Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát říj 17, 2014 8:19 am 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
Ráda bych založila poučnou anketu o používání výplachové sady na domácí hydrocolon s následujícími otázkami:

1. Jakou konkrétní výplachovou sadu používáte?

2. Střídáte při průplachu teplou a studenou vodu?

3: Kolikrát zopakujete napuštění a vypuštění, než z vás teče "čistá" voda?

4. Kdo Vám s obsluhou domácího hydrocolonu pomáhá?

5. Jak často proceduru s domácím hydrocolonem absolvujete?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 17, 2014 9:40 am 
Offline

Registrován: čtv říj 09, 2014 9:12 am
Příspěvky: 30
1. Používám sadu COLONCLEAN od německého výrobce.
2. Střídám teplou a studenou vodu, ale první napuštění používám vždy teplou. Studená voda se dá napustit jen do již propláchnutých a částečně vyčištěných střev. Otužování střev studenou vodou aktivuje peristaltiku a posiluje imunitu.
3. Napouštím a vypouštím asi tak 6x, než ze mě začne téct čistá voda.
4. S obsluhou domácího hydrocolonu mi pomáhá moje sestřenice, která je zdravotní sestřička.
5. Čištění střev na domácím hydrocolonu absolvuji zhruba jednou měsíčně.


Přílohy:
výplachová sada.jpg
výplachová sada.jpg [ 12.95 KiB | Zobrazeno 36946 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 17, 2014 5:04 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
1. Používám tuto sadu: http://www.klinikshop.cz/klinikshop/esh ... ocolon-v-1

2. Teplou a studenou vodu střídám.

3. Celkem proces napuštění a vypuštění během výplachu opakuji zhruba 8 krát.

4. S výplachem mi pomáhá přítelkyně.

5. Výplach střev provádím přibližně jednou za 14 dní.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 17, 2014 10:27 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Necasova, dovolil bych si lehce zneuzit tvou anketu a prihodit dva dotazy:

6. Kterou sadu at uz z http://www.klinikshop.cz/klinikshop/esh ... Hydrocolon nebo odjinud byste doporucili? Nechce se mi do toho davat zbytecne moc penez, ale nechci zas setrit na ukor kvality. To, co byste nyni doporucili se mozna muze lisit od toho, co sami mate.

7. Umite si predstavit, nebo to pripadne i delate, zvladnout vyplachy bez pomocnika? Treba neco jako nekolikrat opakovany klystyr?

Dik, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 7:49 am 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
pv33 píše:
Necasova, dovolil bych si lehce zneuzit tvou anketu a prihodit dva dotazy:

6. Kterou sadu at uz z http://www.klinikshop.cz/klinikshop/esh ... Hydrocolon nebo odjinud byste doporucili? Nechce se mi do toho davat zbytecne moc penez, ale nechci zas setrit na ukor kvality. To, co byste nyni doporucili se mozna muze lisit od toho, co sami mate.

7. Umite si predstavit, nebo to pripadne i delate, zvladnout vyplachy bez pomocnika? Treba neco jako nekolikrat opakovany klystyr?

Dik, Pavel

Pavle, používám tuhle výplachovou sadu a jsem s ní spokojena:
http://www.klinikshop.cz/klinikshop/esh ... ocolon-v-2

Vyplachovat si střeva na domácím hydrocolonu bez cizí pomoci si neumím vůbec představit. Teoreticky si můžeš sám zasunout hadičku do zadku a napustit a vypustit jednu dávku vody. Ale když má výplach probíhat opakovaně, tak někdo druhý ti musí opakovaně odnášet do odpadu vodu vypuštěnou ze střev a přinášet čistou vodu na napuštění. Sám to dělat nemůžeš, když ležíš a v zadku máš hadičku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 12:34 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Nečasová píše:
Pavle, používám tuhle výplachovou sadu a jsem s ní spokojena:
http://www.klinikshop.cz/klinikshop/esh ... ocolon-v-2

Vyplachovat si střeva na domácím hydrocolonu bez cizí pomoci si neumím vůbec představit. Teoreticky si můžeš sám zasunout hadičku do zadku a napustit a vypustit jednu dávku vody. Ale když má výplach probíhat opakovaně, tak někdo druhý ti musí opakovaně odnášet do odpadu vodu vypuštěnou ze střev a přinášet čistou vodu na napuštění. Sám to dělat nemůžeš, když ležíš a v zadku máš hadičku.

OK, nemusime tomu rikat hydrocolon, kde se asi ma porad lezet, ale rekneme opakovany klystyry s pomuckou z klinikshop. Jak moc velky problem by bylo ten nastavec vyndat ze zadku, dojit vylit jeden vak a napustit druhy a zas si to zandat?
A nebo se jen zvednout s hadickou v zadku a napustit novou vodu do vaku s tim, ze to budu vypoustet do velke nadoby?
Dik, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 1:06 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
pv33 píše:
OK, nemusime tomu rikat hydrocolon, kde se asi ma porad lezet, ale rekneme opakovany klystyry s pomuckou z klinikshop. Jak moc velky problem by bylo ten nastavec vyndat ze zadku, dojit vylit jeden vak a napustit druhy a zas si to zandat?
A nebo se jen zvednout s hadickou v zadku a napustit novou vodu do vaku s tim, ze to budu vypoustet do velke nadoby?
Dik, Pavel

Nějak nechápu, co tady vlastně vůbec řešíš, Pavle??? Pokud nemáš nikoho, kdo by Ti pomohl s hydrocolonem, tak si kup obyčejný klystýr a můžeš ho použít sám bez cizí pomoci. Stačilo by Ti něco obyčejného, jako například tohle: http://m.lekarna.cz/irigator-klystyr-zsz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 6:12 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Jaky je vlastne rozdil mezi klystyrem a hydrocolonem? Ja kdyz si udelam 6x po sobe klystyr, tak ze me taky tece uz jen cista voda. Ze by to bylo jenom o pohodlnosti? Nekdo jiny vas plne obslouzi a vy si spokojene lezite. To nemusi byt spatne ...ovsem jak pro koho, ze? Nevim totiz jak ja, ja bych si asi az tak moc spokojene nelezela jak se znam, byla bych z te pritomne osoby "tak trosinku na vetvi". Kdyz si vzpomenu treba na to, jak me to bylo neprijemne ve spitale, no vazne nevim. Myslim, ze si budu muset vystacit na veky vekuv svym klystyrem i kdyz me to vezme o neco vic casu, ale nemusim byt na nikom zavisla a udelam si klystyr tehdy, kdy zrovna ja chci a ne tehdy, kdy to nekomu jinemu casove vyhovuje.
Rada bych se dozvedela, jestli je mozne to stridani teple a chladnejsi vody take s pouzitim klystyru?
Pokud ano, tak kolik by mela mit ta chladnejsi voda stupnu? Dekuji za odpoved! M.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 10:53 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Ates píše:
Nějak nechápu, co tady vlastně vůbec řešíš, Pavle??? Pokud nemáš nikoho, kdo by Ti pomohl s hydrocolonem, tak si kup obyčejný klystýr a můžeš ho použít sám bez cizí pomoci. Stačilo by Ti něco obyčejného, jako například tohle: http://m.lekarna.cz/irigator-klystyr-zsz/

Dík Atesi, cosi takového mám, ale i když to moc nepoužívám, leze mi to dost na nervy. Obcas mi vypadla přívodní hadička ke kohoutku a měl jsem tu potopu \":)\" . Hadičku jsem sice konečně fixoval kusem drátu, takže snad přestane vypadávat, ale stejně si asi koupím něco z klinikshop.cz, i když to možná budu používat jako obyčejný opakovaný klystýr, ale snad to bude trochu robustnější než to co mám doma a bude to líp držet \":)\" . No, ještě to promyslím.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 19, 2014 10:05 am 
Offline

Registrován: čtv říj 09, 2014 9:12 am
Příspěvky: 30
miram píše:
Jaky je vlastne rozdil mezi klystyrem a hydrocolonem? Ja kdyz si udelam 6x po sobe klystyr, tak ze me taky tece uz jen cista voda. Ze by to bylo jenom o pohodlnosti? Nekdo jiny vas plne obslouzi a vy si spokojene lezite. To nemusi byt spatne ...ovsem jak pro koho, ze? Nevim totiz jak ja, ja bych si asi az tak moc spokojene nelezela jak se znam, byla bych z te pritomne osoby "tak trosinku na vetvi". Kdyz si vzpomenu treba na to, jak me to bylo neprijemne ve spitale, no vazne nevim. Myslim, ze si budu muset vystacit na veky vekuv svym klystyrem i kdyz me to vezme o neco vic casu, ale nemusim byt na nikom zavisla a udelam si klystyr tehdy, kdy zrovna ja chci a ne tehdy, kdy to nekomu jinemu casove vyhovuje.
Rada bych se dozvedela, jestli je mozne to stridani teple a chladnejsi vody take s pouzitim klystyru?
Pokud ano, tak kolik by mela mit ta chladnejsi voda stupnu? Dekuji za odpoved! M.

Na první pohled může vypadat. že rozdíl mezi hydrocolonem a po sobě opakovaným klystýrem je jen v pohodlí, ale tak to rozhodně není, výhod má hydrocolon daleko víc.

1. výhoda hydrocolonu je tedy již zmíněné pohodlí.
2. výhoda hydrocolonu je, že vodu vypouštíte v poloze v leže, takže voda vyteče snadno z celého střeva, i ze vzestupné části. Navíc v leže lze vodu ze střeva dokonale vymasírovat (zprava doleva). Ovšem při klystýru vypouštíme vodu na WC v poloze v sedě, což je velmi nevýhodné, protože váhou vody se prověsí příčná část tlustého střeva a voda z ní odchází špatně. Ze vzestupné části tlustého střeva vodu nedostaneme v poloze v sedě už skoro vůbec, protože jak známo, voda kvůli gravitaci neteče nahoru.
3. výhoda hydrocolonu je, že hadičku zasunete a vysunete z konečníku jen jednou, ale při opakovaném klystýru si neustálým vytahováním a zasouváním trubičky můžete lehce podráždit konečník.
4. výhoda hydrocolonu (možná ta nedůležitější) je, že při napouštění střeva je důležité maximálně relaxovat celé tělo, aby se střeva dobře uvolnila a byla schopna přijmout dostatek vody. Když budete při klystýru neustále odbíhat na WC, tak používáte prakticky všechny svaly v těle a střeva pracují, protože střevní peristaltika se aktivuje pohybem ostatních svalů. Sama mám odzkoušeno, že při hydrocolonu pojmou moje střeva při prvním napuštění nejprve 2 litry, pak 2,5 litrů, pak 3 a často se při posledních napuštěních dopracuji i ke 4 litrům vody. Při opakovaném klystýru se většinou nedostanu přes objem 2,5 litru. Prostě není nad to, během celé procedury ležet a relaxovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 19, 2014 1:09 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
D. Valentová píše:
Na první pohled může vypadat. že rozdíl mezi hydrocolonem a po sobě opakovaným klystýrem je jen v pohodlí, ale tak to rozhodně není, výhod má hydrocolon daleko víc.

1. výhoda hydrocolonu je tedy již zmíněné pohodlí.
2. výhoda hydrocolonu je, že vodu vypouštíte v poloze v leže, takže voda vyteče snadno z celého střeva, i ze vzestupné části. Navíc v leže lze vodu ze střeva dokonale vymasírovat (zprava doleva). Ovšem při klystýru vypouštíme vodu na WC v poloze v sedě, což je velmi nevýhodné, protože váhou vody se prověsí příčná část tlustého střeva a voda z ní odchází špatně. Ze vzestupné části tlustého střeva vodu nedostaneme v poloze v sedě už skoro vůbec, protože jak známo, voda kvůli gravitaci neteče nahoru.
3. výhoda hydrocolonu je, že hadičku zasunete a vysunete z konečníku jen jednou, ale při opakovaném klystýru si neustálým vytahováním a zasouváním trubičky můžete lehce podráždit konečník.
4. výhoda hydrocolonu (možná ta nedůležitější) je, že při napouštění střeva je důležité maximálně relaxovat celé tělo, aby se střeva dobře uvolnila a byla schopna přijmout dostatek vody. Když budete při klystýru neustále odbíhat na WC, tak používáte prakticky všechny svaly v těle a střeva pracují, protože střevní peristaltika se aktivuje pohybem ostatních svalů. Sama mám odzkoušeno, že při hydrocolonu pojmou moje střeva při prvním napuštění nejprve 2 litry, pak 2,5 litrů, pak 3 a často se při posledních napuštěních dopracuji i ke 4 litrům vody. Při opakovaném klystýru se většinou nedostanu přes objem 2,5 litru. Prostě není nad to, během celé procedury ležet a relaxovat.

Dik za objasneni vyhod hydrocolonu a zalozeni dalsi diskuze. Trochu se zas blizim k nejdrazsi variante hydrocolonu, tedy COLONCLEAN. Kdyz se podivam na tve 4 vyhody, tak aspon neco bych tim ziskal. Plne asi bod 2, tedy vypousteni v poloze vleze, a neco asi i z tech dalsich. Predpokladam, ze vleze zvladnu napousteni a vypousteni i sam, tedy pro jednu aplikaci? A navic zustane otevrena moznost, ze pokud bych nekomu rekl, aby mi pomahal, budu na to plne vybaveny.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 20, 2014 5:29 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
D. Valentová píše:
Na první pohled může vypadat. že rozdíl mezi hydrocolonem a po sobě opakovaným klystýrem je jen v pohodlí, ale tak to rozhodně není, výhod má hydrocolon daleko víc.

1. výhoda hydrocolonu je tedy již zmíněné pohodlí.
2. výhoda hydrocolonu je, že vodu vypouštíte v poloze v leže, takže voda vyteče snadno z celého střeva, i ze vzestupné části. Navíc v leže lze vodu ze střeva dokonale vymasírovat (zprava doleva). Ovšem při klystýru vypouštíme vodu na WC v poloze v sedě, což je velmi nevýhodné, protože váhou vody se prověsí příčná část tlustého střeva a voda z ní odchází špatně. Ze vzestupné části tlustého střeva vodu nedostaneme v poloze v sedě už skoro vůbec, protože jak známo, voda kvůli gravitaci neteče nahoru.
3. výhoda hydrocolonu je, že hadičku zasunete a vysunete z konečníku jen jednou, ale při opakovaném klystýru si neustálým vytahováním a zasouváním trubičky můžete lehce podráždit konečník.
4. výhoda hydrocolonu (možná ta nedůležitější) je, že při napouštění střeva je důležité maximálně relaxovat celé tělo, aby se střeva dobře uvolnila a byla schopna přijmout dostatek vody. Když budete při klystýru neustále odbíhat na WC, tak používáte prakticky všechny svaly v těle a střeva pracují, protože střevní peristaltika se aktivuje pohybem ostatních svalů. Sama mám odzkoušeno, že při hydrocolonu pojmou moje střeva při prvním napuštění nejprve 2 litry, pak 2,5 litrů, pak 3 a často se při posledních napuštěních dopracuji i ke 4 litrům vody. Při opakovaném klystýru se většinou nedostanu přes objem 2,5 litru. Prostě není nad to, během celé procedury ležet a relaxovat.

Je pravda, ze 3 litry ja nemam sanci napustit, vzdyt ja mam jen 2 litrovy klystyr. Ale neni nastesti pravda, ze musim neustale odbihat na WC, my mame totiz toaletni misu primo v koupelne, takze sedim na zidli, ctu si, pak si jenom presednu. Hydrocolon je nepochybne moc dobra vec a je to velika skoda, ze je treba u toho mit tu asistenci. Kvuli takovym lidem jako jsu ja, by to mel nekdo urychlene zdokonalit ...vymyslet k tomu treba jeste nejakeho robota, smich!
Jinak vam moc dekuji za odpoved!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 5:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
OK, nemusime tomu rikat hydrocolon, kde se asi ma porad lezet, ale rekneme opakovany klystyry s pomuckou z klinikshop. Jak moc velky problem by bylo ten nastavec vyndat ze zadku, dojit vylit jeden vak a napustit druhy a zas si to zandat?
A nebo se jen zvednout s hadickou v zadku a napustit novou vodu do vaku s tim, ze to budu vypoustet do velke nadoby?
Dik, Pavel

Sice jsem tu sadu nikdy neměl v ruce a nemohl si jí z blízka prohlédnout, nicméně podle mého názoru zde pomocný personál za určitých podmínek nutný není. Podle všeho by stačilo mít dostatečně velkou nádobu na vodu pro aplikaci, třeba kanistr na 15-20 l s vypouštěcím ventilkem http://eobchod.net/kanystr-20l-s-kohoutem/ na který by se nasadila hadička. Další možností je si vak ze soupravy připevnit nad vanu a pokud člověk má na vaně samoregulační hlavice, které udrží stabilní teplotu, tak pouze z polohy v leže otočí kohoutkem a pustí hadicí pro sprchu vodu do vaku. Pokud vak přeteče, bude to do vany, což ničemu nevadí, tedy zde problém nevidím. Druhá hadice se dá přímo do záchoda, pokud ho člověk v koupelně má, tedy odpad odteče a také není problém. Pak se vše dá z nějakého přenosného lehátka pohodlně v leže obsluhovat aniž by se člověk musel zvednout, nebo mu někdo pomáhal. Třeba to možné z nějakého důvodu není, tedy to neberte jako návod, opravdu jsem uvedený aparát nikdy z blízka neviděl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 13, 2014 1:27 pm 
Offline

Registrován: pát lis 01, 2013 12:19 pm
Příspěvky: 12
Nečasová píše:
Ráda bych založila poučnou anketu o používání výplachové sady na domácí hydrocolon s následujícími otázkami:

1. Jakou konkrétní výplachovou sadu používáte?

2. Střídáte při průplachu teplou a studenou vodu?

3: Kolikrát zopakujete napuštění a vypuštění, než z vás teče "čistá" voda?

4. Kdo Vám s obsluhou domácího hydrocolonu pomáhá?

5. Jak často proceduru s domácím hydrocolonem absolvujete?

1. Mám sadu COLONCLEAN.
2. Ano, střídám teplou a studenou vodu.
3. Napouštím a vypouštím 10x. Po desátém vypuštění ze mě opravdu teče čistá voda a mám jistotu dokonale vyčištěných střev.
4. S obsluhou domácího hydrocolonu mi pomáhá přítelkyně.
5. Domácím hydrocolon používám jednou za 6 týdnů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 13, 2014 2:53 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Otázka : čím je "hydrocolon sada" lepšia, než obyčajná sada na klystír (2 litrová plastová nádobka z mäkkého poddajného materiálu ako má napr. nafukovacie koleso, hadička, "kohútik" na regulovanie prívodu tekutiny do hrubého čreva, násadky) ???
Nevidím dôvod niekoho zaťažovať, aby mi pomáhal pri klystíre, a myslím, že zariadenie na klystír vyššie spomenuté v mojom príspevku slúži na dostatočne účinnú očistu hrubého čreva (ak pominieme shankapraksalanu)... Veď keď chcem, môžem si ho prepláchnuť niekoľko krát za sebou, a ak isto môžem využívať akúkoľvek tekutinu, či urinu, odvary, slanú vodu, alebo tekutiny rôznej teploty - izbovej, 40 stupňovej....)...
Mne to príde tak, že tá "Hydrocolon sada" je určená skôr pre imobilných pacientov, resp. pacientov s nejakým postihnutím, ktorí si proste nevedia sami urobiť klystír.
Nie je tak ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz