Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalý dotaz o pomoc
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 5:47 pm 
Offline

Registrován: sob lis 03, 2012 7:39 pm
Příspěvky: 5
díky moc za všechny rady


Naposledy upravil MichaelJ dne pon lis 05, 2012 2:56 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalý dotaz o pomoc
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 6:36 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
MichaelJ píše:
díky moc za všechny rady, zeptám se ještě opravdu i bio cerlozrnná mouka je plná lepku?kromě pohanky, jáhel a kukuřice co ještě je zdravé?myslím jako krekry nebo musli? a vím že to bude znít divně ale jak sprchou se dostanu 4cm do konećníku já mám velice velký problém vůbec zavést nástavec od faktu masti do zadku, prostě fakt nezvládnu zavést si prst do zadku, odjakživa byl zadek pro mě posvátný prostě mi to nejde, pokud vím ževícezrnné rohlíky nejsou zabarvené že to je tady od vyhlášeného pekaře taky to škodi?sojá není nic moc tím myslíte jako že samotná nebo když si koupim brokolicový karbanatky kde je primichana? nebo tofu s mořskou řasou či jinak dochucené to mi moc chutná to je taky nezdravé? ovoce dopoledne-ja snidam vzdy kefir nebo mlecne kultury tak dám si nato ovoce me dost prohání můžu to kombinovat?jsou nějaké přírodní omega mastné kyseliny?co si myslíte o anýzové silici, zázvoru a kombucha, pomáhá to na zaživání ?jinak opravdu díky za každou radu

bezlepková je amarant ,qunioa,jahly,ryze,pohanka
a skus studovat sám poslal jsem ti 22 knizek všechno to vnich máš..
musíš pochopit systém a ten nezjistíš vypichováním pár potravin
soja je svinstvo a co !občas!neuškodí je sojová omáčka,tempeh,tofu srážené vapenatou solí
ovoce se jí samotné to je snad to nejzákladnější pročti si něco o dělené stravě
každe koření a bylinka pomáhá na zažívaní a některé se specialně hodí k obilovinám,ml.vyrobkum,bramborum,zelenině,ovoci,ořechum
omega mastné kyseliny přirodní jsou samozřejmě ˇořechy,seménka,oliv.olej atd-pokud teda přírodním myslíš rostlinné \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalý dotaz o pomoc
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 6:49 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
[quote="MichaelJ":3g90ljwm]
díky moc za všechny rady, zeptám se ještě opravdu i bio cerlozrnná mouka je plná lepku?kromě pohanky, jáhel a kukuřice co ještě je zdravé?myslím jako krekry nebo musli? a vím že to bude znít divně ale jak sprchou se dostanu 4cm do konećníku já mám velice velký problém vůbec zavést nástavec od faktu masti do zadku, prostě fakt nezvládnu zavést si prst do zadku, odjakživa byl zadek pro mě posvátný prostě mi to nejde, pokud vím ževícezrnné rohlíky nejsou zabarvené že to je tady od vyhlášeného pekaře taky to škodi?sojá není nic moc tím myslíte jako že samotná nebo když si koupim brokolicový karbanatky kde je primichana? nebo tofu s mořskou řasou či jinak dochucené to mi moc chutná to je taky nezdravé? ovoce dopoledne-ja snidam vzdy kefir nebo mlecne kultury tak dám si nato ovoce me dost prohání můžu to kombinovat?jsou nějaké přírodní omega mastné kyseliny?co si myslíte o anýzové silici, zázvoru a kombucha, pomáhá to na zaživání ?jinak opravdu díky za každou radu[/quote:3g90ljwm]
"[i:3g90ljwm]Lepek, jinak také gluten, je směs dvou bílkovin, gliadinu a gluteninu, které se nacházejí společně se škrobem v endospermu semen obilovin - např. pšenice, ječmen, žito, oves. V pšenici tvoří až 80 % z bílkovinového obsahu[/i:3g90ljwm]"(Wikipedie). Co se týče otázky lepku, tak je dneska téměř ve všem - od zmrzliny, konzerv, kečupů, směsí koření, prášku do pečiva, kukuřičných lupínků a cukrovinek počínaje, až po jogurty, sýry, mraženou zeleninu, léky a potravinové doplňky konče.

Úryvek diskuze k lepku: "[i:3g90ljwm]Lepek zanese celou plochu tlustého střeva hlenovitou hmotou a poté dochází k velikému průniku toxinů do krevního řečiště. Následně stoupá kyselost krve a tělo je nuceno se zbavovat vápníku, hořčíku a dalších zásaditých minerálů, aby mohlo tento stav eliminovat. Tím se postupně zásoby těchto minerálů vyčerpají a vy se dostanete do acidózy, ve které již tělo bojuje o holé přežití a vypíná cíleně některé oblasti, aby vám zamezilo v dodávce kyselin. Vy dodáte jak kyseliny samotné, třeba rohlíky, tak ještě prášky, které představují také kyseliny a chcete být zdráv.[/i:3g90ljwm]"

Celozrnné pečivo, byť od prověřeného pekaře v bio kvalitě, pokud je z obilovin (pšenice, ječemen, žito, oves...), tak obsahuje lepek.
Musli pokud vím obsahují vločky... vločky obsahují lepek a plísně
Krekry obsahují mouku (tj. lepek)...a cukr, sůl...
Sója - p. Jarda ji označuje za superšmejd a já osobně s ním souhlasím. Ukázka diskuze a odkaz na zajímavé čtení o úžasnosti sóji je např. zde:

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
oA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalý dotaz o pomoc
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 8:55 pm 
Offline

Registrován: sob lis 03, 2012 7:39 pm
Příspěvky: 5
[quote="Amy":bkpfhdj1]"[i:bkpfhdj1]Lepek, jinak také gluten, je směs dvou bílkovin, gliadinu a gluteninu, které se nacházejí společně se škrobem v endospermu semen obilovin - např. pšenice, ječmen, žito, oves. V pšenici tvoří až 80 % z bílkovinového obsahu[/i:bkpfhdj1]"(Wikipedie). Co se týče otázky lepku, tak je dneska téměř ve všem - od zmrzliny, konzerv, kečupů, směsí koření, prášku do pečiva, kukuřičných lupínků a cukrovinek počínaje, až po jogurty, sýry, mraženou zeleninu, léky a potravinové doplňky konče.

Úryvek diskuze k lepku: "[i:bkpfhdj1]Lepek zanese celou plochu tlustého střeva hlenovitou hmotou a poté dochází k velikému průniku toxinů do krevního řečiště. Následně stoupá kyselost krve a tělo je nuceno se zbavovat vápníku, hořčíku a dalších zásaditých minerálů, aby mohlo tento stav eliminovat. Tím se postupně zásoby těchto minerálů vyčerpají a vy se dostanete do acidózy, ve které již tělo bojuje o holé přežití a vypíná cíleně některé oblasti, aby vám zamezilo v dodávce kyselin. Vy dodáte jak kyseliny samotné, třeba rohlíky, tak ještě prášky, které představují také kyseliny a chcete být zdráv.[/i:bkpfhdj1]"

Celozrnné pečivo, byť od prověřeného pekaře v bio kvalitě, pokud je z obilovin (pšenice, ječemen, žito, oves...), tak obsahuje lepek.
Musli pokud vím obsahují vločky... vločky obsahují lepek a plísně
Krekry obsahují mouku (tj. lepek)...a cukr, sůl...
Sója - p. Jarda ji označuje za superšmejd a já osobně s ním souhlasím. Ukázka diskuze a odkaz na zajímavé čtení o úžasnosti sóji je např. zde:

Naposledy upravil MichaelJ dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
oA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalý dotaz o pomoc
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 9:35 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
MichaelJ píše:
znova díky za všechny rady a ještě by mě zajímalo podle toho co píšete tak mi chcete říct že firmy jako sunfood, amunak a ostatní firmy co vyrábí pomazánky a výrobky se sojou a z rostlin že vyrábějí svinstvo které lidem škodí?,bio potraviny jsem se dočetl jdou přes 6 nezávislých skupin to jsou všichni podplacení jak supermarketech a oiznačují bio sarjarty??tomu se mi opravdu nechce moc věřit

tuna odkazu na soju staci googlovat
napr. http://pravdu.cz/soja/soja-je-zdrava-ne-neni
a znova pisu kdyz uz soju tak jedine fermentovanou a to občas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trable s fisurou či hemeroidy
PříspěvekNapsal: pon lis 05, 2012 2:43 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Při problémech s tuhostí stolice je taky dost důležité, dbát na správný pitný režim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trable s fisurou či hemeroidy
PříspěvekNapsal: čtv lis 08, 2012 9:12 pm 
Offline

Registrován: sob lis 03, 2012 7:39 pm
Příspěvky: 5
zdravím Vás všechny, díky za rady


Naposledy upravil MichaelJ dne sob lis 10, 2012 1:51 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trable s fisurou či hemeroidy
PříspěvekNapsal: čtv lis 08, 2012 10:21 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
MichaelJ píše:
zdravím Vás všechny, snažím se nějak po všem přečtení a radách se podle toho řídit ale dnes odpoledne sem si koupil magnesii vypil sem asi litr a šel jsem 3 x na záchod-kašovitá stolice a následovali bolesti kolem pupku, všiml sem si že ve stolici jsou kousky semínek a nezpracovaného jídla, zápach normální a kašovité, na vrchu sem si všiml trošku pěny(pokud teda tam nebyla díky moči), snídal jsem jablko s hruškou a k obědu sem měl kapustové karbanátky s červeným zelím a ke svačině sojakyšku s kukuřičnýma lupínkama, napil jsem se litru magnesie a udělalo se mi strašně zle ale opravdu hrozně zle, sem myslel v jednu chvíli že pudu do nemocnice, dnes sem byl na krvi a na výtěru, moč je říkali v pořádku,ale výsledky budou v pondělí a ke gastroeneterologovi du taky v pondělí, nevím jak to přežiju ten víkend, dal sem si vlažnou vodu s čerstvým zázvorem a uklidnilo mě to trochu, ale mám obavy co jíst?dnes už si dám půst, ale co zítra, můžete mi poradit co k jídlu ty tři dny aby mě to nerozhodilo žaludek a zároveň nestuhlo ve střevech kvůli te fisůře s kterou pořád bojuju?a ještě dotaz pokud se to zhorší přes víkend mám jít do nemocnice na infekční nebo na gastroenterologii??sem z toho opravdu strašně zoufalý, žiju zdravě, mírumilovně nikomu nic nedělám, nepomlouvám, snažím se být co nejvíc v harmonii a mám pořád problémy a problémy a problémy, občas mám opravdu chuť skočit z nuseláku sem totálně na dně, prosím odpovězte mi jestli můžete někdo, prosím o pomoc

To je karma.Vydržaj a budeš odměněn.
Přeji hodně sil a také od někoho dobrou radu na tyto potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trable s fisurou či hemeroidy
PříspěvekNapsal: čtv lis 08, 2012 10:32 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Ještě Michaeli, kdybys šel do nemocnice, tak oni už tě sami nasměrují, ale spíš bych se snažila na to gastro, na infekčním bys ještě něco chytnul, a pokud nemáš prokázáno nic infekčního, tak co bys tam vlastně dělal mezi žloutenkáři, nezapomeň na to Psylium a hodně zapít, pročti si návod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trable s fisurou či hemeroidy
PříspěvekNapsal: čtv lis 08, 2012 10:38 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
To se hůř radí - možná jídlo nesedlo (kombinace, sled), možná jste chytil virus, možná jde o psychický problém (nervozita z vyšetření, obava z nemoci), možná...

Půst o vodě by měl pomoci - na jeden den nepředstavuje pro organismus ani psychiku vůbec žádný problém. Tři dny by také měly být snadno dosažitelné a bez velkých rizik (nezapomenout na řádnou návratovku, sledovat barvu moči - pokud hodně tmavá, dodat tekutiny a lépe přerušit půst). Při detox problémech (např. bolest hlavy) se dává klystýr.

Možností dietního jídla je také hodně. Klasikou je samotná ve vodě (roz)vařená rýže bez ničeho, popř. trošku másla. Nejlépe jako monodietu po celý den.

Chuťově dobrým a zároveň dietním a léčivým jídlem je khičrí. V ajurvédských kruzích je známo svou stravitelností a čistícími vlastnostmi. Pomáhá upravit peristaltiku a regeneruje střeva, také funguje na uklidnění nervů a jako anti-stresor.
Receptů je hodně (viz strýček Google), základ je vždy (pseudo)obilovina a luštěnina. Zde je návod od p. Jardy:

Lze jíst každý den až do vymizení potíží (klidně i dlouhodobě).
Jedna porce člověka je tolik, jako když si ze spojených dlaní udělá mističku (cca 350-500 g) - velké ruce, větší porce a obráceně.

Mungo namočit pře noc. Místo munga lze použít červenou čočku (ta se obecně namáčet nemusí, je rychle uvařená; namáčí se pro oživení).
Rýži basmati a mungo v poměru 1:1 uvařit do měkka (až rozvařit) - já vařím každé zvlášť.
Po uvaření v poměru 1:1:1 přidat rozmixované koření (nešetřit s ním) - římský kmín, koriandr a fenykl.
Dále přidat: tuk (např. máslo, ghí, olivový olej, brutnákový olej – adekvátní množství pro správnou kalorickou hodnotu), kurkumu a chilli.
Lze přidat napařený celer, popř. jinou zeleninu.

Příprava zeleniny: do hrnce dát napařovací sítko a vodu, vodu uvést do varu, rychle vložit zeleninu a dusit cca 1 minutu, vyndat.

Pro lepší trávení a posílení tvorby HCl:
- Před jídlem: rožvýkat kus syrového zázvoru, drť vyplivnout.
- Po jídle: rožvýkat dvojnásobné množství zázvoru jak před jídlem, drť vyplivnout.

Před některým vyšetřením na gastro se zařazuje určitý stravovací režim, to by Vám ale měl lékař předem říci.
Asi bych zkusila i doplnit laktobacily.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trable s fisurou či hemeroidy
PříspěvekNapsal: čtv lis 08, 2012 11:49 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Michaeli, nevěš hlavu bude líp, prostě jsou v životě blbý období a po nich zase dobrá období. To aby nám zeměkoule nespadla - musí být rovnováha ve všem. Proto ty blbá období.
Kup si určitě v lekárně Psyllium - a užívej podle návodu, hlavně hodně zapij vodou, obyčejnou.
K jídlu do pondělka zeleninové polévky, jogurt, případně nějakou kaši, nezatěžovat střeva velmi lehkou stravu, slabý čaj - ovoce raději zatím ne.
Pokud by se Ti udělalo špatně jakoby na omdlení, určitě začni okamžitě dýchat do igelitovýho pytlíku, nebo dýchej přes textil (kapesník, tričko)
Již jsem to psala jednou ale nezobrazilo se to, asi jsem špatně odeslala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trable s fisurou či hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2012 9:33 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
MichaelJ píše:
díky za všechny rady, měli jste pravdu vše se dá dohledat buď tady nebo na googlu, já neumím s počitačem tak mi to táta ukázal jak to funguje vše a je tu opravdu odpověď na vše na internetu, omluvám se že se Vás zbytečně otravoval

Michal, jedna pani tu svojho casu pisala o problemoch s fisurou a ak si dobre pamatam, uplne zahojenie nastalo az po vyradeni muky z jedalnicka!! myslim, ze je to velmi dolezite! neviem zial tu temu najst, skus pohladat.
soju by som skutocne vyradila.

este mi nieco napadlo, mnoho ludom sa podarilo upravit zazivanie aj stoli cu na low carb diete, cize vela vela zeleniny, aj na pare pokojne nie prilis bielkovin, uvadza sa tak 1g na kilo vahy a vela tukov, aby vsak bol dobry pomer omega 3 a 6, hlavne tuky s vysokym obsahom omega 3 - kvalitny rybi tuk a lanovy olej + semiacka, chia semienka su vraj ovela lepsie nez lanove..... bio maslo ci vajicka neuskodia

mimochodom, bol tu spominany kefir z tibetskej huby, upozornujem, opatrane , moja cela rodina mala z neho zapchu, aj par ludi to tu pisalo, cize vyskusat!!
hovorim o jednodnovom kefire, nie odlezanom par dni...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trable s fisurou či hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2012 4:59 pm 
Offline

Registrován: sob lis 03, 2012 7:39 pm
Příspěvky: 5
opět díky za rady a podporu


Naposledy upravil MichaelJ dne sob lis 10, 2012 1:52 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trable s fisurou či hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2012 9:54 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
MichaelJ píše:
... doktor byl velice fajn u tak skvělého a příjemného doktora sem nebyl od mala opravdu hodný člověk, zavěr tedy je že sem prý překyselený a měl bych omezit ovoce, zeleninu, ćerný a zelený čaj,jogurty kefír a kyselou smetanu já sem vegetarián a po tomhle závěru nevím co jíst můžete poradit vegetarianské jídla na překyselení? dostal jsem nějaké tablety nolpaza, .... k té fisuřepovídal že je chronická a že to mám dokonce źivota.... že hlavně to mám ze stresu , moje samota, deprese z nejistoti smyslu života atd.může se opravdu překyselovat organismus stresem?opět díky za Vaše názory a odpovědi

Tak výborná zpráva je, že jste na webových stránkách, které se odkyselením těla hodně zabývají. Méně dobrá zpráva je, že jejich přečtení je dost časově náročné. Horší zpráva je, že uvést rady do praxe může být i fuška... \":wink:\"

Pro obecnější přehled je dobré si přečíst články na hlavní stránce a pak se vrhnout na jednotlivé diskuze ve vláknech. Zajímavé vlákno by pro vás mohlo být například :
"Anální fisura chronická fáze" nebo "Anální fisura akutní fáze"
Dobré je používat tlačítko "Hledat", které je v pravém horním rohu obrazovky.

Stres k překyselení těla hodně přispívá. Na druhou stranu špatně fungující střeva (špatné vyprazdňování, špatné vstřebávání vitamínů a minerálů, prostor pro kandidu a parazity atd.) klidně způsobí i deprese a stres. Roztomilé zacyklení, že?

Pevně věřím, že se té fisurovské bestie dá zbavit. Držím palce!

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trable s fisurou či hemeroidy
PříspěvekNapsal: sob lis 10, 2012 10:35 am 
Offline

Registrován: sob lis 03, 2012 7:39 pm
Příspěvky: 5
chce to klid a čistou mysl


Naposledy upravil MichaelJ dne úte lis 13, 2012 5:53 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz