Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 10:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Zuzka K. píše:
Tak pro zajímavost, jaterní očistu mám úspěšně za sebou a proběhla bez problémů. Spočítala jsem si, že při té šance jsem do sebe za dvě hodiny dostala zhruba 40 ml epsomské soli. 60 ml rozdělených do dvou dávek po 30 ml mi problém nedělalo (což byl i důvod, proč jsem se to rozhodla zkusit). Měla jsem pro jistotu po ruce šumivé kalcium a přítele, který na mě dohlížel, ale nakonec nebylo nic z toho potřeba.

Ohledně té neúspěšné šanky bych řekla, že to bylo způsobeno nedostatkem hořčíku, následkem čehož prakticky nevznikl sifon a než tělo poznalo, že už má hořčíku dost, a stihlo zareagovat průjmem, tak se ho vstřebalo víc, než bylo žádoucí. Mohlo to být i rozpuštěním epsomky ve velkém množství vody, pak se to asi chová jinak než když je to takto koncentrovaně, jako u očisty jater.

I to je jedna z možností, nikdy se nedá předpokládat, že na stejnou věc zareaguje každý stejně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 18, 2013 10:14 pm 
Offline

Registrován: stř pro 18, 2013 9:51 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,můžu se zeptat,jestli by šla šanka dělat po prvních dvou dávkách epsomské soli potom pouze s čistou vodou?Mám problémy s otoky a předpokládám,že jsou od ledvin,i když možných příčin je nejspíš mnoho,také mám problémy s játry,s trávením bílkovin...ale už měsíc nesolím a otoky zmizely,jen předevčírem po snědení jednoho slaného jídla se zase objevily,takže jsem se opět vrátila k neslané stravě.Proto bych se nejraději soli vyhnula.Šanku jsem už před lety dělala v jóga centru se všemi uvedenými cviky,trápila jsem se 3,5h než konečně nastal sifon,poté už jsem byla cvičením tak zmožená,že jsem vydržela jen asi půl hodiny a efekt měl k čistotě daleko,dokonce ještě pořád byly i tuhé menší částečky.Poté jsem ještě dělala šanku s tříměsíčním rozestupem 3x,vždy trvalo kolem 4h,než se konečně rozjel sifon a efekt nikdy nebyl dočista,celé s velkou únavou,při poslední se mi nepodařilo sifon rozjet vůbec,vše jsem postupně vymočila za urputných bolestí hlavy a tím jsem svoje zkušenosti se šankou zakončila.Před pár dny jsem dělala dle vašeho návodu očistu jater a hned jsem si všimla projímavého efektu po dávkách epsomské soli,takže mě napadlo,že tím by se dal snadno sifon rozjet.Teď jen jestli je možné pít tu vodu čistou..?A také bych se chtěla zeptat,jestli je možné něčím nahradit máslo,když jsem vegan?Děkuji předem za odpověď,Bára


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 8:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
barunka.om píše:
Dobrý den,můžu se zeptat,jestli by šla šanka dělat po prvních dvou dávkách epsomské soli potom pouze s čistou vodou?Mám problémy s otoky a předpokládám,že jsou od ledvin,i když možných příčin je nejspíš mnoho,také mám problémy s játry,s trávením bílkovin...ale už měsíc nesolím a otoky zmizely,jen předevčírem po snědení jednoho slaného jídla se zase objevily,takže jsem se opět vrátila k neslané stravě.Proto bych se nejraději soli vyhnula.Šanku jsem už před lety dělala v jóga centru se všemi uvedenými cviky,trápila jsem se 3,5h než konečně nastal sifon,poté už jsem byla cvičením tak zmožená,že jsem vydržela jen asi půl hodiny a efekt měl k čistotě daleko,dokonce ještě pořád byly i tuhé menší částečky.Poté jsem ještě dělala šanku s tříměsíčním rozestupem 3x,vždy trvalo kolem 4h,než se konečně rozjel sifon a efekt nikdy nebyl dočista,celé s velkou únavou,při poslední se mi nepodařilo sifon rozjet vůbec,vše jsem postupně vymočila za urputných bolestí hlavy a tím jsem svoje zkušenosti se šankou zakončila.Před pár dny jsem dělala dle vašeho návodu očistu jater a hned jsem si všimla projímavého efektu po dávkách epsomské soli,takže mě napadlo,že tím by se dal snadno sifon rozjet.Teď jen jestli je možné pít tu vodu čistou..?A také bych se chtěla zeptat,jestli je možné něčím nahradit máslo,když jsem vegan?Děkuji předem za odpověď,Bára

Tak pokud to bude vlažná voda, tedy projímavá, teoreticky by měla procházet, ale nemusí tomu tak být u každého. Pokud by neprocházela, tak do ní můžete dát pouze trochu té epsomky a projímavý efekt by měl fungovat. Máslo někteří nahrazují oliváčem, nebo kokosovým tukem, ale já doporučuji zůstat u másla.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz