Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: ned bře 30, 2014 8:48 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
eviku.k píše:
Dobrý den,
někde jsme slyšela, že hydrocolon terapie není vůbec šetrná. Po výplachu zmizí i prospěšné bakterie. A do takto imunity zbaveného střeva dát i sebe lepší dietní jídlo, je prý nemoudré. Co vy na to?

Děkuji

A co z toho plyne, že od toho průplachu již nebudete nikdy jíst? To je přeci jasná hovadina a pokud by šlo o tak rizikovou činnost, tak toho budou plné noviny i další sdělovací prostředky. Vy jste něco takového někde četla, nebo slyšela, pokud ano sem s tím, rád se poučím, já jsem to zatím nečetl a neslyšel nikdy. Netvrdím, že jde o jednoznačně bezpečnou záležitost, vše může zklamat, pokud vám ji bude dělat nějaký levoruký tupan, ale těch asi naštěstí moc není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: sob kvě 03, 2014 6:25 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 03, 2014 6:12 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, ráda bych se zeptala na vhodnost Colonhydroterapie při ulcerozní kolitidě (proktokolitidě). O terapii jsem uvažovala a zeptala se na názor své gastroenteroložky, v podstatě mi to rozmluvila, ale ani ne tak z důvodu nebezpečí zhoršení mé nemoci, ale proto, že tato terapie mé střevo údajně vyčistí nejen od škodlivých bakterií, ale také od těch dobrých, což nepotřebuji. Netušila jsem však, že součástí čištění má být také dodání probiotik, což by tento problém, přepokládám, mělo eliminovat. (I když jsem skeptik i ohledně probiotik, protože jsem jich za život snědla hrozně moc, různé značky, různé typy, a nikdy jsem nepozorovala žádný účinek. Tedy nejen pozitivní, ale prostě nebyl žádný).
Dále mi řekla, že tato metoda pročistí hlavně moji peněženku. Věřím, že tady se rozhodně nespletla. \":lol:\" Ale celkově mi moc neodpověděla, jelikož evidentně neměla žádnou zkušenost, ani třeba zprostředkovaně přes pacienty, což také sama přiznala. Takže nezrazovala mě a apriori nekritizovala tuto metodu, avšak poradila mi spíše jiné metody, jako jsou bylinkové kúry, půst či pití šťáv…

Byla bych moc vděčná za jakoukoli zkušenost s Colonhydroterapií pacienta s ulcerozní kolitidou, resp. za odborné vyjádření k této "kombinaci".
Dále bych byla ráda za doporučení nejvhodnější očistné metody v případě ulcerozní kolitidy.

Předem děkuji za jakékoli poznatky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 10:58 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Klara_ píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala na vhodnost Colonhydroterapie při ulcerozní kolitidě (proktokolitidě). O terapii jsem uvažovala a zeptala se na názor své gastroenteroložky, v podstatě mi to rozmluvila, ale ani ne tak z důvodu nebezpečí zhoršení mé nemoci, ale proto, že tato terapie mé střevo údajně vyčistí nejen od škodlivých bakterií, ale také od těch dobrých, což nepotřebuji. Netušila jsem však, že součástí čištění má být také dodání probiotik, což by tento problém, přepokládám, mělo eliminovat. (I když jsem skeptik i ohledně probiotik, protože jsem jich za život snědla hrozně moc, různé značky, různé typy, a nikdy jsem nepozorovala žádný účinek. Tedy nejen pozitivní, ale prostě nebyl žádný).
Dále mi řekla, že tato metoda pročistí hlavně moji peněženku. Věřím, že tady se rozhodně nespletla. \":lol:\" Ale celkově mi moc neodpověděla, jelikož evidentně neměla žádnou zkušenost, ani třeba zprostředkovaně přes pacienty, což také sama přiznala. Takže nezrazovala mě a apriori nekritizovala tuto metodu, avšak poradila mi spíše jiné metody, jako jsou bylinkové kúry, půst či pití šťáv…

Byla bych moc vděčná za jakoukoli zkušenost s Colonhydroterapií pacienta s ulcerozní kolitidou, resp. za odborné vyjádření k této "kombinaci".
Dále bych byla ráda za doporučení nejvhodnější očistné metody v případě ulcerozní kolitidy.

Předem děkuji za jakékoli poznatky!

Malá zkouška logiky, pokud mám střeva v zánětu z přemnožení nějakých patogenních bakterií, mohu tam mít obsaženu správnou mikroflóru. Patrně vám po krátké úvaze vyjde že nemůžete, tedy ji ani nemůžete vyplavit, vyplavíte prostě tu špatnou. Pokud jde o cenu procedur, to vám řekla správně, čistí se tím dobře i vaše peněženka, ale třeba šankaprakšalána je zdarma, tak pouvažujte. Provádění jakékoliv očisty v klidových fázích onemocnění nevidím jako problém a někteří očisty jedou i v akutních fázích, což nemusí být vždy vhodné. Půsty také celkem fungují, tak vám musím doktorku pochválit, mnoho lékařů je z neznalosti zavrhuje, stejně jako očisty střeva. Každopádně je třeba sledovat hormony, konkrétně kortizol, který zpravidla je rozhozený a to pak vyvolává záněty, nebo si kontrolovat železo a měď, což zase při rozhození mnohdy spouští infekce. Probiotika bych nepodceňoval, na nich stojí a padá imunita a té se vám právě moc nedostává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: úte črc 08, 2014 4:42 pm 
Offline

Registrován: úte črc 08, 2014 4:33 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,mám zájem o colonhydroterapii. Nemáte někdo nějaký tip na dobré místo s profesionálním přístupem v Českých Budějovicích?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: úte črc 08, 2014 4:52 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
spiralsun píše:
Dobrý den,mám zájem o colonhydroterapii. Nemáte někdo nějaký tip na dobré místo s profesionálním přístupem v Českých Budějovicích?

Podstupovat hydrocolon v nějakém středisku tady v ČR bych Ti moc nedoporučoval. Používají se tady často podřadné přístroje s ostrými trubičkami, které lidem často pořežou střevo a dochází pak ke drobnému krvácení ze střeva. Mnoho let se o těch jejich ostrých trubičkách vedou diskuze na internetu, ale k žádné nápravě zatím nedošlo. Jedna diskuze o krvácení po hydrocolonu provedeném v českých střediscích je například tady: http://diskuse.doktorka.cz/poraneni-pri ... n-terapii/

Mnohem bezpečnější je koupit si tzv. výplachovou sadu na domácí hydrocolon a máš to zadarmo a naprosto bezpečně. Domácí výplachové sady mají trubičky perfektně zakulacené a nehrozí tedy žádné riziko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: sob črc 19, 2014 10:26 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
spiralsun píše:
Dobrý den,mám zájem o colonhydroterapii. Nemáte někdo nějaký tip na dobré místo s profesionálním přístupem v Českých Budějovicích?

To by jste musel mít přímé reference někoho z místa, jinak vám těžko lze odpovědět, ale obecně dobře odpovídá člen Ates, na domácím provádění výplachů si lépe vyhovíte a výrazně ušetříte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: ned čer 03, 2018 10:53 am 
Offline

Registrován: stř říj 21, 2015 8:58 pm
Příspěvky: 20
Také se podělím o zkušenost.
Už mám za sebou tři výplachy a ještě se chystám na dva. Pocit u toho mám asi takový - když máte urgentní průjem a nikde poblíž není WC, ale vy už jste na tom tak zle, že je vám všechno jedno a klidně jste ochotni "to" vypustit na místě, kde stojíte. Vždy mě obleje studený pot a modlím se, ať mě už paní "vypustí" \":D\"
Sice mi splasklo břicho, ale necítím absolutně žádný pocit úlevy, euforie a ani příliv energie. Nešli ze mě ven červi, plísně a pod. To mě fakt dost mrzí. Můj jídelníček v posledních dvaceti letech byl příšerný (je mi třicet) - sladké, sladké, sladké, slané, hotovky... sice jsem se snažila pořád držet na takové váze, že mi všichni říkali, abych trochu přibrala (čehož jsem ale docílila tím, že jsem si místo oběda dala čokoládu), ale váha asi vůbec nesouvisí s tím v jakém stavu mám střeva, že.
Také na akné to nemá výrazný vliv a v to jsem doufala nejvíc \":(\"
Od března přitom nejím skoro sladké, pečivo a svinstva obecně, dodávám psyllium, křemelinu a bylinné tinktury proti kvasinkám. Po výplaších samozřejmě Biopron.
Proč ze mě nejdou zatvrdlé nánosy a kvasinkové shluky? :'( Mám to ještě podpořit šankou nebo zvýšit počet výplachů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: ned čer 03, 2018 11:28 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
AdelaidaR píše:
Také se podělím o zkušenost.
Už mám za sebou tři výplachy a ještě se chystám na dva. Pocit u toho mám asi takový - když máte urgentní průjem a nikde poblíž není WC, ale vy už jste na tom tak zle, že je vám všechno jedno a klidně jste ochotni "to" vypustit na místě, kde stojíte. Vždy mě obleje studený pot a modlím se, ať mě už paní "vypustí" \":D\"
Sice mi splasklo břicho, ale necítím absolutně žádný pocit úlevy, euforie a ani příliv energie. Nešli ze mě ven červi, plísně a pod. To mě fakt dost mrzí. Můj jídelníček v posledních dvaceti letech byl příšerný (je mi třicet) - sladké, sladké, sladké, slané, hotovky... sice jsem se snažila pořád držet na takové váze, že mi všichni říkali, abych trochu přibrala (čehož jsem ale docílila tím, že jsem si místo oběda dala čokoládu), ale váha asi vůbec nesouvisí s tím v jakém stavu mám střeva, že.
Také na akné to nemá výrazný vliv a v to jsem doufala nejvíc \":(\"
Od března přitom nejím skoro sladké, pečivo a svinstva obecně, dodávám psyllium, křemelinu a bylinné tinktury proti kvasinkám. Po výplaších samozřejmě Biopron.
Proč ze mě nejdou zatvrdlé nánosy a kvasinkové shluky? :'( Mám to ještě podpořit šankou nebo zvýšit počet výplachů?

Tak ono z každého nelze vydolovat vetřelce, někdy jde o malé šmejdy rozptýlené ve střevním obsahu a mnohdy je velice obtížné nějak tento nevhodný mikrobiom uvést do normálního stavu. Navíc problém nutně nemusí být pouze v tlustém střevě, ale může být i v tenkém a tam se tento postup nedostane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: pon srp 06, 2018 11:43 am 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
AdelaidaR píše:
Také se podělím o zkušenost.
Už mám za sebou tři výplachy a ještě se chystám na dva. Pocit u toho mám asi takový - když máte urgentní průjem a nikde poblíž není WC, ale vy už jste na tom tak zle, že je vám všechno jedno a klidně jste ochotni "to" vypustit na místě, kde stojíte. Vždy mě obleje studený pot a modlím se, ať mě už paní "vypustí" \":D\"
Sice mi splasklo břicho, ale necítím absolutně žádný pocit úlevy, euforie a ani příliv energie. Nešli ze mě ven červi, plísně a pod. To mě fakt dost mrzí. Můj jídelníček v posledních dvaceti letech byl příšerný (je mi třicet) - sladké, sladké, sladké, slané, hotovky... sice jsem se snažila pořád držet na takové váze, že mi všichni říkali, abych trochu přibrala (čehož jsem ale docílila tím, že jsem si místo oběda dala čokoládu), ale váha asi vůbec nesouvisí s tím v jakém stavu mám střeva, že.
Také na akné to nemá výrazný vliv a v to jsem doufala nejvíc \":(\"
Od března přitom nejím skoro sladké, pečivo a svinstva obecně, dodávám psyllium, křemelinu a bylinné tinktury proti kvasinkám. Po výplaších samozřejmě Biopron.
Proč ze mě nejdou zatvrdlé nánosy a kvasinkové shluky? :'( Mám to ještě podpořit šankou nebo zvýšit počet výplachů?

Základem zdraví je zdravá strava, takže dělat hydrocolon a jíst dál nezdravě, to nedává smysl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz