Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Myslíte že máte parazity?
Anketa končí za pon srp 25, 2014 7:38 pm
ano . 36%  36%  [ 5 ]
ne . 36%  36%  [ 5 ]
nevím jak to zjistit . 14%  14%  [ 2 ]
chtěl bych vědět více . 14%  14%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 14
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak poznáte, že máte parazity?
PříspěvekNapsal: pát srp 15, 2014 7:38 pm 
Offline

Registrován: pát srp 15, 2014 7:23 pm
Příspěvky: 0
Podezření na parazity můžete mít při těchto symptomech
1. Třasy, tiky, záškuby svalů, vibrace, vnitřní chvění, noční záškuby těla

Srdeční synkopy a arytmie nejsou ničím jiným než záškuby srdečního svalu.



2. Závratě, točení hlavy, zatmění před očima s pocitem na omdlení
Parazita najdeme v těle i tehdy, když se tyto potíže objevují jen zřídka, nebo se objevovaly v minulosti.



3. Deprese, úzkosti, pocity tísně, nevysvětlitelná panika, strach ze smrti, myšlenky na smrt
Jedna klientka to popsala slovy "Nic se neděje, všechno je v pořádku, ale já přesto trpím úzkostí a panikařím. Asi budu hysterická." Dvacetiletý klient "Nevím, co se to se mnou děje, jestli snad neumírám."

Další klientka "Mám perfektní rodinu a všechno je v pohodě, jen já tu pohodu kazím! Neumím si ji užít a nevím proč! Pořád si dělám starosti, že se stane něco strašného." To se týká i velmi mladých lidí.



4. Poruchy vidění
Dvojité a rozmazané vidění, zamlžené vidění - jeden z prvních příznaků roztroušené sklerózy. Pocit cizího tělíska v oku. Tečky a šmouhy, které přibývají.

Proti bílému pozadí můžete možná vidět okrouhlé pravidelné skvrnky, tmavé se světlým středem, jakoby pospojované řetízkem. To mi popisovalo alespoň šest lidí. Je známa oční forma larvální toxokarózy, ale v oku najdete všechno možné. Mohou tu žít larvy všech druhů parazitů, všechny bakterie a viry, které je možno nalézt jinde v těle. Co si máme myslet o pravidelných útvarech, připomínajících žabí vajíčka? Znamená to, že do oka doputují dospělci a kladou tu vajíčka? Očař nic nenajde. Očařce jedné mé klientky jsem poslala článek o larvální toxokaróze od MUDr. Mikuleckého. Řekla, že o tom v životě neslyšela.



Kauza Asi šedesátileté ženě, která ztrácela zrak, jsem vytestovala v oku Hymenolepis nana, echinococcus a toxoplasmózu. Začaly jsme oko čistit našimi dreny, prozatím bez antihelmintik z obavy před rozsevem parazitální nákazy. Po měsíci kapání echinokok zmizel a tasemnička se odstěhovala do mozku. Nicméně paní na kontrole u očaře přečetla o dva řádky víc, než obvykle, přestože předtím se zrak stále jen horšil.

Zepatal se očaře, zda je možné, aby měla v oku parazity. Řekl, že to je možné jen v Africe. Neučili se o toxokaře?



Kauza Přivedli mi pětiletou holčičku, která začala šilhat, nikdo neví proč. Narodila se zdravá. V době, kdy mi ji přivedli, ji zrovna dětská lékařka zbavovala nákazy roupy. Děti se na pískovišti často nakazí škrkavkami. Děvčátko mělo škrkavku dětskou na okulomotorickém nervu. Babička, která dítě přivedla, nechápala, co jí vysvětluji a dítě jsem už neviděla.



Kauza Jedné z klientek, co vidí vajíčka ve svém oku, jsem našla 7 druhů parazitů. 17 let se snaží marně přesvědčit lékaře, že parazity má, aby jí pomohli. Ona o nich ví. Někdy se jí pod rukou břicho vlní a samovolně pohybuje. Se seznamem parazitů, které jsme našly, šla znovu k lékaři. Nenašel se ani jediný.



Kauza Jiná klientka mi děkovala, že konečně pochopila, co se s ní dělo v dětství viděla pohybující se útvary ve svém oku a bála se to někomu říci, aby si o ní nemysleli, že je blázen.

Kolegyně D. našla toxokaru v oku dospělé ženy, která začala nedávno bezdůvodně šilhat. Alespoň očaři by měli být proškoleni.



5. Arytmie, tachykardie, synkopa - vynechání tepu, bušení srdce, vysoký tlak
Škrkavky, háďátka a motolice jsou nejčastějšími pachateli. Srdcaři mívají úzkosti.



6. Autoimunita
Paraziti navozují autoimunitní procesy ve tkáni, ve které se vyskytují. U jakéhokoliv autoimunitního onemocnění se teď už přednostně dívám po parazitech. Nikdy nejsem zklamaná.



7. Astma
Larvy při migraci málokdy vynechají plíce. Pokud čtete pozorně, neexistuje parazit, který by je minul. Plíce jsou vděčným námětem k detoxikaci, protože se daří odstraňvoat letité "neléčitelné" potíže. Plíce sice také často čistíme nadvakrát, ale úleva bývá už po prvním kole. Složitá vysvětlení, která občas čtu, že astma souvisí s karmou, nervy, nebo psychikou, mi dnes připadají legrační. U těžkých astmatiků je standardní zátěží Echinococcus multicularis - měchožil větvený. Viděla jsem na internetu rentgenový snímek plic ukrajinského chlapce, trpícího silným kašlem.

Na snímku byly vidět bělavé okrouhlé flíčky. Lékař to bravurně vyhodnotil jako nákazu echinokokem. Cysty odebíral chirurgicky. V plicích astmatiků, abych byla přesná, ale také kromě parazitů nacházím vrozené Mycobacterium tuberculosis, Bordetellu pertussis, borrelii a další bakterie a viry.



8. Rakovina
Dá se vyměřit souvislost mezi parazity a nádorovým onemocněním. MUDr. H. Clarková i američtí lékaři kladou rovnítko mezi rakovinou a metabolity parazitů. Je to logické - parazit svými toxiny i mechanickým působením natolik poškodí tkáň, že ta se pak už neubrání onkologickým změnám. Možná změním názor, zatím vidím souvislost jen nepřímou. Snad je možné, že cysty tasemnic, především echinokoka, mohou být omylem považovány za nádor. V ojedinělých případech může echinokok dosáhnout i větších rozměrů. Klient - veterinář mi vyprávěl historku z Ukrajiny. "Těhotná" žena neporodila ani devátý, ani desátý měsíc. Jedenáctý měsíc jí vytáhli z břišní dutiny několikakilogramovou cystu Echinococca granulosus. Lékaři našich východních sousedů s echinokokem běžně počítají. Veterinář mi řekl, že se má zato, že echinokok potřebuje ke svému vývoji vyšší průměrné teploty a je to nákaza jižních krajů. (Mluvil o psech.)

Já to ale nechápu je to parazit a přechází z hostitele do hostitele, kde má vždy zajištěnu jeho tělesnou teplotu.



9. Štítná žláza
Pokud sledujeme kudy se larvy všech parazitů ubírají, je to hrtan a hltan. Snadno se zachytí na této překážce a už se tam zabydlí. ROzběhne se tu autoimunitní proces. Typické pro roztroušenou sklerózu.



10. Kůže - bouličky pod kůží
Mohou být způsobeny Háďátky střevními, tasemnicemi velkými i malými, svalovcem stočeným, měchožilem zhoubným, psí nebo kočičí škrkavkou a roupy. Cysty parazitů jsou chráněny vícevrstevnými obaly a jsou velmi odolné. Citrónovitá pouzdra svalovců zvápenatí a jsou pak prakticky nezničitelná. Živá larva tu přežije až 30 let. I když se považuje nákaza svalovcem pomalu za smrtelné onemocnění, někteří autoři se domnívají, že pokud je počet larev v těle nízký, pacient může být i bezpříznakový. (RNDr. Klimeš)

Bouličky pod kůží i jinde v těle mohou tvořit i filárie.



11. Atopický ekzém
Jsem šťastná, že už jsem přišla na kloub hlavní příčině atopického ekzému. Odstraňování virů, bakterií, plísní a neživých zátěží nevedlo k cíli. Zlepšení byla tak mírná, že nestála za řeč, nebo byla přechodná.

Kauza Mladá asi třicetiletá žena, od dětství ekzém. V mládí šilhala, pak se to samo upravilo. Dříve bývaly závratě, dnes vzácně. Ekzém zvládán přísným stravovacím režimem. Bušení srdce, úzkosti, nepřiměřená chuť k jídlu, návaly a pocení. Paraziti ve všech orgánech, Ascaria, měchovci, háďátka, toxocara, roupi a tenkohlavec. Při testování jsem hledala souvislost mezi pojmem "atopický ekzém" a parazity. Souvislost vyšla ke všem parazitům kromě roupa. Lék Vermox používám při testování pro kontrolu. Reakce na něj byla silná a pozitivní. Od té doby se u všech ekzémů už rovnou soustředím na parazity. Z celé škály virů, bakterií a parazitů, které naměřím v celém těle, paraziti vyjdou k pojmu "ekzém" vždy a mají také pokaždé početní převahu nad viry a bakteriemi. Hledám především škrkavky a háďátka.



12. Klouby a páteř
Jen zopakuji parazité mohou být v kloubech, ale i kolem nich v kloubních váčcích, ale také i v kostní dřeni a v páteřním kanále. Toxiny parazitů zvyšují revmatoidní faktor. Ten, kdo má souběžně s revmatickou artritidou i potíže psychické - deprese - ten sleduje "přelévání" problémů z hlavy do kloubů a opačně zhruba ve tři až čtyřtýdenních intervalech. Může to mít souvislost s několikatýdenním parazitárním cyklem.



13. Únavový syndrom
Tady si nedělám ambice, že by parazitární toxin byl jediným spouštěčem tohoto složitého syndromu. Ale parazitární toxin určitě neblahým dílem přispívá k dané diagnóze.



14. Migréna
Totéž, parazit je jen dalším kamínkem do mozaiky možných příčin. Migréna se spouští vždy, když se dá larva do pohybu. Tehdy máme také zvýšené bílé krvinky a zvýšenou teplotu. Proto mohu navázat další záhadnou diagnózou



15. Subfebrilie
Kolísavá nebo stálá zvýšená teplota bez zjevné příčiny. Neúměrné pocení. Tito lidé mají více druhů parazitů a ve větším množství. Teploty se zvedají vždy, když larvy migrují. (MUDr. RNDr. F. Stejskal)



16. Nespavost
Pomineme-li sociální a psychické faktory, paraziti přispívají k nočnímu neklidu, protože jsou aktivnější v noci. V případě roupů o jejich podílu na nespavosti nikdo nepochybuje. O parazitech se dále dočtete, že jsou aktivnější za úplňku, kdy je většina lidí citlivější k vnějším vlivům. Také kolem úplňku býváme nafouklí po jídle více než za novu. Nedivila bych se, kdyby byli v průběhu roku aktivnější na podzim a přispívali k depresím.



17. Alergie
Nekonečné rýmy, vodnaté nebo hlenové mohou být způsobeny neustálým bojem našeho imunitního systému s larvami i dospělci parazitů ve vedlejších nosních i čelních dutinách. Paraziti vyhledávají duté orgány a místa, která nejsou příliš promývána neustálým tokem krve nebo lymfy. V dutinách mají ideální podmínky.

Z dutin už je jen skok do oka, slzný kanálek je autostráda. Nejčastěji tu nacházím drobounká háďátka, ale i larvy škrkavek, měchovců a motolic. Toxin háďátek svědí nejen na kůži, ale i v oku a v nosní sliznici. Vdechování pylových zrn mnoha bylin, které jsou jinak třeba léčivé, vyrušuje parazity z klidu, nutí je se pohybovat, hledat klidnější útočiště, nebo naopak je stimuluje k páření. Potravinová alergie se dá vysvětlit ještě snadněji určitý druh potraviny parazitům "chutná". Začínám sestavovat tabulku, kteří parazité vyžadují jaké potraviny. Například slinivková motolice si pochutná na cukru, medu, čokoládě, máku, rýži, pšenici, ale maso, sýry a vejce jí nejedou. Motolice jaterní a žlučová zase preferuje maso, sladkým a chlebem ji neucítíte. Jednostrannou dietou, dlouhodobým odepřením pochoutek našim podnájemníkům bychom zřejmě dosáhli jejich vyhubení přirozeným, ekologickým způsobem, potíž je však v tom, že máme každý několik druhů parazitů a nemohli bychom tedy jíst nic. Proto zřejmě zabírá Breussova dieta. Lidé při déletrvajících hladovkách uvádějí pocit projasnění mozku, kam se už nedostanou parazitární toxiny. Ke zkoumání této souvislosti mne přiměla klientka, která mi popisovala, že čas od času má neudržitelné nutkání splácat všechno možné a střídat slané, sladké a kyselé chutě, nezřízeně se přejí a pak je na nějakou dobu klid. Klientka má oblé i ploché parazity.



18. Sjögrenův syndrom
Jedná se o vysychání slinných žláz. Syndrom je považován za autoimunitní onemocnění. Dává se do souvislosti s EBV. Tato teorie se zdála být logická, protože EBV se množí ve slinných žlázách, spouští autoimunitní pochody a je tak častý, že se většinou u těchto lidí najde. Jaké bylo ale mé překvapení, když jsem našla u dvou klientů ve slinných žlázách pouze háďátka, po EBV ani památky.



19. Tinitus
Když zjišťuji příčinu tinitu nebo nahluchlosti u svých klientů, pracně měřím veškeré zátěže zvlášť na středním i vnitřním uchu a na ušních nervech. Tyto zátěže pak testuji k pojmu "tinitus" a ty, co se opakují na více místech nebo vyjdou k tinitu, považuji za prioritní. S železnou pravidelností má početní převahu parazitární zátěž nad virovou a bakteriální. Čím vážnější případ, tím vážnější parazit, od motolic přes Hymenolepis k Echinococcus. Mám i klienta, kterému k pojmu "tinitus" z celé sbírky vyšli pouze parazité, žádný virus a bakterie. Přesto z virů a bakterií je častý Haemophillus (dětské opakované záněty ucha), virus parotitidy (častý), borrelie, streptococcus pyogenes, helicobacter, EBV, CMV a další.



Antihelmintika kombinujeme s našimi preparáty. Od drenu nemůžeme očekávat, že parazita v orgánu zabije, ale vibrace léku natolik znepříjemní parazitovi pobyt, že ten se hledí vystěhovat. A pokud se stáhne do nižších pater, tam máme možnost ho zlikvidovat chemií.

Samostatná antihelmintika zas vyčistí jen zažívací soustavu. Spokojíme-li se s prvotními úspěchy, potíže se časem vrací, protože larvy, které jsou momentálně "na cestách" po těle, jednou opět doputují do tenkého střeva, dorostou a začnou se množit. Proto je nutné protiparazitární kúru opakovat. Lékaři, kteří nemají zkušenosti s parazity, a těch je většina, se domnívají, že stačí snad jen několik tablet a úzkostlivě šetří s předepisováním léku za 40 Kč. Svému pacientovi pak uleví jen na několik dnů až týdnů a nevyženou mu ani roupy. A naopak, naše preparáty bez antihelmintik tyto nemoci sice jednoznačně zlepšují, ale velmi, velmi pomalu a léčba má svůj strop.



Jaké léky jsou u nás k dispozici
Není to žádná sláva. Celé dva. Zrušili i Pyrvinium v sirupové formě. Zabíral sice jen na roupy, ale i to pro mnoho lidí bylo požehnáním, stačilo zaběhnout do lékárny.

Benzomidazolové přípravky fungují jen na oblé červy

VERMOX - na bází mebendazolu, určen pro léčbu enterobiózy, askariózy, ankylostomózy, trichuriózy, strongyloidózy, larvální toxokarózy, trichinelózy.

ZENTEL - na bázi albendazolu, je indikován na široké spektrum parazitů, na ploché červy někdy zabere, jedná-li se o slabou nákazu, při silných nákazách je nespolehlivý. Zentel se lépe vstřebává a má vyšší účinnost, užívá-li se spolu s tučným jídlem.

Dávkování se liší podle druhu parazita. Především u enterobióz, askarióz, trichurióz a strongyloidóz je nutno přeléčit za 2-3 týdny. Také počítejte s tím, že po první dávce antihelmintik a někdy už jen po bylinné protiparazitární kúře se objeví nové druhy parazitů, které Váš terapeut "neviděl" napoprvé. Většinou se jedná o zacystované, hodně staré, nebo dokonce vrozené nákazy, které neochotně pod palbou chemie začnou hledat bezpečnější úkryt a vylezou. Je to další důvod, proč je nutno kúru opakovat, a to často ne jednou. Třetí důvod

LARVY NEJSOU NA ANTIHELMINTIKA CITLIVÉ!!!

Jaké můžete očekávat reakce Masivní odchod stolice v prvních dnech - odchází mrtvá těla dospělých parazitů. V této době také máte šanci něco objevit. Plícaři kašel, dušnost, bolest na hrudi, teploty se zduřením krčních mandlí, rýmou. Méně často svědivá vyrážka, bolest hlavy. Většina lidí však antihelmintika snáší dobře, silné reakce mají jen lidé s mnohočetnými infekcemi. Překonají-li první nepříjemné dny, nastává značná úleva a někdy se dějí doslova zázraky.





Teorii mohou podepřít příklady z praxe
Klientka makrobiotička chtěla vyzkoušet jen kombinaci úpravy stravy a antihelmintik. Makrobiotika obsahuje i protiparazitární postupy. Zkoušela to tři měsíce, její potíže se srdcem a třasy ruky se zlepšily jen na pár dní při braní léků. Kontroly ukázaly snad jen mírný úbytek toxocary. Paraziti se stihli domnožit. Máme tím ale doloženo, že úpravou stravy se parazit vyhnat nedá. Cokoliv je totiž jedlé pro nás, je jedlé i pro něj.



Mladá žena s epilepsií, po vybrání prvních dávek našich preparátů na nervy s Vermoxem se její záchvaty zredukovaly.



Mladý muž s třasem ruky a abnormálním pocením se dnes již nepotí a z trvalých třasů jsou jen mírné občasné záškuby - ještě pokračujeme. 31.1.2008 je bez třasů a pocení, ale to proto, že jsme zařadili i zapping vybraných frekvencí.



Asi sedmdesátiletá žena se všemi běžnými parazity i měchožilem po dvou baleních Vermoxu a našich preparátech na

Přílohy:
Poznámka: lékárnička
Lekarnička !.pdf [257.55 KiB]
1265 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznáte, že máte parazity?
PříspěvekNapsal: pát srp 15, 2014 9:08 pm 
Offline

Registrován: pon srp 19, 2013 12:38 pm
Příspěvky: 44
Parizity v našich končinách skoro nikdo nemá, jsou mimořádně vzácní. Ovšem někteří šarlatáni rozšířili mezi lidi poplašné zprávy o údajném zamoření parazity a vytvořili si tak výnosné "podnikání" jejich léčením. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznáte, že máte parazity?
PříspěvekNapsal: pát srp 15, 2014 9:22 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
sestřička píše:
Parizity v našich končinách skoro nikdo nemá, jsou mimořádně vzácní. Ovšem někteří šarlatáni rozšířili mezi lidi poplašné zprávy o údajném zamoření parazity a vytvořili si tak výnosné "podnikání" jejich léčením. \":D\"

Zajimave co pisete. \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznáte, že máte parazity?
PříspěvekNapsal: pát srp 15, 2014 9:25 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Nepoznala jsem absolutne ze nejake parazity v sobe hostim, nemela jsem zadne z techto priznaku, az na silne bolesti zad, mezi lopatkama. Pravidelne se to projevovalo po ociste jater - pokazde asi tak tyden, pak bolesti zad ustopily, to same se delo po ociste kloubu, po sance a po odparazitovani. Az jednoho dne po klystyru (ktery jsem delala v 3. den meho pustu) proste najednou vysli paraziti ven (zahubila jsem je zrejme trojcatkem - tinkturou, ale vysly kupodivu az o 2 mesice pozdeji, coz nejak nechapu). Nemohla jsem tomu ani uverit.

K videni zde:

Naposledy upravil miram dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznáte, že máte parazity?
PříspěvekNapsal: pát srp 15, 2014 9:27 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
[quote="sestřička":1gojefb4]Parizity v našich končinách skoro nikdo nemá, jsou mimořádně vzácní. Ovšem někteří šarlatáni rozšířili mezi lidi poplašné zprávy o údajném zamoření parazity a vytvořili si tak výnosné "podnikání" jejich léčením. \":D\"[/quote:1gojefb4]
A toto je co? Vlci mha??? \":D\"



Naposledy upravil miram dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznáte, že máte parazity?
PříspěvekNapsal: sob srp 16, 2014 2:28 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
http://www.zdravaostrava.com/news/proti ... -protokol/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznáte, že máte parazity?
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 2:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="jokes01":1h4p0xeu]Podezření na parazity můžete mít při těchto symptomech:
1. Třasy, tiky, záškuby svalů, vibrace, vnitřní chvění, noční záškuby těla

Srdeční synkopy a arytmie nejsou ničím jiným než záškuby srdečního svalu.



2. Závratě, točení hlavy, zatmění před očima s pocitem na omdlení
Parazita najdeme v těle i tehdy, když se tyto potíže objevují jen zřídka, nebo se objevovaly v minulosti.



3. Deprese, úzkosti, pocity tísně, nevysvětlitelná panika, strach ze smrti, myšlenky na smrt
Jedna klientka to popsala slovy: "Nic se neděje, všechno je v pořádku, ale já přesto trpím úzkostí a panikařím. Asi budu hysterická." Dvacetiletý klient: "Nevím, co se to se mnou děje, jestli snad neumírám."

Další klientka: "Mám perfektní rodinu a všechno je v pohodě, jen já tu pohodu kazím! Neumím si ji užít a nevím proč! Pořád si dělám starosti, že se stane něco strašného." To se týká i velmi mladých lidí.



4. Poruchy vidění
Dvojité a rozmazané vidění, zamlžené vidění - jeden z prvních příznaků roztroušené sklerózy. Pocit cizího tělíska v oku. Tečky a šmouhy, které přibývají.

Proti bílému pozadí můžete možná vidět okrouhlé pravidelné skvrnky, tmavé se světlým středem, jakoby pospojované řetízkem. To mi popisovalo alespoň šest lidí. Je známa oční forma larvální toxokarózy, ale v oku najdete všechno možné. Mohou tu žít larvy všech druhů parazitů, všechny bakterie a viry, které je možno nalézt jinde v těle. Co si máme myslet o pravidelných útvarech, připomínajících žabí vajíčka? Znamená to, že do oka doputují dospělci a kladou tu vajíčka? Očař nic nenajde. Očařce jedné mé klientky jsem poslala článek o larvální toxokaróze od MUDr. Mikuleckého. Řekla, že o tom v životě neslyšela.



Kauza: Asi šedesátileté ženě, která ztrácela zrak, jsem vytestovala v oku Hymenolepis nana, echinococcus a toxoplasmózu. Začaly jsme oko čistit našimi dreny, prozatím bez antihelmintik z obavy před rozsevem parazitální nákazy. Po měsíci kapání echinokok zmizel a tasemnička se odstěhovala do mozku. Nicméně paní na kontrole u očaře přečetla o dva řádky víc, než obvykle, přestože předtím se zrak stále jen horšil.

Zepatal se očaře, zda je možné, aby měla v oku parazity. Řekl, že to je možné jen v Africe. Neučili se o toxokaře?



Kauza: Přivedli mi pětiletou holčičku, která začala šilhat, nikdo neví proč. Narodila se zdravá. V době, kdy mi ji přivedli, ji zrovna dětská lékařka zbavovala nákazy roupy. Děti se na pískovišti často nakazí škrkavkami. Děvčátko mělo škrkavku dětskou na okulomotorickém nervu. Babička, která dítě přivedla, nechápala, co jí vysvětluji a dítě jsem už neviděla.



Kauza: Jedné z klientek, co vidí vajíčka ve svém oku, jsem našla 7 druhů parazitů. 17 let se snaží marně přesvědčit lékaře, že parazity má, aby jí pomohli. Ona o nich ví. Někdy se jí pod rukou břicho vlní a samovolně pohybuje. Se seznamem parazitů, které jsme našly, šla znovu k lékaři. Nenašel se ani jediný.



Kauza: Jiná klientka mi děkovala, že konečně pochopila, co se s ní dělo v dětství: viděla pohybující se útvary ve svém oku a bála se to někomu říci, aby si o ní nemysleli, že je blázen.

Kolegyně D. našla toxokaru v oku dospělé ženy, která začala nedávno bezdůvodně šilhat. Alespoň očaři by měli být proškoleni.



5. Arytmie, tachykardie, synkopa - vynechání tepu, bušení srdce, vysoký tlak
Škrkavky, háďátka a motolice jsou nejčastějšími pachateli. Srdcaři mívají úzkosti.



6. Autoimunita
Paraziti navozují autoimunitní procesy ve tkáni, ve které se vyskytují. U jakéhokoliv autoimunitního onemocnění se teď už přednostně dívám po parazitech. Nikdy nejsem zklamaná.



7. Astma
Larvy při migraci málokdy vynechají plíce. Pokud čtete pozorně, neexistuje parazit, který by je minul. Plíce jsou vděčným námětem k detoxikaci, protože se daří odstraňvoat letité "neléčitelné" potíže. Plíce sice také často čistíme nadvakrát, ale úleva bývá už po prvním kole. Složitá vysvětlení, která občas čtu, že astma souvisí s karmou, nervy, nebo psychikou, mi dnes připadají legrační. U těžkých astmatiků je standardní zátěží Echinococcus multicularis - měchožil větvený. Viděla jsem na internetu rentgenový snímek plic ukrajinského chlapce, trpícího silným kašlem.

Na snímku byly vidět bělavé okrouhlé flíčky. Lékař to bravurně vyhodnotil jako nákazu echinokokem. Cysty odebíral chirurgicky. V plicích astmatiků, abych byla přesná, ale také kromě parazitů nacházím vrozené Mycobacterium tuberculosis, Bordetellu pertussis, borrelii a další bakterie a viry.



8. Rakovina
Dá se vyměřit souvislost mezi parazity a nádorovým onemocněním. MUDr. H. Clarková i američtí lékaři kladou rovnítko mezi rakovinou a metabolity parazitů. Je to logické - parazit svými toxiny i mechanickým působením natolik poškodí tkáň, že ta se pak už neubrání onkologickým změnám. Možná změním názor, zatím vidím souvislost jen nepřímou. Snad je možné, že cysty tasemnic, především echinokoka, mohou být omylem považovány za nádor. V ojedinělých případech může echinokok dosáhnout i větších rozměrů. Klient - veterinář mi vyprávěl historku z Ukrajiny. "Těhotná" žena neporodila ani devátý, ani desátý měsíc. Jedenáctý měsíc jí vytáhli z břišní dutiny několikakilogramovou cystu Echinococca granulosus. Lékaři našich východních sousedů s echinokokem běžně počítají. Veterinář mi řekl, že se má zato, že echinokok potřebuje ke svému vývoji vyšší průměrné teploty a je to nákaza jižních krajů. (Mluvil o psech.)

Já to ale nechápu: je to parazit a přechází z hostitele do hostitele, kde má vždy zajištěnu jeho tělesnou teplotu.



9. Štítná žláza
Pokud sledujeme kudy se larvy všech parazitů ubírají, je to hrtan a hltan. Snadno se zachytí na této překážce a už se tam zabydlí. ROzběhne se tu autoimunitní proces. Typické pro roztroušenou sklerózu.



10. Kůže - bouličky pod kůží
Mohou být způsobeny: Háďátky střevními, tasemnicemi velkými i malými, svalovcem stočeným, měchožilem zhoubným, psí nebo kočičí škrkavkou a roupy. Cysty parazitů jsou chráněny vícevrstevnými obaly a jsou velmi odolné. Citrónovitá pouzdra svalovců zvápenatí a jsou pak prakticky nezničitelná. Živá larva tu přežije až 30 let. I když se považuje nákaza svalovcem pomalu za smrtelné onemocnění, někteří autoři se domnívají, že pokud je počet larev v těle nízký, pacient může být i bezpříznakový. (RNDr. Klimeš)

Bouličky pod kůží i jinde v těle mohou tvořit i filárie.



11. Atopický ekzém
Jsem šťastná, že už jsem přišla na kloub hlavní příčině atopického ekzému. Odstraňování virů, bakterií, plísní a neživých zátěží nevedlo k cíli. Zlepšení byla tak mírná, že nestála za řeč, nebo byla přechodná.

Kauza: Mladá asi třicetiletá žena, od dětství ekzém. V mládí šilhala, pak se to samo upravilo. Dříve bývaly závratě, dnes vzácně. Ekzém zvládán přísným stravovacím režimem. Bušení srdce, úzkosti, nepřiměřená chuť k jídlu, návaly a pocení. Paraziti ve všech orgánech, Ascaria, měchovci, háďátka, toxocara, roupi a tenkohlavec. Při testování jsem hledala souvislost mezi pojmem "atopický ekzém" a parazity. Souvislost vyšla ke všem parazitům kromě roupa. Lék Vermox používám při testování pro kontrolu. Reakce na něj byla silná a pozitivní. Od té doby se u všech ekzémů už rovnou soustředím na parazity. Z celé škály virů, bakterií a parazitů, které naměřím v celém těle, paraziti vyjdou k pojmu "ekzém" vždy a mají také pokaždé početní převahu nad viry a bakteriemi. Hledám především škrkavky a háďátka.



12. Klouby a páteř
Jen zopakuji: parazité mohou být v kloubech, ale i kolem nich v kloubních váčcích, ale také i v kostní dřeni a v páteřním kanále. Toxiny parazitů zvyšují revmatoidní faktor. Ten, kdo má souběžně s revmatickou artritidou i potíže psychické - deprese - ten sleduje "přelévání" problémů z hlavy do kloubů a opačně zhruba ve tři až čtyřtýdenních intervalech. Může to mít souvislost s několikatýdenním parazitárním cyklem.



13. Únavový syndrom
Tady si nedělám ambice, že by parazitární toxin byl jediným spouštěčem tohoto složitého syndromu. Ale parazitární toxin určitě neblahým dílem přispívá k dané diagnóze.



14. Migréna
Totéž, parazit je jen dalším kamínkem do mozaiky možných příčin. Migréna se spouští vždy, když se dá larva do pohybu. Tehdy máme také zvýšené bílé krvinky a zvýšenou teplotu. Proto mohu navázat další záhadnou diagnózou:



15. Subfebrilie
Kolísavá nebo stálá zvýšená teplota bez zjevné příčiny. Neúměrné pocení. Tito lidé mají více druhů parazitů a ve větším množství. Teploty se zvedají vždy, když larvy migrují. (MUDr. RNDr. F. Stejskal)



16. Nespavost
Pomineme-li sociální a psychické faktory, paraziti přispívají k nočnímu neklidu, protože jsou aktivnější v noci. V případě roupů o jejich podílu na nespavosti nikdo nepochybuje. O parazitech se dále dočtete, že jsou aktivnější za úplňku, kdy je většina lidí citlivější k vnějším vlivům. Také kolem úplňku býváme nafouklí po jídle více než za novu. Nedivila bych se, kdyby byli v průběhu roku aktivnější na podzim a přispívali k depresím.



17. Alergie
Nekonečné rýmy, vodnaté nebo hlenové mohou být způsobeny neustálým bojem našeho imunitního systému s larvami i dospělci parazitů ve vedlejších nosních i čelních dutinách. Paraziti vyhledávají duté orgány a místa, která nejsou příliš promývána neustálým tokem krve nebo lymfy. V dutinách mají ideální podmínky.

Z dutin už je jen skok do oka, slzný kanálek je autostráda. Nejčastěji tu nacházím drobounká háďátka, ale i larvy škrkavek, měchovců a motolic. Toxin háďátek svědí nejen na kůži, ale i v oku a v nosní sliznici. Vdechování pylových zrn mnoha bylin, které jsou jinak třeba léčivé, vyrušuje parazity z klidu, nutí je se pohybovat, hledat klidnější útočiště, nebo naopak je stimuluje k páření. Potravinová alergie se dá vysvětlit ještě snadněji: určitý druh potraviny parazitům "chutná". Začínám sestavovat tabulku, kteří parazité vyžadují jaké potraviny. Například slinivková motolice si pochutná na cukru, medu, čokoládě, máku, rýži, pšenici, ale maso, sýry a vejce jí nejedou. Motolice jaterní a žlučová zase preferuje maso, sladkým a chlebem ji neucítíte. Jednostrannou dietou, dlouhodobým odepřením pochoutek našim podnájemníkům bychom zřejmě dosáhli jejich vyhubení přirozeným, ekologickým způsobem, potíž je však v tom, že máme každý několik druhů parazitů a nemohli bychom tedy jíst nic. Proto zřejmě zabírá Breussova dieta. Lidé při déletrvajících hladovkách uvádějí pocit projasnění mozku, kam se už nedostanou parazitární toxiny. Ke zkoumání této souvislosti mne přiměla klientka, která mi popisovala, že čas od času má neudržitelné nutkání splácat všechno možné a střídat slané, sladké a kyselé chutě, nezřízeně se přejí a pak je na nějakou dobu klid. Klientka má oblé i ploché parazity.



18. Sjögrenův syndrom
Jedná se o vysychání slinných žláz. Syndrom je považován za autoimunitní onemocnění. Dává se do souvislosti s EBV. Tato teorie se zdála být logická, protože EBV se množí ve slinných žlázách, spouští autoimunitní pochody a je tak častý, že se většinou u těchto lidí najde. Jaké bylo ale mé překvapení, když jsem našla u dvou klientů ve slinných žlázách pouze háďátka, po EBV ani památky.



19. Tinitus
Když zjišťuji příčinu tinitu nebo nahluchlosti u svých klientů, pracně měřím veškeré zátěže zvlášť na středním i vnitřním uchu a na ušních nervech. Tyto zátěže pak testuji k pojmu "tinitus" a ty, co se opakují na více místech nebo vyjdou k tinitu, považuji za prioritní. S železnou pravidelností má početní převahu parazitární zátěž nad virovou a bakteriální. Čím vážnější případ, tím vážnější parazit, od motolic přes Hymenolepis k Echinococcus. Mám i klienta, kterému k pojmu "tinitus" z celé sbírky vyšli pouze parazité, žádný virus a bakterie. Přesto z virů a bakterií je častý Haemophillus (dětské opakované záněty ucha), virus parotitidy (častý), borrelie, streptococcus pyogenes, helicobacter, EBV, CMV a další.



Antihelmintika kombinujeme s našimi preparáty. Od drenu nemůžeme očekávat, že parazita v orgánu zabije, ale vibrace léku natolik znepříjemní parazitovi pobyt, že ten se hledí vystěhovat. A pokud se stáhne do nižších pater, tam máme možnost ho zlikvidovat chemií.

Samostatná antihelmintika zas vyčistí jen zažívací soustavu. Spokojíme-li se s prvotními úspěchy, potíže se časem vrací, protože larvy, které jsou momentálně "na cestách" po těle, jednou opět doputují do tenkého střeva, dorostou a začnou se množit. Proto je nutné protiparazitární kúru opakovat. Lékaři, kteří nemají zkušenosti s parazity, a těch je většina, se domnívají, že stačí snad jen několik tablet a úzkostlivě šetří s předepisováním léku za 40 Kč. Svému pacientovi pak uleví jen na několik dnů až týdnů a nevyženou mu ani roupy. A naopak, naše preparáty bez antihelmintik tyto nemoci sice jednoznačně zlepšují, ale velmi, velmi pomalu a léčba má svůj strop.



Jaké léky jsou u nás k dispozici
Není to žádná sláva. Celé dva. Zrušili i Pyrvinium v sirupové formě. Zabíral sice jen na roupy, ale i to pro mnoho lidí bylo požehnáním, stačilo zaběhnout do lékárny.

Benzomidazolové přípravky fungují jen na oblé červy:

VERMOX - na bází mebendazolu, určen pro léčbu enterobiózy, askariózy, ankylostomózy, trichuriózy, strongyloidózy, larvální toxokarózy, trichinelózy.

ZENTEL - na bázi albendazolu, je indikován na široké spektrum parazitů, na ploché červy někdy zabere, jedná-li se o slabou nákazu, při silných nákazách je nespolehlivý. Zentel se lépe vstřebává a má vyšší účinnost, užívá-li se spolu s tučným jídlem.

Dávkování se liší podle druhu parazita. Především u enterobióz, askarióz, trichurióz a strongyloidóz je nutno přeléčit za 2-3 týdny. Také počítejte s tím, že po první dávce antihelmintik a někdy už jen po bylinné protiparazitární kúře se objeví nové druhy parazitů, které Váš terapeut "neviděl" napoprvé. Většinou se jedná o zacystované, hodně staré, nebo dokonce vrozené nákazy, které neochotně pod palbou chemie začnou hledat bezpečnější úkryt a vylezou. Je to další důvod, proč je nutno kúru opakovat, a to často ne jednou. Třetí důvod:

LARVY NEJSOU NA ANTIHELMINTIKA CITLIVÉ!!!

Jaké můžete očekávat reakce: Masivní odchod stolice v prvních dnech - odchází mrtvá těla dospělých parazitů. V této době také máte šanci něco objevit. Plícaři: kašel, dušnost, bolest na hrudi, teploty se zduřením krčních mandlí, rýmou. Méně často svědivá vyrážka, bolest hlavy. Většina lidí však antihelmintika snáší dobře, silné reakce mají jen lidé s mnohočetnými infekcemi. Překonají-li první nepříjemné dny, nastává značná úleva a někdy se dějí doslova zázraky.





Teorii mohou podepřít příklady z praxe
Klientka makrobiotička chtěla vyzkoušet jen kombinaci úpravy stravy a antihelmintik. Makrobiotika obsahuje i protiparazitární postupy. Zkoušela to tři měsíce, její potíže se srdcem a třasy ruky se zlepšily jen na pár dní při braní léků. Kontroly ukázaly snad jen mírný úbytek toxocary. Paraziti se stihli domnožit. Máme tím ale doloženo, že úpravou stravy se parazit vyhnat nedá. Cokoliv je totiž jedlé pro nás, je jedlé i pro něj.



Mladá žena s epilepsií, po vybrání prvních dávek našich preparátů na nervy s Vermoxem se její záchvaty zredukovaly.



Mladý muž s třasem ruky a abnormálním pocením se dnes již nepotí a z trvalých třasů jsou jen mírné občasné záškuby - ještě pokračujeme. 31.1.2008 je bez třasů a pocení, ale to proto, že jsme zařadili i zapping vybraných frekvencí.



Asi sedmdesátiletá žena se všemi běžnými parazity i měchožilem po dvou baleních Vermoxu a našich preparátech na

Naposledy upravil
Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznáte, že máte parazity?
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 3:45 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Teorie i tom, že paraziti jsou příčinou všech nemocí je velká lež. Vymysleli si to podvodníci, kteří vlastní "zázračné" přístroje typu Zapper a vydělávají na tomto podvodu velké peníze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznáte, že máte parazity?
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 4:52 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 04, 2012 4:50 am
Příspěvky: 17
[quote="Jarda":q6hzibht]Hezké, dlouhé, ale bohužel málo vysvětlující povídání, které určitě neřeší podstatu problému. Nebylo by logičtější položit si otázku, zda parazit vůbec může být primární problém.
Celé generace našich předků nutil život žít v hygienických podmínkách, které ani trochu nepřipomínaly ty naše současné možnosti a stejně skoro nikdo problém neměl. Když nebylo na topení, spalo se ve chlévě u dobytka, tam bylo tepla dost a zdarma. Přesto lidstvo z nevysvětlitelných příčin přežilo i když podle uvedené teorie musel být každý zamořený od levého ucha po palec pravé nohy kompletní sestavou všech možných šmejdů.Také není problém se rozhlédnout a chvilku pozorovat naše nepřizpůsobivé spoluobčany, jak žijí, co jedí a jakou hygienu dodržují.



Naposledy upravil topolovka dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
wA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznáte, že máte parazity?
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 5:00 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Tady je celá diskuze o tom, že tzv. odstraňování parazitů je velký podvod: http://www.celiak.cz/diskuze/autismus/6571


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznáte, že máte parazity?
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 5:11 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Dobry den,
Ja si myslim, ze spousta lidi o tom ani nevi, ze nejake parazity ma. Ani ja jsem to netusila, nemela jsem vubec zadne priznaky. Jedine mozna tak ty bolesti zad? Tedka me najednou prestala zada bolet jako kdyz utne ....po 20 letech. Je to jen nahoda a nebo to ma skutecne neco spolecneho s tema parazitama, ktreri ze me vysli? Tezko rict, je to jeste moc brzy tvrdit, vzdyt me zada neboli teprve tyden a ja si na to teprve zvykam, je to fantasticke, kdyz vas najednou nic neboli. Vcera vysli dalsi parazite, po kavovem klystyru, zadne praskovani ja nedelam, mela jsem v umyslu je zlikvidovat trojcatkem - tinkturou, ale odlozila jsem to zatim, protoze jsem si precetla co za divy dokaze kavovy klystyr, tak jsem nejdriv vyzkousela ten klystyr a ono to svete div se FUNGUJE!. Mozna, ze se ta bolest zase vrati zpatky, zatim nevim, povim vam to pozdeji. Ted si to samozrejme hodne uzivam.

Syrove maso zasadne nejim, kdyz pohladim kocku nebo nekde nejakeho psa, okamzite si jdu vydrhnout ruce, protoze to proste nesnesu. Bordel doma nemame, ani v botech doma nechodime, prezouvame se, tak odkud je sakra mam? \":roll:\"
A proc jsem nemela nektery z tech priznaku, uvedenych tady nahore? Verim, ze takovych lidi, kteri vubec nevedi, ze nejake parazity ve svem tele hosti, by se naslo dost. Ale pokud nekdo necisti svoje telo a ani nekontroluje "uplne vsechno" co z nej vychazi, nema sanci na nic prijit. Vzdyt ono to neni ve stolici ani videt a pokud se nepodivate poradne, jestli tam prece jenom neco neni, tak to potom logicky nemate nejmensi sanci ani objevit ....na to se musi jit trochu jinak. Musite systematicky hledat, (nasadim rukavice, vezmu spejle, umelou lzici a kontroluju) .....to neni jenom automaticky sahnout po splachovaci pacce, umyt si ruce a jit ...smich!

Vcera jsem si udelala kavovy klystyr - 3x, pak jsem to zakoncila 2 urinovymi, jeden, ten posledni ze me ale nevysel. Jakto? To jsem delala hned zrana. Citila jsem se super, byla jsem plna energie a zacala jsem uklizet. Pak jsem dostala silenou chut na chleba s nakrajenym cesnekem, tak jsem jeden zblajzla ...ac se snazim temto chutim a nastraham vyhnout svinskym krokem (mouce, sladkostem, mlecnym vyrobkum atd), musela jsem si vcera dat. Nevim jak je to mozne, ze po tak dlouhe dobe, kdy jsem jedla uz jen prevazne syrovou zeleninu a snad jen tak 20% naparovane, se me po 7 dennim pustu najednou uplne zmrsily moje dosavadni chute, mam proste chut na vsechno to, co je prisne zakazane a co skodi ...pecivo, syry, zmrzlina. No jsu taky jenom clovek, tak jsem si ten doma upeceny chlebik proste dala, jeden krajic namazany maslem, se dvema velikymi strouzky cesneku a vzala jsem si pak Probiotic Acidophilus (2 biliony). No ale to jsem nemela delat (tim myslim jist ten chleba s cesnekem). Behem 15 minut jsem citila v zaludku a pak i ve strevech cosi strasne moc divneho, pak se me zacala motat hlava, bylo me zle jako psovi a musela jsem si na chvili dokonce lehnout. No toto se me zatim jeste nikdy nestalo, byla jsem jako priotravena. Nosem se me zacaly valit ven prusvitne hleny. Asi az po 2 hodinach me bylo zase dobre a me nenapadlo nic jineho, nez si uvarit detox caj Yogi. Pila jsem cely den hodne vody, tak jako kazdy den, s pitim nemam problem, ale stolice uz se nekonala.
Vecer v 6 hodin jsem si dala veceri a asi po pul hodine zacalo takove zvlastni a hlasite skroukani v mych strevech, ktere neustavalo. V 11 hod. vecer zabral ten caj a vysli ven parazite, jenom dva tentokrat a pak taky cosi, co nevim ani co to muze byt. Vsechno bylo obarveno kavou, tak jako posledne po tom minulem kavovem klystyru. To skroukani a nejake divne hybani v mych strevem trvalo az do 1hod do rana, to jsem sla spat, kdyz jsem si polozila ruce na bricho, citila jsem pohyby. Ale ten zvuk, ten tedy nemel chybu. Pak jsem se jeste probulila nejak kolem 3.hod v noci a stale jsem tam ty zvuky mela.

Od toho slavneho pustu se nemuzu jaksik ani domluvit s mym pH moci.
Vrera (a taky predevcirem to bylo skoro stejne), kdyz jsem snedla pecivo a nebo kousek masa, moje pH slo na 8pH ...no jak jenom je toto mozne? Po zelenine me jde zase dolu. Je to nejak cele naruby.
Vcera me to mozna ze srazely ty klystyry, jasne ze ano, ale co si mam myslet o patku? Klystyry jsem v patek nedelala a po zdravem jidle jsem se zakyselila a po nezdravem jidle (po veceri v 18,00 hod me pH vylitlo na 8,0. Rano a vecer jsem mela nejvyssi hodnoty a pres den zase naopak velmi nizke, nejhorsi hodnoty byly mezi 14 -15. hod odpoledne a to jsem jedla pres den syrovou zeleninu a pickles.

Vrera:
6,00 hod ....8,0 pH
7,50 ....6,2
klystyry
11,00 ....5,5
13,20 chleba s cesnekem
13,30 ....6,0
13,35 je me mizerne
15,15 ...6,2
18,00 vecere (1/2 vepr. kotlety, naparena zelenina, pickles a kysane zeli)
20,00 ...8,0
20,30 ...vzala jsem si 6 tabletek vit C (celkem 3000 mg)
11,00 ...7,6

Dneska
Po probuzeni prujem, jak jinak taky po tom C-ecku, ze? Ale srazilo me to
7,40 ....6,4
9,15 ....6,4
9,30 urinovy klystyr .... nic vic uz nevyslo, zadna zviratka
10,15 ....6,0
11,00 ....pojidam prave tedka jablko a hroznove vino, nachystala jsem si mandle, dynova seminka a chia.

Pane Jardo prosim vas co s tim mam udelat? Nevite nahodou proc se me to tak cele domotalo? Az do toho pustu (nez prisel ten sileny zanet v ustni dutine, ktery jsem tim pustem vylecila) jsem mela krasne fungujici pH. Mam snad jeste stale nejaky zanet nebo infekci, o kterych ovsem nevim, nebo co se to stalo?
Dekuji vam predem za odpoved! M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznáte, že máte parazity?
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 6:41 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Dobře skrytí parazité

Lidská těla jsou osídlena četnými druhy bakterií, z nichž některé organismu prospívají či pomáhají, jiné škodí. Kromě bakterií živíme také různé parazity.

Představte si, že každý z nás hostí nějaké parazity, avšak nikoli stejnou sbírku. „Při práci na přehledech virů, bakterií, parazitů a neživých zátěží, jež jsem v lidech objevila, jsem hledala společného jmenovatele pro stejné diagnózy,“ říká detoxikační poradkyně Ing. Hana Bláhová z Brna. Objevila zajímavé souvislosti s parazity a zoonózami.

„Samozřejmě se parazité neskrývají za všemi nemocemi, ovšem na některých se mohou podílet,“ uvádí ze své zkušenosti Ing. Bláhová. „Například škrkavky o sobě dávají vědět škrundáním v žaludku a trávicím ústrojí, nadýmáním, plynatostí. Je-li jich mnoho, mohou vést k ucpání střeva a zácpám. Vajíčka lze spolknout s nemytou zeleninou.“ Roup dětský zase například vyvolává nevolnosti a průjmy, snadno proniká stěnou střeva do cévního systému a může tak způsobit třeba hemoroidy, ženské výtoky, záněty močového měchýře, dokáže ucpat žlučovod...

Paraziti bývají prapříčinou zdravotního problému: poškodí tkáně a na oslabené místo nasedají viry a bakterie.

Nechtěný suvenýr v těle

Z prvoků, jichž jsou desítky, se nejčastěji setkáváme s několika druhy: Plasmodium malariae a vivax, jež si vozíme z teplých krajin, ale jsou i na jižní Moravě a jihovýchodním Slovensku. Giardia intestinalis – lamblie způsobuje zažívací potíže, vředy, celiakii, kolitidy. Toxoplasmu gondii hostí více než polovina Čechů. Entamoeba histolytica způsobuje průjmy, zažívací potíže. Babesie jsou přenášeny klíšťaty a spolu s borrelií jsou u nás častou nákazou. Nevyhýbají se nám ani tasemnice a motolice. Tasemnice se v populaci udržela i díky oblibě tatarských bifteků. „O motolicích si dovolím tvrdit, že je máme téměř všichni. Je jich mnoho druhů,“ upozorňuje Hana Bláhová.

Něco z domova

V ČR dosud není zcela vymýcena nákaza svalovcem stočeným. Většinou postihuje pracovníky přicházející do styku s masem zvířat, vyskytuje se v rodinách, kde pořádají domácí zabíjačky, sníte ho s nevařenou klobáskou nebo šunkou.

Tasemnice a tasemničky jsou poměrně známé, méně se však ví, jak velké nebezpečí představuje tasemnička v oku, uchu nebo močovém ústrojí. Vážnou parazitární nákazou v Evropě je měchožil zhoubný a větvený: oba tvoří cysty, které se mohou zaměnit s nádorem. Narušení cysty může pacientovi způsobit anafylaktický šok, ba i smrt.

Už naši předkové si všimli určité souvislosti mezi motolicemi a točením hlavy. Všechny motolice (je jich několik druhů) zhoršují metabolismus, ucpávají žlučovody, zhoršují jaterní testy, zvyšují cholesterol. Setkáváme se i s největším parazitem člověka – škulovcem širokým. Nákaza se vyskytuje častěji v rybníkatých oblastech. Zdrojem jsou sladkovodní ryby, nakládané nebo uzené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznáte, že máte parazity?
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 7:23 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Parazity meli nasi predkove, my je mame a maji je i nase deti. Staci si trochu poprocitat ruzna fora.

http://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdr ... ganizme-2/

http://www.zdravie.sk/forum/75172/parazity/

http://nanicmama.sme.sk/vsetko-ostatne/ ... parazity-0

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-204782.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznáte, že máte parazity?
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 7:29 pm 
Offline

Registrován: sob lis 23, 2013 2:50 pm
Příspěvky: 15
Zdravim, cely predosly prispevok sa mi zmazal, takze odznova.
Paraziti su pre mna tiez horuca tema lebo prave idem od poradcu ktory mi ich nameral v tenkom aj hrubom creve, na peceni,
v slezine, v plucach, v oku.... plus mam boreliu a Epstein-Barrov virus, navrhuje mi ich "vymytit" konskou davkou antihelmetik na 6 mesiacov, so subeznou davkou MMS, Ja som na chemiu hodne citliva, takze to asi budem musiet po svojom. Hovorim si, ze mam co som chcela, lebo som zanedbavala zdravie, ako sa dalo....
Jasne ze sa chcem vycistit, ale pre mna nie je cesta ze budem pouzivat MMS na vsetko vsade aj na kupele, aj na umyvanie zeleniny do konca zivota.... viem, ze je to ten druhy extrem. Treba opatrnost a zdravy rozum.
Jarda pise dobre v predoslom prispevku ze ti co jedia zo zeme sa tym netrapia, ale podla mna urcite nie su zdravi. Ved oni zomieraju skor ako my, videli ste niekto starsieho cloveka ako 60 rokov z onej "etnickej" skupiny?


Naposledy upravil Gwen dne ned srp 17, 2014 7:37 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak poznáte, že máte parazity?
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 7:36 pm 
Offline

Registrován: sob lis 23, 2013 2:50 pm
Příspěvky: 15
Jardo, napiste nam sem vsetkym teda, preco dnesny clovek ziska tak lahko parazitov? Ja viem, ze ja to mam od psa, od roku 2009 ked sme si zadovazili psa, odvtedy citim ze "nieco mi je ale neviem ani za svet co", ze mi je divne, som menej sustredena, viac apaticka, unavenejsia, take nieco.... Zanedbala som jej odcervenie. Odteraz budem psa odcervovat kazdy mesiac, aj ked mi veterinarka tvrdi ze staci za 2x za rok, podla mna nestaci a so Savom vyumyvam miesto na terase kde spi, a do postele mi uz nevkroci. Mam psa z utulku, a predtym bola v osade, kde ju tyrali, chudatko, vsak viete aku osadu myslim, tam mozno chytila daco horsie ako ini psi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz