Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 5:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv čer 18, 2015 1:14 pm 
Offline

Registrován: pon úno 02, 2015 8:24 pm
Příspěvky: 35
Ano, měla bych zájem si o tom přečíst víc. Mám problémy hlavně s velmi páchnoucí plynnatostí. Nemůžu přijít na to, čím to. Záhada je, že po stejném jídle někdy ano a někdy ne. Odstupy dodržuji minim. 3 h, očistu jater jsem dělala 6 x.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv čer 18, 2015 1:52 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Lenka B píše:
Ano, měla bych zájem si o tom přečíst víc. Mám problémy hlavně s velmi páchnoucí plynnatostí. Nemůžu přijít na to, čím to. Záhada je, že po stejném jídle někdy ano a někdy ne. Odstupy dodržuji minim. 3 h, očistu jater jsem dělala 6 x.

Já jsem to vyřešil tím, že jsem přestal jíst maso, od té doby bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv čer 18, 2015 10:48 pm 
Offline

Registrován: pon úno 02, 2015 8:24 pm
Příspěvky: 35
To Vám závidím, já nejím maso 3/4 roku a nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv čer 25, 2015 9:02 am 
Offline

Registrován: čtv čer 25, 2015 8:53 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na takovou zvláštní věc. Provádím klystýry nějakou dobu a vždy vše bylo naprosto v pořádku. Pak jsem otěhotněla a nějakou dobu klystýr neprováděla. Když jsem ho pak po čase vytáhla a znovu provedla, zjistila jsem (ale bohužel až po provedení!), že v trubici irigátoru byla plíseň. Za nějakou dobu poté jsem začala mít zimnice a teploty (a to celé dny, ráno když se probudím, večer, prostě stále...), je už to asi týden. Jinak mi není naprosto nic, resp. nevypadá to na žádnou chřipku a podobně. Začalo mne bolet v břiše v úrovni pasu napravo a jde mi to až do třísla. Napadlo mne, zda se mi nemohly ve střevě rozmnožit plísně, a tím pádem by to bylo zapříčiněno tím použitím plesnivého irigátoru?
Moc prosím o radu, jak bych si teď mohla pomoct, co bych měla dělat, abych to napravila?
Děkuji vám!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon črc 06, 2015 3:03 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 11:24 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Tokari píše:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na takovou zvláštní věc. Provádím klystýry nějakou dobu a vždy vše bylo naprosto v pořádku. Pak jsem otěhotněla a nějakou dobu klystýr neprováděla. Když jsem ho pak po čase vytáhla a znovu provedla, zjistila jsem (ale bohužel až po provedení!), že v trubici irigátoru byla plíseň. Za nějakou dobu poté jsem začala mít zimnice a teploty (a to celé dny, ráno když se probudím, večer, prostě stále...), je už to asi týden. Jinak mi není naprosto nic, resp. nevypadá to na žádnou chřipku a podobně. Začalo mne bolet v břiše v úrovni pasu napravo a jde mi to až do třísla. Napadlo mne, zda se mi nemohly ve střevě rozmnožit plísně, a tím pádem by to bylo zapříčiněno tím použitím plesnivého irigátoru?
Moc prosím o radu, jak bych si teď mohla pomoct, co bych měla dělat, abych to napravila?
Děkuji vám!

Jak to dopadlo? Už je Vám lépe. Je možné, že se Vám ve střevě přemnožili špatné bakterie nebo jste si mohla zadělat na zánět střev. Je důležité před použitím pomůcky zkontrolovat a já vždy před použitím propláchnu vše vroucí vodou z rychlovarné konvice, tím alespoň částečně zničím případně choroboplodné zárodky.

Ideální by bylo věc probrat s lékařem, zda nemáme zánět slepého střeva nebo něco závažnějšího. Může to být pouze nachlazení, střevní chřipka, větry atd., ale nemá smysl situaci podceňovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob črc 11, 2015 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Lenka B píše:
Ano, měla bych zájem si o tom přečíst víc. Mám problémy hlavně s velmi páchnoucí plynnatostí. Nemůžu přijít na to, čím to. Záhada je, že po stejném jídle někdy ano a někdy ne. Odstupy dodržuji minim. 3 h, očistu jater jsem dělala 6 x.

Ono ani nejde o konkrétní jídlo, spíše o kombinaci jídel v průběhu dne a stav psychiky, který má na to také velký vliv. Zpravidla to ani není problém masa, ale obilovin, nebo produktů z mléka, ty bych vyřadil ze stravy jako první a nekompromisně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob črc 11, 2015 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Tokari píše:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na takovou zvláštní věc. Provádím klystýry nějakou dobu a vždy vše bylo naprosto v pořádku. Pak jsem otěhotněla a nějakou dobu klystýr neprováděla. Když jsem ho pak po čase vytáhla a znovu provedla, zjistila jsem (ale bohužel až po provedení!), že v trubici irigátoru byla plíseň. Za nějakou dobu poté jsem začala mít zimnice a teploty (a to celé dny, ráno když se probudím, večer, prostě stále...), je už to asi týden. Jinak mi není naprosto nic, resp. nevypadá to na žádnou chřipku a podobně. Začalo mne bolet v břiše v úrovni pasu napravo a jde mi to až do třísla. Napadlo mne, zda se mi nemohly ve střevě rozmnožit plísně, a tím pádem by to bylo zapříčiněno tím použitím plesnivého irigátoru?
Moc prosím o radu, jak bych si teď mohla pomoct, co bych měla dělat, abych to napravila?
Děkuji vám!

Tak zanést takto plísně do střeva sice teoreticky jde, ovšem zase tak snadné to není a hlavně by byla nutná dosti oslabená imunita, jinak tělo zvládne třeba plesnivé jídlo celkem bez problémů. Spíše bych se podíval jak se od té doby změnila strava a upravil ji tak, že vynecháte jakékoliv obiloviny a mléčné výrobky. Stačí na týden a uvidíte zda se něco změní k lepšímu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv srp 27, 2015 2:08 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 21, 2013 9:51 pm
Příspěvky: 7
Dobry den, Jardo,

chtela bych Vas poprosit o tadu.
Do vcerejska jsem si udelala pet po sobe jdoucich klystyru (poprve v zivote), vzdy tak s pul az litrem prevarene vody s malou lzickou ruzove imalajske soli. Vcera rano mi nebylo uplne dobre, nicmene jsem v ociste pokracovala (po pate) a navic se mi druha cast objemu podarila poprve udrzet dvacet minut:
Nicmene se muj stav behem dne jeste zhorsil, bolelo me cele telo jako pri viroze a hlavne mi porad spuchalo v brise a mela jsem dost krece a chvilema na zvraceni (v breznu jsem prodelala nejakou strevni virozu a melo to ted podobny prubeh). Pomohlo mi dat si vecer polivku, zazvorovy vyvar a endiaron. V noci mi bylo stale zle, ale od rana lepsi. Bricho me trochu poboliva v celem rozsahu. Mam pocit, jako by se mi tam rozjel nejaky celoplosny zanet...
Chci se zeptat, jestli je vhodne ted pokracovat v klystyrech, pripadne s cim (chtela jsem citron, ale toho se ted trochu bojim a s tou soli si taky nejsem jista. Urinu bych zatim jeste vynechala).
Jen dodam, ze jsem ekzematik, pecivo, mouky asladke nejim cca dva roky. Dost ziju na jahlach, bezlepkovych testovinach, lusteninach, obcas ryze, kdyz mouka, tak jahlova, pohankova, amarantova...A samozrejme zelenina a miso polivky. Na vetsinu ovoce jsem alergicka, takze to ne. Do brezna jsem si denne cca rok delala stavy hlavne z repy, rapik. Celeru, mrkve a okurek, nicmene po tom bolestivem strevnim onemocneni me nejak presla chut a ted pres leto jsem to udelala tak dvakrat...
Mj. zajimave je, ze se mi ted po tech par klystyrech trochu vyhladil ekzem na obliceji (mam ho zasadne na prave strane cela a kolem praveho oka, take kolem rtu a na ruce na pravem palci ukazovacku a nekdy i pstenicku. Vetsinu vsech ruznych potizi mam na prave strane tela, vcetne pravostranne skoliozy)
Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv srp 27, 2015 4:04 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Makovka píše:
Dobry den, Jardo,

chtela bych Vas poprosit o tadu.
Do vcerejska jsem si udelala pet po sobe jdoucich klystyru (poprve v zivote), vzdy tak s pul az litrem prevarene vody s malou lzickou ruzove imalajske soli. Vcera rano mi nebylo uplne dobre, nicmene jsem v ociste pokracovala (po pate) a navic se mi druha cast objemu podarila poprve udrzet dvacet minut:
Nicmene se muj stav behem dne jeste zhorsil, bolelo me cele telo jako pri viroze a hlavne mi porad spuchalo v brise a mela jsem dost krece a chvilema na zvraceni (v breznu jsem prodelala nejakou strevni virozu a melo to ted podobny prubeh). Pomohlo mi dat si vecer polivku, zazvorovy vyvar a endiaron. V noci mi bylo stale zle, ale od rana lepsi. Bricho me trochu poboliva v celem rozsahu. Mam pocit, jako by se mi tam rozjel nejaky celoplosny zanet...
Chci se zeptat, jestli je vhodne ted pokracovat v klystyrech, pripadne s cim (chtela jsem citron, ale toho se ted trochu bojim a s tou soli si taky nejsem jista. Urinu bych zatim jeste vynechala).
Jen dodam, ze jsem ekzematik, pecivo, mouky asladke nejim cca dva roky. Dost ziju na jahlach, bezlepkovych testovinach, lusteninach, obcas ryze, kdyz mouka, tak jahlova, pohankova, amarantova...A samozrejme zelenina a miso polivky. Na vetsinu ovoce jsem alergicka, takze to ne. Do brezna jsem si denne cca rok delala stavy hlavne z repy, rapik. Celeru, mrkve a okurek, nicmene po tom bolestivem strevnim onemocneni me nejak presla chut a ted pres leto jsem to udelala tak dvakrat...
Mj. zajimave je, ze se mi ted po tech par klystyrech trochu vyhladil ekzem na obliceji (mam ho zasadne na prave strane cela a kolem praveho oka, take kolem rtu a na ruce na pravem palci ukazovacku a nekdy i pstenicku. Vetsinu vsech ruznych potizi mam na prave strane tela, vcetne pravostranne skoliozy)
Dekuji.

Půl litru vody do konečníku není žádný klystýr, ze zdravotního hlediska je takové množství o ničem. Skutečný klystýr začíná na objemu dva litry a víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát srp 28, 2015 6:31 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 21, 2013 9:51 pm
Příspěvky: 7
No, netřeba býti maximalistou, začínám-li a navíc cítím, že je to:
1. pro mě tak akorát dávka, abych ji zatím pojala (a stejně to ve mě způsobilo neplechu)
2. vnímám výrazné zlepšení kůže a psychiky i tak, a to je můj hlavní cíl \":mrgreen:\"

Mj., nepsala jsem náhodou, že používám 0,5 - 1 litr? \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát srp 28, 2015 9:05 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Makovka píše:
No, netřeba býti maximalistou, začínám-li a navíc cítím, že je to:
1. pro mě tak akorát dávka, abych ji zatím pojala (a stejně to ve mě způsobilo neplechu)
2. vnímám výrazné zlepšení kůže a psychiky i tak, a to je můj hlavní cíl \":mrgreen:\"

Mj., nepsala jsem náhodou, že používám 0,5 - 1 litr? \":wink:\"

Makovko ja si myslim to same. Pouzivala jsem skoro cely rok takove mnozstvi jako ty a taky jsem i tak pozorovala zmeny k lepsimu. \":D\" Tedka uz tam dokazu nalit konecne i ty 2 litry, ale stejne pouzivam radeji jen 1 1/2 l, protoze pri 2 litrech se citim uz tak trochu jako zduta koza. \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 1:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Makovka píše:
Dobry den, Jardo,

chtela bych Vas poprosit o tadu.
Do vcerejska jsem si udelala pet po sobe jdoucich klystyru (poprve v zivote), vzdy tak s pul az litrem prevarene vody s malou lzickou ruzove imalajske soli. Vcera rano mi nebylo uplne dobre, nicmene jsem v ociste pokracovala (po pate) a navic se mi druha cast objemu podarila poprve udrzet dvacet minut:
Nicmene se muj stav behem dne jeste zhorsil, bolelo me cele telo jako pri viroze a hlavne mi porad spuchalo v brise a mela jsem dost krece a chvilema na zvraceni (v breznu jsem prodelala nejakou strevni virozu a melo to ted podobny prubeh). Pomohlo mi dat si vecer polivku, zazvorovy vyvar a endiaron. V noci mi bylo stale zle, ale od rana lepsi. Bricho me trochu poboliva v celem rozsahu. Mam pocit, jako by se mi tam rozjel nejaky celoplosny zanet...
Chci se zeptat, jestli je vhodne ted pokracovat v klystyrech, pripadne s cim (chtela jsem citron, ale toho se ted trochu bojim a s tou soli si taky nejsem jista. Urinu bych zatim jeste vynechala).
Jen dodam, ze jsem ekzematik, pecivo, mouky asladke nejim cca dva roky. Dost ziju na jahlach, bezlepkovych testovinach, lusteninach, obcas ryze, kdyz mouka, tak jahlova, pohankova, amarantova...A samozrejme zelenina a miso polivky. Na vetsinu ovoce jsem alergicka, takze to ne. Do brezna jsem si denne cca rok delala stavy hlavne z repy, rapik. Celeru, mrkve a okurek, nicmene po tom bolestivem strevnim onemocneni me nejak presla chut a ted pres leto jsem to udelala tak dvakrat...
Mj. zajimave je, ze se mi ted po tech par klystyrech trochu vyhladil ekzem na obliceji (mam ho zasadne na prave strane cela a kolem praveho oka, take kolem rtu a na ruce na pravem palci ukazovacku a nekdy i pstenicku. Vetsinu vsech ruznych potizi mam na prave strane tela, vcetne pravostranne skoliozy)
Dekuji.

Tak pokud máte ve střevě rozjetý zánět asi není to klystýrování slanou vodou zrovna ideální počin. To by spíše bylo vhodné dát slabý heřmánkový čaj, ale nic dráždivého. Tak jako tak máte poměrně nevhodnou stravu pro zánětlivé onemocnění střeva, vyzkoušejte nějakou dobu nasadit dietu SCD, nebo GAPS, případně paleo a uvidíte. Tyto diety silně zlepšují stav střeva a tím by se automaticky měl vyladit ten ekzém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 25, 2016 10:06 pm 
Offline

Registrován: sob lis 07, 2015 2:06 pm
Příspěvky: 1
Zdravim p. Jarda. Chcem sa spytat, co hovorite na klystir s citricidalom?

10 kvapiek praveho citricidalu, stava z jedneho citrona a 1,5 L prevarenej vody.

Probiotika dodavam.

Inak, teraz som daval 3 polievkove lyzice kkvalitnejsej kavy na 500ml vody, po nej som dal na vycistenie harmancek.

5 dni po sebe zo mna isli biele kvasinky. Fakt vela.

Len kavovy klystir mi casovo nevychadza, takze len tak 2× do tyzdna. Preto sa pytam na ten citricidal, ktory dava kandide dost na prdel. Len sa bojim davat vacsiu koncentraciu, aby som nieco neposkodil.

Ale uvazujem aj nad urinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2016 7:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
vrtulnik94 píše:
Zdravim p. Jarda. Chcem sa spytat, co hovorite na klystir s citricidalom?

10 kvapiek praveho citricidalu, stava z jedneho citrona a 1,5 L prevarenej vody.

Probiotika dodavam.

Inak, teraz som daval 3 polievkove lyzice kkvalitnejsej kavy na 500ml vody, po nej som dal na vycistenie harmancek.

5 dni po sebe zo mna isli biele kvasinky. Fakt vela.

Len kavovy klystir mi casovo nevychadza, takze len tak 2× do tyzdna. Preto sa pytam na ten citricidal, ktory dava kandide dost na prdel. Len sa bojim davat vacsiu koncentraciu, aby som nieco neposkodil.

Ale uvazujem aj nad urinou.

Tak osobní zkušenost s tím nemám, ale podle mě by to asi nijak vadit nemělo. Vezměte v potaz, že historicky se používalo opravdu všechno možné včetně mýdlových roztoků a olejů, dokonce se touto cestou aplikovaly i drogy. Každopádně bych se ale také snažil úpravou stravy docílit normálního trávení, což kandidu potlačí také velice dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2016 12:31 pm 
Offline

Registrován: pát srp 21, 2015 3:17 pm
Příspěvky: 2
Mohu se zeptat, jak to vypadá když odcházejí ty bílé kvasinky. Nevypadá to náhodou jako bílá klubíčka nití? Něco takového ze mě vyšlo po klystýru.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz