Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: trable s fisurou či hemeroidy
PříspěvekNapsal: sob lis 10, 2012 11:37 am 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
MichaelJ píše:
teď celý týden jsem vysadil 5 bílych jedů, pravidelně po stolici vyplachuju a je to celkem lepší ale pořád citím že to tam je schované, chtěl bych se zeptat když pak budu v práci ve které prostě není možnost si opláchnout konečník a strávím tam celý den včetně oběda a svačiny, tak to tím pádem se toho nezbavím nikdy teda???, sem zralý na psychiatrii z toho, už uvažuju že pudu po neděli k nějakému psychologovi, já prostě v bolestech, nejistotě a každodeního strachu ze záchoda nezvládnu žít, možná vy jo ale já ne a když vidím 50 leté lidi jak se přecpávaj sou tlustý a nemaj problémy a smějou se mi do xichtu jak jím zdravě zbytečně, tak přestávám mít chuť žít, díky té .......... fisuře se mi navždy zkazil život \":roll:\" \":roll:\" \":roll:\"

Určitě zbavíte. Jen nelze čekat, že to bude hned zítra nebo za týden. Však ta fisura také nevznikla ze dne na den. Když už po pouhopouhém týdnu bez bílých jedů a vymývání je cítit zlepšení, tak jaké skvělé to může být třeba za tři týdny? Zkuste si to představit. Však ono to půjde, chce to jen trošku trpělivosti a nevzdávat se. \":)\"

Když nemůžete vymývat v práci, tak není třeba se kvůli tomu stresovat. Prostě vymývejte když můžete a snažte se podpořit kvalitní defekaci všemi dostupnými prostředky. Někdo tu zmiňoval, že v práci pro vymývání používá balónky pro mikroklyzma.

A ti tlustí lidé mají problémy a na ještě větších svědomitě pracují, jen vám to momentálně třeba nepřiznají, popř. sami sobě to nechtějí přiznat.

Abych nezapomněla, léky podporují překyselení.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trable s fisurou či hemeroidy
PříspěvekNapsal: pon lis 12, 2012 1:18 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
To je úplně normální. Já taky chodím po probuzení a pak asi za hodinu po čistě ovocné snídani. Další defekace je obvykle po větším zeleninovo-semínkovém obědu. Občas si tělo řekne i večer \":D\"
Myslím, že čím častěji, tím lépe, pokud to není průjem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trable s fisurou či hemeroidy
PříspěvekNapsal: stř lis 14, 2012 12:12 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Rudolf Breuss - Hemeroidy

Při této nemoci podáváme po osm dnů jednou až dvakrát denně klystýr studené vody (asi 1/4 litru) a po vstřiknutí tekutiny do konečníku ji ihned zase vypustíme. Pak se konečník potře mastí na hemoroidy.
Objeví-li se krev, pak užíváme ještě jednou až dvakrát denně po 3 kapkách výtažku mochny, buď v nezředěném stavu, nebo na cukru. Po výtoku krve je omytí konečníku bezpodmínečně nutné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Operace anální píštele!!
PříspěvekNapsal: ned lis 18, 2012 7:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ADAMECKO píše:
Dobrý deň! Som vysokoškolák, študent operovaný presne pred mesiacom na análnu fistulu v súkromnej klinike medikom. 15. októbra to boli presne 4 týždne, čo ma operovali. Rana je už zrastená... chýba asi 5 mm kúsok, aby sa celkom zatvorila. NIČ nebolí, NIČ nie je zapálené, iba keď sa idem večer sprchovať a zahadzujem sterilnú gázu, ktorú tam ešte musím mať priloženú na rane, pozorujem ešte asi 5 mm dlhý fľak po akomsi zeleno-hnedom výtoku... to od kedy mi rozrezali ranu. Je to ešte normálne, že pokiaľ tam mám ešte asi 5mm do úplného zrastenia, že to môže ešte z tej rany dáky "bordel" nadbytočný akýmsi samočistením vytekať??? Inak ma nič nebolí a hojí sa to fakt krásne. Dezinfikujem betadinovým mydlom, kúpem v repíku a t ď... Chcem sa spýtať, či sa mám toho flaku na tej gáze báť, alebo to zmizne, avšak až po úplnom uzavretí rany..??? ĎAKUJEM!

Tak nepředpokládám, že by šlo o nějaký problém, mělo by to vymizet zhojením rány, nicméně řezáním se problém nikdy neodstraní, ale pouze odsune, čili pokud nebudete dodržovat základní pravidla nutná pro kvalitní defekaci, musíte počítat s obnovením problému, nebo se objeví problém jiný a mnohdy i horší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trable s fisurou či hemeroidy
PříspěvekNapsal: ned lis 25, 2012 11:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MichaelJ píše:
chce to klid a čistou mysl

No jak se to vezme, ale taky to chce čistá střeva a rad se vám zde dostalo až dost. Pokud je využijete, nevím problém a musíte se toho zbavit, nicméně naprosto nechápu proč mažete svoje příspěvky, když jsou v odpovědích členů zachovány kopie, není to kravina?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fissura akutní fáze
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2021 5:47 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2021 5:34 pm
Příspěvky: 1
Pred 10timi dňami sa u mňa objavila análna fisura (skôr také malé trhlinky). Príšerne to bolelo a úprimne ma to najprv strašne vydesilo (pre krv v záchodovej mise a na toaletnom papieri), ale začala som si to mazať bylinnou mastičkou na hemoroidy a opruzeniny (prírodné zloženie) a pila iba vodu (ca. 2,5l), čerstvo vytlačenú pomarančovú šťavu s dužinou plus vitamín C a vodu z namočených ľanových semienok. Bolesť pretrvávala aj po mazaní, ale vďaka vode, šťave, vitamíne C a prechádzkach sa vyprázdňovanie po troch dňoch stalo znesiteľné a hoci som si ho musela viac menej plánovať, aby som to psychicky a fyzicky zvládla, bolo pravidelné (aj keď so musela sedieť na WC "dlhšie"). Z lekárne som si kúpila mastičku (s lokálnou anestéziou) Faktu a tak sa aj bolesť stala znesiteľnejšou.

Potom som však začala pridávať na množstve jedla (raw raňajky a obed vegánsky varený) a všetko išlo do hája zeleného. Hoci ma každý deň (tak ako aj pred tým ako som dostala análnu fisuru) pravidelne nutká na WC (ráno po zobudení, po raňajkách tiež), tak aj pri väčšej snahe (snažím sa veľmi netlačiť, inak sa objaví krv) vyjde málo a na WCku strávim dobre že nie 2 hodiny. A pritom je stolica skôr mäkká a mazľavá (ako aj pred fisurou). Zvierač konečníka mám samozrejme stiahnutý viac ako normálne a tak objem jedla (a to jem naozaj málo na dospelú 30-ročnú ženu) proste nechce prejsť. Ale hromadiť stolicu moje telo odmieta a tak nutkanie na WC je zo dňa na deň častejšie, a hoci už reagujem na každú nutkanie (bolesť nebolesť) a idem na ten záchod, cítim iba tlaky a stolicu ako sa posúva a už už chce vyjsť, ale nejde to. A toto sa dnes zopakovalo snáď miliónkrát a neprestane dokiaľ sa nevyprázdnim, ale kedy to bude, to sa snáď ani nedozviem, pretože ma skôr trafí šľak. Už som z toho zúfalá. Tá frustrácia sa nedá ani opísať.

Dnes som si kúpila Balónikový klystír a premýšľam AKO a ČÍM hlavne zmäkčiť ten obsah stolice tak, aby vychádzal hoc aj ako hnačka, len aby vyšiel a netrápilo ma nutkanie, z ktorého nič nakoniec nebude. Snažím sa jesť vegánsky (už roky), ale v poslednej dobe som sa veľmi nehýbala a jedla málo surovej stravy. Inak nejem sladkosti (ani tie "zdravé"), len domácim koláčom celozrnným upečeným v rúre mám problém odolať, ale ako tu čítam príspevky, tak sa radšej múk z obilnín vzdám nadobro. Zvýšila som príjem vody na 3,5 litra denne (už druhý deň) a premýšľam nad jelením cvikom, ktorý sa tu všade spomína, ale nikde ho nevidím opísaný. Je to on? (http://www.tonglen-tao.cz/p/3-cviky-pro-zdravi.html) Pomáha uvoľniť zvierač konečníka alebo je to dobré cvičiť len pri zápche (ktorou netrpím)? Aké iné cviky alebo cvičenie môžem praktizovať, aby som si neublížila a neoddialila hojenie? Už druhý deň si robím REPÍKOVÉ sedacie kúpele a veľmi mi pomáhajú. Zrelaxujú a cítim, že sa mi tie trhlinky konečne začínajú hoci POmaličky, ale predsa hojiť. Môžem pomedzi tieto sedacie kúpele a po stolici sprchovať konečník prúdom studenej vody alebo sa to bude biť jedno s druhým?

Potom ako vstanem ráno vypijem 0,5l vody. Pred raňajkami vypijem šťavu z 1-2 odšťavených pomarančov aj s dužinou a vitamín C (tekutý 25ml). Potom Aloe vera šťavu s dužinou (pasterizovanú paskalizáciou bez konzervantov a podobných nezmyslov). Moje raňajky sú teraz pohánka (naklíčená, usušená v rúre), ktorú si nameliem na "múku" a zalejem ovseným mliekom. K tomu 2 PL mletých ľanových a 2 PL mletých konopných semienok (lúpaných), rozmrazené višne (striedam s malinami), 1/2 ČL škorice (nie každý deň, pretože teraz nemám cejlónsku, ale len obyčajnú) a cez noc namočené vlašské orechy. Premýšľam, že zostanem len pri pomarančových šťavách a strúhaných jablkách tak dlho, kým sa fisura nezhojí, ale neviem či je to dobrý nápad...

Obed jem každý deň iný. Väčšinou zelenina nad parou, strukovinové cestoviny (už nejem obilninové) alebo waffle (žiaľ, tu používam múky, ale len celozrnné a skôr ražnú, jačmennú, ovsenú, ale aj pohánkovú) alebo zeleninové/strukovinové polievky s koreninami kurkumou, štipkou čierneho korenia, 1 PL olivového oleja (striedam so sezamovým olejom) a inými sušenými bylinkami, a aby som nezabudla aspoň za hrsť čerstvej zeleniny. Občas pijem aj zázvorovo-kurkumovo-citrónový čaj.

Nevečeriam už minimálne 3 roky.

Čo môžem ešte urobiť? Ako mám zmeniť svoje stravovanie? Cvičiť sa teraz neodvažujem (takže radšej prechádzky), pretože by ma nutkalo ešte viac na WC. Ale možno je to blbosť a pomohlo by to?

Ďakujem každému, kto sa podujal na prečítanie tohto textu a teším sa na Vaše rady, tipy ako to zvládnuť. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fissura akutní fáze
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2021 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="NewYou":e6e1tjea]Pred 10timi dňami sa u mňa objavila análna fisura (skôr také malé trhlinky). Príšerne to bolelo a úprimne ma to najprv strašne vydesilo (pre krv v záchodovej mise a na toaletnom papieri), ale začala som si to mazať bylinnou mastičkou na hemoroidy a opruzeniny (prírodné zloženie) a pila iba vodu (ca. 2,5l), čerstvo vytlačenú pomarančovú šťavu s dužinou plus vitamín C a vodu z namočených ľanových semienok. Bolesť pretrvávala aj po mazaní, ale vďaka vode, šťave, vitamíne C a prechádzkach sa vyprázdňovanie po troch dňoch stalo znesiteľné a hoci som si ho musela viac menej plánovať, aby som to psychicky a fyzicky zvládla, bolo pravidelné (aj keď so musela sedieť na WC "dlhšie"). Z lekárne som si kúpila mastičku (s lokálnou anestéziou) Faktu a tak sa aj bolesť stala znesiteľnejšou.

Potom som však začala pridávať na množstve jedla (raw raňajky a obed vegánsky varený) a všetko išlo do hája zeleného. Hoci ma každý deň (tak ako aj pred tým ako som dostala análnu fisuru) pravidelne nutká na WC (ráno po zobudení, po raňajkách tiež), tak aj pri väčšej snahe (snažím sa veľmi netlačiť, inak sa objaví krv) vyjde málo a na WCku strávim dobre že nie 2 hodiny. A pritom je stolica skôr mäkká a mazľavá (ako aj pred fisurou). Zvierač konečníka mám samozrejme stiahnutý viac ako normálne a tak objem jedla (a to jem naozaj málo na dospelú 30-ročnú ženu) proste nechce prejsť. Ale hromadiť stolicu moje telo odmieta a tak nutkanie na WC je zo dňa na deň častejšie, a hoci už reagujem na každú nutkanie (bolesť nebolesť) a idem na ten záchod, cítim iba tlaky a stolicu ako sa posúva a už už chce vyjsť, ale nejde to. A toto sa dnes zopakovalo snáď miliónkrát a neprestane dokiaľ sa nevyprázdnim, ale kedy to bude, to sa snáď ani nedozviem, pretože ma skôr trafí šľak. Už som z toho zúfalá. Tá frustrácia sa nedá ani opísať.

Dnes som si kúpila Balónikový klystír a premýšľam AKO a ČÍM hlavne zmäkčiť ten obsah stolice tak, aby vychádzal hoc aj ako hnačka, len aby vyšiel a netrápilo ma nutkanie, z ktorého nič nakoniec nebude. Snažím sa jesť vegánsky (už roky), ale v poslednej dobe som sa veľmi nehýbala a jedla málo surovej stravy. Inak nejem sladkosti (ani tie "zdravé"), len domácim koláčom celozrnným upečeným v rúre mám problém odolať, ale ako tu čítam príspevky, tak sa radšej múk z obilnín vzdám nadobro. Zvýšila som príjem vody na 3,5 litra denne (už druhý deň) a premýšľam nad jelením cvikom, ktorý sa tu všade spomína, ale nikde ho nevidím opísaný. Je to on? (http://www.tonglen-tao.cz/p/3-cviky-pro-zdravi.html) Pomáha uvoľniť zvierač konečníka alebo je to dobré cvičiť len pri zápche (ktorou netrpím)? Aké iné cviky alebo cvičenie môžem praktizovať, aby som si neublížila a neoddialila hojenie? Už druhý deň si robím REPÍKOVÉ sedacie kúpele a veľmi mi pomáhajú. Zrelaxujú a cítim, že sa mi tie trhlinky konečne začínajú hoci POmaličky, ale predsa hojiť. Môžem pomedzi tieto sedacie kúpele a po stolici sprchovať konečník prúdom studenej vody alebo sa to bude biť jedno s druhým?

Potom ako vstanem ráno vypijem 0,5l vody. Pred raňajkami vypijem šťavu z 1-2 odšťavených pomarančov aj s dužinou a vitamín C (tekutý 25ml). Potom Aloe vera šťavu s dužinou (pasterizovanú paskalizáciou bez konzervantov a podobných nezmyslov). Moje raňajky sú teraz pohánka (naklíčená, usušená v rúre), ktorú si nameliem na "múku" a zalejem ovseným mliekom. K tomu 2 PL mletých ľanových a 2 PL mletých konopných semienok (lúpaných), rozmrazené višne (striedam s malinami), 1/2 ČL škorice (nie každý deň, pretože teraz nemám cejlónsku, ale len obyčajnú) a cez noc namočené vlašské orechy. Premýšľam, že zostanem len pri pomarančových šťavách a strúhaných jablkách tak dlho, kým sa fisura nezhojí, ale neviem či je to dobrý nápad...

Obed jem každý deň iný. Väčšinou zelenina nad parou, strukovinové cestoviny (už nejem obilninové) alebo waffle (žiaľ, tu používam múky, ale len celozrnné a skôr ražnú, jačmennú, ovsenú, ale aj pohánkovú) alebo zeleninové/strukovinové polievky s koreninami kurkumou, štipkou čierneho korenia, 1 PL olivového oleja (striedam so sezamovým olejom) a inými sušenými bylinkami, a aby som nezabudla aspoň za hrsť čerstvej zeleniny. Občas pijem aj zázvorovo-kurkumovo-citrónový čaj.

Nevečeriam už minimálne 3 roky.

Čo môžem ešte urobiť? Ako mám zmeniť svoje stravovanie? Cvičiť sa teraz neodvažujem (takže radšej prechádzky), pretože by ma nutkalo ešte viac na WC. Ale možno je to blbosť a pomohlo by to?

Ďakujem každému, kto sa podujal na prečítanie tohto textu a teším sa na Vaše rady, tipy ako to zvládnuť. \":)\"[/quote:e6e1tjea]
V jiném vlákně

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
e6e1tjea


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz