Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: čtv čer 14, 2012 4:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Já v lékárně sehnal APO-Lactobacilus 10+. Nic jinýho kvalitního tam neměli a potřeboval sem rychle laktobacily kvůli šankaprakšaláně. Příště si je koupím levnějc přes Internet. Dávkování je ale 1 tableta denně a dávka se nemá překračovat. Může se jich po šance brát víc? V návodu jsou 1. den 2 až 3 kapsle Lactobacillus acidophilus po každém jídle a 2. den 1 kapsle ráno a večer. Jinak tenhle přípravek vypadá kvalitnějc než Lepicol a obsahuje víc druhů laktobacilů. Při ceně pod 10 Kč za tabletku si rád připlatím za kvalitu, když střevní mikroflóru obnovuju jen po šance. Na Internetu sem nesehnal nic co by vypadalo líp.

1 kapsle obsahuje 12 mld. mikroorganizmů:
Lactobacillus casei (28 %)
Lactobacillus rhamnosus (20 %, v Lepicolu)
Lactobacillus acidophilus (15 %, v Lepicolu)
Lactobacillus plantarum (10 %, v Lepicolu)
Bifidobacterium breve (10 %)
Lactococcus lactis ssp. lactis (5 %)
Streptococcus themophilus (5 %)
Bifidobacterium longum (3 %)
Bifidobacterium bifidum (2 %, v Lepicolu)
Lactobacillus fermentum (2 %)
brusinkový extrakt (100 mg)
fruktooligosacharidy (výživa probiotických bakterií)
stearan hořečnatý
vitamin C (2,08 mg)
kapsle ze želatiny rostlinného původu a vody

V Lepicolu je pak Lactobacillus bulgaricus.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Naposledy upravil Xeelee dne čtv čer 14, 2012 8:34 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: čtv čer 14, 2012 6:28 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Xeelee píše:
Já v lékárně sehnal APO-Lactobacilus 10+. Nic jinýho kvalitního tam neměli a potřeboval sem rychle laktobacily kvůli šankaprakšaláně. Příště si je koupím levnějc přes Internet. Dávkování je ale 1 tableta denně a dávka se nemá překračovat. Může se jich po šance brát víc? V návodu jsou 1. den 2 až 3 kapsle Lactobacillus acidophilus po každém jídle a 2. den 1 kapsle ráno a večer. Jinak tenhle přípravek vypadá kvalitnějc než Lepicol a obsahuje víc druhů laktobacilů. Při ceně pod 1 Kč za tabletku si rád připlatím za kvalitu, když střevní mikroflóru obnovuju jen po šance. Na Internetu sem nesehnal nic co by vypadalo líp.

1 kapsle obsahuje 12 mld. mikroorganizmů:
Lactobacillus casei (28 %)
Lactobacillus rhamnosus (20 %, v Lepicolu)
Lactobacillus acidophilus (15 %, v Lepicolu)
Lactobacillus plantarum (10 %, v Lepicolu)
Bifidobacterium breve (10 %)
Lactococcus lactis ssp. lactis (5 %)
Streptococcus themophilus (5 %)
Bifidobacterium longum (3 %)
Bifidobacterium bifidum (2 %, v Lepicolu)
Lactobacillus fermentum (2 %)
brusinkový extrakt (100 mg)
fruktooligosacharidy (výživa probiotických bakterií)
stearan hořečnatý
vitamin C (2,08 mg)
kapsle ze želatiny rostlinného původu a vody

V Lepicolu je pak Lactobacillus bulgaricus.

Při kvasince není problém brát 50-60 miliard bakterií denně, takže v tomto případě 5 tablet. To platí i o šance.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pát čer 15, 2012 10:07 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Xeelee píše:
Já v lékárně sehnal APO-Lactobacilus 10+. Nic jinýho kvalitního tam neměli a potřeboval sem rychle laktobacily kvůli šankaprakšaláně. Příště si je koupím levnějc přes Internet. Dávkování je ale 1 tableta denně a dávka se nemá překračovat. Může se jich po šance brát víc? V návodu jsou 1. den 2 až 3 kapsle Lactobacillus acidophilus po každém jídle a 2. den 1 kapsle ráno a večer. Jinak tenhle přípravek vypadá kvalitnějc než Lepicol a obsahuje víc druhů laktobacilů. Při ceně pod 10 Kč za tabletku si rád připlatím za kvalitu, když střevní mikroflóru obnovuju jen po šance. Na Internetu sem nesehnal nic co by vypadalo líp......

Xeelee, jen pro zajimavost co na to rika muj oblibenec Andreas Moritz kdyz se zabyva doplnovanim probiotickych bakterii po hydrocolonu.
Andreas Moritz píše:
Nekteri lide vyjadrili sve obavy ze ztraty pratelskych probiotickych bakterii v tlustem streve jako vysledek hydrocolonu. Pro pratelske bakterie je snadnejsi mnozit se v cistem streve. Kdyz je strevo vycistene, znovu vytvori normalni populaci bakterii behem 36 hodin. Pokud te to stale trapi muzes pouzit doplnky a bud si jisty, ze obsahuji zive bakterie.

A kdyby me to trapilo jak pise, jako ze netrapi \":lol:\" , tak bych dal radsi neco kvasenyho, treba kysele zeli, kde jsou acidofilni bakterie..., doporucuje to i Budwigova. Ale chapu ze dnes je doba pilulek a kdyz na to mas, tak urcite to neublizi.
Takze Moritz se o tom aspon zminuje, i kdyz to vidi jako zbytecny, ale klasik na sanku Lysebeth a Malachov se tim nezabyvaji vubec.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: sob čer 16, 2012 8:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
pv33, v den šanky nebo den po ní si těžko budu dával pickles nebo kefír. A peníze nemám. Sem v mínusu a konečně začínám něco málo vydělávat. Vyhodnotil sem ale, že koupě laktobacilů je vhodná, když na ně konečně mám peníze a neutrácím všechno za jídlo.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř čer 27, 2012 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Já v lékárně sehnal APO-Lactobacilus 10+. Nic jinýho kvalitního tam neměli a potřeboval sem rychle laktobacily kvůli šankaprakšaláně. Příště si je koupím levnějc přes Internet. Dávkování je ale 1 tableta denně a dávka se nemá překračovat. Může se jich po šance brát víc? V návodu jsou 1. den 2 až 3 kapsle Lactobacillus acidophilus po každém jídle a 2. den 1 kapsle ráno a večer. Jinak tenhle přípravek vypadá kvalitnějc než Lepicol a obsahuje víc druhů laktobacilů. Při ceně pod 10 Kč za tabletku si rád připlatím za kvalitu, když střevní mikroflóru obnovuju jen po šance. Na Internetu sem nesehnal nic co by vypadalo líp.

1 kapsle obsahuje 12 mld. mikroorganizmů:
Lactobacillus casei (28 %)
Lactobacillus rhamnosus (20 %, v Lepicolu)
Lactobacillus acidophilus (15 %, v Lepicolu)
Lactobacillus plantarum (10 %, v Lepicolu)
Bifidobacterium breve (10 %)
Lactococcus lactis ssp. lactis (5 %)
Streptococcus themophilus (5 %)
Bifidobacterium longum (3 %)
Bifidobacterium bifidum (2 %, v Lepicolu)
Lactobacillus fermentum (2 %)
brusinkový extrakt (100 mg)
fruktooligosacharidy (výživa probiotických bakterií)
stearan hořečnatý
vitamin C (2,08 mg)
kapsle ze želatiny rostlinného původu a vody

V Lepicolu je pak Lactobacillus bulgaricus.

Správně vám odpovídá člen sakul, to množství není tak podstatné, prakticky se není možné předávkovat. Pokud uvážíte, že 1 ml domácího probiotického mléka obsahuje 1000000 živých bakterií a člověk vypije klidně i litr, tak vám vyjdou docela zajímavá čísla. Také je třeba si uvědomit, že mnohem vhodnější je stálá dodávka malých dávek mnohokrát denně, než jedna velká dávka, která v konečném důsledku vůbec nemusí fungovat. Já jsem s tím nyní dělal nějaké pokusy a již i vyrábím tabletky podobné těm xylitolovým bonbónům. Tableta váží 350 mg a jedna obsahuje 350000 živých dobře uchytitelných bakterií, přičemž cena je naprosto skvělá a funguje to dobře. Berou se tak dvě až tři cca 10 x denně, což obnovuje střevní mikroflóru velice dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 7:59 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Myslíte, že kupované kysané zelí bude obsahovat živé laktobacily, když má ve složení uvedeno: rezané zelí, cibule, sůl, kmín celý, pepř černý celý, nové koření, bobkový list ? A dá se odhadnout jaké kmeny může obsahovat? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2012 6:40 pm 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
je možné na cestách lepicol v prášku spolknout a až pak pořádně zapít nebo se ta slizovitá vláknina tímhle způsobem dostatečně nerozpustí ? když mě zácpa trápí i poté, co jej aplikuji tak 6 lžiček denně, nemůže být problém třeba právě v té vláknině, když jí mám jinak v jídelníčku celkem dost ? piju taky dostatečně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 7:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Myslíte, že kupované kysané zelí bude obsahovat živé laktobacily, když má ve složení uvedeno: rezané zelí, cibule, sůl, kmín celý, pepř černý celý, nové koření, bobkový list ? A dá se odhadnout jaké kmeny může obsahovat? Děkuji.

Tam jde o pasterizaci a pokud tam není napsáno, že je pasterizované, nebo že obsahuje nějaká éčka, mělo by fungovat. Jinak na netu je dost informací o kvašených produktech a jejich přínosu pro zdraví i ve formě disertačních prací absolventů Mendelovy univerzity v Brně a není špatné si je pročíst. Základní kmeny jsou celkem dané, nicméně každé zelí má trochu jinou skladbu, tedy přesně to nedohledáte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 7:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
cestin píše:
je možné na cestách lepicol v prášku spolknout a až pak pořádně zapít nebo se ta slizovitá vláknina tímhle způsobem dostatečně nerozpustí ? když mě zácpa trápí i poté, co jej aplikuji tak 6 lžiček denně, nemůže být problém třeba právě v té vláknině, když jí mám jinak v jídelníčku celkem dost ? piju taky dostatečně.

To děláte patrně zcela blbě, na obalu se jasně píše zapít velkým množstvím vody, čili pokud tak nekonáte, vláknina si vodu vezme z těla a pěkně vás zabetonuje, tedy pít jak velbloud u oázy, rozhodně ho nejíst nasucho. Třeba v autě si lze dát prášek i do úst k tomu přicucnout z lahve vodu a rozmíchat si směs přímo v ústech a spolknout, přičemž následně ji musíte zapít velkým množstvím vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 4:15 pm 
Offline

Registrován: ned dub 07, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
ráda bych se zeptala na Váš názor ohledně probiotik Biopron 9. Jsou to probiotika přímo pro dospělé, která by měla zlepšovat nejen zažívání, ale hlavně imunitu. Doporučila mi je známá, že s nimi má velmi dobré zkušenosti, navíc i cena mi přijde velmi přijatelná, ale vím, že to, co pomáhá jednomu, nemusí pomoci jinému, tak bych se ráda zeptala, jaké jsou obecně zkušenosti s těmito probiotiky.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 3:15 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Zajímalo by mě, co je příčinou průjmu při užívání laktobacilů. Jedno děcko je v pohodě, druhé reaguje průjmem, berem APO laktobacily. Laktobacily jsem vysadila, ale i tak mě zajímá z jakého to je důvodu.
Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 11:22 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Někde jem tu Jardo četl o množení laktobacilů ve vodě. Mám Biopron od Valosunu http://www.vesela-lekarna.cz/zbozi/8594 ... ium-tob-60 jak na to? Rozlomit jednu pilulku do vody a nechat působit přes noc? díky

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 9:15 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Elkimek píše:
Někde jem tu Jardo četl o množení laktobacilů ve vodě. Mám Biopron od Valosunu http://www.vesela-lekarna.cz/zbozi/8594 ... ium-tob-60 jak na to? Rozlomit jednu pilulku do vody a nechat působit přes noc? díky

Bakterie většinou potřebují nějakou formu cukru nebo jisté typy vlákniny. Spíše tedy smysl dává dát do mléka a udělat kefír či jogurt, nebo v nápojích jako je kombucha, kde se začíná kvasit s cukrem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 5:15 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
pan Jarda má nově v nabídce i podle jeho slov nejsilnější Laktobacily na trhu: od výrobce Valosun.

- třeba Melta Top (Top=podíl topinambur...!, prodává se instantní nebo také nově v sáčcích o trochu větších než jsou čajové), je obsaženo mnoho inulinu a fruktoOLIGOSACHARIDŮ z čekamky (cikorky), ale také z topinambur (velmi vhodné nejen pro diabetiky a lidi s kvasinkou - srovnává cukr v krvi...), ale obsažené látky jsou skvělé také pro množení přátelských bakterií ve střevě...tedy viděl bych jako vhodné pít v době požití kapslí Laktobacilů

- jednodušší je samozřejmě s kefírem doma vyrobeným, nebo s mléčně kvašenou zeleninou (zelí, pickles ap.)

- při urinových klystýrech se nevyplavují střevní přátelské bakterie, naopak se lépe množí.... \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 1:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Michalka píše:
Dobrý den,
ráda bych se zeptala na Váš názor ohledně probiotik Biopron 9. Jsou to probiotika přímo pro dospělé, která by měla zlepšovat nejen zažívání, ale hlavně imunitu. Doporučila mi je známá, že s nimi má velmi dobré zkušenosti, navíc i cena mi přijde velmi přijatelná, ale vím, že to, co pomáhá jednomu, nemusí pomoci jinému, tak bych se ráda zeptala, jaké jsou obecně zkušenosti s těmito probiotiky.
Děkuji.

Tak složení vyhovuje, ale na trhu jsou i silnější od stejné firmy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz