Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 7:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2009 2:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den ještě jednou,
jelikož doufám, že mě jednou taky potká ta radost vychovávat děti \":-)\", tak se chci zeptat, jak postupovat. Od kolika let by si člověk měl dělat klystýr? Je to potřeba už od malička? Kdy jste to své dceři vysvětlil?
Učíte jí i meditovat, držet půsty, atd.? Pokud svému dítěti vysvětlím, že klystýr, vyplachování žaludku, atd. je uplně normální věc, ona se o tom zmíní kamarádům a ty se mu budou smát...?
Kam chodit na obědy, když v jídelně asi dle vašich názorů není nic zdravého?
Máte nějaké knihy na doporučení, které bych mu měla dát přečíst, aby si utvořil vlastní názor?
Předem děkuji za odpověď,
s pozdravem
Jana


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2009 7:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den ještě jednou,
jelikož doufám, že mě jednou taky potká ta radost vychovávat děti \":-)\", tak se chci zeptat, jak postupovat. Od kolika let by si člověk měl dělat klystýr? Je to potřeba už od malička? Kdy jste to své dceři vysvětlil?
Učíte jí i meditovat, držet půsty, atd.? Pokud svému dítěti vysvětlím, že klystýr, vyplachování žaludku, atd. je uplně normální věc, ona se o tom zmíní kamarádům a ty se mu budou smát...?
Kam chodit na obědy, když v jídelně asi dle vašich názorů není nic zdravého?
Máte nějaké knihy na doporučení, které bych mu měla dát přečíst, aby si utvořil vlastní názor?
Předem děkuji za odpověď,
s pozdravem
Jana

Nevím to zcela přesně, ale zhruba ve třech letech měla zácpu a absolvovala, ke své velké radosti, první seznámení s touto technikou. Od té doby ji vnímá jako něco, co člověku velice pomáhá a je to přirozenou součástí života. Vysvětlování nechte koňovi, děti se učí příkladem a pokud matka, těžký kuřák, bude vysvětlovat dceři, že kouření je nezdravé, tak je asi tupá, ale fungovat to nemůže. Toto se týká jakékoliv jiné činnosti se kterou se dítě setkává, klystýr nevyjímaje.
Meditace a půsty jsou u dítěte asi nesmysl, na to musí člověk chápat některé souvislosti. Mojí dceři je 11 roků a směje se nejen svým neznalým spolužákům, ale i dospělým, kteří vykazují známky chorob, které jsou výsledkem nezdravého životního stylu.
Ve školní jídelně sice občas jí, ale velice si vybírá a snaží se o to méně nezdravé.
Nic takového nemám, ani netuším zda něco takového vůbec existuje, já jsem zastánce osobního příkladu, to je maximum, co se pro vzdělání dítěte v takovéto oblasti dá udělat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 1:59 am 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Dcera (2,5 r) mne vidí denně meditovat a cvičit a spontánně se přidává a napodobuje, aniž bych jí cokoliv vysvětlovala nebo ji korigovala. Rovněž s velkým zájmem sleduje, jak provádím klystýr \":lol:\"
A ve stravě mne také kopíruje, i když teda na rozdíl ode mne jí u jiných lidí i pečivo a nanuky a maso a tak \":evil:\"

První a zatím jediný jemný klystýr jsem jí provedla asi v devíti měsících a to injekční stříkačkou (bez jehly) a čistou vodou. Stolice vyšla okamžitě a dítě se po celou dobu tvářilo spokojeně. Škoda, že mě tenkrát nenapadlo použít její moč (dělala jsem s ní bezplenkovou komunikační metodu, takže nočník byl plný od narození několikrát denně), ale to už je jedno.

Souhlasím s Jardou, že "vedení" je nesmysl. Vlastní příklad nebo nic.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 8:15 am 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
Já jsem se samozřejmě snažila co nejdéle kojit. Ale asi po půl roce jsem dcerce začala přidávat čerstvé mixované ovoce. Nyní jsem se na Vašich stránkách dočetla, že mixované ovoce se vůbec nestráví. Znamená to, že veškeré moje usilí (borůvky ji moc nejeli \":|\" ) bylo zbytečné?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 7:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Janka píše:
Já jsem se samozřejmě snažila co nejdéle kojit. Ale asi po půl roce jsem dcerce začala přidávat čerstvé mixované ovoce. Nyní jsem se na Vašich stránkách dočetla, že mixované ovoce se vůbec nestráví. Znamená to, že veškeré moje usilí (borůvky ji moc nejeli \":|\" ) bylo zbytečné?

To je nesmysl, děti takové mixáže celkem slušně stráví, na rozdíl od dospělého člověka a také dávat malému dítěti pevnou stravu je naprostá blbost. Dle mého názoru jste to dělala správně a není třeba si nic vyčítat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz