Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 10:48 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Šankhaprakšálana a candida
PříspěvekNapsal: čtv črc 02, 2009 11:05 am 
Offline

Registrován: čtv črc 02, 2009 10:46 am
Příspěvky: 1
Vážený pane Zajíčku,
ráda bych Vám poděkovala za Vaše stránky Zdraví-az, které jsem nedávno objevila.
Po jejich pročtení Vám musím jedině poděkovat, protože nejen, že se zabývají tím, co je pro mne zrovna nyní aktuální, ale také jsou psány přátelskou formou, která je pro mne nejen srozumitelná, ale také dostatečně odborná.
Jsem typickým příkladem dnešního člověka, ač již sedm let vegeterián (maso mému tělu opravdu nedělá dobře) a mladý člověk (27 let), tělo mám zanesené, překyselené a a po 10 letech hormonální antikoncepce úplně rozhozené.
Pár let mne již trápí kandidóza, řešit jsem to začala před rokem a půl, kdy jsem začala chápat souvislosti mých zdravotních problémů, především nepohody trávicího traktu a vypadání takřka poloviny vlasů. U všech lékařů západní medicíny jsem jako snad každý narážela na bezproblémové výsledky vyšetření a negativní přístup k možnému problému s candidou.
Snažím se již rok dodržovat protikandidová opatření, avšak z dosud navštívených webů jsem nikdy nevyčetla podrobný a populárně-naučný přístup, vždy se jednalo o víceméně kusé informace a doporučení bez hlubších souvislostí.
Nyní jsem narazila na metodu šankhaprakšálany, důkladně jsem pročetla i Vaše diskuzní fórum a o víkendu provedla první pokus. Pití slané vody nebyl zas takový problém, trochu nevolno mi bylo, ale sifon se otevřel správně a voda procházela tak jak měla. Hromadila se mi ale ve střevech a stálo mě hodně úsilí a cvičení sestav, než prošla ke konci. Jako doplněk jsem doplnila cvik "svíčka" a také zvedání sstřídavě obou nohou ve stoje (tento cvik mi radila těhotná kamarádka, prý jim to radil lékař na zácpu). Po třech hodinách už jsem byla opravdu vyčerpaná a proces jsem ukončila - už ze mne šla jen voda, ale nebyla ještě úplně čistá. Provedla jsem vamanadhautí a dle návodu se najedla - místo rýže těstoviny, rozvařené úplně do měkka - jen jsem ale zapomněla na máslo. Druhé jídlo - celozrnné pečivo s margarínem a eidamem.
Druhý den jsem pokračovala ve své normální stravě, tzn. müsli s bílým jogurtem, tmavé pečivo, zelenina, ořechy (mandle) a k pití voda a bylinné čaje.
Konstatovala jsem výborné pročištění střev, ale nedostavil se u mne příliv energie, spíš větší únava a bohužel místo zlepšení zhoršení příznaků candidy - opět nafouklé břicho, svědící pokožka hlavy i těla, zánět dásní, zamlžené vidění, neostré myšlení.
V čem může být problém? Kde jsem udělala chybu? Myslíte, že další pokus po nějaké době bude na candidu účinnější?
Také by mě zajímal Váš názor - nestrádá tělo dlouhodobě bez cukru? Samozřejmě, že něco málo ho člověk tak jako tak přijme, popř. si "palivo" vytvoří ze sacharidů, ale i tak, když si srovnám, jaké množství ho tělo dostávalo nějakých 26 let...
Předem díky za Váš názor a přeji Vám jen vše dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šankhaprakšálana a candida
PříspěvekNapsal: čtv črc 02, 2009 5:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Misah píše:
Vážený pane Zajíčku,
ráda bych Vám poděkovala za Vaše stránky Zdraví-az, které jsem nedávno objevila.
Po jejich pročtení Vám musím jedině poděkovat, protože nejen, že se zabývají tím, co je pro mne zrovna nyní aktuální, ale také jsou psány přátelskou formou, která je pro mne nejen srozumitelná, ale také dostatečně odborná.
Jsem typickým příkladem dnešního člověka, ač již sedm let vegeterián (maso mému tělu opravdu nedělá dobře) a mladý člověk (27 let), tělo mám zanesené, překyselené a a po 10 letech hormonální antikoncepce úplně rozhozené.
Pár let mne již trápí kandidóza, řešit jsem to začala před rokem a půl, kdy jsem začala chápat souvislosti mých zdravotních problémů, především nepohody trávicího traktu a vypadání takřka poloviny vlasů. U všech lékařů západní medicíny jsem jako snad každý narážela na bezproblémové výsledky vyšetření a negativní přístup k možnému problému s candidou.
Snažím se již rok dodržovat protikandidová opatření, avšak z dosud navštívených webů jsem nikdy nevyčetla podrobný a populárně-naučný přístup, vždy se jednalo o víceméně kusé informace a doporučení bez hlubších souvislostí.
Nyní jsem narazila na metodu šankhaprakšálany, důkladně jsem pročetla i Vaše diskuzní fórum a o víkendu provedla první pokus. Pití slané vody nebyl zas takový problém, trochu nevolno mi bylo, ale sifon se otevřel správně a voda procházela tak jak měla. Hromadila se mi ale ve střevech a stálo mě hodně úsilí a cvičení sestav, než prošla ke konci. Jako doplněk jsem doplnila cvik "svíčka" a také zvedání sstřídavě obou nohou ve stoje (tento cvik mi radila těhotná kamarádka, prý jim to radil lékař na zácpu). Po třech hodinách už jsem byla opravdu vyčerpaná a proces jsem ukončila - už ze mne šla jen voda, ale nebyla ještě úplně čistá. Provedla jsem vamanadhautí a dle návodu se najedla - místo rýže těstoviny, rozvařené úplně do měkka - jen jsem ale zapomněla na máslo. Druhé jídlo - celozrnné pečivo s margarínem a eidamem.
Druhý den jsem pokračovala ve své normální stravě, tzn. müsli s bílým jogurtem, tmavé pečivo, zelenina, ořechy (mandle) a k pití voda a bylinné čaje.
Konstatovala jsem výborné pročištění střev, ale nedostavil se u mne příliv energie, spíš větší únava a bohužel místo zlepšení zhoršení příznaků candidy - opět nafouklé břicho, svědící pokožka hlavy i těla, zánět dásní, zamlžené vidění, neostré myšlení.
V čem může být problém? Kde jsem udělala chybu? Myslíte, že další pokus po nějaké době bude na candidu účinnější?
Také by mě zajímal Váš názor - nestrádá tělo dlouhodobě bez cukru? Samozřejmě, že něco málo ho člověk tak jako tak přijme, popř. si "palivo" vytvoří ze sacharidů, ale i tak, když si srovnám, jaké množství ho tělo dostávalo nějakých 26 let...
Předem díky za Váš názor a přeji Vám jen vše dobré.

Nepochopím ani za ta léta práce s pacienty, proč se každý snaží nějak zdokonalovat techniky staré mnoho století, dokonale vypilované a naprosto funkční. Každý z těchto lidí si vždy nějak uškodí, v lepším případě je ochoten si chybu přiznat a v horším dokonce ze své blbosti viní autora textu. To sice není naštěstí Váš případ, ale schválně si znovu přečtěte, co píšu o jídle po skončení průplachu.
První jídlo má obsahovat
BÍLOU rýži (tedy ne rýži přírodní, jejíž buničina by dráždila střevní sliznici) vařenou ve vodě až rozvařenou. Vařená rýže se má v ústech rozplývat a může se trochu osolit. Ze zkušenosti solení nedoporučuji, zvyšuje pocit žízně. Lze ji doplnit dobře uvařenou čočkou nebo karotkou. Současně s rýží musíte sníst alespoň 4 dkg másla. Můžete je bud' nechat rozpustit na rýži, anebo sníst po lžičkách. Po jídle sníme a mírně zapijeme ještě dvě kapsle Lactobacilus Acidophilus. Jedná se o bakterie mléčného kvašení, které brání přemnožení nevhodných patogenních bakterií, především kvasinek a obnovíme tak přirozenou střevní mikroflóru. Není to bezpodmínečně nutné, mikroflóra se obnoví i bez jejich aplikace, ale je to vhodnější a ulehčí to start organizmu.
Důležité
Rýže se nesmí vařit v mléce. 24 hodin po šankhprakšálaně není dovoleno pít mléko ani jíst jogurt. Kromě toho během těchto 24 hodin jsou zakázány kyselé pokrmy a nápoje (je to jeden z důvodů, proč je zakázán jogurt), ovoce a syrová zelenina. Osobně mám vyzkoušeno, že nejlepší je první den jíst pouze bílou rýži s máslem.Po 24 hodinách se můžete vrátit ke svému normálnímu stravovacímu režimu, vyvarujte se však nadměrného množství masa.

Našla jste tam někde těstoviny, rozvařené úplně do měkka a bez másla, nebo celozrnné pečivo s margarínem a eidamem, případně müsli s bílým jogurtem, tmavé pečivo, zelenina, ořechy (mandle) a k pití voda a bylinné čaje. Obávám se, že nic takového lidem neradím a vím velice dobře proč. Není se tedy čemu divit, že Vaše potíže se spíše stupňují, když po vypláchnutí střeva sníte potravinu pro kandidu ideální, navíc do střeva ani nedodáte ve velkém laktobacily, jak tam mimochodem doporučuji. U Vás bych jich dokonce dal mnohem více, než doporučuji a nejméně třikrát za první den, aby došlo k jejich kolonizaci ve střevě. Pokud budete proceduru konat správně a nic nevymýšlet, tak to bude patrně lepší, ale bez trvalé dodávky fungicidů a provádění dalších postupů, které kandidu likvidují, to stejně problém nevyřeší pouze omezí. Vyřešit se dá jenom perfektním ovládáním vlastních pochybných chutí, na dobu cca 6 měsíců a mnohem lepší je jiná strava po zbytek života. To je strava nikoliv vegetariánská, která problém určitě nevyřeší, ale cílená strava vitariánská, která jako jediná dodá cukry v přírodní formě, z těch kandida žít neumí a zanikne. Tato strava je převážně o cukru, ale takovém, který je nekoncentrovaný, přírodního rázu, uvolňuje se do organizmu postupně a nezpůsobuje acidózu. Já žiji bez cukru již minimálně čtvrt století a rozhodně jeho nedostatkem nestrádám, ba právě naopak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šankhaprakšálana a candida
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2009 10:42 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 8:14 pm
Příspěvky: 2
Misah píše:
Jako doplněk jsem doplnila cvik "svíčka" a také zvedání sstřídavě obou nohou ve stoje (tento cvik mi radila těhotná kamarádka, prý jim to radil lékař na zácpu). Po třech hodinách už jsem byla opravdu vyčerpaná a proces jsem ukončila - už ze mne šla jen voda, ale nebyla ještě úplně čistá. Provedla jsem vamanadhautí a dle návodu se najedla - místo rýže těstoviny, rozvařené úplně do měkka - jen jsem ale zapomněla na máslo. Druhé jídlo - celozrnné pečivo s margarínem a eidamem.
Druhý den jsem pokračovala ve své normální stravě, tzn. müsli s bílým jogurtem, tmavé pečivo, zelenina, ořechy (mandle) a k pití voda a bylinné čaje.

Ahoj-chápu tu naší věčně "chytrou" evropskou snahu a iniciativní přístup--co kdyby to šlo vylepšit.,vždyť to dělám skoro stejně,určitě stačí dodržet smysl tvrzení-. NESTAČÍ

První hrubá chyba, neoddiskutovatelně byla už svíčka. To myslím smrtelně vážně, protože
jako všechny assány má ještě vnitřně metabolické účinky a po sankhaprakšálaně
nic takového "NESMÍ" následovat.

Pokud jste někdy "ladila" motor, platí zajímavá pravidla. Vyšší výkon dostanete při
dodržení VŠECH podmínek, neplatí přibližnosti, je zvýšená citlivost NA PALIVO a celkově
je výkon ZAPLACEN vyšší citlivostí systému na regulaci. Čili co jíst 24 hodin poté JE DÁNO a
je za tím tisdíciletý vývoj a zkušenosti--Indové jsou naštěstí na rozdíl od nás poslušní
a když někdo napíše rýži s máslem, berou to jako holý fakt bez dalších pokusů to modifikovat.

Nejde o to, se následně přehnaně "kontrolovat", slabost není problém a je DANÍ za zásah do metabolismu,pokud chceme dosáhnout jednoznačného výsledku, sežeňte si popis od hathajogína a ne pouze na webu v následné diskuzi k tématu, kde každý ví všechno./Kde jste ho patrně vyčetla./Toto je hathajoga a vyžaduje k tělu LASKAVÝ NEDIREKTIVNÍ ,přístup. Rozumějte mi dobře-za tenhle přístup by Vás běžně kvalifikovaný učitel vyhodil..je třeba DO PÍSMENE SPLNIT NÁVOD.. pak reakce má přesný průběh,pocity kojence, citlivost na námahu jsou normální a je třeba jim vyhovět do krajnosti BEZ PŘEMÁHÁNÍ, následný den si prostě dát pauzu a na fyzickou námahu a práci zapomenout, včetně případných assán.
Pokud tohle člověk nechce nebo nemůže akceptovat,neměl by tyhle postupy používat, protože něco je vždycky ZA NĚCO...opakovaný krátký půst a výplachy klystýrem jsou kompromis
bez nebezpečí "rozhození"..
Uvědomte si, že matabolismus je sloužitý komplexní proces, který jede normálně na autopilota a k tomu patří i "dieta" živočicha ,kterou mu dala do vínku příroda.Bohužel u člověka tohle dávno neplatí,tak nezbývá než opatrně hledat náhradu a NEZAĆINATkaždý POŘÁD OD NULY tam kde
jsou jasná a přehledná kriteria dávno známá, i tak toho zbývá až nad hlavu..

I dieta zde popisovaná už je "lazením motoru" a proto je třeba využít všech možností,
a zkušeností těch, co už ZAPLATILI vlastním úsilím..čili pan Zajíček tu ke candidě něco
obsáhle řekl a je docela blbost šáhnout hned po hathajogické praktice, když klíčem k boji je dietická úprava ve skladbě stravy..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šankhaprakšálana a candida
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2009 9:53 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ja si tiez myslim, ze sanka kandidu neriesi. Ked je uz zakorenena do creva, pochybujem, ze ju voda vyplavi. Navyse sa v prvy den je biela ryza, ktora kandide vyhovuje.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz