Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problémy poté...
PříspěvekNapsal: pát zář 11, 2009 8:10 am 
Offline

Registrován: pát zář 11, 2009 7:32 am
Příspěvky: 5
Dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu, pokud víte co dělat. Po svém prvním pokusu se cítím mizerně a nevypadá to se mnou dobře. V následujících odstavcích popisuji průběh, až po dnešní ráno, kdy sem píši. Prosím o konstruktivní komentář a rady, lze li....
Den první - STŘEDA:
Ráno jsem vstal v sedm ráno, uvařil si 2 litry (větší hrnec nějak nemám) vody se solí (polévková lžíce bez vršku na 1 litr), nechal zchladnout na přijatelnou teplotu a začal. Pil jsem sklenice odhadem á 0,2litru. Kupodivu, slaná voda ve mě nevyvolávala pocit na zvracení, jak to lidi na internetu ze svých zkušeností píší. Cvičil jsem při tom mezi sklenicemi asány dle návodu. Voda se zdála, že odtéká z žaludku dobře, ale vysí ve střevu. Po vypití cca 1,2 litrů..pořád nic. Tak jsem si řekl, že to můžu zabalit (cvičil jsem jak divý). Protože voda z těla neodešla, dal jsem si litr nesolené vody, abych to trochu "naředil". Pak jsem se věnoval ranním činnostem, když tu najednou jsem pocítil pohyb ve střevech. Vlilo mi to naději, že by se to mohlo povést. Zkusil jsem si rukama masírovat břicho a ejhle, pohlo se to...a já málem nestihl doběhnout na záchod:). Řekl jsem si, že budu pokračovat. Uvařil jsem další 2 litry, pil a cvičil.... Pití jsem ukončil u nějakého pátého litru, kdy už mi jednak začalo být poněkud šoufl ze slané vody a jednak byla vycházející voda v podstatě čirá. Dal jsem si vařit na 20 minut rýži a když se uvařila, vmíchal do ní máslo. Díky cvičení a zádrhelům, mi to celé až do tohoto bodu trvalo nějaké 3 hodiny času. Snadt o dlouhé vyprazdňování nevadí. Na svých stránkách píšete, že když jsou střeva dlouho prázdná, může dojít ke srůstům a z toho mám strach. V tu dobu jsem necítil žádnou únavu.
Rýži jsem snědl, ale všechnu jsem jí nezvládl, protože jsem to jídlo trochu předimenzoval. Během jídla jsem šel na záchod ještě 2x, v následujících asi třech hodinách ještě 4x. Zajímavé je, že voda už nebyla čirá, ale byla kalně zažloutlá. Proč??? Trochu pitomně jsem si to celé naplánoval do pracovního dne, naštěstí mám pružnou pracovní dobu. V práci jsem vydržel jen pár hodin (a mezi tím snědl vařenou rýži s mungem) a pak se jak mátoha odploužil domů, kde jsem 3 hodiny spal. Když jsem se probral, snědl jsem zbytek rýže s máslem od snídaně. Stále se cítím unavený a malátný (a svaly bolí ze cvičení asán). To je asi snad normální. To, co mi normální nepřipadá, je, že mi začíná být trochu špatně od žaludku (ale nic hrozného-že by tím máslem????).
Den druhý - ČTVRTEK
Probudil jsem se a najedl se rýže. V ústech po jídle cítím kyselou chuť. Bolí mě hlava. Snažím se pít. Pocit plnosti a žaludku na vodě přetrvává. Motám se a cítím svalovou slabost. Příznaky vyhodnocuji jako porušení acidobazické rovnováhy, nebo iontovou disbalanci... K obědu si dávám jednu velkou vařenou mrkev, víc do sebe nejsem schopný nasoukat. Zapil jsem to pár hlty minerálky magnesia, protože má skoro nulovou NaCl a hodně hydrogen uhličitanů. Přestává mi být špatně od žaludku. Když cokoli sním či vypiji, tak říhám. Odpoledne se můj stav natolik zhoršil, že jsem zašel k lékaři. Nejdřív mě potěšil tím, že mi sdělil, že jsem se takovým množstvím slané vody mohl lehce zabít a že v současnosti můžu mít otok mozku. Zavolal mi rychlou a už jsem byl v nemocnici. V nemocnici mi zjistili tlak 160/90, rozšířené zorničky, zpomalenou reakci oka na pohyb, rozhozené ionty-hlavně málo draslíku. nakonec mě pustili s tím ať hodně piju, dám si nějaký ten banán na draslík a během dvou dnů přejdu z dietní na normální stravu. Když jsem se dostal domů, dal jsem si 2 vařené brambory s vařenou mrkví. Večer jsem dostal dokonce hlad a snědl trochu rýže.... Cítím se mnohem lépe než ráno.
Den třetí - PÁTEK
Stolice stále nikde, tochu mě to znervozňuje, ale na druhou stranu, třeba za včera kvůli nevolnosti byla moje strava 2 brambory a jeden a půl mrkve...takže kde by se tam vzalo tolik hmoty. Ráno se cítím bez fyzické slabosti, hlava už jen lehce pobolívá, stále vidím kapku rozostřeně. Dávám si sklenku vody, čímž jsem zcela zaplnil žaludek. Opět říhání. Uvařil jsem si jáhly s mrkví a uzeným šmakounem. Musím do sebe dostat po dvou dnech nějakou bílkovinu. Na váze jsem o 3 kila lehčí než ve středu, což se mi nelíbí, páč jsem si jistý tím, že to rozhodně nebude tuk, spíš svalová tkáň. Snědl jsem 2 lžíce ze snídaně a už dál nemůžu, jsem plný, říhám a dělá se mi špatně jen když jídlo ucítím....musím to do sebe nasoukat, nic jiného mi nezbude. V ústech opět cítím při jídle kyselo. Jsem z toho zoufalý, absolutně nechápu, co se stalo a hlavně, co mám dělat teď. Dneska bych rád do sebe dostal nějaký jogurt, nějaký banán, brokolici, brambory a sýr. Vůbec nevím, co mám dělat, abych mohl nějak normálně jíst.... Mám vážný strach o to, co se mnou bude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy poté...
PříspěvekNapsal: pát zář 11, 2009 5:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
frufru píše:
Dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu, pokud víte co dělat. Po svém prvním pokusu se cítím mizerně a nevypadá to se mnou dobře. V následujících odstavcích popisuji průběh, až po dnešní ráno, kdy sem píši. Prosím o konstruktivní komentář a rady, lze li....

Jsem z toho zoufalý, absolutně nechápu, co se stalo a hlavně, co mám dělat teď. Dneska bych rád do sebe dostal nějaký jogurt, nějaký banán, brokolici, brambory a sýr. Vůbec nevím, co mám dělat, abych mohl nějak normálně jíst.... Mám vážný strach o to, co se mnou bude.

Už sa teším, čo ti Jarda na tvoj problém čo si si vyrobil, odpovie. Ty si si zjavne zle prečítal návod, pretože to, čo popisuješ ako si postupoval, Jarda nikde neuvádza. Ja na tvojom mieste by som asi poriadne preplachovala organizmus čistou vodou, zaliezla do postele a čakala až si telo poradí samo. Ono si poradí, keď bude v kľude, má totiž neuveriteľnú schopnosť samoočisty, ak mu dáš na to príležitosť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy poté...
PříspěvekNapsal: pát zář 11, 2009 5:30 pm 
Offline

Registrován: pát zář 11, 2009 7:32 am
Příspěvky: 5
Ano, asi jsem udělal něco blbě, jinak by mi nebylo tak blbě, to je mi celkem jasné... Teď jde spíš o to, jak z toho ven. Jinak tyhle webovky jsem našel až když bylo po. Snažil jsem se postupovat podle http://zivotni-energie.cz/sankhapraksal ... isara.html a diskuse pod tím. Hlavně mě zaujala věta, že je to bezpečné a všem přístupné. O tom, že bych mohl takhle dopadnout se mi ani nesnilo \":(\" .Co se týče toho, jak mi je dneska, tedy myslím mimo popsaného rána...

V práci se mi udělalo celkem blbě, asi jako včera + navíc studené ruce a brnění prstů na rukou. Nacpal jsem během dopoledne a odpoledne do sebe tři banány kvůli draslíku a zalezl k počítači, pak se to zlepšilo, ale zas mě rozbolely oči. Snažil jsem se co nejvíc pít. Taky jsem byl poprvé na velké...stolice byla žlutozelená, měkká, strukturovaná. Byly tam vidět ale kousky nestrávené rýže a mrkve. Ač jsem snědl jen snídany, tři banány a jedno jablko, jsem totálně nacpaný a cítím se jak balon. Hlava bolí stále. Pořídil jsem heřmánkový čaj, snad usmířím alespoň to zažívání \":(\"


Naposledy upravil frufru dne pát zář 11, 2009 7:19 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Aby to špatně nevyznělo....
PříspěvekNapsal: pát zář 11, 2009 6:30 pm 
Offline

Registrován: pát zář 11, 2009 7:32 am
Příspěvky: 5
Sybillo, chtěl jsem tím říct, že když mi bude někdo říkat, že jsem to udělal špatně, je to v podstatě nekonstruktivní. Já jsem si toho vědom. Už jen proto, že to takhle dopadlo. Podle Jardy jsem skutečně nepostupoval, protože jsem o něm nevěděl. Nikdo mi nemusí nadávat, jsem si ze zjevných příčin vědom toho, že jsem to pokazil. Nebo nadávat klidně může, ale je to celkem k ničemu. Spíše budu rád, když se mi dostane rady, co teď dělat a vysvětlení, co jsem udělal špatně, že to takhle dopadlo. Jinak moc děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy poté...
PříspěvekNapsal: pát zář 11, 2009 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
frufru píše:
Dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu, pokud víte co dělat. Po svém prvním pokusu se cítím mizerně a nevypadá to se mnou dobře. V následujících odstavcích popisuji průběh, až po dnešní ráno, kdy sem píši. Prosím o konstruktivní komentář a rady, lze li....
Den první - STŘEDA:
Ráno jsem vstal v sedm ráno, uvařil si 2 litry (větší hrnec nějak nemám) vody se solí (polévková lžíce bez vršku na 1 litr), nechal zchladnout na přijatelnou teplotu a začal. Pil jsem sklenice odhadem á 0,2litru. Kupodivu, slaná voda ve mě nevyvolávala pocit na zvracení, jak to lidi na internetu ze svých zkušeností píší. Cvičil jsem při tom mezi sklenicemi asány dle návodu. Voda se zdála, že odtéká z žaludku dobře, ale vysí ve střevu. Po vypití cca 1,2 litrů..pořád nic. Tak jsem si řekl, že to můžu zabalit (cvičil jsem jak divý). Protože voda z těla neodešla, dal jsem si litr nesolené vody, abych to trochu "naředil". Pak jsem se věnoval ranním činnostem, když tu najednou jsem pocítil pohyb ve střevech. Vlilo mi to naději, že by se to mohlo povést. Zkusil jsem si rukama masírovat břicho a ejhle, pohlo se to...a já málem nestihl doběhnout na záchod:). Řekl jsem si, že budu pokračovat. Uvařil jsem další 2 litry, pil a cvičil.... Pití jsem ukončil u nějakého pátého litru, kdy už mi jednak začalo být poněkud šoufl ze slané vody a jednak byla vycházející voda v podstatě čirá. Dal jsem si vařit na 20 minut rýži a když se uvařila, vmíchal do ní máslo. Díky cvičení a zádrhelům, mi to celé až do tohoto bodu trvalo nějaké 3 hodiny času. Snadt o dlouhé vyprazdňování nevadí. Na svých stránkách píšete, že když jsou střeva dlouho prázdná, může dojít ke srůstům a z toho mám strach. V tu dobu jsem necítil žádnou únavu.
Rýži jsem snědl, ale všechnu jsem jí nezvládl, protože jsem to jídlo trochu předimenzoval. Během jídla jsem šel na záchod ještě 2x, v následujících asi třech hodinách ještě 4x. Zajímavé je, že voda už nebyla čirá, ale byla kalně zažloutlá. Proč??? Trochu pitomně jsem si to celé naplánoval do pracovního dne, naštěstí mám pružnou pracovní dobu. V práci jsem vydržel jen pár hodin (a mezi tím snědl vařenou rýži s mungem) a pak se jak mátoha odploužil domů, kde jsem 3 hodiny spal. Když jsem se probral, snědl jsem zbytek rýže s máslem od snídaně. Stále se cítím unavený a malátný (a svaly bolí ze cvičení asán). To je asi snad normální. To, co mi normální nepřipadá, je, že mi začíná být trochu špatně od žaludku (ale nic hrozného-že by tím máslem????).
Den druhý - ČTVRTEK
Probudil jsem se a najedl se rýže. V ústech po jídle cítím kyselou chuť. Bolí mě hlava. Snažím se pít. Pocit plnosti a žaludku na vodě přetrvává. Motám se a cítím svalovou slabost. Příznaky vyhodnocuji jako porušení acidobazické rovnováhy, nebo iontovou disbalanci... K obědu si dávám jednu velkou vařenou mrkev, víc do sebe nejsem schopný nasoukat. Zapil jsem to pár hlty minerálky magnesia, protože má skoro nulovou NaCl a hodně hydrogen uhličitanů. Přestává mi být špatně od žaludku. Když cokoli sním či vypiji, tak říhám. Odpoledne se můj stav natolik zhoršil, že jsem zašel k lékaři. Nejdřív mě potěšil tím, že mi sdělil, že jsem se takovým množstvím slané vody mohl lehce zabít a že v současnosti můžu mít otok mozku. Zavolal mi rychlou a už jsem byl v nemocnici. V nemocnici mi zjistili tlak 160/90, rozšířené zorničky, zpomalenou reakci oka na pohyb, rozhozené ionty-hlavně málo draslíku. nakonec mě pustili s tím ať hodně piju, dám si nějaký ten banán na draslík a během dvou dnů přejdu z dietní na normální stravu. Když jsem se dostal domů, dal jsem si 2 vařené brambory s vařenou mrkví. Večer jsem dostal dokonce hlad a snědl trochu rýže.... Cítím se mnohem lépe než ráno.
Den třetí - PÁTEK
Stolice stále nikde, tochu mě to znervozňuje, ale na druhou stranu, třeba za včera kvůli nevolnosti byla moje strava 2 brambory a jeden a půl mrkve...takže kde by se tam vzalo tolik hmoty. Ráno se cítím bez fyzické slabosti, hlava už jen lehce pobolívá, stále vidím kapku rozostřeně. Dávám si sklenku vody, čímž jsem zcela zaplnil žaludek. Opět říhání. Uvařil jsem si jáhly s mrkví a uzeným šmakounem. Musím do sebe dostat po dvou dnech nějakou bílkovinu. Na váze jsem o 3 kila lehčí než ve středu, což se mi nelíbí, páč jsem si jistý tím, že to rozhodně nebude tuk, spíš svalová tkáň. Snědl jsem 2 lžíce ze snídaně a už dál nemůžu, jsem plný, říhám a dělá se mi špatně jen když jídlo ucítím....musím to do sebe nasoukat, nic jiného mi nezbude. V ústech opět cítím při jídle kyselo. Jsem z toho zoufalý, absolutně nechápu, co se stalo a hlavně, co mám dělat teď. Dneska bych rád do sebe dostal nějaký jogurt, nějaký banán, brokolici, brambory a sýr. Vůbec nevím, co mám dělat, abych mohl nějak normálně jíst.... Mám vážný strach o to, co se mnou bude.

Pokud je ve střevech voda, není třeba mít z ničeho strach, ke srůstům by teoreticky mohlo dojít, pokud by se někdo nenajedl déle než hodinu po odchodu poslední tekutiny ze střev, jinak zbylá tekutina přímému kontaktu stěn střeva dobře brání. Nikde nepíšu, aby člověk jedl syrové luštěniny, to určitě dobré není a nevidím zmínku o konzumaci laktobacilů, pokud jste je po proceduře nejedl, je to velká chyba a obnova bakteriokultur ve střevě trvá velice dlouho. Střevo máte asi velice unavené i roztažené a proto odchází voda tak dlouho, lehké zabarvení je žluč a je to normální.
Pokud slaná voda vyvolá průjem, tak nikoho nezabije a druhý den již není třeba jíst vařené jídlo, ale je vhodná syrová zelenina, případně ovoce. Vše opět doplnit o laktobacily a dodržovat pitný režim, přičemž vhodné jsou čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny, které právě hladinu draslíku lehce srovnají.
Bílkoviny Vám budou chybět tak po několika týdnech, ale ne za jeden den. Ty 3 kg jsou kalové úsady a voda v žádném případě se nejedná o svalovinu, ta mizí až po mnoha dnech půstu o destilované vodě. Prostě jste si rozhodil bakterioflóru ve střevním traktu. Nebude s Vámi nic, ale hlavně se dále nezanášejte nějakým svinstvem, musíte si vypláchnout překyselený žaludek, dostat do sebe laktobacily a maximální množství enzymů, ideálně papayu, nebo ananas, klidně i v podobě čerstvé šťávy.
To co píše Sybilla není také zase tak špatná rada, pár hodin, či dní o vodě nikoho nezabije a tělo se nahodí, ale méně násilné bude vypucovat žaludek, ráno na lačno klystýr, ovocná snídaně, 2-3 tobolky laktobacilů, nebo kávová lžička Lepicolu, případně dokonce zpočátku oboje a čerstvá šťáva z ovoce či zeleniny s přídavkem ananasu, či papay, na oběd zelenina, další šťáva a laktobacily a totéž večer. Takto by se měl trávicí trakt srovnat celkem rychle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Díky moc za odpověď
PříspěvekNapsal: pát zář 11, 2009 9:34 pm 
Offline

Registrován: pát zář 11, 2009 7:32 am
Příspěvky: 5
Díky moc za odpověď. Zajímalo by mě, proč to se mnou takhle zamávalo. Co jsem udělal všechno špatně? Bylo to jen nevhodnou stravou den poté???? Laktobacily jsem si ve středu nevzal (protože v textu, ze kterého jsem čerpal o nich nebyla zmínka), ale když jsem narazil na tenhle web a početl, tak jsem si 2 tobolky ve čtvrtek ráno vzal. Dnes jsem si dal jednu společně s večeří. Asi málo co? Ale zase asi lepší než nic. S těmi ovocnými šťavami je to dobrý nápad. Taky mě to napadlo, ale já se toho dost bál, protože ovocná šťáva obsahuje cukr a nechtěl jsem, aby se ve střevu pomnožila třeba nějaká ta plíseň, když výplach poruší mikrofloru střeva.
Ještě jednou díky za rady. Snad se to za víkend aspoň nějak zlepší. Připadám si jak mrtvola. V klidu to jde, to mi je celkem fajn, ale jak mám nějakou fyzickou zátěž (jdu , jedu na kole byť třeba 10 minut), tak jsem jak po flámu.....(a to nepočítám že jsem plný i když skoro nejím \":)\" ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Díky moc za odpověď
PříspěvekNapsal: pát zář 11, 2009 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
frufru píše:
Díky moc za odpověď. Zajímalo by mě, proč to se mnou takhle zamávalo. Co jsem udělal všechno špatně? Bylo to jen nevhodnou stravou den poté???? Laktobacily jsem si ve středu nevzal (protože v textu, ze kterého jsem čerpal o nich nebyla zmínka), ale když jsem narazil na tenhle web a početl, tak jsem si 2 tobolky ve čtvrtek ráno vzal. Dnes jsem si dal jednu společně s večeří. Asi málo co? Ale zase asi lepší než nic. S těmi ovocnými šťavami je to dobrý nápad. Taky mě to napadlo, ale já se toho dost bál, protože ovocná šťáva obsahuje cukr a nechtěl jsem, aby se ve střevu pomnožila třeba nějaká ta plíseň, když výplach poruší mikrofloru střeva.
Ještě jednou díky za rady. Snad se to za víkend aspoň nějak zlepší. Připadám si jak mrtvola. V klidu to jde, to mi je celkem fajn, ale jak mám nějakou fyzickou zátěž (jdu , jedu na kole byť třeba 10 minut), tak jsem jak po flámu.....(a to nepočítám že jsem plný i když skoro nejím \":)\" ).

Trochu to tu prostudujte a pouvažujte nad stavem svého trávení a defekace před procedurou. Je klidně možné, ale nechci Vás strašit, že máte třeba kandidu a ta se po tom Vašem útoku brání, což logicky bolí. Ona veškerá léčba nějakou dobu bolí, na tom nic vymyslet nejde, to je prostě projev detoxikace organizmu. Špatně bylo skoro vše, tak to nastudujte i s diskuzí na dané téma a to Vám určitě odpoví, ono to dělá blbě dost lidí. Proti kvasinkám a plísním je dobrý česnek, málo lidí však ví, že se dá jíst velice dobře s ovocem, což pomnožení těchto breberek docela dobře brání a ty co již máte, to jistě nenechá v klidu chroupat Vaše tělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy poté...
PříspěvekNapsal: pát zář 11, 2009 10:49 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ja myslim, ze ide o dost silny detox, zase tak zle si podla mna tu proceduru neurobil. Moze to byt aj kandidou alebo inym parazitom. Ja by som do sanky isiel az po serii vyplachov zaludka a klystirov, popr. postov, ked by som si bol isty, ze zaludok aj creva su v celkom dobrom stave. Je to dost radikalna metoda, ked sa nasadia radikalne veci na zaciatok, mozu spustit radikalne deje.
Takze podla mna to musis proste preckat na setrnej strave, dat si bakterialnu rovnovahu dohromady, podla mna najviac ti pomozu tie ovocne/zeleninove stavy. Kandidozy by som sa pri ovocnych stavach nebal, ja osobne si myslim, ze do hrubeho creva sa takmer nic nedostane a v krvi, ked nieje zapratana tukom, sa rychle cukry bezproblemovo odburaju, respektive ulozia do zasob v peceni - ale je to len moj laicky nazor. \":-)\"
Najhorsie co mozes urobit, je zapratavat sa teraz varenymi skrobovinami, nevhodne skombinovanymi jedlami ,alebo zivocisnou stravou - urcite si svaly nestratil, a bielkoviny a tuky ti telo tak ci tak nebude travit, ked ma problem stravit i ryzu z mrkvou, takze to co ti pise Jarda k jedlu sa i mne zda najvhodnejsie.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Díky vám všem
PříspěvekNapsal: sob zář 12, 2009 3:37 pm 
Offline

Registrován: pát zář 11, 2009 7:32 am
Příspěvky: 5
Díky vám všem za komentáře. Dneska už mi je lépe a to jsem ještě na ty šťávy nenajel-plánuju zítra. Žaludek už se nevzpouzí, akorát toho nesním tolik jak dřív-což nehodnotím nutně negativně:). I ta kyselost v puse zmizela. Nasadil jsem laktobacily ve větší dávce, tak to snad dobře dopadne aj s tou střevní florou. Momentálně mě už trápí "jen" mírná bolest hlavy a hlavně očí-čtení zdejších textů asi nechám na jindy, až bolet přestanou. A taky se dost rychle unavím, když něco dělám, jdu atd...a to se pak zhorší aj ta bolest. Celkově si myslím, že mi je mnohem líp než ve čtvrtek.
Tak nějak doufám, že do téhle rubriky o problémech už moc jiných lidí než já v budoucnu nenapíše. Vůbec bych jim totiž něco takového nebo podobného nepřál zažít. Hlavně ve čtvrtek jsem chvílemi myslel, že "to nerozdejchám". \":roll:\"
Ještě jednou díky za podporu a rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Díky vám všem
PříspěvekNapsal: sob zář 12, 2009 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
frufru píše:
Díky vám všem za komentáře. Dneska už mi je lépe a to jsem ještě na ty šťávy nenajel-plánuju zítra. Žaludek už se nevzpouzí, akorát toho nesním tolik jak dřív-což nehodnotím nutně negativně:). I ta kyselost v puse zmizela. Nasadil jsem laktobacily ve větší dávce, tak to snad dobře dopadne aj s tou střevní florou. Momentálně mě už trápí "jen" mírná bolest hlavy a hlavně očí-čtení zdejších textů asi nechám na jindy, až bolet přestanou. A taky se dost rychle unavím, když něco dělám, jdu atd...a to se pak zhorší aj ta bolest. Celkově si myslím, že mi je mnohem líp než ve čtvrtek.
Tak nějak doufám, že do téhle rubriky o problémech už moc jiných lidí než já v budoucnu nenapíše. Vůbec bych jim totiž něco takového nebo podobného nepřál zažít. Hlavně ve čtvrtek jsem chvílemi myslel, že "to nerozdejchám". \":roll:\"
Ještě jednou díky za podporu a rady.

Není se čeho bát, člověk vydrží opravdu hodně, mám s tím své, docela rozsáhlé, zkušenosti a i téměř beznadějný stav se dá vyladit do normálu, akorát si musíte dost věřit a dost pro to udělat. Matka příroda většinou iniciativu ocení a poskytne Vám další čas, nakonec Vy jste docela zdráv a jde pouze o kosmetický problém, tak se poučte z krizových let a již to tak blbě nedělejte. Vždy je lepší nejdříve hodně číst, pak hodně přemýšlet a teprve potom konat pokusy, bohužel to velká část lidí dělá stále obráceně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy poté...
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 10:06 am 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
No čím víc se informuji, tak tím větší mám z té praktiky obavy..teoreticky když to provádí zdravý člověk, tak je asi všechno v pořádku. Ale když pak to tak nepostupuje a když se ta slaná voda zadržuje ve střevech a neprochází svižně, tak si člověk může rozhodit elektrolyty v krvi. No a co s tou rýží, do půl hodiny se má člověk najíst, ale jak dlouho ta rýže samotná prochází trávicím traktem, než se dostane ven? Do některého úseku střeva se pak dostane třeba až za 10 hodin. A kdo může dnes vědět, v jakém stavu má střeva..Přemýšlím, jestli opravdu není jistější pro dnešního středoevropana zajít si na pohodlnou drahou colonhydroterapii..včera jsem provedla proceduru a dnes si dělám hlavu, jestli jsem té rýže snědla vůbec dost, jestli jsem si spíš neublížila než nepomohla atp...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy poté...
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 10:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
No čím víc se informuji, tak tím větší mám z té praktiky obavy..teoreticky když to provádí zdravý člověk, tak je asi všechno v pořádku. Ale když pak to tak nepostupuje a když se ta slaná voda zadržuje ve střevech a neprochází svižně, tak si člověk může rozhodit elektrolyty v krvi. No a co s tou rýží, do půl hodiny se má člověk najíst, ale jak dlouho ta rýže samotná prochází trávicím traktem, než se dostane ven? Do některého úseku střeva se pak dostane třeba až za 10 hodin. A kdo může dnes vědět, v jakém stavu má střeva..Přemýšlím, jestli opravdu není jistější pro dnešního středoevropana zajít si na pohodlnou drahou colonhydroterapii..včera jsem provedla proceduru a dnes si dělám hlavu, jestli jsem té rýže snědla vůbec dost, jestli jsem si spíš neublížila než nepomohla atp...

Obavy z čištění nejsou opodstatněné, vždy je vhodnější se za jakoukoliv cenu vyčistit, než si nechat hnít stolici ve střevě. Pokud je rýže rozvařená na šlichtu, tak prostupuje ten mastný maglajz střevem velice rychle, toho se bát rozhodně nemusíte. Nedomnívejte se, že hydrocolon je naprosto bezpečný, také jsem slyšel dosti nechvalných poznatků a osobně bych raději volil klystýry, nebo šankaprakšalánu. Vyčištěním si určitě neuškodíte a hlavně musíte po proceduře sníst nějaké laktobacily, pak je vše naprosto v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy poté...
PříspěvekNapsal: sob dub 13, 2013 9:37 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Dobrý den, přesně nad tím samým jsem přemýšlela, zda se střevo nemůže slepit dřív než se do všech částí dostane první jídlo. A jak bych vlastně poznala příznaky slepeného střeva? Rýži jsem si ani po jedné šance neudělala úplně rozvařenou. Konzumuji pouze rýži thajskou, normálně uvařenou s máslem a uvařenou mrkví a pořádně koušu \":-)\". Děkuji moc za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy poté...
PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 12:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lucie5 píše:
Dobrý den, přesně nad tím samým jsem přemýšlela, zda se střevo nemůže slepit dřív než se do všech částí dostane první jídlo. A jak bych vlastně poznala příznaky slepeného střeva? Rýži jsem si ani po jedné šance neudělala úplně rozvařenou. Konzumuji pouze rýži thajskou, normálně uvařenou s máslem a uvařenou mrkví a pořádně koušu \":-)\". Děkuji moc za odpověď.

To by jste se bolestí ani nenarovnala a pochybuji, že by to šlo přehlédnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy poté...
PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 8:45 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Děkuji za reakci. Ještě už delší dobu uvažuji nad tím, zda místo laktobacilů jde po šance sníst sliz z uvařených lněných semínek. Zkoušela jsem semínko povařit, abych viděla co to udělá, opravdu slizu hodně, tak jsme dali psovi do jídla, ať má také něco pro střevo. Ale může to takto konzumovat člověk?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz