Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 11:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 6:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Mám pravidelnou stolici, každé ráno, i několikrát. Stolice nezapáchá, má konzistenci jako celozrnný rohlík, ale je krátká a úzká a to asi není správně. Vždy je to prostě několik krátkých a úzkých hovínek (pardon, ale nemůžu najít správný výraz). Napadá mě jestli to nemůže být přemnožená kvasinka ve střevě a pokud ano, jak se ji zbavit? Pokud ji mám je vhodné pít pomerančový džus (piju každé ráno tak 3 dcl) nebo ho mám vynechat?. Díky za odpověd.

Pokud je stolice formovaná, nezapáchá a nemaže, tak bych tam kvasinku nehledal, ale není nic snazšího, než si udělat kvasinkový plivací test, který jsem zde již několikrát popisoval a víte na čem jste. Na kvasinky pomeranče moc vhodné nejsou a nejlépe se jich zbavíte pomocí klystýrů s přidaným MMS, ale opatrně a pomalu navyšovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 8:51 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Co je důvodem, že nejde stolice spláchnout, může to být množstvím vlákniny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv kvě 20, 2010 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Co je důvodem, že nejde stolice spláchnout, může to být množstvím vlákniny?

Netuším, jak to myslíte, zda maže, nebo plave, nějak to upřesněte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv kvě 20, 2010 6:27 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Myslela jsem to tak, že plave. Občas i maže, ale nevím jestli je to jen stravou nebo taky, že se občas vystresuju (myslím to, že je řidší a maže) \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv kvě 20, 2010 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Myslela jsem to tak, že plave. Občas i maže, ale nevím jestli je to jen stravou nebo taky, že se občas vystresuju (myslím to, že je řidší a maže) \":?\"

Tak si otestujte kvasinky, již jsem zde ten plivací test popisoval několikrát a pokud bude pozitivní opakovaně, tak nasaďte protikvasinkovou dietu. Současně je vhodné provádět klystýry a dávat do nálevu koloidní stříbro, nebo opatrně přidávat aktivované MMS. Stolice musí být formovaná a měkká, taková samovyklouzávací. Stresy samozřejmě množení kvasinek dost napomáhají a pokud se to podpoří nevhodnou stravou, tak je problém na světě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2010 9:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Normálně nemám problém s vyprazdňováním a chodím každé ráno. Ale když si udělám klystýr (večer), tak se mi stolice zasekne na 2-3 dni. Tenhle problém jsem měla i kdysi při normální stravě a nyní u syrové stravy se to vůbec nezlepšilo. Co bych s tím mohla udělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2010 9:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Normálně nemám problém s vyprazdňováním a chodím každé ráno. Ale když si udělám klystýr (večer), tak se mi stolice zasekne na 2-3 dni. Tenhle problém jsem měla i kdysi při normální stravě a nyní u syrové stravy se to vůbec nezlepšilo. Co bych s tím mohla udělat?

Vyzkoušejte přidat do stravy cca 1-2 polévkové lžíce rozemletého lněného semínka, případně pít více kefíru a nevidím rozumný důvod k nepravidelné defeakci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2010 9:51 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
Vyzkoušejte přidat do stravy cca 1-2 polévkové lžíce rozemletého lněného semínka, případně pít více kefíru a nevidím rozumný důvod k nepravidelné defeakci.

Po tom klystýru mám vždy první stolici tvrdou, ale jak se to prorazí, je to v pořádku.
Na vyšetření irrigo mi řekli, že mám dlouhé a víc zakroucené tlusté střevo a asi budu mít sklon k zácpě. Tak jestli tohle nemůže být problém.
Před pár lety jsem měla zácpu kvůli stresu v práci, ale díky změně práce a stravy a hlavně běhání večer se to upravilo.

Denně jím sirnou patlanici s lněným semínkem (v té porci jsou tak 2 lžíce) a piju 1 litr kefíru. Má význam přidat ještě víc kefíru?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2010 10:21 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Xion píše:
Ja myslim, ze telo casto ide nizko na hmotnosti, pretoze v tom stave sa najlahsie zbavi odpadu. Niekedy je ale stav zapricineny nejakym zlyhanim, to je to riziko. Clovek musi rozoznat, kedy telo zhodilo hmotnost kvoli detoxu, a kedy zomiera na podvyzivu. \":-)\"
Uvolni sa clovece, zo strachu vacsinou nevzijde nic dobre. Ked sa poriesi metabolizmus tukov a bielkovin, a slinivka vstane z mrtvych, tak pockaj, pockaj, ake svaly zacnu rast. \":-)\"

Mně zas přijde divné, že vůbec nehubnu. Hned ze začátku při přechodu na syrovou stravu jsem shodila 2 kg, která jsem přibrala přes zimu a teď nic \":(\" Přitom jím o hodně míň, o kaloriích ani nemluvím.
Nevím, jestli se tělo ještě nezačalo zbavovat odpadu a nebo je jen v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2010 5:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Po tom klystýru mám vždy první stolici tvrdou, ale jak se to prorazí, je to v pořádku.
Na vyšetření irrigo mi řekli, že mám dlouhé a víc zakroucené tlusté střevo a asi budu mít sklon k zácpě. Tak jestli tohle nemůže být problém.
Před pár lety jsem měla zácpu kvůli stresu v práci, ale díky změně práce a stravy a hlavně běhání večer se to upravilo.

Denně jím sirnou patlanici s lněným semínkem (v té porci jsou tak 2 lžíce) a piju 1 litr kefíru. Má význam přidat ještě víc kefíru?

Je to sice už docela dost, ale klidně bych vyzkoušel toho kefíru přidat, tím nic nezkazíte, občas je vhodné si udělat pouze kefírový den, kdy se nic nejí pouze si popíjíte kefír dle libosti a bez omezení konkrétního množství. V tomto případě je nutný kefír co nejmladší, do 24 hodin, který spíše projímá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2010 5:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Mně zas přijde divné, že vůbec nehubnu. Hned ze začátku při přechodu na syrovou stravu jsem shodila 2 kg, která jsem přibrala přes zimu a teď nic \":(\" Přitom jím o hodně míň, o kaloriích ani nemluvím.
Nevím, jestli se tělo ještě nezačalo zbavovat odpadu a nebo je jen v pohodě.

Na syrové stravě zpravidla stačí velmi malé dávky potravin a pokud je člověk bez stresů, tak se váha nehne. Tělo pak i z toho mála vytěží co potřebuje, ale i stolice dost tuhne, čili zde možná i přidat kokosový olej, pro lepší defekaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: stř čer 30, 2010 10:36 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
V tomto případě je nutný kefír co nejmladší, do 24 hodin, který spíše projímá.

24 hodin v houbičce nebo celkem? Dělám si kefírek 1 den, večer dám do houbičky, další večer přecedím a šoupnu do ledničky, druhý den si ho vezmu do práce a vypiju. Je to tedy už starší než 24 hodin a mohl by způsobovat zácpu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: stř čer 30, 2010 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
24 hodin v houbičce nebo celkem? Dělám si kefírek 1 den, večer dám do houbičky, další večer přecedím a šoupnu do ledničky, druhý den si ho vezmu do práce a vypiju. Je to tedy už starší než 24 hodin a mohl by způsobovat zácpu?

Zácpu by sice měl vyvolávat až kefír starší než 48 hodin, ale ve vašem případě bych asi vyzkoušel celkovou délku od zalití do spotřeby 24 hodin jako maximální a raději možná i trochu méně, ten spíše projímá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: stř srp 25, 2010 8:58 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Tak i já mám najednou problém s pravidelným vyprazdňováním. Loni v létě, když jsme začali vita, tak stolice byla pořád řídká.
Pak jsem povolila s disciplínou. Nyní už 2-3 týdny jím jen kefír, patlaninu, ovoce, zeleninu. Ale nemám vůbec hlad a za den stihnu jen patlaninu a ovoce. Nebo jiný den jen kefír a zeleninu. Asi tělo nemá každý den co vypuzovat, když toho tak málo pozřím?
Takže to shrnu: co jím jen výše uvedené a vůbec nic jiného z obchodů, tak chodím na záchod jednou za 2-3 dny a tvrdé. A v pití se překonávám.
Co jste měl prosím na mysli o nějaký příspěvek výše, že "Na syrové stravě zpravidla stačí velmi malé dávky potravin... .... Tělo pak i z toho mála vytěží co potřebuje, ale i stolice dost tuhne". Jak je to možné?
Ale kokosový olej začnu přidávat. Je ale zvláštní, že patlaninu považuji za dost tučný výrobek, a přesto nic... Děkuji za Váš názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: stř srp 25, 2010 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Tak i já mám najednou problém s pravidelným vyprazdňováním. Loni v létě, když jsme začali vita, tak stolice byla pořád řídká.
Pak jsem povolila s disciplínou. Nyní už 2-3 týdny jím jen kefír, patlaninu, ovoce, zeleninu. Ale nemám vůbec hlad a za den stihnu jen patlaninu a ovoce. Nebo jiný den jen kefír a zeleninu. Asi tělo nemá každý den co vypuzovat, když toho tak málo pozřím?
Takže to shrnu: co jím jen výše uvedené a vůbec nic jiného z obchodů, tak chodím na záchod jednou za 2-3 dny a tvrdé. A v pití se překonávám.
Co jste měl prosím na mysli o nějaký příspěvek výše, že "Na syrové stravě zpravidla stačí velmi malé dávky potravin... .... Tělo pak i z toho mála vytěží co potřebuje, ale i stolice dost tuhne". Jak je to možné?
Ale kokosový olej začnu přidávat. Je ale zvláštní, že patlaninu považuji za dost tučný výrobek, a přesto nic... Děkuji za Váš názor.

Je to sice dost neobvyklé, ale možné, čili bych se snažil o větší množství syrové mrkve a špenátu, což peristaltiku dost rozhýbe a přidat třeba kokosový olej, což defekaci taky vylepší a uvidíte. Defekace je nutná minimálně jednou denně, jinak je to vždy špatně. Jakmile musí tělo vydolovat z potravy vše co zvládne, tak toho zbude opravdu málo na kvalitní defekaci a musíte tedy dodat více vlákniny a k tomu tekutinu, případně místo jídla třeba dávku Lepicolu a mělo by to problém vyřešit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz