pokud bych se měl večer uskromnit tak bych nejedl už téměř nic, tady tedy volím menší zlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: pon led 24, 2011 6:47 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Ja si ráno dávam do misky jeden pokrájaný pomaranč, polovicu grepu, 3 pokrájané jablká a vychádza mi to okolo 500 gramov ovocia aj keď ráno necítim hlad. Obed mám bežného človeka- nezdravý z jedálne a na večer si dám ľanové semienka, mak, sezam potom trochu počkám a dám si zemiakovú šťavu a potom kyslú kapustu a končím tak okolo 18:00. O 1 a pol hodiny som znovu hladný teda večer som najhladnejší a mám chuť jesť ako prasa čo mi vojde pod ruky ale ovládam sa. Napriek tejto strave mám menšiu zápchu ale to je z tekutín predpokladám. Jazyk mám ešte viac biely ako predtým, je to súčasť detoxikácie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: pon led 24, 2011 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Ja si ráno dávam do misky jeden pokrájaný pomaranč, polovicu grepu, 3 pokrájané jablká a vychádza mi to okolo 500 gramov ovocia aj keď ráno necítim hlad. Obed mám bežného človeka- nezdravý z jedálne a na večer si dám ľanové semienka, mak, sezam potom trochu počkám a dám si zemiakovú šťavu a potom kyslú kapustu a končím tak okolo 18:00. O 1 a pol hodiny som znovu hladný teda večer som najhladnejší a mám chuť jesť ako prasa čo mi vojde pod ruky ale ovládam sa. Napriek tejto strave mám menšiu zápchu ale to je z tekutín predpokladám. Jazyk mám ešte viac biely ako predtým, je to súčasť detoxikácie?

Já bych neřekl, že je to projev detoxikace, ale patrně si nějak množíte kvasinky. Vyzkoušejte plivací test a v případě pozitivního výsledku lichořeřišnici, nebo větší dávky česneku a mělo by se to zlepšit. Na tu zácpu více vody, musíte si uvědomit, že vláknina bez vody zácpou způsobuje, ne že ji řeší, jak se obecně tvrdí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: úte led 25, 2011 7:17 am 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
áno minulý týždeň som to robil a skoro všetko kleslo dolu. Znamená to, že som bol premnožený kvasinkou a nedejol som týždeň nič sladké. V tej dobe keď som mal premnožené kvasinky defekáciu som mal aj 3-krát denne hoci takú riedšiu aniečo ako blato. Prevčerom som skúšal znovu test a dolu už nebolo skoro nič, sa mi zdalo čudné, že už za týždeň som ich zredukoval. Včera pre istotu ešte raz a znovu dolu nič nebolo. Takže na kvasinky to nevyzerá ale zápcha už tiež nieje hoci idem na záchod iba raz za jeň, takže myslím, že to bude vodou a ten biely jazyk tiež nejako poriešim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: úte led 25, 2011 9:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
áno minulý týždeň som to robil a skoro všetko kleslo dolu. Znamená to, že som bol premnožený kvasinkou a nedejol som týždeň nič sladké. V tej dobe keď som mal premnožené kvasinky defekáciu som mal aj 3-krát denne hoci takú riedšiu aniečo ako blato. Prevčerom som skúšal znovu test a dolu už nebolo skoro nič, sa mi zdalo čudné, že už za týždeň som ich zredukoval. Včera pre istotu ešte raz a znovu dolu nič nebolo. Takže na kvasinky to nevyzerá ale zápcha už tiež nieje hoci idem na záchod iba raz za jeň, takže myslím, že to bude vodou a ten biely jazyk tiež nejako poriešim.

Pokud se jde na kvasinky správně, tak se redukují prakticky okamžitě a větší dávky vody určitě upraví jak stolici, tak potah jazyka, protože toxiny se odvedou střevem a nemusí ven vrchem, což tvoří povlak na jazyku s sliznicích.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz