Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2016 8:52 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
zdravim,

co si myslite o tomto ?
http://www.probioticky.sk/eshop/probiot ... biotics-1l

v pondelok 7.11 koncin 14dnovy post aneviem ci je vhode davat hned tabletky ked travnie je off, tak rozmyslam o tekutej forme
dik za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pát lis 04, 2016 1:09 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Máš nějaký zvláštní důvod pro to, abys užíval (a za nemalé peníze kupoval) tovární výrobek - tedy přeměněné a zpracované a degradované suroviny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pát lis 04, 2016 6:16 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
no koncim v pondelok 14dnovy post tak mi znamy ktory to uziva ukazal, tak sap re istotu pytam ci ot ma zmysel,

kvasenu kapustu ani kefir nemozem po poste hned a tiez ak je to tekute tak hcl by to v zaludku nemal nejaok rozbit,,,ale ak su alternativy tak sem s nimi \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2016 8:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
zdravim,

co si myslite o tomto ?
http://www.probioticky.sk/eshop/probiot ... biotics-1l

v pondelok 7.11 koncin 14dnovy post aneviem ci je vhode davat hned tabletky ked travnie je off, tak rozmyslam o tekutej forme
dik za info

Tak skladbu mají dobrou, ale je otázkou jak se po půstu bude chovat v těle nosič který máte popsaný ve složení, to nedovedu odhadnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2016 1:26 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
zdravim,
kaslem nato ,, dam si tabletkovu formu, kedy je podla Vas najvhodnejsie zacat ? uz v navratkovke alebo az po ?

dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2016 5:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
zdravim,
kaslem nato ,, dam si tabletkovu formu, kedy je podla Vas najvhodnejsie zacat ? uz v navratkovke alebo az po ?

dakujem

To je otázka, třeba Dr.Partyková tuším radí pít kefír hned po ukončení půstu a nepředpokládám že hlásá nějaké bludy, nicméně u půstů je to co autor to názor. Osobně se domnívám že ta tabletka laktíků žádný zásadní problém představovat nebude i když je otázkou z čeho budou ve střevě vůbec žít, když tam nic k jídlu nebudou mít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2016 11:09 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
dik,

p. Jarda, nasiel som Vas postup na restart mikroflory,v nom sa pise:
...
...
...
Ihned poté začnete jíst a po jídle si dáte třetinu denní dávky Endiaronu, kterou zapijete minimálním množstvím vody. Dávka Endiaronu je závislá na stavu stolice, nesmí vám vznikat zácpa. Pokud zácpa nevzniká, berete dávku maximální a pokud zácpa vzniká, berete nižší dávku dle potřeby organizmu. Po deseti dnech je třeba Endiaron vysadit, ale je dobré dále podávat alespoň udržovací dávky probiotik.
...
...
...
konkretne:
Pokud zácpa nevzniká, berete dávku maximální a pokud zácpa vzniká, berete nižší dávku dle potřeby organizmu.

nema to byt naopak s tym endiaronom? kedze endiaron zabranujem prujmu,

dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pát lis 25, 2016 10:57 am 
Offline

Registrován: ned říj 23, 2016 2:35 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, pane Jardo.
Již od dětství trpím nadýmáním, zácpou, plynatostí, nafouklým žaludkem, krkáním a silnou nepohodou, co se týče zažívání. Během 25 let mého života jsem brala asi 40x antibiotika a ani jednou probiotika. Jím z 80% syrovou stravu, snažím se hodně kousat, nehltat, jíst vhodné kombinace (ledový salát + hadovka, grep + pomeranč...). Poslední dobou jsem velmi unavená, oteklá a bolí mě hlava. Spím okolo 7 hodin denně. Klystýr si občas provedu, ale tři dny po něm se nedostaví stolice a je mi velmi těžko.

Co byste mi prosím doporučil za přípravky? Nějaká pro a prebiotika, magnesium...

Děkuji za odpověď a Váš čas.

L.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pát lis 25, 2016 11:05 am 
Offline

Registrován: ned říj 23, 2016 2:35 pm
Příspěvky: 1
Ještě doplním, že nejím obiloviny, mléčné výrobky, které mě zahleňují, sladkosti a polotovary. K syrové stravě z 80% je z 20% dušená tvrdá zelenina - mrkev, paprika..., domácí vejce, zřídka maso, tresčí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2017 1:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
dik,

p. Jarda, nasiel som Vas postup na restart mikroflory,v nom sa pise:
...
...
...
Ihned poté začnete jíst a po jídle si dáte třetinu denní dávky Endiaronu, kterou zapijete minimálním množstvím vody. Dávka Endiaronu je závislá na stavu stolice, nesmí vám vznikat zácpa. Pokud zácpa nevzniká, berete dávku maximální a pokud zácpa vzniká, berete nižší dávku dle potřeby organizmu. Po deseti dnech je třeba Endiaron vysadit, ale je dobré dále podávat alespoň udržovací dávky probiotik.
...
...
...
konkretne:
Pokud zácpa nevzniká, berete dávku maximální a pokud zácpa vzniká, berete nižší dávku dle potřeby organizmu.

nema to byt naopak s tym endiaronom? kedze endiaron zabranujem prujmu,

dakujem

Endiaron je střevní dezinfekce, tedy vymlátí šmejdy a lépe se udrží normální bakterie. On ve své podstatě nemá co společného s tuhostí stolice, pouze likviduje šmejdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2017 2:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pružina píše:
Dobrý den, pane Jardo.
Již od dětství trpím nadýmáním, zácpou, plynatostí, nafouklým žaludkem, krkáním a silnou nepohodou, co se týče zažívání. Během 25 let mého života jsem brala asi 40x antibiotika a ani jednou probiotika. Jím z 80% syrovou stravu, snažím se hodně kousat, nehltat, jíst vhodné kombinace (ledový salát + hadovka, grep + pomeranč...). Poslední dobou jsem velmi unavená, oteklá a bolí mě hlava. Spím okolo 7 hodin denně. Klystýr si občas provedu, ale tři dny po něm se nedostaví stolice a je mi velmi těžko.

Co byste mi prosím doporučil za přípravky? Nějaká pro a prebiotika, magnesium...

Děkuji za odpověď a Váš čas.

L.

Ono to není složité pokud na to půjdete podle základní logiky trávení. První problém je HCl v žaludku, kterou vypíná trvalý stres, pak se sníží produkce žluče, což poznáte podle toho že stolice kopíruje barvu jídla a není kaštanově hnědá a pak se také málo vylučují pankreatické enzymy, což znemožňuje strávit správně hlavně syrovou stravu. Logicky z toho plyne jako první odstranit stres, který může způsobovat i malý kalorický příjem, pak si udělat krkací test a pokud zjistíte že tam HCl není, nebo je jí málo, tak dodávat a upravit skladbu tuků ve prospěch živočišných, aby se zlepšilo vylučování žluče. V pohodě to většinou zajistí cca 30 g slaniny v každém hlavním jídle. Váhu bych nyní neřešil, protože předpokládám že jste i zimomřivá, tedy nejede štítná a ta se vyšším kalorickým příjmem nastartuje a následně si upraví tělo váhu do optima.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř dub 26, 2017 5:09 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Dobrý den,
Jardo, co by se stalo, kdyby někdo požil Bakterie do žump a septiků.

Připravoval jsem bakterie do septiku a tak pěkně to vonělo že jsem měl chuť to vypít.

popis:

Bioseptik je směsí nezávadných, nepatogenních užitečných bakterií a enzymů do septiků a žump, které ekologicky rozkládají organické látky v septicích či žumpách. Odstraňuje nepříjemný zápach. Vytváří a udržuje přírodní proces rozkladu ve Vašem septiku či žumpě. Po pravidelném používání se v septiku či žumpě neusazuje tuhý odpad a obsah jímky nezapáchá!

Obsah sáčku aktivujte ve 2 litrech vlažné vody cca 30-40°C) a po 20-ti minutách aplikujte přes WC, nebo přímo do žumpy, či septiku.

1 balení je zaváděcí dávkou pro žumpu či septik o objemu 8 m3. Následuje 1/3 obsahu balení 1x měsíčně jako dávka udržovací.

- Odstraňuje nepříjemný zápach
- Úspora nákladů na vyvážení a čištění jímky
- Šetrnost k životnímu prostředí
- Při přípravě roztoku nepoužívejte kovové nádoby a předměty!
- Pro aktivaci přípravku je vhodné omezit používání silové chemie, kyselin a louhů.
- Skladujte na suchém místě do 30°C mimo dosah dětí.

Nevhodné zacházení může vytvořit prach. Inhalace může vyvolat alergické reakce u citlivých jedinců. Delší kontakt s kůží může způsobit drobné podráždění. Při vdechnutí odejděte ze zaprášené místnosti, při zasažení očí vypláchněte vodou, při kontaktu s kůži omyjte vodou, při požití vypláchněte ústa a krk vodou. Pokud nastane alergická reakce doporučujeme navštívit lékaře.

Chtěl bych až to budu zase dělat, do sebe tak panáka kopnout. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 1:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Dobrý den,
Jardo, co by se stalo, kdyby někdo požil Bakterie do žump a septiků.

Připravoval jsem bakterie do septiku a tak pěkně to vonělo že jsem měl chuť to vypít.

popis:

Bioseptik je směsí nezávadných, nepatogenních užitečných bakterií a enzymů do septiků a žump, které ekologicky rozkládají organické látky v septicích či žumpách. Odstraňuje nepříjemný zápach. Vytváří a udržuje přírodní proces rozkladu ve Vašem septiku či žumpě. Po pravidelném používání se v septiku či žumpě neusazuje tuhý odpad a obsah jímky nezapáchá!

Obsah sáčku aktivujte ve 2 litrech vlažné vody cca 30-40°C) a po 20-ti minutách aplikujte přes WC, nebo přímo do žumpy, či septiku.

1 balení je zaváděcí dávkou pro žumpu či septik o objemu 8 m3. Následuje 1/3 obsahu balení 1x měsíčně jako dávka udržovací.

- Odstraňuje nepříjemný zápach
- Úspora nákladů na vyvážení a čištění jímky
- Šetrnost k životnímu prostředí
- Při přípravě roztoku nepoužívejte kovové nádoby a předměty!
- Pro aktivaci přípravku je vhodné omezit používání silové chemie, kyselin a louhů.
- Skladujte na suchém místě do 30°C mimo dosah dětí.

Nevhodné zacházení může vytvořit prach. Inhalace může vyvolat alergické reakce u citlivých jedinců. Delší kontakt s kůží může způsobit drobné podráždění. Při vdechnutí odejděte ze zaprášené místnosti, při zasažení očí vypláchněte vodou, při kontaktu s kůži omyjte vodou, při požití vypláchněte ústa a krk vodou. Pokud nastane alergická reakce doporučujeme navštívit lékaře.

Chtěl bych až to budu zase dělat, do sebe tak panáka kopnout. \":)\"

Nedovedu odpovědět, vůbec netuším jaké druhy bakterií se na to používají, ale myslím si že vhodné to nebude jde o dosti odlišný proces než je trávení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2018 2:58 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Rád bych se zeptal. Vyzkoušel jsem restart střevní mikroflóry a nyní jsem přes měsíc na denních udržovacích dávkách laktobacilů z důvodu kandidózy. Ještě to budu pozorovat, ale mám podezření, že po některých produktech laktobacilů je mi ve střevech špatně. Cítím v nich znatelné nahromadění toxinů, hlavně po ránu. Je to dost nepříjemné a někdy mi to předčasně krade spánek. Může být důvodem to, jak v rámci konkurenčního boje s laktobacily v trávicím traktu kvasinky vymírají? Nebo je problém někde jinde?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2018 8:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Rád bych se zeptal. Vyzkoušel jsem restart střevní mikroflóry a nyní jsem přes měsíc na denních udržovacích dávkách laktobacilů z důvodu kandidózy. Ještě to budu pozorovat, ale mám podezření, že po některých produktech laktobacilů je mi ve střevech špatně. Cítím v nich znatelné nahromadění toxinů, hlavně po ránu. Je to dost nepříjemné a někdy mi to předčasně krade spánek. Může být důvodem to, jak v rámci konkurenčního boje s laktobacily v trávicím traktu kvasinky vymírají? Nebo je problém někde jinde?

Těžko odhadovat co se tam děje, laktobacily nemusí být pouze přínosem, ale mají i své negativní stránky a pokud jdeme do důsledků za určitých specifických podmínek dovedou člověka a zabít. Hodně totiž záleží zda se množí a pracují primárně v tlustém střevě, nebo zda se snaží kolonizovat i tenké střevo což může představovat dost zásadní problém. Pokud jste si všiml že vám konkrétní druh nedělá dobře určitě bych ho na nějakou dobu vysadil a uvodíte co se bude dít.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz