Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv pro 01, 2011 8:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
V poslední době mám stolici sice pravidelnou, ale jsou to velké, široké a tvrdé bobky, velmi těžko jdou ven. Jím dostatek tuků i piju dost vody i kefíru. Co to prosím může znamenat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: pát pro 02, 2011 9:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
V poslední době mám stolici sice pravidelnou, ale jsou to velké, široké a tvrdé bobky, velmi těžko jdou ven. Jím dostatek tuků i piju dost vody i kefíru. Co to prosím může znamenat?

To může být od štítné žlázy, podívejte se na stav jódu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: sob pro 10, 2011 1:02 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Jardo ma dotaz
Kdyz si po ranu udelam par klystyru - delam alespon 1x tydne na pruplach klidne 3-6 a na to jeden kam nasypu 2-3 tobolky lactobacilu od swansonu, potom vypiju asi 1 litr kefiru a asi 30-60min potom se najim, davam si rajcata s cesnekem,oreganem,kurkumou a jolokii, davam si to proto ze po tomhle u me nenastavaji vetry ,ktere vyrabi asi nejpis bujici a umirajici candida a taky proto ,aby to co jsem klystyrama vyplachnul hned nedorostlo, dalsi jidlo pote si dam ta 3-4hod, bud ovoce nebo zelenina(salaty) a prvni stolice se mi objevila zprvu tak za 24-26hod, ted uz se mi to dari za 22-23hod, nicmene dr.Walker pise, ze pruchod jidla travicim traktem az po vylouceni trva v tenkem streve 4-5hod, v tlustem 2 hod akorat si nepamatuju kolik pise v zaludku ,ale podle toho co jsem cetl tak do tri hod (na zive strave).Znamena to tedy ,ze az dosahnu stolice po tech 9-10hod tak mam travici trakt v poradku? vy sam pisete ,ze do 24hod od vyplachu streva je to OK, ale dle dr.Walkera to asi ok neni, mohl by jste mi k tomu napsat vice? jinak samozrejme piju ovocne a zeleninove stavy a jim sirnou patlanici a stolici mam v proadku,vcetne te prvni

A jeste bych mel dotaz, kdyz si udelam posledni klystyr s lactobacilama,tak ze me treba 1-3hod po nem vyjde neco co vypada jako varene vejce, jak takove velke kusy bilku akorat je to nazloutle, vyjde toho docela dost, je to nejaka starsi cast candidy ?Totiz stadartni kusy candidy co ze me padaji vypadaji jak takove kusy zelatiny, nebo takove ty chuchvalce , nekdo to sem parkrat daval i na fotce primo na forum, ale to co vypadne ze me, to ,,varene vejce" to jsem tady jeste nevidel a vypadne to ze me jen obcas a jen po klystyru s lactobacilama, po jodovem nebo MMS klystyru to nikdy nevyslo

Diky za info

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 9:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
Jardo ma dotaz
Kdyz si po ranu udelam par klystyru - delam alespon 1x tydne na pruplach klidne 3-6 a na to jeden kam nasypu 2-3 tobolky lactobacilu od swansonu, potom vypiju asi 1 litr kefiru a asi 30-60min potom se najim, davam si rajcata s cesnekem,oreganem,kurkumou a jolokii, davam si to proto ze po tomhle u me nenastavaji vetry ,ktere vyrabi asi nejpis bujici a umirajici candida a taky proto ,aby to co jsem klystyrama vyplachnul hned nedorostlo, dalsi jidlo pote si dam ta 3-4hod, bud ovoce nebo zelenina(salaty) a prvni stolice se mi objevila zprvu tak za 24-26hod, ted uz se mi to dari za 22-23hod, nicmene dr.Walker pise, ze pruchod jidla travicim traktem az po vylouceni trva v tenkem streve 4-5hod, v tlustem 2 hod akorat si nepamatuju kolik pise v zaludku ,ale podle toho co jsem cetl tak do tri hod (na zive strave).Znamena to tedy ,ze az dosahnu stolice po tech 9-10hod tak mam travici trakt v poradku? vy sam pisete ,ze do 24hod od vyplachu streva je to OK, ale dle dr.Walkera to asi ok neni, mohl by jste mi k tomu napsat vice? jinak samozrejme piju ovocne a zeleninove stavy a jim sirnou patlanici a stolici mam v proadku,vcetne te prvni

A jeste bych mel dotaz, kdyz si udelam posledni klystyr s lactobacilama,tak ze me treba 1-3hod po nem vyjde neco co vypada jako varene vejce, jak takove velke kusy bilku akorat je to nazloutle, vyjde toho docela dost, je to nejaka starsi cast candidy ?Totiz stadartni kusy candidy co ze me padaji vypadaji jak takove kusy zelatiny, nebo takove ty chuchvalce , nekdo to sem parkrat daval i na fotce primo na forum, ale to co vypadne ze me, to ,,varene vejce" to jsem tady jeste nevidel a vypadne to ze me jen obcas a jen po klystyru s lactobacilama, po jodovem nebo MMS klystyru to nikdy nevyslo

Diky za info

Tak za ideálních podmínek by mělo dojít k průchodu tráveniny za cca 8 hodin, ovšem mnoho takových lidí neznám. Tak laktobacily vraždí kandidu absolutně nejlépe a pokud se dovedou ve střevě kolonizovat, tak máte vyhráno. K tomu ovšem potřebují, aby tam bylo pH 7-8 a v těchto podmínkách fungují velice dobře. Ty kusy by asi bylo vhodné vyfotografovat, abych si udělal lepší představu, nicméně útvary kandidy mohou mít opravdu mnoho podob.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 9:23 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Přeji dobrý večer panu Jardovi a ostatním členům.
Vstávám v 6 hodin ráno. Po té vypiji 0,5 l osmotické vody. 6:15-7:15 medituji a cvičím jógu (včetně uddijána bandhy).
Pokud nepřijde spontánní ranní stolice v této době do těch 7.15 už by to asi chtělo aplikovat klystýr že? Nebo jak dlouho mám po probuzení čekat na pravidelnou ranní stolici? Předem děkuji za odpověd

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Přeji dobrý večer panu Jardovi a ostatním členům.
Vstávám v 6 hodin ráno. Po té vypiji 0,5 l osmotické vody. 6:15-7:15 medituji a cvičím jógu (včetně uddijána bandhy).
Pokud nepřijde spontánní ranní stolice v této době do těch 7.15 už by to asi chtělo aplikovat klystýr že? Nebo jak dlouho mám po probuzení čekat na pravidelnou ranní stolici? Předem děkuji za odpověd

To nejde paušalizovat, někdo chodí ihned po probuzení a někdo i za dvě, až tři hodiny, čili klystýr dělat až dle toho jak se stolice opožďuje proti normálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2012 1:09 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
chcem pridať do svojho jedálnička aspoň lyžičku jablčnej vlákniny, môžem ju jesť s čímkoľvek? hlavne ma zaujíma, či ju môžem pridať do rozmixovaných banánov....či náhodou táto vlánkina nespôsobí kvasenie ovocia..?

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 5:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
chcem pridať do svojho jedálnička aspoň lyžičku jablčnej vlákniny, môžem ju jesť s čímkoľvek? hlavne ma zaujíma, či ju môžem pridať do rozmixovaných banánov....či náhodou táto vlánkina nespôsobí kvasenie ovocia..?

Ďakujem

Tak to si jistý nejsem, nicméně naprosto bez problémů je psyllium.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2012 6:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
Dobry den, nejsem si jisty kam presne tento svuj dotaz zaradit, ale nechci zakladat dalsi vlakno a nejlepe se asi hodi sem.

V ramci lepsiho sledovani a vyhodnocovani travicich a vyprazdnovacich procesu vlastniho tela potrebuji najit odpovedi na nasledujici otazky:

• je nejaka prumerna doba traviciho procesu (od pozreni potravy az po jeji vylouceni) nebo je to vysoce individualni dle typu potravy, atd.? Uvazujeme samozrejme cloveka s normalne fungujicim zazivanim, nikoliv napr. se zacpou.

• pokud neni, da se to nejak vysledovat - napr. me napadlo pozitim nejakeho obarvujiciho jidla (cervene repy)?

• jak dlouho zustava potrava po pozreni v jednotlivych castech traviciho traku (zaludku, tenk. streve, tlustem streve)?

• a pro mne asi nejdulezitejsi (lecim candidu) - jaka muze byt max. doba od snedeni jidla/napoje/stavy po projevy plynatosti? 1 hodina, 2 hodiny? abych spravne umnel vyhodnotit, po kterem jidle se plynatost dostavuje (pokud si dam napr. jidlo a za 1,5 hod. po nem zeleninovou stavu)

Snazim se toto jiz delsi dobu vysledovat, ale stale v tom nejak plavu. Muzete mne prosim pripadne nasmerovat na vlakno, de se toto probira nebo na nejakou literaturu, kde bych se mohl o tomto neco blizsiho dovedet? Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: ned lis 25, 2012 5:27 am 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
Firebird píše:
Dobry den, nejsem si jisty kam presne tento svuj dotaz zaradit, ale nechci zakladat dalsi vlakno a nejlepe se asi hodi sem.

V ramci lepsiho sledovani a vyhodnocovani travicich a vyprazdnovacich procesu vlastniho tela potrebuji najit odpovedi na nasledujici otazky:

• je nejaka prumerna doba traviciho procesu (od pozreni potravy az po jeji vylouceni) nebo je to vysoce individualni dle typu potravy, atd.? Uvazujeme samozrejme cloveka s normalne fungujicim zazivanim, nikoliv napr. se zacpou.

• pokud neni, da se to nejak vysledovat - napr. me napadlo pozitim nejakeho obarvujiciho jidla (cervene repy)?

• jak dlouho zustava potrava po pozreni v jednotlivych castech traviciho traku (zaludku, tenk. streve, tlustem streve)?

• a pro mne asi nejdulezitejsi (lecim candidu) - jaka muze byt max. doba od snedeni jidla/napoje/stavy po projevy plynatosti? 1 hodina, 2 hodiny? abych spravne umnel vyhodnotit, po kterem jidle se plynatost dostavuje (pokud si dam napr. jidlo a za 1,5 hod. po nem zeleninovou stavu)

Snazim se toto jiz delsi dobu vysledovat, ale stale v tom nejak plavu. Muzete mne prosim pripadne nasmerovat na vlakno, de se toto probira nebo na nejakou literaturu, kde bych se mohl o tomto neco blizsiho dovedet? Dekuji.

Zdravím,
tímto tématem jsem se před cca 5 lety snažil zabývat a došel jsem k názoru, že nezbyde než sledovat vlastní tělo a jeho reakce. Údaje totiž jsou extrémně variabilní!
Četl jsem tenkrát např. studii (budu interpretovat z hlavy, neručím za 100% přesnost) o sledování trávicích pochodů až včetně radiologického označování pokrmů. A pamatuju si dva extrémní příklady:
1/ Ind, skoro vegeratián (ne ideologicky, spíš podle toho co má). Ve středních letech, ne chudý (jedl kolik chtěl). Kompletní doba od pozření do vykadění 4 až 6 hodin (podle stravy). To v době bdění, tedy defekace několikrát denně. Jinak nejpozději druhý den ráno, tj. po ranní stolici neměl z včerejší stravy v těle prakticky nic. Průměrná váha jedné stolice 150-200 g.
2/ Cca 70letá angl. dáma. Zdravá, přesněji ne klincicky nemocná. Jí velmi málo na množství, často moučníky typu piškot s máslovými krémy, sušenky + čaj apod. Doba průchodu stravy celým traktem 3 až 6 dní. Množství stolice - 1 až 2 polévkové lžíce.
Evidentně se zde jedná především o vliv množství vlákniny. Rozdíl v době průchodu v extrému až 40x, v kumulovaném množství (např. za týden) až 80x. Jediné co jsme asi schopni říct - že budete někde mezi...

Já osobně se domnívám, že ráno vykadím naprostou většinu z toho, co jsem včera snědl. Mám ale vypozorováno, že každá dietní chyba oproti obvyklému chodu věcí má za následek problém s pravidelnou ranní defekací, odkládá se typicky o půl dne, vyjímečně (1-2x měsíčně) i do večera druhého dne.. Ale podotýkám, nejsem vegetarián. Před 5 lety jsem snížil konzumaci masa (směs kvalifikovaného odhadu + záznamů) ze 100 kg na cca 25 kg ročně a jsem tak spokojen (sním ale taky hodně vajec, cca 250 ročně). Po této změně stravování přišla rychle, během necelého roku, změna BMI z 32 na 25. (Tehdy zatím bez jakýchkoliv dalších opatření, ta přicházela až postupně.)

Též jsem se v té době zajímal o mléko a vyčetl jsem jiný zajímavý rozdíl: Nefermentované mléčné výrobky máme v žaludku po jedné hodině strávené jen ze 30%, celkově se mohou v žaludku zdržet až 3 hodiny. Fermentované výrobky (jogurt, kefír) jsou po jedné hodině stráveny zcela (nebo z 90%).

A ještě jeden poznatek, k tomu nástupu plynatosti. Přečetl jsem si před časem na tomto fóru, že člověk zamořený kvasinkou (přesněji se zamořeným trávicím traktem, protože kvasinku můžeme mít i jinde) když ráno nalačno sní dvě kostky bílého cukru, bude nafouknutý nejpozději do půlhodiny. Napadlo mě, že to možná bude lepší test než plivání (nechci ale začíl žádnou hádku o průkaznosti) a začal ověřovat v okruhu cca 20 lidí. S výsledkem zcela spokojen. Lidé, o kterých jsem si myslel, že mají tento problém, se nafukují už po 5-10 minutách.

Snad něco z toho pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: stř kvě 21, 2014 10:41 am 
Offline

Registrován: sob led 18, 2014 5:23 pm
Příspěvky: 3
Měla jsem dlouhodobé problémy s vyprazdňováním a přes veškerou snahu se mi je nedařilo úspěšně řešit. Efekt byl vždy krátkodobý a za čas se vše vrátilo do starých kolejí. Pomohly mi až tablety Darm aktiv http://shop.peknyzivot.cz/Doplnky-strav ... unkci.html. Užívala jsem tablety 2 měsíce a od té doby (brzy to bude rok) nemám s vyprazdňováním potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: stř kvě 21, 2014 5:43 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
jana8 píše:
Měla jsem dlouhodobé problémy s vyprazdňováním a přes veškerou snahu se mi je nedařilo úspěšně řešit. Efekt byl vždy krátkodobý a za čas se vše vrátilo do starých kolejí. Pomohly mi až tablety Darm aktiv http://shop.peknyzivot.cz/Doplnky-strav ... unkci.html. Užívala jsem tablety 2 měsíce a od té doby (brzy to bude rok) nemám s vyprazdňováním potíže.

Tak trapnou reklamu jsem ještě neviděl. Jano, opravdu si myslíte, že když nám budete v každém svém příspěvku vnucovat nějaký šmejd, že Vám Váš krachující eshop začne vynášet? \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: sob kvě 24, 2014 4:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Firebird píše:
Dobry den, nejsem si jisty kam presne tento svuj dotaz zaradit, ale nechci zakladat dalsi vlakno a nejlepe se asi hodi sem.

V ramci lepsiho sledovani a vyhodnocovani travicich a vyprazdnovacich procesu vlastniho tela potrebuji najit odpovedi na nasledujici otazky:

• je nejaka prumerna doba traviciho procesu (od pozreni potravy az po jeji vylouceni) nebo je to vysoce individualni dle typu potravy, atd.? Uvazujeme samozrejme cloveka s normalne fungujicim zazivanim, nikoliv napr. se zacpou.

• pokud neni, da se to nejak vysledovat - napr. me napadlo pozitim nejakeho obarvujiciho jidla (cervene repy)?

• jak dlouho zustava potrava po pozreni v jednotlivych castech traviciho traku (zaludku, tenk. streve, tlustem streve)?

• a pro mne asi nejdulezitejsi (lecim candidu) - jaka muze byt max. doba od snedeni jidla/napoje/stavy po projevy plynatosti? 1 hodina, 2 hodiny? abych spravne umnel vyhodnotit, po kterem jidle se plynatost dostavuje (pokud si dam napr. jidlo a za 1,5 hod. po nem zeleninovou stavu)

Snazim se toto jiz delsi dobu vysledovat, ale stale v tom nejak plavu. Muzete mne prosim pripadne nasmerovat na vlakno, de se toto probira nebo na nejakou literaturu, kde bych se mohl o tomto neco blizsiho dovedet? Dekuji.

Dobře vám odpovídá člen zadane a já bych za ideál považoval průchod tráveniny do cca 8 hod od pozření jídla, tedy stolice 1-3x denně, výjimečně až druhý den. Sledovat ji lze poměrně snadno tak, že budete jíst extra světlá a výrazně barevná jídla odděleně, třeba zvlášť jeden den světlá-rýže a druhý den dáte třeba kvanta zeleného lupení-špenát, což barví stolici skoro do černa. Průchod v jednotlivých částech traktu je značně rozdílný a dost ho ovlivní vláknina i některé přítomné minerálie. Nadýmání nemusí být nutně kandida, což celou věc ještě komplikuje, podobné problémy s nadýmáním mohou vyvolávat i jiní šmejdi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: sob kvě 24, 2014 4:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jana8 píše:
Měla jsem dlouhodobé problémy s vyprazdňováním a přes veškerou snahu se mi je nedařilo úspěšně řešit. Efekt byl vždy krátkodobý a za čas se vše vrátilo do starých kolejí. Pomohly mi až tablety Darm aktiv http://shop.peknyzivot.cz/Doplnky-strav ... unkci.html. Užívala jsem tablety 2 měsíce a od té doby (brzy to bude rok) nemám s vyprazdňováním potíže.

Jak vám píše člen Ates, jednou většinou stačí a není nutné vnucovat všem za každou cenu něco, co jim paradoxně může i způsobit problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz