Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 9:59 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Anální fissura akutní fáze
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 10:19 pm 
Offline

Registrován: stř lis 11, 2009 10:57 pm
Příspěvky: 20
Dobrý večer,
po nějakém čase jsem tu a tentokrát se mi vede o mnoho lépe. Fissura zhojena již více než měsíc. pomohlo mi OPRAVDU totální vysazení sladkostí a mléčných výrobků. Vyhýbám se i obilovinám, ale ne tak úplně.
Nicméně to stále není dokonalé. /chci jen upozornit, že již zbavit se trhliny patří k mým velkým výhrám a pomalu, ale jistě mě víc a víc posouvá k cestě vitariánství - taktéž cítím, že s emi začíná měnit život od základů...i po duchovní stránce atp./
Chtěla bych se zeptat pana Jaroslava na toto:
ačkoli se většinou cítím lépe, přesto občas i po syrovém salátu dostanu náhlý průjem /zatím to bylo cca 2x za 2 měsíce/, ale mnohem víc mě trápí plynatost a lehké pobolívání na pravé straně po žebry, někdy je bolest i dole v pravém třísle. Není vůbec výrazná, ale vím o ní. Bolest v pravém nadbřišku mě opravdu silně provázela hlavně v těhotentsví, kdy jsem jeden den měla opravdu velké bolesti a měla jsem podezření na žlučn.záchvat.
Co byste mi poradil, abych nyní udělala?
Děkuji a přeji hezký večer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fissura akutní fáze
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 10:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Danniah píše:
Dobrý večer,
po nějakém čase jsem tu a tentokrát se mi vede o mnoho lépe. Fissura zhojena již více než měsíc. pomohlo mi OPRAVDU totální vysazení sladkostí a mléčných výrobků. Vyhýbám se i obilovinám, ale ne tak úplně.
Nicméně to stále není dokonalé. /chci jen upozornit, že již zbavit se trhliny patří k mým velkým výhrám a pomalu, ale jistě mě víc a víc posouvá k cestě vitariánství - taktéž cítím, že s emi začíná měnit život od základů...i po duchovní stránce atp./
Chtěla bych se zeptat pana Jaroslava na toto:
ačkoli se většinou cítím lépe, přesto občas i po syrovém salátu dostanu náhlý průjem /zatím to bylo cca 2x za 2 měsíce/, ale mnohem víc mě trápí plynatost a lehké pobolívání na pravé straně po žebry, někdy je bolest i dole v pravém třísle. Není vůbec výrazná, ale vím o ní. Bolest v pravém nadbřišku mě opravdu silně provázela hlavně v těhotentsví, kdy jsem jeden den měla opravdu velké bolesti a měla jsem podezření na žlučn.záchvat.
Co byste mi poradil, abych nyní udělala?
Děkuji a přeji hezký večer

To, co popisujete svědčí o slabším stavu jater a slinivky. Velice vhodné by bylo začít pravidelně čistit játra, což popisuji v posledním čísle časopisu Recepty prima nápadů. Mimo to, je vhodné si vyrábět domácí, optimálně kozí, kefír pomocí tibetské-kefírové houby, který dodá 32 laktobacilárních kultur a tím oživí i srovná stav mikroorganizmů ve vašem střevě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fissura akutní fáze
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 12:30 pm 
Offline

Registrován: pát črc 30, 2010 12:25 pm
Příspěvky: 2
Existuje poměrně snadné řešení, které je uvedeno v komentáři pod článkem
http://nadrevo.blogspot.com/2010/06/ana ... -neco.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fissura akutní fáze
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 1:51 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 26, 2010 3:23 pm
Příspěvky: 16
matrix222 píše:
Existuje poměrně snadné řešení, které je uvedeno v komentáři pod článkem
http://nadrevo.blogspot.com/2010/06/ana ... -neco.html

V komentáři pod článkem žádné řešení nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fissura akutní fáze
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
ivvlik píše:
V komentáři pod článkem žádné řešení nevidím.

A obávám se, že ani neuvidíte, oni zázraky se nedějí a toto jako zázrak jednoznačně vypadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fissura akutní fáze
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 10:48 pm 
Offline

Registrován: stř lis 03, 2010 10:43 pm
Příspěvky: 1
Dobry vecer,objevila jsem jeste jeden typ lecby fissur, kde ani chirurgie nepomuze. Nedelaji to vsichni lekari a neco to stoji, ale funguje to. Jedna se o aplikaci botoxu. Zni to sice podivne,ale je to tak - aplikaci injekce se oblast znehybni, "ztuhne" a behem dlouheho obdobi trvani ucinku botoxu se fisura ma cas dukladne zhojit. Aplikace stoji kolem 2000 a vetsinou staci jedna injekce. Nezoufejte a poptejte se u dobreho lekare. Drzte se!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fissura akutní fáze
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 10:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
kamelie píše:
Dobry vecer,objevila jsem jeste jeden typ lecby fissur, kde ani chirurgie nepomuze. Nedelaji to vsichni lekari a neco to stoji, ale funguje to. Jedna se o aplikaci botoxu. Zni to sice podivne,ale je to tak - aplikaci injekce se oblast znehybni, "ztuhne" a behem dlouheho obdobi trvani ucinku botoxu se fisura ma cas dukladne zhojit. Aplikace stoji kolem 2000 a vetsinou staci jedna injekce. Nezoufejte a poptejte se u dobreho lekare. Drzte se!

To sice teoreticky fungovat může, ovšem pokud bude tvrdá stolice, tak se obávám, že ani toto nebude to pravé. Vždy je nutné dořešit kvalitu stolice a figura se pak jeví jako nepodstatný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fissura akutní fáze
PříspěvekNapsal: sob kvě 28, 2011 10:15 am 
Offline

Registrován: pát črc 30, 2010 12:25 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
To sice teoreticky fungovat může, ovšem pokud bude tvrdá stolice, tak se obávám, že ani toto nebude to pravé. Vždy je nutné dořešit kvalitu stolice a figura se pak jeví jako nepodstatný problém.

By mě zajímalo, jak vyřešíte kvalitu hovna. Hovno bude vždy hovno plné baktérií, které prostě problém budou dělat. Ať žerete co chcete. Jemně pomohla rozpustná vláknina, ale problém nevyřešila. http://nadrevo.blogspot.com/2010/06/analni-fisura-aneb-kdyz-vam-neco.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fissura akutní fáze
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2011 6:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
matrix222 píše:
By mě zajímalo, jak vyřešíte kvalitu hovna. Hovno bude vždy hovno plné baktérií, které prostě problém budou dělat. Ať žerete co chcete. Jemně pomohla rozpustná vláknina, ale problém nevyřešila. http://nadrevo.blogspot.com/2010/06/analni-fisura-aneb-kdyz-vam-neco.html

To ano, stolice vždy bude plná bakterií ovšem dost záleží jakých a také na jejích parametrech z hlediska tuhosti, ovšem to je přeci blbost, alespoň podle vás. Nicméně tu vaši reklamu na zázračnou léčbu za dlouhé peníze jste sem mohl dát pouze jednou, to normálně stačí, zbytek jsem smazal, protože lidé nemusí číst stejnou věc třikrát, o takový zázrak asi nepůjde, ty se prostě nedějí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Análna fisúra a análna fistula
PříspěvekNapsal: stř lis 30, 2011 1:17 pm 
Offline

Registrován: stř lis 30, 2011 12:43 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň.
Mám 28 rokov a tiež sa trápim s nepríjemnou análnou fisúrou. Avšak sprevádza ma aj análna fistula. Začalo sa to hnačkou, o pár dní som si nahmatala teplú a bolestivú hrčku pri konečníku. Nezabrali antibiotiká, ani masti. Zle sa mi sedelo a vôbec fungovalo. Malý problém, ktorý spôsobuje veľké starosti...V minulosti som občas pociťovala svrbenie v konečníku, občas som našla krv na toaletnom papieri, ale inak som nemala problémy.
22.7 2011 mi abces (asi 4x5 cm) operovali, prvé 3 preväzy som myslela, že zomriem od bolesti. Rana sa mi zahojila, ale cez 2 dierky z nej teraz vyteká hnis, niekedy krv. Lekár pri RTG zistil, že fistula ústi priamo do rekta. Stolica je u mňa v poriadku, nemám žiadne bolesti pri vyprázdňovaní. Na zadnej strane konečníka ale cítim akoby "stvrdnuté tkanivo". Teraz mám ísť ešte raz na tú istú operáciu, čo som však odmietla. Vôbec sa celý čas doktori nezaujímali o fisúru. Len že je tam fistula a treba rezať. Prosím pomôžte, ako si pomôcť bez operácie a nadobro? Na živote to ozaj neohrozuje, ale znepríjemňuje veľmi.
Ďakujem Vám za odpoveď a prajem príjemný deň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Análna fisúra a análna fistula
PříspěvekNapsal: čtv pro 01, 2011 9:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Katika píše:
Dobrý deň.
Mám 28 rokov a tiež sa trápim s nepríjemnou análnou fisúrou. Avšak sprevádza ma aj análna fistula. Začalo sa to hnačkou, o pár dní som si nahmatala teplú a bolestivú hrčku pri konečníku. Nezabrali antibiotiká, ani masti. Zle sa mi sedelo a vôbec fungovalo. Malý problém, ktorý spôsobuje veľké starosti...V minulosti som občas pociťovala svrbenie v konečníku, občas som našla krv na toaletnom papieri, ale inak som nemala problémy.
22.7 2011 mi abces (asi 4x5 cm) operovali, prvé 3 preväzy som myslela, že zomriem od bolesti. Rana sa mi zahojila, ale cez 2 dierky z nej teraz vyteká hnis, niekedy krv. Lekár pri RTG zistil, že fistula ústi priamo do rekta. Stolica je u mňa v poriadku, nemám žiadne bolesti pri vyprázdňovaní. Na zadnej strane konečníka ale cítim akoby "stvrdnuté tkanivo". Teraz mám ísť ešte raz na tú istú operáciu, čo som však odmietla. Vôbec sa celý čas doktori nezaujímali o fisúru. Len že je tam fistula a treba rezať. Prosím pomôžte, ako si pomôcť bez operácie a nadobro? Na živote to ozaj neohrozuje, ale znepríjemňuje veľmi.
Ďakujem Vám za odpoveď a prajem príjemný deň.

Nehledejte za tím složitosti, vše je o vysokém překyselení a špatné stravě, která brzdí defekaci. Poctivě si zde prostudujte vlákna s touto tématikou a vše, na co se ptáte, je zde již několikrát zodpovězeno. Pokud i tak narazíte na něco, co nejde vyčíst, znovu se ozvěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Operace anální píštele!!
PříspěvekNapsal: úte říj 16, 2012 11:33 pm 
Offline

Registrován: úte říj 16, 2012 11:30 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň! Som vysokoškolák, študent operovaný presne pred mesiacom na análnu fistulu v súkromnej klinike medikom. 15. októbra to boli presne 4 týždne, čo ma operovali. Rana je už zrastená... chýba asi 5 mm kúsok, aby sa celkom zatvorila. NIČ nebolí, NIČ nie je zapálené, iba keď sa idem večer sprchovať a zahadzujem sterilnú gázu, ktorú tam ešte musím mať priloženú na rane, pozorujem ešte asi 5 mm dlhý fľak po akomsi zeleno-hnedom výtoku... to od kedy mi rozrezali ranu. Je to ešte normálne, že pokiaľ tam mám ešte asi 5mm do úplného zrastenia, že to môže ešte z tej rany dáky "bordel" nadbytočný akýmsi samočistením vytekať??? Inak ma nič nebolí a hojí sa to fakt krásne. Dezinfikujem betadinovým mydlom, kúpem v repíku a t ď... Chcem sa spýtať, či sa mám toho flaku na tej gáze báť, alebo to zmizne, avšak až po úplnom uzavretí rany..??? ĎAKUJEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: trable s fisurou či hemeroidy
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 11:11 am 
Offline

Registrován: sob lis 03, 2012 7:39 pm
Příspěvky: 5
díky za všechny rady, měli jste pravdu vše se dá dohledat buď tady nebo na googlu, já neumím s počitačem tak mi to táta ukázal jak to funguje vše a je tu opravdu odpověď na vše na internetu, omluvám se že se Vás zbytečně otravoval


Naposledy upravil MichaelJ dne pon lis 05, 2012 9:07 pm, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalý dotaz o pomoc
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 1:17 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
MichaelJ píše:
Zdravím pana Zajíčka a všechny pozitivně naladěné lidi, dovolte mi Vám říct celý můj příběh a poté položit pár dotazů, jmenuji se michael , je mi 27 let a jsem z hradce králového, celý život sem žil klasicky televizní život, jedl jsem špatné jídlo, byl ve stresu, nepřijímal vitamíny, prostě velice nezdravý život, před skoro 5 lety když mi bylo 23 jsem s tím seknul, přestal jsem úplně pít alkohol, kouřit cigarety a jíst velice špatné jídlo, pořád jsem ale jedl bílé rohlíky, maso atd., přestal jsem i chodit úplně k doktorům, před rokem a půl jsem udělal další přítrž, přestal jsem jíst maso, bílé pečivo, industriální sladkosti a začal jíst zeleninu, ovoce, sóju, prostě co nejvíce zdravého jídla, všechno bylo v pohodě cítil jsem se skvěle až před dvěma měsíci jsem začal mít zácpu, přiznám se konzumoval sem hodně čokolády ta mě asi zalepila, jednoho dne jsem byl tak ucpaný že jak sem pustil stolici napraskl mi svěrač asi, měl jsem světlou čerstvou krev na míse a toaletním papíře, říkal jsem si že to přejde, že zvýším příjem ovoce a týden asi dobrý, ale pak jsem měl zas trošičku krve na toaleťáku a tím dnem to začalo pálit a být velice nepříjemné při defekaci, teď to je měsíc a půl co to začlo být nepříjemné, krev teda za celý teď poslední měsíc a půl co to začlo sem neměl, dokonce už se mi mezitím v tom měsici a půl , měl 16 dní klid, už sem si říkal že to odeznělo, ale před 10 dny a teď předevčírem jsem měl tužší lepivou stolici a zase to začlo pálit , před měsícem sem byl u proktologa(který byl velice nepříjemný, říkal mi pomalu že to mám z toho že sem vegetarián a jiné neuvěritelné názory) ten mi udělal pouze vyšetření prstem a řekl mi že mám fisuru i když ja cítím když si tam sáhnu že tam mám menší bouličku + dal mi probiotika biopron které doberu ve středu a měli spravit zažívání jak říkal , abych shrnul moje dotazy položim je v číselném řadění
1.Jak dlouho musím mít řídší a kluzkou stolici aby se ten svěrač zahojil???, myslím tím jako že už 16 dní sem měl klid a pak sem měl těžší lepivou stolici a zase to začlo bolet jak na začátku,jako jestli budu mít klid i dva měsíce a pak budu mít tužší stolici a zase to je zpět??
2.když nemám žádnou krev na papíře a ve stolici je to stejně pořád akutně vážné, myslím tím že ten proktolog mi říkal že pokud se to teď za ten měsic nespraví může dojít k chirurgickému zákroku z kterého mám strach, velký strach
3.jak je možné že po jídle které sem jedl před dvěma týdny sem měl stolici v pořádku a po požítí stejného jídla jiný den jsem pak zalepený to nechápu vůbec
4.jak mi dal ty probiotika tak po 5 dnech mi pořád nepomohly tak jsem si koupil Zaječickou hořkou, která mi opravdu pomohla, pil jsem jsem ji od 2dc a po týdnu sem klesl na 0.5 dc a opravdu se mi zlepšilo zažívání, teď poslední 3 dny jak se mi to vrátilo tak jsem si jí zas koupil napil se 2 deci a ráno měl řidší stolici a tudiž menší bolest aby se to mohlo zahojit, moje otázka je jestli se ta zaječícká dá pít opakovaně jako že za týden vypiji tu jednu láhev po částech jestli mi to nezměkčí střeva jako projímadlo a je to bezpečné??
5.příklad mého jídelníčku--ráno jogurt sojový s kulturami, sojakyšku nebo mandlové čí rýžové mléko s pohankou, celozrnné musli nebo vločky----oběd rostlinné karbanátky či placky nebo tofu ze zdravé výživy a k tomu syrovou zeleninu---odpoledne syrové ovoce----večer kukuřičné, pohankové placky, občas pravé vicezrnné rohlíky a k tomu lušteninovou pomazánku nebo syrová zelenina+ každý den se snažím jíst něco jiného jako zeleninu ovoce abych měl pestrý jídelníček, já si myslím že to není tak hrozny jídelniček co myslíte?a ještě kolik gramu či kilogramů jídla by s mělo sníst, já si tŕeba večer dám celý ledový salát na posezení a k tomu pomazánku s plackama, jestli to není hodně a tělo to těžce zpracovává i když to je zelenina?
6.po defekaci si vždy umyji zadek a aplikuji dubovou kůru pomocí nástavce z masti faktu, to sice při aplikaci palí trošku ale pak to celkem přejde, chtěl bych se zeptat která z těch mastí je nejlepší?(četl jsem že jste psali že ty masti a čípky moc nepomáhaji ale mě přínejmenším zlepši ten pálivý pocit po defekaci)
7.už několik let chodím na záchod vždy pravidelně ráno, ani si nepamatuji kdy sem byl přes den, je možné že to nějak ovlivňuje celý proces hojení???, i když občas mám ráno v pohodě stolici a jak se mi to vrací tak tím že vlastně sem ucpanej ráno že to první zatlačení jde ztěžka a při tom se to právě vrátí, ale po prvním zatlačení už to není tak hrozné
8.za ten měsíc co beru ty probiotika se mi občas stává že mám větry ale strašne zapáchají jako shnilé vejce ale při defekaci žádný zápach není, může to být těma probiotikama či zaječickou?
9.ještě před měsícem jsem pravidelné denně cvičil 100 dřepů, 200 sed lehů, 50 kliku a cviky na bicepsy a tricepsy s jednoručkami, ale proktolog říkal že bych neměl cvičit když mám tyto potíže, že tím námahám ten svěrač je to pravda?
10.poslední dotaz, já jsem dost samotář a bez přítelkyné jsem přes 4 roky, za opravdového přítele považuji jednoho člověka kterého vídám jednou za měśic, mamka bydlí na moravě a neviděl jsem jí přes rok a otec se se mnou moc nebaví+ jsem půl roku bez práce a živořím jak to jde, tak by mé zajímalo jestli ta samota následně deprese a nejistota ze smyslu života to můžou ovlivňovat ?
moc Vám děkuji za Váš čas a pomoc, už jsem opravdu zoufalej co dělám špatně, prosím o Váše názory a pomoc
pokud nějaké dotazy zní hloupě omlouvám se, u zdravého jídla mám zkušenosti nějaké ale u léčení přírodou a stravou skoro žádné, proto se radši zeptám na vše co mám na srdci

Chtělo by to víc číst.Skoro vše tu je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zoufalý dotaz o pomoc
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 3:59 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
MichaelJ píše:
já jsem našel odpovědi tak na 4-5 dotazů a ne uplné, tak jsem si říkal že se zeptám prostě na vše co mám na srdci a pan zajíček nebo někdo jiný snad bude mít čas mi aspoň krátce odpovědět

Kousek do skládačky:
    ~udělat si plivací test na kvasinku
    ~zkontrolovat si pH
    ~udělat si krevní testy a/nebo vlasovou analýzu - pro doplnění vitamínů a minerálů
    ~zkonstrolovat parazity - přístroj Oberon, Salvie
    ~čistit střevo!
    ~doplňovat laktobacily (kefír z tibetské houby, pickles apod.)
    ~doplňovat rutin (pohanka - máčená, ne vařená, borůvky, popř.Askorutin atd. )
    ~pohanku pro rutin je důležité konzumovat s něčím, co je zelené a v čem je vitamín C, jako ideální příklad je třeba syrový listový špenát a papriky
    ~zařadit vysoce vláknitou stravu (popř. i formou doplňků - Psyllium, jablečná vláknina apod.) + dostatek tekutin
    ~zařadit fungicidy
    ~doplňovat omega 3 mastné kyseliny (např. sirná patlanina, rybí olej)
    ~na fisury/hemoroidy - po každém vyprázdnění omýt oblast konečníku studenou vodou (cca 4 cm do hloubky a to pokud možno velice důkladně)
    ~zařadit jelení cvik, chodit (nejlépe v přírodě)
    ~pálení konečníku znamená většinou cizorodé bakterie v této oblasti
    ~na defekaci jsou dobré např. nastrouhané salátové okurky (také upravují pH) - jíst ve větším množství
    ~na defekaci jsou dobrá pečená jablka či sušené švestky - ale člověk nesmí mít rozlezlou kvasinku
    ~na fisury/hemoroidy - kombinace: strouhaná mrkev, pohanka a čerstvé špenátové listy
    ~vyhodit vločky - jsou plné plísní
    ~ovoce spíše dopoledne
    ~celozrnné rohlíky nejsou o moc lepší než bílé (mnohdy jde jen o zabarvení karamelem)
    ~sója také nic moc
    ~obecně - vyhnout se 5ti bílým jedům
    ~ano, psychika je velmi důležitá

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz