Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ruže
PříspěvekNapsal: sob kvě 26, 2012 10:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Sýr se mi jeví jako alergen - pokud je z kravského mléka, ale zpravidla sýry obsahují svinstva typu anatto, které alergizuje a může způsobovat další problémy, takže kupované sýry bych obešla úplně. Co mě pomohlo na váze je kokosový tuk a dělávám si rýži natural omaštěnou trochou ghí. Ořechy mohou být pro někoho taky alergenem, obsahují kopu plísní. Použila bych denně půl lžičky až lžičku sody bikarbony - odkyseluje a ničí např. kandidu ..., dále zkusit žužlat v ustech slunečnicový olej ( 20 minut asi 1 lžíci, vyplyvnout jako bílou tekutinu ) no a kokosový tuk dělá v organismu taky divy, možná i rybí olej, nyní se ke mně dostal odkaz na údajně velmi dobrý, jen je z SK. Nedostatek vitamínů také, ale i minerálů a aminokyselin může toto všechno způsobovat. Údajně super je odštavená brokolice, míchám ji pro ble chut s banánem, spíš je to taková přesnídávka, do toho jablko, ( občas taky co kde potkám jiného ) zasytí a je to chutné.
Zkoušela jsi pít zelený nápoj? Já když odštavnuju na šnekáči zeleň, asi mě trochu alergizuje, vypití mi ale problém nedělá.

\":?:\" \":?:\" \":?:\" Může nastat někomu po vypítí zeleného nápoje alergická reakce \":?:\" \":?:\" \":?:\"

Tak možné je všechno, ovšem zatím jsem o takové reakci na zelené lupení neslyšel. Jinak brokolice s banánem to už je jiná, taková směs asi moc vhodná nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruže
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 6:14 pm 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 6:49 pm
Příspěvky: 28
Dobrý den pane Zajíčku,
celkem úspěšně už řadu dní měsíců bojuji s kvasinkou dle návodů uvedených na tomto fóru...Většinou již nic nenaplivu, pokud však sním co nemám (např svatba bráchy), hned kvasinku naplivu. Zkouším např kukuřičnou polentu - když jsem si jí dala samotnou bylo to ok, obložená se zeleninou ala pizza mi kvasinku namnožila a hned druhý den byla ve slině...Dost silně jsem zhubla, takže se snažím vymýšlet co k snědku, kdybych snad zhubla ještě kilo tak nevím, ted mám 41...Ráda bych se však zeptala - při protikvas.dietě se mi hodně zhoršili lupy ve vlasech - mám mastné lupy, začali mi silně vypadávat vlasy a nastali mykózy- gynekologické..Plet se mi hodně zlepšila, první 2 měsíce jem byla při diete fakt striktní, ted už tolik nejsem,držím se tabulky, radši ale stejně vůbec nejím žádné pečivo, žádnou mouku, žádné cukry,med, pivo, nic chemicky upravené..jím zeleninu, kozí produkty, trochu masa, začala jsem ze sirnou patalninou, jím trochu vajíčka...čerstvé džusy ráno a dopl. Čím toto zhoršení může být? Jak to řešit? Nebo tomu vůbec nepřiládat váhu? Přirozeně bych dělala opachy tea tree olejem, octem, mazala kokos olejem...No zajímalo by mě proč se mi při deite příznaky zhoršili - že by se kvasinka zevnitř stěhovala více na povrch?...no nevím jak si to vysvětlit...Děkuji moc za rady...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruže
PříspěvekNapsal: pon srp 27, 2012 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MatildaD píše:
Dobrý den pane Zajíčku,
celkem úspěšně už řadu dní měsíců bojuji s kvasinkou dle návodů uvedených na tomto fóru...Většinou již nic nenaplivu, pokud však sním co nemám (např svatba bráchy), hned kvasinku naplivu. Zkouším např kukuřičnou polentu - když jsem si jí dala samotnou bylo to ok, obložená se zeleninou ala pizza mi kvasinku namnožila a hned druhý den byla ve slině...Dost silně jsem zhubla, takže se snažím vymýšlet co k snědku, kdybych snad zhubla ještě kilo tak nevím, ted mám 41...Ráda bych se však zeptala - při protikvas.dietě se mi hodně zhoršili lupy ve vlasech - mám mastné lupy, začali mi silně vypadávat vlasy a nastali mykózy- gynekologické..Plet se mi hodně zlepšila, první 2 měsíce jem byla při diete fakt striktní, ted už tolik nejsem,držím se tabulky, radši ale stejně vůbec nejím žádné pečivo, žádnou mouku, žádné cukry,med, pivo, nic chemicky upravené..jím zeleninu, kozí produkty, trochu masa, začala jsem ze sirnou patalninou, jím trochu vajíčka...čerstvé džusy ráno a dopl. Čím toto zhoršení může být? Jak to řešit? Nebo tomu vůbec nepřiládat váhu? Přirozeně bych dělala opachy tea tree olejem, octem, mazala kokos olejem...No zajímalo by mě proč se mi při deite příznaky zhoršili - že by se kvasinka zevnitř stěhovala více na povrch?...no nevím jak si to vysvětlit...Děkuji moc za rady...

Pokud jde o váhu, tak základem je dostatek tuku ve stravě, čili přidat tuk, hlavně protizánětlivě působící omega 3 mastné kyseliny. Ty vlasy mohou být demineralizací spojenou s řídkou stolicí, což pochopitelně ovlivňuje i gynekologické potíže. Viděl bych to na vyčištění střeva, doplnění laktobacilů a celkově dodat potřebné minerály. Stravu si vyzkoušejte spočítat na kalkulačce stránek flora.cz a uvidíte kolik sacharidů vlastně jíte, přičemž horní hranici berte 1 g sacharidů na kilo váha a den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruže
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 3:15 pm 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 6:49 pm
Příspěvky: 28
Děkuji moc za odpověd. Flora kalkulačku jsem zkusila, zkusím s ní pracovat, díky za tip. Budu se snažit, abych měla 1g bílkovin a 1g sacharidů a kilo váhy...Ještě poprosím - kolik mám cca sníst tuků na kilo váhy? Někde jsem čtela, že 3 g tuku na kilo...Je to správně? Jinak kvasinka se mi zase objevila, přijde mi to ted jak boj s větrnými mlýny..stačilo ted pár dní na méně přísné dietě (žádné přejídačky - tomu bych se pak vůbec nedivila, měla jsem jen čistou polentu, sklenka vína, čokoška slazená stévií a mám jí zase v testu už asi 3 dny). No nevadí, nenechám se vykolejit a budu tse snažit o brát s nadhledem, i když mě chytá smutek a sebelítost...Vrátím se zase na začátek...Jiank dělám sirnou patlaninu, ale odvařila jsem na ní mixér tak čekám na nový. Je to úžané jídlo, úplně jí miluji .-) kolik tak denně můžu při váze 41 kilo sníst? dávala jsem si z jednoho tvarohu denně...Začala jsem také s HCL - sehnala jsem 10% a naředila tak, že jsem přidala k 1 dcl 10% HCL 5,7 dcl vody, nakapala 20 kapek do půllitru...dost mě pálila žáha tak ted dávám do 3 dcl vody cca 7 kapek a je to lepší. Je to podle Vás v pořádku, můžu tak pokračovat dále? Stolica se myslím upravila, jen ty oříšky stejně netrávím. Moc ráda bych přišla na konzultaci osobně k Vám, chystala jsem se Vám zavolat,domluvit se, ale pořád si říkám, že je ještě čas a že bych věci měla zvládnout sama, zkoušet dál zničit kvasinku, čerpat ze stránek...alespon ty základy a pak Vás kontaktovat...Tak zatím bojuji .-) Děkuji moc za Vaší ochotu a rady..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruže
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 8:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MatildaD píše:
Děkuji moc za odpověd. Flora kalkulačku jsem zkusila, zkusím s ní pracovat, díky za tip. Budu se snažit, abych měla 1g bílkovin a 1g sacharidů a kilo váhy...Ještě poprosím - kolik mám cca sníst tuků na kilo váhy? Někde jsem čtela, že 3 g tuku na kilo...Je to správně? Jinak kvasinka se mi zase objevila, přijde mi to ted jak boj s větrnými mlýny..stačilo ted pár dní na méně přísné dietě (žádné přejídačky - tomu bych se pak vůbec nedivila, měla jsem jen čistou polentu, sklenka vína, čokoška slazená stévií a mám jí zase v testu už asi 3 dny). No nevadí, nenechám se vykolejit a budu tse snažit o brát s nadhledem, i když mě chytá smutek a sebelítost...Vrátím se zase na začátek...Jiank dělám sirnou patlaninu, ale odvařila jsem na ní mixér tak čekám na nový. Je to úžané jídlo, úplně jí miluji .-) kolik tak denně můžu při váze 41 kilo sníst? dávala jsem si z jednoho tvarohu denně...Začala jsem také s HCL - sehnala jsem 10% a naředila tak, že jsem přidala k 1 dcl 10% HCL 5,7 dcl vody, nakapala 20 kapek do půllitru...dost mě pálila žáha tak ted dávám do 3 dcl vody cca 7 kapek a je to lepší. Je to podle Vás v pořádku, můžu tak pokračovat dále? Stolica se myslím upravila, jen ty oříšky stejně netrávím. Moc ráda bych přišla na konzultaci osobně k Vám, chystala jsem se Vám zavolat,domluvit se, ale pořád si říkám, že je ještě čas a že bych věci měla zvládnout sama, zkoušet dál zničit kvasinku, čerpat ze stránek...alespon ty základy a pak Vás kontaktovat...Tak zatím bojuji .-) Děkuji moc za Vaší ochotu a rady..

Ano až 3 g tuku na kilo, ale většinou stačí méně, kvasinky jsou opravdu problém a jak člověk po jídle krká a prdí nemusí nic zkoumat, prostě ta strava v něm buď kvasí, nebo hnije a oboje je špatně. Patlanice je výborná o tom není pochyb, ale taky nepřehánět, je velice výživná a stačí jí docela málo. Aplikace HCl je empirická záležitost, někomu stačí pár kapek a někdo musí dost přitlačit, to je potřeba vypozorovat. Jinak klidně zavolejte v tom problém nehledejte a nějak problém pořešíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruže
PříspěvekNapsal: ned zář 09, 2012 9:38 am 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 6:49 pm
Příspěvky: 28
Dobrý den, děkuji za odpověď. Ted jsem mrchu kvasinovou zase minimalizovala .-) tak jsem ráda...Piju už asi 14 dní HCL - je to zázrak - děkuji za radu - od první kapky mám po průjmech (teda pokud to nepřeženu s oříškami .-).Jinak v jídlu moc nehřeším, už jsem si na zdravé protikvasinkvé stravování celkem zvykla, už mě ani nechytá bažení po chlebu, sušence, mám svoje a neřeším to ostatní.Samozřejmě chybičky se mi někdy vloudí..No co mi dělá fakt problém je nejíst v noci po 20 hod, někdy se zdržím v práci, pak přijdu domů a mám vlčí hlad - řeším to kefírem nebo patlaninou se skořicí, hledám nejmenší zlo, protože jinak bych byla schopná všeho...děs běs.. Začala jsem studovat "

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruže
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 7:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="MatildaD":2hpaewkh]Dobrý den, děkuji za odpověď. Ted jsem mrchu kvasinovou zase minimalizovala .-) tak jsem ráda...Piju už asi 14 dní HCL - je to zázrak - děkuji za radu - od první kapky mám po průjmech (teda pokud to nepřeženu s oříškami .-).Jinak v jídlu moc nehřeším, už jsem si na zdravé protikvasinkvé stravování celkem zvykla, už mě ani nechytá bažení po chlebu, sušence, mám svoje a neřeším to ostatní.Samozřejmě chybičky se mi někdy vloudí..No co mi dělá fakt problém je nejíst v noci po 20 hod, někdy se zdržím v práci, pak přijdu domů a mám vlčí hlad - řeším to kefírem nebo patlaninou se skořicí, hledám nejmenší zlo, protože jinak bych byla schopná všeho...děs běs.. Začala jsem studovat "

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruže
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2013 11:14 am 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 6:49 pm
Příspěvky: 28
Zdravím všechny uživatele fóra. Chtěla bych se dál podělit ze svými dalšími zkušentostmi při boji s růžovkou. Mám docela dobré výsedky, tak možná někoho povzbudím, že to jde řešit. Asi před rokem jsem se vrhla na radikální změnu stravování - protikvasinkovou dietu a vyloučila jsem bílé jedy...
Byl to očistec, ale kvasinky mám pod kontrolou. Mám vysledované co my kvasinky vyvolává - někdy se v plivacím testu objeví a já už vím důvody. Vždy když jím později večer skoro cokoliv, ráno mám test mírně pozitivní - míra pozitivity je podle toho co večer nekotnrolovatelně zblajznu.Taky vadí míchání hodně druhů jídla dokupy, nedostatečně provařené luštěniny nebo rýže.Po roce diety se však dopoledne mohu cpát ovocem (banány s tahiny, šušené ovoce, freshe) a kvasinka se neobjeví. Jím už také bezlekové obiloviny, rýži, luštěniny, někdy kukuřičné těstoviny, pohanku..)
Osobně jsem ale měla problém s kefírem a mléčnými výrobky - namnožila jsem si ve střevech kvasinku Geotrichum candidum (zjistili mi to lékaři na testu kvasinek ve střevech- nikdy to prý neviděli), která žije právě v mléčných výrobcích - takže jsem toto vysadila. Výsledek ročníhu úsilí - ekzém a rosaceu mám o 70 procent lepší. Chvála bohu \":-)\". a díky za tento web panu Zajíčkovi. Nezůstala jsem však spát na vavřínech a řeším svoje zdraví dál, prohubouji svoje "vědění". Nedávno jsem se odhodlala na osobní schůzku s panem Jardou a začala brát vitamíny a minerály, které mi doporučil. Začali mi růst nové vlasy a věřím, že se to takhle hezky regeneruje i v těle. Po odstranění bílých jedů a sacharidů se mi dost zhoršilo trávění (teda spíš je to víc vidět) a vylučování. Doplňuji HCL, Laktobacili a začnu taky s Pancreolanem. Moje vylučování i při správné stravě nefunguje dobře. Tělo to "nebere". Pane Jardo i ostaní, máte nějaké typy co dělat pro úpravu stolice z poloměkké až měké, bez formy na ideál?Myslím toto musím teď opravit. Budu ráda za typy co vám pomohlo..Potřebovala bych nabrat nějaké to kilo ale když netrávím tak to nepůjde. Myslím, jsem docela pročištěná, teď to chce nastartovat spalování .-). děkuji..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruže
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 10:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MatildaD píše:
Zdravím všechny uživatele fóra. Chtěla bych se dál podělit ze svými dalšími zkušentostmi při boji s růžovkou. Mám docela dobré výsedky, tak možná někoho povzbudím, že to jde řešit. Asi před rokem jsem se vrhla na radikální změnu stravování - protikvasinkovou dietu a vyloučila jsem bílé jedy...
Byl to očistec, ale kvasinky mám pod kontrolou. Mám vysledované co my kvasinky vyvolává - někdy se v plivacím testu objeví a já už vím důvody. Vždy když jím později večer skoro cokoliv, ráno mám test mírně pozitivní - míra pozitivity je podle toho co večer nekotnrolovatelně zblajznu.Taky vadí míchání hodně druhů jídla dokupy, nedostatečně provařené luštěniny nebo rýže.Po roce diety se však dopoledne mohu cpát ovocem (banány s tahiny, šušené ovoce, freshe) a kvasinka se neobjeví. Jím už také bezlekové obiloviny, rýži, luštěniny, někdy kukuřičné těstoviny, pohanku..)
Osobně jsem ale měla problém s kefírem a mléčnými výrobky - namnožila jsem si ve střevech kvasinku Geotrichum candidum (zjistili mi to lékaři na testu kvasinek ve střevech- nikdy to prý neviděli), která žije právě v mléčných výrobcích - takže jsem toto vysadila. Výsledek ročníhu úsilí - ekzém a rosaceu mám o 70 procent lepší. Chvála bohu \":-)\". a díky za tento web panu Zajíčkovi. Nezůstala jsem však spát na vavřínech a řeším svoje zdraví dál, prohubouji svoje "vědění". Nedávno jsem se odhodlala na osobní schůzku s panem Jardou a začala brát vitamíny a minerály, které mi doporučil. Začali mi růst nové vlasy a věřím, že se to takhle hezky regeneruje i v těle. Po odstranění bílých jedů a sacharidů se mi dost zhoršilo trávění (teda spíš je to víc vidět) a vylučování. Doplňuji HCL, Laktobacili a začnu taky s Pancreolanem. Moje vylučování i při správné stravě nefunguje dobře. Tělo to "nebere". Pane Jardo i ostaní, máte nějaké typy co dělat pro úpravu stolice z poloměkké až měké, bez formy na ideál?Myslím toto musím teď opravit. Budu ráda za typy co vám pomohlo..Potřebovala bych nabrat nějaké to kilo ale když netrávím tak to nepůjde. Myslím, jsem docela pročištěná, teď to chce nastartovat spalování .-). děkuji..

Tak základ je odstranit stres a srovnat HCl, tak aby vám perfektně fungoval krkací test. Něco se dá vylepšit braním bentonitu a také dodat enzymy, třeba Digestivní enzymy a stravu vyzkoušet třeba z části tepelně upravenou, ne každému v zimním období slinivka vezme stravu syrovou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruže
PříspěvekNapsal: stř dub 23, 2014 10:18 pm 
Offline

Registrován: stř lis 07, 2012 11:54 pm
Příspěvky: 21
Ahoj Matildo,

řeším zcela stejnou věc jako ty. Díky za všechny informace. Jsem zatím na začátku, ale taky naštěstí nemám takové veliké potíže. (Mám jen malou vyrážku na stehně.) Nicméně zajímalo by mě, jak se ti to vyvíjí. Já mám taky tedy dost problém s váhou.. (180cm,62kg), takže tohle vše je aktuální a rád se o to podělím. Napiš. Držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: růže
PříspěvekNapsal: čtv kvě 21, 2015 4:06 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 21, 2015 4:00 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, manžel se léčil již dlouhodobe s ekzémem na tvari. V podstatě jako ekzém to označila jedna doktorka.Bohuzel se nyni na jeho obličeji červený flek začal rozšiřovat. NAVSTIVILI jsme jineho doktora, který nám oznámil, ze se jedna o růži.Manzel dostal antibiotika, na které dostal alergii.Doktor nasadil nova antibiotika a mast, ktera ma pry ničit i z povrchu streptokoky.Nevite, kdy se ma ukázat nějaký posun, změna k lepšímu? Jsme bezradni, stále nějaké leky, masticky a vysledek žádný. Naopak se vse jen zhoršuje.
Nemel by jste nejakou radu jak na tuto infekční nemoc? Dekuji Barbora


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: růže
PříspěvekNapsal: čtv kvě 21, 2015 11:17 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Barbora11 píše:
Dobrý den, manžel se léčil již dlouhodobe s ekzémem na tvari. V podstatě jako ekzém to označila jedna doktorka.Bohuzel se nyni na jeho obličeji červený flek začal rozšiřovat. NAVSTIVILI jsme jineho doktora, který nám oznámil, ze se jedna o růži.Manzel dostal antibiotika, na které dostal alergii.Doktor nasadil nova antibiotika a mast, ktera ma pry ničit i z povrchu streptokoky.Nevite, kdy se ma ukázat nějaký posun, změna k lepšímu? Jsme bezradni, stále nějaké leky, masticky a vysledek žádný. Naopak se vse jen zhoršuje.
Nemel by jste nejakou radu jak na tuto infekční nemoc? Dekuji Barbora

Ahoj Barbora11,
Chce to zmenit jidelnicek, ale nevim co vas manzel ji. Kamaradce kdyz se to vyhodilo, mela zakazana sladka jidla, smazena jidla, ...nebudu to vsechno vypisovat, bylo to proste jako candida dieta, vim ze mela zakazano i maso, ale ryby jedla. Tuto dietu mela
drzet 6 mesicu, protoze se ta nemoc pry rada vraci.
Zacala bych take s ocistami streva, pak bych pridala ocisty jater a zlucniku, chce to take urcite srovnat psychiku.
Zkuste to rano a pak vecer pred spanim natirat mandlovym olejem (lisovanym za studena). Tu masticku od doktora bych na to nedavala. Zkuste manzelovi varit caj z lichorerisnice, to asi streptokok nema moc rad, ...zrovna tak jako jod.
Ja bych asi odmitala ta antibiotika, ale radit vam to rozhodne nebudu, to je na vas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: růže
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2015 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Barbora11 píše:
Dobrý den, manžel se léčil již dlouhodobe s ekzémem na tvari. V podstatě jako ekzém to označila jedna doktorka.Bohuzel se nyni na jeho obličeji červený flek začal rozšiřovat. NAVSTIVILI jsme jineho doktora, který nám oznámil, ze se jedna o růži.Manzel dostal antibiotika, na které dostal alergii.Doktor nasadil nova antibiotika a mast, ktera ma pry ničit i z povrchu streptokoky.Nevite, kdy se ma ukázat nějaký posun, změna k lepšímu? Jsme bezradni, stále nějaké leky, masticky a vysledek žádný. Naopak se vse jen zhoršuje.
Nemel by jste nejakou radu jak na tuto infekční nemoc? Dekuji Barbora

Dobře vám radí členka miram, musíte problém řešit zevnitř, ne si nesmyslně pomocí ATB domrvit poslední zbytky imunity, nebo něco patlat na pokožku, tudy cesta nevede, vše si pouze zhoršíte. Člověka až zaráží jak MUDrci spílají alternativcům do mastičkářů a zatím co alternativka radí čistit střeva a orgány oni doporučují matlat mastičky, tak kdo je vlastně mastičkář.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růže
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2018 2:01 pm 
Offline

Registrován: úte bře 20, 2018 12:14 am
Příspěvky: 26
Zdravím a prosím o názor a radu jak postupovat.

Jedná se o mou maminku (57 let). Poslední dva roky se ji radikálně horší zdravotní stav. Kromě šílených hlubokých ran na ploskách nohy se ji před několika dny objevilo zánětlivé onemocnění - růže - na levé noze. Zasáhlo to celé lýtko, opuchlé, rudé. K tomu teploty. Lékař ji natolik postrašil, že začala užívat antibiotika, 10 dní podle doporučení. Za tu dobu se ji objevil ekzém téměř po celém těle, zežloutly zuby, objevily se černé skvrny kolem zlatého snubního prstýnku. Dva dny po dobrání se růže vrátila v plné kráse. Opět bolestivé, teplota. Lékař ji chce poslat do nemocnice, což mamka odmítá. Poslal ji totiž do nemocnice před půl rokem s chodidly. Kromě kortikoidů ji ničím neléčili, stav se po kortikoidech klasicky ještě zhoršil.

Kožař zjistil zamořený žaludek helicobacterem. Chtěl nasadit atb. Přemluvila jsem ji, ať to zkusí léčit jinak, ale moc se mi to nedaří. Klystýr zatím provedla pouze dvakrát. Kyselinu chlorovodíkovou se bojí brát, připadá ji to šílené.

Nyní se spojila s jakousi paní, která dělá speciální směsi bylin - jak jako čaje tak jako tinktury, Popsala ji svůj zdravotní stav a řekla, ji, že je to velice vážné zánětlivé onemocění. Že se jedná v podstatě o zánět lymfy, že imunita je ve špatném stavu a tělo nestíhá a že ATB streptokoka jen zapozdřiula, ale jakmile se přestanou brát, rozjedou se znovu. Že pod ekzematickými fleky jsou ložiska hnisu.

Bojím se ale, že takový léčebný postup je málo. Jakou cestu ještě zvolit ke zlepšení stavu???
Budu ráda, za každou radu.


Přílohy:
ekzem.jpeg
ekzem.jpeg [ 895.46 KiB | Zobrazeno 17926 krát ]
ruze.jpg
ruze.jpg [ 40.55 KiB | Zobrazeno 17926 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růže
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2018 4:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
valenta.klara píše:
Zdravím a prosím o názor a radu jak postupovat.

Jedná se o mou maminku (57 let). Poslední dva roky se ji radikálně horší zdravotní stav. Kromě šílených hlubokých ran na ploskách nohy se ji před několika dny objevilo zánětlivé onemocnění - růže - na levé noze. Zasáhlo to celé lýtko, opuchlé, rudé. K tomu teploty. Lékař ji natolik postrašil, že začala užívat antibiotika, 10 dní podle doporučení. Za tu dobu se ji objevil ekzém téměř po celém těle, zežloutly zuby, objevily se černé skvrny kolem zlatého snubního prstýnku. Dva dny po dobrání se růže vrátila v plné kráse. Opět bolestivé, teplota. Lékař ji chce poslat do nemocnice, což mamka odmítá. Poslal ji totiž do nemocnice před půl rokem s chodidly. Kromě kortikoidů ji ničím neléčili, stav se po kortikoidech klasicky ještě zhoršil.

Kožař zjistil zamořený žaludek helicobacterem. Chtěl nasadit atb. Přemluvila jsem ji, ať to zkusí léčit jinak, ale moc se mi to nedaří. Klystýr zatím provedla pouze dvakrát. Kyselinu chlorovodíkovou se bojí brát, připadá ji to šílené.

Nyní se spojila s jakousi paní, která dělá speciální směsi bylin - jak jako čaje tak jako tinktury, Popsala ji svůj zdravotní stav a řekla, ji, že je to velice vážné zánětlivé onemocění. Že se jedná v podstatě o zánět lymfy, že imunita je ve špatném stavu a tělo nestíhá a že ATB streptokoka jen zapozdřiula, ale jakmile se přestanou brát, rozjedou se znovu. Že pod ekzematickými fleky jsou ložiska hnisu.

Bojím se ale, že takový léčebný postup je málo. Jakou cestu ještě zvolit ke zlepšení stavu???
Budu ráda, za každou radu.

Pokud odmítá HCl tak to máte pomalu neřešitelné, protože naprostá většina toho co popisujete je právě od deficitu HCl. Nechte ji udělat krkací test, předpokládám že tam nebude nic a pak už celkem snadno obklady s HCl na praskliny i na ty fleky a zánět, po každém jídle dávat 3,5%tní HCl v tobolkách aby si neleptala jícen a na rozbití úsad v lymfatickém řečišti jsou ideální miniklystýry s HCl. ATB jsou v tomto případě pochopitelně k ničemu akorát se tím šmejdi trénují k vyšší odolnosti a pak na ně nefunguje skoro nic. Helouše v žaludku zlikviduje také HCl, nebo to umí i dračí krev tu mám na e-schopu a případně lactobacillus reuteri, ten je tam také pod názvem Gastro Ease http://www.pro-zdravi-az.cz/210-gastro-ease . Na ty nohy a růži by mohlo pomoci i potírání ricinovým olejem s balzámovým terpentýnem 1:1, ale HCl bude jednoznačně lepší a ředění cca 1500:1 z plné koncentrace. Pokud si to nedohledáte zde nebo na jiných stránkách klidně zavolejte vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz