Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:00 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 4:26 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
no ocividne ti nerobi dobre to celozrne jedlo... a najma ak ho skombinujes s ovocim... este skus par dni nejest ziadne zrna... akus napriklad pohanku, quinou... mozno ti nebudu robit problem.... ja zboznujem quinou s makom... nameliem mak, uvarim quinou... posypem quinou makom a pridam med alebo ine sladidlo prirodne (napr kokosovy cukor)... obcas pridam nejaky tuk - maslo alebo kokosovy olej... mnaaaaaaam uz viem co budem mat zajtra na obed \":D\"

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 6:26 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Asi budu RAW \":P\" Je mi po tom tak skvěle! Dneska na večři meruňky, maliny, jablíčka, mňam. Tu quinou mám doma, zkusím. S tím mákem to musí být moc dobré! A toto vaření je mnohem lehčí než vyvařovat 2 hodiny makrobiotický talíř. Do práce si vezmu trošku ovoce do krabičky a jde se.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 7:08 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
no drzim ti palce nech ti to vydrzi co najdlhsie... sama som skusala ale potom som zasa zakopla... ale skusam to znova... trosku sa bojim co v zime.... ale nejak to prezijem \":D\" ono mozno ani nemsis ist hned uplne do raw, len staci trochu menej kombinovat mozno.... musis vyskusat co ti najviac sadne.. drzim paluchy \</div

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 8:38 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Děkuji moc. Taky Ti držím palečky! V zimě to bude horší no.. Leda tak nějaká jablka, mrkev, něco co se uskladní ve sklepě a vydrží to \":lol:\" Ale teď je všeho dostatek, takže se můžeme pořádně najíst \":D\"

Jinak 100 % RAW být zatím neplánuji, protože mamka vaří obědy, takže snídaně a večeře zatím RAW a oběd vařený, ale maličká porce. I tak si myslím, že by to mělo tělu hodně odlehčit a dodat enzymy, vitamíny a minerály - předtím jsem bohužel moc syrovou zeleninu a ovoce nejedla. Protože jsem četla, že je moc jin a moc by se to nemělo, a že obsahuje moc cukrů a tudíž se po tom tloustne (ani nevím, proč jsem tomu věřila.. Asi proto, že jsem dřív měla problémy s váhou \":D\"). A když už ovoce, tak pouze tepělně upravené. Takže jsem vše tepelně upravovala a tím jsem zničila asi všechny živiny a do těla nic dobrého nedostala.

Právě jsem si namočila slunečnicová semínka na zítřejší salát, abych do sebe dostala nějaké ty zdravé tuky \":-)\" Už mám i rajčátka pěkně prosluněná z naší zahrádky, petrželku, cukety, okurky, mrkev, takže zítra bude salátek!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 8:55 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
este si to poriadne nastuduj.... aby si neskoncila podvyzivena lebo uz teraz si pod normalom... nie je to az take jednoduche s tym vitarianstvom... aby si mala dostatok vsetkeho co telo potrebuje... skus pozriet na vitarian.cz tiez tam sondujem a tiez kopec videi na youtube zo zahranicia... staci zadat raw food... dozvies sa aj o chybach akym by si sa mala vyhnut atd \</div

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 9:51 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
- předtím jsem bohužel moc syrovou zeleninu a ovoce nejedla. Protože jsem četla, že je moc jin a moc by se to nemělo, a že obsahuje moc cukrů a tudíž se po tom tloustne (ani nevím, proč jsem tomu věřila..

Chce to všechno s mírou, já mám teď limit 150g cukrů denně, což je např. kilo ovoce(kromě banánů) + 100g pečiva.

- A když už ovoce, tak pouze tepělně upravené. Takže jsem vše tepelně upravovala a tím jsem zničila asi všechny živiny a do těla nic dobrého nedostala.

To snad platí o zelenině, ovoce je přirozený jíst čerstvý, zato zelenina se syrová často obtížně tráví.

- Právě jsem si namočila slunečnicová semínka na zítřejší salát, abych do sebe dostala nějaké ty zdravé tuky \":-)\"

Zdravej tuk je třeba máslo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2013 9:06 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
no maslo by som dala az na dalsie miesto za tukmi z orechov, ryb, avokada, semien (kokosovy olej, mandle, chia, konopne semienko, tekvicove a pod.)... ja osobne na varenie pouzivam takmer vylucne kokosovy olej... aj ked nieco peciem... co je malokedy.... do smoothies si davam vacsinou chia semena... ako sladkost mam mix urobeny z tahini, medu, karobu a kokosu mnam.... alebo si robim raw susene krekry (na sladko i slano) z lanoveho semiacka a inych semiacok a suseneho ovocia....

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2013 9:44 am 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
[quote="redbat":2dgxoqs3]este si to poriadne nastuduj.... aby si neskoncila podvyzivena lebo uz teraz si pod normalom... nie je to az take jednoduche s tym vitarianstvom... aby si mala dostatok vsetkeho co telo potrebuje... skus pozriet na vitarian.cz tiez tam sondujem a tiez kopec videi na youtube zo zahranicia... staci zadat raw food... dozvies sa aj o chybach akym by si sa mala vyhnut atd \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2013 12:37 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
TomasV píše:
Mne by zajímalo,jak se budete stravovat přes zimu,něco se dá do zásoby zamrazit nebo nasušit,ale jinak v našich podmínkách bych to spíš viděl přes léto surová strava a v zimě vařená.

Ještě poznámka k Laike,máte tam opravdu málo tuku a pokud máte přemnoženou kandidu ,tak to platí dvojnásob.Vaše tělo funguje na tři zdroje:Sacharidy,Bílkoviny a Tuky,jelikož kandida se živí sacharidama ,tak musíte omezit cukry na max.50g a přidat tuky.
Tzn.přidat do jídelníčku :Olivový,kokosový a lněný olej,avokádo,ořechová a semínková mléka,domácí kefír/jogurt(potřebujete obnovit střevní mikrofloru) a v neposlední řadě domácí vajíčka.

neviem... este som len na zaciatku.... ale isto nie som prvy clovek snaziaci sa o vita stravu, tak sa budem snazit do zimy co najviac zistit... momentalne som na tom asi tak ze sa snazim jest co najviac suroveho ale na obed mavam aj varene jedla vid. dnes quinoa s makom .... no a raz za tyzden mam este masko...a sem tam aj nejaky ten tvaroh ci syr... ale uz je to ovela menej ako kedysi.... to som mala maso skoro kazdy den... ufff... o kombinovani jedal ani nehovorim \":D\"

v zime sa daju robit stavy mrkva, repa, jablko, zazvor, zeler... to by nemal byt problem... v obchodoch je vsetkeho dost... aj ked jasne, ze nie vzdy sa da hovorit o kvalite \":)\"

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2013 4:06 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
TomasV: přes zimu budu určitě jíst vařenou stravu. Vidím to tak, jak to píšeš. Přes léto převážnou část syrového (u mě hlavně ovoce, jak jsem zjistila, syrová zelenina bez zajedení vařeným je pro mě ještě málo stravitelná, není mi po ní nejlépe, je taková "těžká" - např. mrkev) a v zimě vařené, ale syrové saláty k tomu.

Kolik je 50 g cukru? 10 ks meruněk nebo tak alespoń přibližně, abych věděla? Jiný "cukr" než ovoce nejím \":)\" (bílý cukr, třitinový, med, melasu atd. nejím, ani výrobky, které je obsahují).

Ohledně té kvasinky. Bohužel jogurty a kefíry nemohu jíst. Jsem alergická na mléčné výrobky. Ale na střevní mikroflóru by myslím mohlo pomoci ječměnné a umepasta, umeocet, rýžové miso, tempeh a tofu (možná i řasy? - taky používám), které používám, ne? K vajíčkům jsem nikdy netíhla, nikdy mi moc nechutnali , i v receptech je většinou něčím nahrazuji, ale pokud to jinak nejde a nejde jíst něco jiného než vajíčka, tak je jíst začnu, zdraví je mi přednější, i když s chutí to asi nebude. Mě vajíčka hrozně smrdí \":lol:\" Oleje používám většinou pod cibulku, když vařím, a to většinou sezamový, řepkový nebo slunečnicový, všechny velmi drahé, ne GMO, ze zdravé výživy. Jak si začnu dělat víc saláty, tak budu do nich oleje přidávat. Dá se přidávat třeba ten extra panenský olivový olej i do jiného jídla než jen na saláty (taťka si to dává třeba na rybu nebo brambory, ale brambory jím jen minimálně - a nedokážu si to představit si to dávat na rýži, jáhly, kroupy, těstoviny atd.)? Já jsem zvyklá nepoužívat oleje "za syrova", ale vždy pod zeleninu při vaření (do pečení, smažení), takže si s tímto moc nevím rady, na co to dávat a k čemu krom salátu (asi by to šlo dávat i na třeba salát ze strouhané mrkve nebo jiné zeleniny, že?). Ořechy jím, i semínka - i občas ty ořechová másla (tahini, mandlové). Včera jsem si namočila slunečnicové semínko a měla ho dneska. Na svačinku jsem dnes k syrovému ovocnému salátu měla hrstičku mandliček. Musím si nakoupit zásobu, abych střídala různé druhy - hodně tuku mají kešu, myslíš, že by pro mě byly OK? A taky vlašské oříšky - ty budeme mít na podzim na zahrádce.. \":)\" Zítra plánuji namočit dýňová semínka.

Děkuji Ti moc za Tvou odpověď.

redbat: tak hodně zeleniny se dá uskladnit. A supermarkety nabízí zeleninu a ovoce přes celý rok. Ale některé jsou opravdu blbé kvality, no. Snažím se kupovat hlavně BIO. Teď máme naštěstí většinu ovoce i zeleniny ze zahrádky, takže to řešit nemusím. Už se těším, až budeme mít na zahrádce Hokaido dýně, mňam! Ty jsou slaďoučké.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2013 5:42 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Ovoce má tak 10-11g cukru na 100g, banány víc než 2x tolik. Ale hromadu cukru má rejže, těstoviny, atd. Brambory maj asi jen 16g na 100g, takže jsou rozhodně lepší než rejže.
A 50g denně je málo, chce to omezovat postupně, nejdřív třeba na 150, což není problém dodržet a pak postupně snižovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2013 6:09 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
Laika píše:
tak hodně zeleniny se dá uskladnit. A supermarkety nabízí zeleninu a ovoce přes celý rok. Ale některé jsou opravdu blbé kvality, no. Snažím se kupovat hlavně BIO. Teď máme naštěstí většinu ovoce i zeleniny ze zahrádky, takže to řešit nemusím. Už se těším, až budeme mít na zahrádce Hokaido dýně, mňam! Ty jsou slaďoučké.

to mi je jasne, len nemam velmi co uskladnovat kedze v podstate nic nepestujem... tento rok trosku repy, nejaky ten kel, zemiaky,,, mrkve sa nedari ani petrzlenu ani zeleru, cize som odkazana na obchody...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2013 9:36 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Kolik je 50 g cukru? 10 ks meruněk nebo tak alespoń přibližně, abych věděla? Jiný "cukr" než ovoce nejím \":)\" (bílý cukr, třitinový, med, melasu atd. nejím, ani výrobky, které je obsahují).

V té Šakulově tabulce jsou uvedeny potraviny i s obsahem sacharidů,hlavně ty obiloviny jsou na tom s počtem cukru špatně.
Dobře fermetovaný domácí kefír(24/36h)už má minimálně laktozy a většinou je dobře tolerován i lidmi co mléčné výrobky nemohou.Tady je návodhttp://www.zdravi-az.cz/publikovane_clanky.php
Na smažení je nejlepší ghí máslo,oleje používat jenom za studena.
Vajíčka zkus na hniličku,tak by mněla být dobře stravitelná.
U těch ořechů nevidím problém,pokud jsou z dobrého zdroje já osobně preferuju semínka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 27, 2013 5:50 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Cituji
"Také nemám menstruaci (měla jsem ji, ale po asi roce nepravidelné MS se sama ztratila a teď je to již 3 rok, co ji nemám"
Tak toto se mi zdá největší problém, to není normální, chce to určitě kvalitního lékaře (gynekologa, endokrinologa) může jít o hormonální problém, ale i o nějaký zapouzdřený zánět, což je najednou časovaná bomba (náhlá sepse) a ta zapáchající plynatost tomu docela nahrává.
Nejsem žádný odborník, ale toto žádnou dietou nevyřešíte.
A určitě budete chtít v budoucnu děti.
Až tohle pořešíte, tak na střeva a dokonalé trávení je nejlepší co nejvíce pohybu, dobré je i občas živočišné uhlí možná i derivační koupele, po těch odejde hodně plynů. Držím Vám palce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 27, 2013 6:39 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Ram píše:
Cituji
"Také nemám menstruaci (měla jsem ji, ale po asi roce nepravidelné MS se sama ztratila a teď je to již 3 rok, co ji nemám"
Tak toto se mi zdá největší problém, to není normální, chce to určitě kvalitního lékaře (gynekologa, endokrinologa) může jít o hormonální problém, ale i o nějaký zapouzdřený zánět, což je najednou časovaná bomba (náhlá sepse) a ta zapáchající plynatost tomu docela nahrává.
Nejsem žádný odborník, ale toto žádnou dietou nevyřešíte.
A určitě budete chtít v budoucnu děti.
Až tohle pořešíte, tak na střeva a dokonalé trávení je nejlepší co nejvíce pohybu, dobré je i občas živočišné uhlí možná i derivační koupele, po těch odejde hodně plynů. Držím Vám palce.

Ram, ten citat je trochu zkraceny, takze toho zkopiruju o par slov vic:
Laika píše:
Také nemám menstruaci (měla jsem ji, ale po asi roce nepravidelné MS se sama ztratila a teď je to již 3 rok, co ji nemám - měla jsem brát HA, ale nechtěla jsem to svinstvo do sebe cpát...

V tomto Laiku chapu. Rada najit si kvalitniho lekare (gynekologa, endokrinologa) zni na prvni pohled hezky, az na to, ze u nas asi kvalitni lekari moc nejsou. Tedy asi jsou, ale maji sve predpisy a ty predepisuji svinstva typu HA, ktera maji spoustu vedlejsi ucinku a rizik. Jak uz jsem tu psal, osobne bych zacal ocistama a stravou a urcite je dobry i ten pohyb, uhli a asi i derivacni koupele, pak se uvidi jestli to pomohlo a muze znovu prehodnotit jak dal.
Tipnul bych si, ze Laika uz nejake lekare zkusila a bez uspechu, protoze malokdo se zabyva alternativou, kdyz mu vsechno vyresi lekar. Predpokladam, ze ani ty jsi nenasla kvalitni lekare, kdyz chodis na tyto stranky, ale treba se pletu.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz