Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak často opakovat?
PříspěvekNapsal: ned zář 18, 2016 8:18 am 
Offline

Registrován: úte bře 29, 2016 4:00 pm
Příspěvky: 16
Měla bych dotaz ohledně opakování každodenního klystýrování.

V červenci jsem najela na tuto proceduru:
1. týden - denně, 2. týden - obden, 3. týden - ob dva dny, 4. týden a 5. týden - tam už to dost pokulhávalo, takže se mi nedařilo z nedostatku času a soukromí již pokračovat.

Vyčistila se mi pleť, přestala jsem být oteklá a celkově jsem se cítila lépe, nicméně přišel srpen a období žranice bohužel i masové \":(\"(před tím jsem pět let maso nejedla až do konce roku, kdy jsem sem tam něco ochutnala, toto období beru jako určitý typ vývoje, kdy jsem si musela opět vyzkoušet, že maso mi nedělá zrovna moc dobře) a teď bych strašně ráda najela na tuto proceduru znovu, protože cítím, jak mi maso zůstává ve střevech, je možné to tak v krátkém časovém období zopakovat? Nemůže to střevům ublížit? Dlabu denně probiotika, momentálně Biopron 9 a k tomu si dělávám domácí kefír z TIBI a sem tam si koupím žinčicu nebo kozí kefír.

Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2016 8:57 pm 
Offline

Registrován: pát zář 16, 2016 1:10 am
Příspěvky: 2
Děkuji za odpověď. Ještě kdyby tak měl někdo návod jak čistit peroxidem (ten je mi vážně milejší - zvlášť když mám díky němu po problémech s afty a s bolestmi v krku).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2016 10:19 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Matně si vybavuji, že doporučená koncetrace na čištění byla něco mezi 5 a 10 %, ale nevím kolik přesně \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Potíže po klystýru
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2016 3:17 pm 
Offline

Registrován: sob říj 01, 2016 3:12 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
již 4. dnem mám po jídle (tak za půl hodiny) křeče v břiše, myslím, že se jedná o střeva. Když jdu na stolici, tak mám občas průjem, někdy je stolice tuhá, ovšem chodím tak 6x denně. Jiné problémy nemám.
Jedná se o běžnou střevní chřipku? Nasadila jsem dietní stravu, suché pečivo, vařená mrkev a brambory, ráno jablko a banán.
Napadlo mě, jestli tento stav nemá souvislost s tím, že jsem si den před vypuknutím prováděla klystýr.
Předem děkuji za odpověď!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potíže po klystýru
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2016 3:23 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
netuším, jen mám pocit,že jídlo je v žaludku déle než půl hodiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potíže po klystýru
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2016 3:28 pm 
Offline

Registrován: sob říj 01, 2016 3:12 pm
Příspěvky: 2
Těžko určuji, odkud přesně bolest vychází, nejdřív přijdou křeče a poté podivné "bublání".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cast streva ve stolici?
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2016 1:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Patrick píše:
Dobry den, mohl bych poprosit o radu, co muze byt toto? Velikost je tak 1x1,5cm. Nasel jsem to ve stolici a neuvedomuji si, ze bych neco takove jedl. Dekuji a omlouvam se, pokud obrazek nekoho pohorsil (holt i toto patri k lidskemu telu).

Podle všeho jde nejspíš o kvalitní kus kvasinky odloupnuté ze střevní stěny, ale to se těžko z fotky pozná, muselo by se zjistit složení v laborce, pak by jste měl jistotu o co jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak často opakovat?
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2016 1:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ZanyK píše:
Měla bych dotaz ohledně opakování každodenního klystýrování.

V červenci jsem najela na tuto proceduru:
1. týden - denně, 2. týden - obden, 3. týden - ob dva dny, 4. týden a 5. týden - tam už to dost pokulhávalo, takže se mi nedařilo z nedostatku času a soukromí již pokračovat.

Vyčistila se mi pleť, přestala jsem být oteklá a celkově jsem se cítila lépe, nicméně přišel srpen a období žranice bohužel i masové \":(\"(před tím jsem pět let maso nejedla až do konce roku, kdy jsem sem tam něco ochutnala, toto období beru jako určitý typ vývoje, kdy jsem si musela opět vyzkoušet, že maso mi nedělá zrovna moc dobře) a teď bych strašně ráda najela na tuto proceduru znovu, protože cítím, jak mi maso zůstává ve střevech, je možné to tak v krátkém časovém období zopakovat? Nemůže to střevům ublížit? Dlabu denně probiotika, momentálně Biopron 9 a k tomu si dělávám domácí kefír z TIBI a sem tam si koupím žinčicu nebo kozí kefír.

Díky za odpověď.

Klystýry můžete dělat zcela dle chuti a potřeby, klidně i denně, podle mého názoru se tím nedá nic pokazit. Třeba Napoleon si dělal cca 300 klystýrů za rok a zdraví mu sloužilo na tu jeho vysokou nervovou zátěž docela slušně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potíže po klystýru
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2016 1:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fumi píše:
Dobrý den,
již 4. dnem mám po jídle (tak za půl hodiny) křeče v břiše, myslím, že se jedná o střeva. Když jdu na stolici, tak mám občas průjem, někdy je stolice tuhá, ovšem chodím tak 6x denně. Jiné problémy nemám.
Jedná se o běžnou střevní chřipku? Nasadila jsem dietní stravu, suché pečivo, vařená mrkev a brambory, ráno jablko a banán.
Napadlo mě, jestli tento stav nemá souvislost s tím, že jsem si den před vypuknutím prováděla klystýr.
Předem děkuji za odpověď!

O co konkrétně jde netuším, na to píšete málo informací o svém stavu, nicméně může jít o kvasinky, bakteriální rozvrat ve střevě a mnoho dalších možností, jako málo kyseliny v žaludku, nedostatečné vylučování žluče a další. Osobně bych souvislost s klystýrem nehledal, je to vysoce nepravděpodobné. Takto rozhodit střeva by šlo po klystýru s nějak kontaminovaným nálevem, třeba po použití nějké špatné vody ze zamořené studně, ale jinak je to vysoce nepravděpodobné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2016 1:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jaroslav74 píše:
Dobry den.
Ja na cistenie-dezinfikaciu pouzivam nariedenu HCl - Kyselina chlorovodikova - oznacovana aj ako kyselina solna
odporucane riedenie na dezinfekciu je v pomere 1:1 500
osobne to riedenie na dezinfekciu moc neriesim , kvapnem dve-tri kvapky 3,5% HCl do vaku s vodou - necham chvilu posobit a cez hadicku vypustim .

Pozor : V plnej koncentracii je HCl pomerne nebezpecna .

Tak jistě, to funguje dobře, nicméně HCl není zrovna běžným vybavením domácnosti a ne každý je s ní schopen bezpečně manipulovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2016 1:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tea píše:
Dobrý den,

jsem začátečnice. Chtěla jsem si pořídit sadu na klystýr, ale zjistila jsem, že vše je pouze z plastu a ani se nikdo neobtěžuje napsat info jaký je to plast a co obsahuje.
Existuje nějaká zdravá varianta? Nechci ani pet lahev. Nádobu nahradit umím, ale co s hadičkou?

A četla jsem si tady o čištění - úplně mi zatrnulo při tom savu. Jak se to savem čistí? A je to bezpečné i když se to savo následně opláchne? (Já používám doma na čištění pouze ocet a sodu...)

Děkuji předem za odpovědi.

Pokud budete mít hadičku silikonovou, což se nyní běžně prodává, tak problém hledat nemusíte. Savo se aplikuje tak, že ho v plné koncentraci nalijete do té průhledné silikonové hadičky a zavěsíte na pár minut tak, aby vám nevyteklo a bylo v celé hadičce. Následně stačí důkladně prolít teplou vodou a nechat vyčpět do druhého dne. Nejde o nikterak nebezpečné počínání, Savo v nízké koncentraci nijak organizmu neškodí, běžně se lije jak dezinfekce do studny a tu vodu pak lze normálně pít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2016 2:54 pm 
Offline

Registrován: pát říj 07, 2016 2:34 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, s klystýry teprve začínám. Mám velký problém s akné, i když je mi už 33, takže pubertou to nebude a už jsem vyzkoušela všechno možné. Soudím, že to bude ze zanesení střev, a tak zkouším pročišťovat. Poprvé jsem týden klystýrovala asi před měsícem. Po pár dnech už jsem neměla problém udržet asi 1 litr vody s citronem cca 10 minut. Zkusila jsem i kávový a urinový, taky nebyl problém. Přesto ze mně ale odcházelo 90% vody a zbytek naředěná stolice, která by dle mého odešla, i kdybych šla normálně, prostě nic navíc. Pak jsem musela kůru přerušit z organizačních důvodů. Teď zkouším znovu a ráda bych vydržela celou kůru (1. týden denně, 2. týden obden atd.). Dnes je to pátý den a mám pocit, že moje schopnost udržet vodu a obsah ze mně vycházející velmi slábne. Vydržím sotva 4 minuty, zezačátku nevydržím ani celé napouštění, takže tak jednou dvakrát musím hned letět, pak už to jde, ale stejně nevydržím víc jak pár minut a odchází stále jen hnědá voda. Mám hrozně slabé svěrače, dost velké problémy mi dělá už napouštění, takže opravdu nepřipadá v úvahu, abych se s klystýrem ještě hýbala, jsem ráda, že vůbec žiju, takže ležím na zádech se zvedlým zadkem, nebo na boku a snažím se alespoň celou dobu masírovat břicho. Chci se zeptat, je možné, že střeva nemám v tak strašném stavu, že ze mně prostě nic nevyjde? Nebo naopak budou tak neuvěřitelně zanesené, že bude trvat týdny, než ze mně něco začne skutečně odcházet? Typuju, že B je správně, ale zase vzhledem k tomu, že nejím zase tak hrozně (nejsem sice vegetarián, ani vegan, ale hlídám si, abych měla vyvážené jídlo, maso nejíme rozhodně denně, jíme dost zeleniny a ovoce, hodně vody atd.) a chodím pravidelně na stolici, tak mě děsí, co v sobě musí mít např. můj otec, který se živí jenom tučným a sladkým... Beru ještě bylinnou kůru od Naděje na akné a každé ráno křemelinu.

Také uvažuji o odborné hydrocolon terapii, že bych se tím alespoň nastartovala, a pak pravidelně třeba 1x za měsíc jen klystýr. Máte s tím někdo zkušenost? Je to dobrý nápad?

Ještě by mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi Fortransem a intenzivním klystýrováním. Tedy rozdíl je mi samozřejmě jasný, ale myslím v té účinnosti. Když se lidi před vyšetřením projedou fotransem, tak mají střevo úplně čisté, ne? Když doktor na kameře vidí stěnu střeva? Nebylo by tedy jednodušší to takhle urychlit? Nebo je ten fortrans takové svinstvo, že raději ne, pokud je to nutné. Jen nad tím přemýšlím, protože právě na nějaké diskusi to někdo uváděl jako, že to používá...

Omlouvám se za tolik dotazů, ale budu moc ráda, když mi trochu pomůžete. Fajn den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2016 3:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
misaa píše:
Dobrý den, s klystýry teprve začínám. Mám velký problém s akné, i když je mi už 33, takže pubertou to nebude a už jsem vyzkoušela všechno možné. Soudím, že to bude ze zanesení střev, a tak zkouším pročišťovat. Poprvé jsem týden klystýrovala asi před měsícem. Po pár dnech už jsem neměla problém udržet asi 1 litr vody s citronem cca 10 minut. Zkusila jsem i kávový a urinový, taky nebyl problém. Přesto ze mně ale odcházelo 90% vody a zbytek naředěná stolice, která by dle mého odešla, i kdybych šla normálně, prostě nic navíc. Pak jsem musela kůru přerušit z organizačních důvodů. Teď zkouším znovu a ráda bych vydržela celou kůru (1. týden denně, 2. týden obden atd.). Dnes je to pátý den a mám pocit, že moje schopnost udržet vodu a obsah ze mně vycházející velmi slábne. Vydržím sotva 4 minuty, zezačátku nevydržím ani celé napouštění, takže tak jednou dvakrát musím hned letět, pak už to jde, ale stejně nevydržím víc jak pár minut a odchází stále jen hnědá voda. Mám hrozně slabé svěrače, dost velké problémy mi dělá už napouštění, takže opravdu nepřipadá v úvahu, abych se s klystýrem ještě hýbala, jsem ráda, že vůbec žiju, takže ležím na zádech se zvedlým zadkem, nebo na boku a snažím se alespoň celou dobu masírovat břicho. Chci se zeptat, je možné, že střeva nemám v tak strašném stavu, že ze mně prostě nic nevyjde? Nebo naopak budou tak neuvěřitelně zanesené, že bude trvat týdny, než ze mně něco začne skutečně odcházet? Typuju, že B je správně, ale zase vzhledem k tomu, že nejím zase tak hrozně (nejsem sice vegetarián, ani vegan, ale hlídám si, abych měla vyvážené jídlo, maso nejíme rozhodně denně, jíme dost zeleniny a ovoce, hodně vody atd.) a chodím pravidelně na stolici, tak mě děsí, co v sobě musí mít např. můj otec, který se živí jenom tučným a sladkým... Beru ještě bylinnou kůru od Naděje na akné a každé ráno křemelinu.

Také uvažuji o odborné hydrocolon terapii, že bych se tím alespoň nastartovala, a pak pravidelně třeba 1x za měsíc jen klystýr. Máte s tím někdo zkušenost? Je to dobrý nápad?

Ještě by mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi Fortransem a intenzivním klystýrováním. Tedy rozdíl je mi samozřejmě jasný, ale myslím v té účinnosti. Když se lidi před vyšetřením projedou fotransem, tak mají střevo úplně čisté, ne? Když doktor na kameře vidí stěnu střeva? Nebylo by tedy jednodušší to takhle urychlit? Nebo je ten fortrans takové svinstvo, že raději ne, pokud je to nutné. Jen nad tím přemýšlím, protože právě na nějaké diskusi to někdo uváděl jako, že to používá...

Omlouvám se za tolik dotazů, ale budu moc ráda, když mi trochu pomůžete. Fajn den

Ono to sice vypadá na mnoho dotazů, ale odpověď je jednoduchá. Pokud je střevo v lehkém zánětu tedy trochu opuchlé, pak to ani nepoznáte a pochopitelně jakékoliv dráždění i klystýrem je velice intenzivní, tedy je problém ten nálev udržet. Dráždit ho může cokoliv ostrého tedy i hodně vlákniny, nebo ta křemelina. Odborný výplach je v podstatě totéž co šankaprakšalána jenom za dlouhé peníze, tedy proč si neuděláte šanku. Jinak ta sůl je silné projímadlo, to se můžete protáhnout jakýmkoliv jiným projímadlem ve velké dávce a možná to bude dráždit střevní stěnu méně než ta sůl. Většinou pořádné proluftování nezaškodí a odstraní mnoho bordelu. Pamatuji si jak jsem měl na vojně na starost skupinu cikánských vojínů z východního Slovenska a pracovní morálka jednoho z těch expertů byla tak nízká, že to bylo zoufalé. Stále si mě stěžoval na nějaké problémy s trávením a bolesti břicha, ale sežral na co přišel. Když jednou přišel a zase tvrdil že má problém, aby nemusel makat s lopatou, vzal jsem lahvičku Gutalaxu, kde je doporučené maximum 20 kapek, odlil mu do skleničky skoro půlku lahvičky, trochu dolil vodou a povídám: "Šoupni to do sebe a uleví se ti skoro hned". Ještě po vypití chtěl cosi řešit, tak mu povídám: "To neřeš, bude to dobrý, jen už běž ať se mě tu neposereš". Stihl to je tak tak, zážitek měl jak z reklamy na prací prášek, myšleno "Vy zíráte, my zíráme", vypucovanej byl jak do Vizíru dočista dočista a od toho momentu byl zdravej a pracovitej alespoň pokud dělal pod mým velením. Na základě této zkušenosti si dovolím tvrdit, že čisté střevo mění i myšlení a pracovní návyky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kožní reakce po klystýru s urinou
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2016 8:06 pm 
Offline

Registrován: pon pro 12, 2016 7:53 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, beru léky na štítnou žlázu, letrox 100 6x týdně, 1x bez léku (cca 13let) a provádím pravidelně klystýry pouze s vodou. Chtěla jsem zkusit klystýr s urinou, kvůli jejím léčivým schopnostem, odebrala jsem moč v den, kdy neberu lék na štítnou žlázu- přičemž si nejsem jistá, zda je to vhodné, ale léky zcela vysadit si netroufám. Klystýr proběhl, následovaly silné bolesti hlavy a na rukou se mi vyselo mnoho červených fleků, vystouplých, zarudlých (některé v průměru 2cm).Týden po tomto klystýru se začínají ty prvotní hojit - blednou, loupají se, ale mezitím se objevily další, menší, je to běžný jev? Jeden, dva flíčky se objevily na krku, noze a břiše, avšak ruce mám poseté komplet. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2016 8:48 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2016 7:03 pm
Příspěvky: 30
Marika21 píše:
Dobrý den, beru léky na štítnou žlázu, letrox 100 6x týdně, 1x bez léku (cca 13let) a provádím pravidelně klystýry pouze s vodou. Chtěla jsem zkusit klystýr s urinou, kvůli jejím léčivým schopnostem, odebrala jsem moč v den, kdy neberu lék na štítnou žlázu- přičemž si nejsem jistá, zda je to vhodné, ale léky zcela vysadit si netroufám. Klystýr proběhl, následovaly silné bolesti hlavy a na rukou se mi vyselo mnoho červených fleků, vystouplých, zarudlých (některé v průměru 2cm).Týden po tomto klystýru se začínají ty prvotní hojit - blednou, loupají se, ale mezitím se objevily další, menší, je to běžný jev? Jeden, dva flíčky se objevily na krku, noze a břiše, avšak ruce mám poseté komplet. Děkuji za odpověď.

Pacienti, kteří berou jakékoliv hormonální léky nesmí nikdy používat svoji moč pro urinoterapii, tedy ani do klystýru!!!!! V případě, že berete hormonální léky, připadá pro Vás v úvahu jedině dárcovská urinoterapie.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz