Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 9:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problémy po braní antibiotik
PříspěvekNapsal: pon říj 07, 2013 2:09 pm 
Offline

Registrován: pon říj 07, 2013 1:52 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den pane Jardo, již delší dobu sleduji cca 2 roky Vaše fórum a začala jsem podle doporučení v nich praktikovat klystýr. Zlepšila se mi pleť a vždy se cítím jako znovuzrozená.
Bohužel před 3 týdny jsem onemocněla a byla mi předepsaná širokospektrální antibiotika Amoksiklav, která mi zlikvidovala střeva takovým způsobem, že jsem začala trpět průjmy i 15krát za den a křeče v břiše. Na doporučení z lékárny jsem začala užívat probiotika, ale již nezabraly a já jsem skončila na infekčním oddělení, kde mi diagnostikovaly clostridium difficile, nějaké přemnožené patogenni bakterie ve střevě. A opět mi byly předepsány léky, tentokrát chemoterapeutika Entizol, po kterých je mi dosti zle, i když vyprazdňování se upravilo.
Obávám se, a i to tak cítím, že po této "léčbě" bych své střevo měla nějakým způsobem zregenerovat. Co by jste mi doporučil? Je mi 40 let, váha 60 kg, výška 158 cm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy po braní antibiotik
PříspěvekNapsal: pon říj 07, 2013 8:17 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
taichistka píše:
Dobrý den pane Jardo, již delší dobu sleduji cca 2 roky Vaše fórum a začala jsem podle doporučení v nich praktikovat klystýr. Zlepšila se mi pleť a vždy se cítím jako znovuzrozená.
Bohužel před 3 týdny jsem onemocněla a byla mi předepsaná širokospektrální antibiotika Amoksiklav, která mi zlikvidovala střeva takovým způsobem, že jsem začala trpět průjmy i 15krát za den a křeče v břiše. Na doporučení z lékárny jsem začala užívat probiotika, ale již nezabraly a já jsem skončila na infekčním oddělení, kde mi diagnostikovaly clostridium difficile, nějaké přemnožené patogenni bakterie ve střevě. A opět mi byly předepsány léky, tentokrát chemoterapeutika Entizol, po kterých je mi dosti zle, i když vyprazdňování se upravilo.
Obávám se, a i to tak cítím, že po této "léčbě" bych své střevo měla nějakým způsobem zregenerovat. Co by jste mi doporučil? Je mi 40 let, váha 60 kg, výška 158 cm.

no to máte z těch klystýrů..........normální člověk, který bere atb si pak dá laktobacily a střevo se samo srovná...................vy jak si děláte pravidelně klystýry, máte střevo oslabené a máte pak takový těžký průběh . Já jsem například měla loni dvakrát antibiotika a pokaždé jsem to zvládla probiotiky , přitom mám leta přemnoženou kandidu a všechny příznaky s tím spojené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy po braní antibiotik
PříspěvekNapsal: úte říj 08, 2013 12:35 pm 
Offline

Registrován: pon říj 07, 2013 1:52 pm
Příspěvky: 4
Tato diskuze byla založena proto, abych věděla, jak dál pokračovat, protože po chemoterapeutikách jsem značně oslabena, navíc v šestinedělí. A i když necítím potřebu se nijak obhajovat, tak nemít doma malé dítě, tak bez testu crp na antibiotika jen tak nepřistoupím.
Antibiotika jsem brala podruhé během 10 let, což myslím není nijak strašné.
Spíš mě tedy zajímá, jak dál a co třeba klystýry s jogurtem, nebo přímo probiotiky. Má někdo zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy po braní antibiotik
PříspěvekNapsal: úte říj 08, 2013 1:16 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Markétuše píše:
no to máte z těch klystýrů..........normální člověk, který bere atb si pak dá laktobacily a střevo se samo srovná...................vy jak si děláte pravidelně klystýry, máte střevo oslabené a máte pak takový těžký průběh . Já jsem například měla loni dvakrát antibiotika a pokaždé jsem to zvládla probiotiky , přitom mám leta přemnoženou kandidu a všechny příznaky s tím spojené.

pani nepisala, ze problemy nastali po klystiroch, prave naopak:
taichistka píše:
...začala jsem podle doporučení v nich praktikovat klystýr. Zlepšila se mi pleť a vždy se cítím jako znovuzrozená...

ide o to, ze problemy nastali po atb, ak spravne citam.
kazdopadne, suhlasim s tym, ze klystir moze sposobit problem vyplavenia prospesnych bakterii z creva, comu nasvedcuje mnoho prispevkov tu na fore, ale zaroven mnohym ludom prave klystiry pomohli od zapchy a podobnych neprijemnosti.
ja zial patrim k tej 1. skupine, klystiry mi neprospeli.

Taichistka, skuste si zohnat nejake probiotika konkretne na clostridie, ja v tomto zial ale poradit neviem, viem ale, ze t objednavaju silne probiotika zo zahranicia, mali by byt kyseline odolne, alebo v empirickej kapsuli.
ldia si chvalia kefir z tibetskej huby, ci domaci jogurt alebo pickles.
mozno este pomoze tu tato tema, o jogurte ale aj probiotikach:
http://rng.uforum.sk/topic/2016/zdravy-jogurt/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy po braní antibiotik
PříspěvekNapsal: úte říj 08, 2013 1:30 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
To sice nepsala , ale je to očividný .....nechápu proč nečtete co tu píšu.
ty klystýry jsou nesmyslný a ubližujou střevům........normální člověk, jako třeba já, když bere ATB , má po nich potíže , jako každý a léky, nebo jogurty to rychle srovnají .........člověk, který dělá pravidelně klystýry si oslabuje střevo a pak má tak těžký průběh po ATB.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy po braní antibiotik
PříspěvekNapsal: úte říj 08, 2013 2:32 pm 
Offline

Registrován: pon říj 07, 2013 1:52 pm
Příspěvky: 4
Ovekyska děkuji \":)\" .
Ps: a na paní je myslím lepší nereagovat, ona nemá mou zkušenost, ani s amoksiklavem, ani s klystýry, tudíž ie to zbytečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy po braní antibiotik
PříspěvekNapsal: úte říj 08, 2013 11:21 pm 
Offline

Registrován: pon říj 07, 2013 1:52 pm
Příspěvky: 4
Ale prosím Vás, hlavně v klidu.... \":P\" , sama moje doktorka praktikující 35 let jogu a vypadající o 15 let mladší klystýrům fandí, dokonce mi je sama doporučila, takže mne nepřesvědčíte o jejich škodlivosti. Byly tu velmi dávno před námi a budo i po nás. \":mrgreen:\"
Krom toho, jak jsem již psala jsem v šestinedělí, což by Vám jako ženě mělo být jasné, že organismus je celkově oslaben, tudíž náchylnější k nemocem.
Mě od klystýrů neodradíte \":D\" , takže je to pro Vás opravdu plýtvání energií zapojovat se do diskuze. \":wink:\"
A v případě, že si neumíte pomoci, tak odpovídejte jasně na otázky, které zazněly v prvním příspěvku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy po braní antibiotik
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 3:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
taichistka píše:
Dobrý den pane Jardo, již delší dobu sleduji cca 2 roky Vaše fórum a začala jsem podle doporučení v nich praktikovat klystýr. Zlepšila se mi pleť a vždy se cítím jako znovuzrozená.
Bohužel před 3 týdny jsem onemocněla a byla mi předepsaná širokospektrální antibiotika Amoksiklav, která mi zlikvidovala střeva takovým způsobem, že jsem začala trpět průjmy i 15krát za den a křeče v břiše. Na doporučení z lékárny jsem začala užívat probiotika, ale již nezabraly a já jsem skončila na infekčním oddělení, kde mi diagnostikovaly clostridium difficile, nějaké přemnožené patogenni bakterie ve střevě. A opět mi byly předepsány léky, tentokrát chemoterapeutika Entizol, po kterých je mi dosti zle, i když vyprazdňování se upravilo.
Obávám se, a i to tak cítím, že po této "léčbě" bych své střevo měla nějakým způsobem zregenerovat. Co by jste mi doporučil? Je mi 40 let, váha 60 kg, výška 158 cm.

Tak Entizol není také zrovna mírné léčivo, ale určitě lepší než antibiotika. Myslím, že rozumné by bylo potlačit patogenní mikroflóru pomocí Endiaronu tak 3x denně tableta po deset dní a k tomu opravdu veliké množství probiotik, klidně 500 miliard denně, také po deset dní a uvidíte, co to provede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy po braní antibiotik
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 3:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Markétuše píše:
To sice nepsala , ale je to očividný .....nechápu proč nečtete co tu píšu.
ty klystýry jsou nesmyslný a ubližujou střevům........normální člověk, jako třeba já, když bere ATB , má po nich potíže , jako každý a léky, nebo jogurty to rychle srovnají .........člověk, který dělá pravidelně klystýry si oslabuje střevo a pak má tak těžký průběh po ATB.......

Co to zase plácáte za nesmysly, klystýry jsou na rozdíl od antibiotik prověřené několik tisíc let a chcete tu tvrdit, že za tisíce let nikdo kromě vás neodhalil jejich škodlivost? To už je vaše uvažování na úrovni unijních úředníků, kteří nám budou kecat i do toho jak starou svíčkovou, nebo guláš můžeme žrát. Ne všechno co smrdí je škodlivé, třeba olomoucké tvarůžky jsou delikatesa a také to pro ty blbce znamená skoro neřešitelný problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz