Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte dub 11, 2017 1:40 pm 
Offline

Registrován: úte dub 11, 2017 1:04 pm
Příspěvky: 3
Zdravím, dnes jsem po prvé provedla sankhapraksalanu. Ráno po ranní hygieně jsem vypila 1 litr vlažné vody. Po půl hodině přišla první stolice - tuhá. Až bylo tělo připravené asi 45 min., udělala jsem první nápoj 1,3 litru. Vložila jsem do vody vrchovatou lžící soli. Nedokázaka jsem vypít celých 1,3 litru najednou a tak jsem je pila po hrnkách 0,4 litru. Po každém hrnku jsem provedla sérii cvičení. Břicho jsem měla dost plné a při cvičení jsem se vůbec necítila dobře. Vypila jsem postupně celou nádobu a cítila jsem nutkání na zvracení. Všechno šlo ven - vrchem. Myslela jsem, že to vzdám, ale zkusila jsem pokračovat. Tentokrát jsem dala soli méně. Měla jsem problém vypít tolik tekutin. Ale snažila jsem se a po každém (tentokrát již menším) hrnku jsem udělala sérii cvičení. Chvíli jsem si sedla a počkala, zasahovali mě křeče do břicha, cítila jsem i slabé nutkání jít čůrat. Věděla jsem, že je něco špatně. Šla jsem zkusit jít na toaletu, ale nic. Jen trošku, bohužel jiným otvorem. Seděla jsem a snažila se přijít zde na fóře, co je špatně. Klystýr jsem bohužel doma neměla. První stolice po vypití slané vody konečně přišla asi po hodině - hodině a půl. Od té doby to šlo celkem hladce. Vždy jsem po vypití sklenice prováděla cvičení. Někdy jsem ani nestihla cvičení dokončit a už jsem letěla na toaletu. Pak jsem nápoj pila již na toaletě. První stolice po vypítí nápoje byla tekutější, ale ne úplně vodová. Druhá již byl jak klasický průjem a další byly již špinavá voda s kousky nestráveného jídla. Takto jsem pokračovala až když ze mně šla žlutá až slabě křiklavá voda. Chtěla jsem pít až do té doby, kdy půjde jen čistí voda, to jsem ale již nezvládala. Hlavně tedy konečník byl od soli dost podrážněný a bolavý. Začala jsem potírat olivovým olejem (asi dost pozdě). Nevím ani kolik jsem celkem vypila litrů, po 3 nádobách jsem si již nebylá jistá (a počítat umím dobře \":D\" ) a tak jsem už dál nepočítala.. Každopádně to bylo několik 1,3 litrových nádob. Na závěr jsem vypila 1,3 litru vlažného heřmánkového čaje. Pokaždé když jsem šla na stolici, šlo i trošku moči. Je to běžné nebo by mělo jít opravdu jen z konečníku? Po necelé hodině od vypití čaje jsem si dala rozvařenou rýži s kouskem másla. Cítila jsem se dobře. Chtěla bych se tedy zeptat, to že první stolice po vypití slané vody přišla tak pozdě je v pořádku na první pokus? Je pravda, že jsem měla k večeři brambory, žampiony a plátek sýra, možná že to na to mělo vliv? Jak prosím hodnotíte mou první zkušenost? Co bych pro příště měla zlepšit? Předem děkuji. S.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte dub 11, 2017 6:02 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Sabul3 : je normalne, ze si aj mocila, nie len vypustala slanu vodu zo zadnice. Ved si predtym vypila 1,3 litra cistej vody, nie ?... Inak den pred sankhapraksalanou by som posledne jedlo dna po 16tej hodine radsej nejedol. A co sa tyka vychadzania slanej vody z hrubeho creva (alebo z analneho otvoru), mne sa uz stalo aj take, ze som na to cakal pol hodinu (cas od prveho napitia sa slanej vody), pricom som mal v sebe uz 3 litre slanej vody. Nikdy som vsak pocas sankhapraksalany nezvracal (pouzila si himalajsku sol ? Je omnoho prijemnejsia ja prevedenie nez klasicka sol), a to ich mam za sebou uz minimalne...70 ?

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte dub 11, 2017 6:10 pm 
Offline

Registrován: úte dub 11, 2017 1:04 pm
Příspěvky: 3
SemTamTuPrídem: Děkuji za reakci. Ano, používám himalájskou sůl - růžovou. Bez ní ani ránu \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte dub 11, 2017 8:31 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Sabul3 : po vypiti litra vody (liter ti bude stacit) pockaj takych 45 minut az hodinu, aby si mala istotu ze ti ju uz vstrebalo. A ten liter vypi v priebehu aspon 50 minut. Takze napr. zacni pit o 6:00, o 6:50 vypi poslednu davku ciatej vody, a slanu zacni pit az o 7:35, alebo 7:50.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř dub 12, 2017 9:44 am 
Offline

Registrován: úte dub 11, 2017 1:04 pm
Příspěvky: 3
SemTamTuPrídem: Já jsem počkala po vypítí čisté vody tak těch 45 min.. jen jsem ji vypila za pár minut. Mě to nějak problém nedělá.. ráno/dopoledne vždy piju hodně vody nebo čaje. Vadilo by kdybych té vody za těch 45 minut vypila více?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř dub 12, 2017 12:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Sabul3 píše:
SemTamTuPrídem: Já jsem počkala po vypítí čisté vody tak těch 45 min.. jen jsem ji vypila za pár minut. Mě to nějak problém nedělá.. ráno/dopoledne vždy piju hodně vody nebo čaje. Vadilo by kdybych té vody za těch 45 minut vypila více?

Zbytocne jej budes pit viac ako liter (cistej vody), to na zavodnenie pred sankhapraksalanou staci. A hofi nalacno, lepsie vodu vstrebes ak budes pit 2-3dcl vody kazdych 15-20 minut. Ked vypijes liter dajme tomu za 15 minut, viac z tej vody vymocis, nez keby si liter vypila priebezne pocas 45min ci hodiny.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř dub 12, 2017 6:27 pm 
Offline

Registrován: úte dub 11, 2017 1:04 pm
Příspěvky: 3
SemTamTuPrídem: To máš asi pravdu. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 10:33 am 
Offline

Registrován: ned kvě 07, 2017 10:15 am
Příspěvky: 1
Podle návodu jsem zkusila Šanku a vše v pohodě proběhlo, jak pane Jardo popisujete. Kupodivu bez nějakých komplikací slaná voda prošla i heřmánek. V pohodě jsem snědla i rýži s máslem. Pár hodin bylo vše naprosto v pohodě, ani se nedostavil pocit únavy, či chladu. Ale později odpoledne mne začala velmi silně bolet hlava, stoupla mi teplota, otřásala mnou zimnice a začala jsem zvracet, rýži. Všechnu. Nic jiného jsem ten den nejedla, než rýži a máslo, jak bylo doporučeno v návodu. Pila jsem odvar z máty a lípy, nebo vodu. Druhý den zvýšená teplota přetrvávala, zvracení už ustalo. Jako ta první část kromě té nechutné chuti slané vody byla v pohodě, ale tu následující bych si teda nerada někdy zopákla. Čím to může být? Mohu tomu příště předejít? Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 2:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
hanicke píše:
Dobrý den, ráda bych zkusila tuto techniku, ale jsem veganka a nemohu kravské máslo, které se poté má s rýži sníst. Je to velký problém? Dá se to nahradit např. olejem? Díky Hanka.

Někdo to tak dělá a již se to zde probíralo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 2:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Sabul3 píše:
Zdravím, dnes jsem po prvé provedla sankhapraksalanu. Ráno po ranní hygieně jsem vypila 1 litr vlažné vody. Po půl hodině přišla první stolice - tuhá. Až bylo tělo připravené asi 45 min., udělala jsem první nápoj 1,3 litru. Vložila jsem do vody vrchovatou lžící soli. Nedokázaka jsem vypít celých 1,3 litru najednou a tak jsem je pila po hrnkách 0,4 litru. Po každém hrnku jsem provedla sérii cvičení. Břicho jsem měla dost plné a při cvičení jsem se vůbec necítila dobře. Vypila jsem postupně celou nádobu a cítila jsem nutkání na zvracení. Všechno šlo ven - vrchem. Myslela jsem, že to vzdám, ale zkusila jsem pokračovat. Tentokrát jsem dala soli méně. Měla jsem problém vypít tolik tekutin. Ale snažila jsem se a po každém (tentokrát již menším) hrnku jsem udělala sérii cvičení. Chvíli jsem si sedla a počkala, zasahovali mě křeče do břicha, cítila jsem i slabé nutkání jít čůrat. Věděla jsem, že je něco špatně. Šla jsem zkusit jít na toaletu, ale nic. Jen trošku, bohužel jiným otvorem. Seděla jsem a snažila se přijít zde na fóře, co je špatně. Klystýr jsem bohužel doma neměla. První stolice po vypití slané vody konečně přišla asi po hodině - hodině a půl. Od té doby to šlo celkem hladce. Vždy jsem po vypití sklenice prováděla cvičení. Někdy jsem ani nestihla cvičení dokončit a už jsem letěla na toaletu. Pak jsem nápoj pila již na toaletě. První stolice po vypítí nápoje byla tekutější, ale ne úplně vodová. Druhá již byl jak klasický průjem a další byly již špinavá voda s kousky nestráveného jídla. Takto jsem pokračovala až když ze mně šla žlutá až slabě křiklavá voda. Chtěla jsem pít až do té doby, kdy půjde jen čistí voda, to jsem ale již nezvládala. Hlavně tedy konečník byl od soli dost podrážněný a bolavý. Začala jsem potírat olivovým olejem (asi dost pozdě). Nevím ani kolik jsem celkem vypila litrů, po 3 nádobách jsem si již nebylá jistá (a počítat umím dobře \":D\" ) a tak jsem už dál nepočítala.. Každopádně to bylo několik 1,3 litrových nádob. Na závěr jsem vypila 1,3 litru vlažného heřmánkového čaje. Pokaždé když jsem šla na stolici, šlo i trošku moči. Je to běžné nebo by mělo jít opravdu jen z konečníku? Po necelé hodině od vypití čaje jsem si dala rozvařenou rýži s kouskem másla. Cítila jsem se dobře. Chtěla bych se tedy zeptat, to že první stolice po vypití slané vody přišla tak pozdě je v pořádku na první pokus? Je pravda, že jsem měla k večeři brambory, žampiony a plátek sýra, možná že to na to mělo vliv? Jak prosím hodnotíte mou první zkušenost? Co bych pro příště měla zlepšit? Předem děkuji. S.

Podle mě vše v pohodě, člověk je poprvé trochu stažený protože neví do čeho jde a ono to pak tak nejde. Příště to bude určitě rychlejší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 2:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Amálka":3nym1vcy]Podle návodu jsem zkusila Šanku a vše v pohodě proběhlo, jak pane Jardo popisujete. Kupodivu bez nějakých komplikací slaná voda prošla i heřmánek. V pohodě jsem snědla i rýži s máslem. Pár hodin bylo vše naprosto v pohodě, ani se nedostavil pocit únavy, či chladu. Ale později odpoledne mne začala velmi silně bolet hlava, stoupla mi teplota, otřásala mnou zimnice a začala jsem zvracet, rýži. Všechnu. Nic jiného jsem ten den nejedla, než rýži a máslo, jak bylo doporučeno v návodu. Pila jsem odvar z máty a lípy, nebo vodu. Druhý den zvýšená teplota přetrvávala, zvracení už ustalo. Jako ta první část kromě té nechutné chuti slané vody byla v pohodě, ale tu následující bych si teda nerada někdy zopákla. Čím to může být? Mohu tomu příště předejít? Děkuji![/quote:3nym1vcy]
Těžko hádat co to vyvolalo, ale odhadoval bych to na vynervování z něčeho nového, nebo masivní odchod toxinů z těla, což pak nepoberou

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned čer 04, 2017 8:12 am 
Offline

Registrován: ned kvě 28, 2017 5:09 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
tak i já mám za sebou první pokus šánky... bohužel jen pokus, neb se nepovedlo...
Po prvním 1,5l slané vody se stolice nedostavila, čili přišel na řadu klystyr. Včera jsem měla k obědu zeleninový salát, do kterého jsem si dala slunecnicova semínka (ve stolici byly i celé lusy semínek (můj problém bude asi i špatně rozzvykana strava....).
Zkusila jsem vypít druhou dávku slané vody,.ale asi v půlce pití jsem musela přestat a vyzvracet se...
Tím vlastně veškerý úspěch skončil...
Od úterý jsem každý večer prováděla klystyr, jím dle rad pana Jardy...
Kde je zakopaný pes netuším, ale nevzdám to \</div

Naposledy upravil Tereza82 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned čer 04, 2017 10:18 am 
Offline

Registrován: ned kvě 28, 2017 5:09 pm
Příspěvky: 2
Tak ještě jednou já \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon čer 05, 2017 11:50 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Po novom nedoporucujem tuto nasilnu a neprirodzenu metodu, ktora nelahodi ani dusi, ani crevam. Vsetky sanky, ktore som urobil, boli utrpenim a vysledok mizivy. Vlastne ziadny. Necitil som ziaden rozdiel po, a to som sanku robil asi 4x.
Zato taky dlhsi post na stavach... alebo hladovka. Tam citit rozdiel a velky. Takisto pecenova ocista... po kazdej som sa citil lepsie... Vazne neblbnite, ked mate tu vodu pred sebou, chce sa vam vracat. Telo vam jasne dava najavo, co si o tom celom mysli.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon čer 05, 2017 1:17 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Xion píše:
Po novom nedoporucujem tuto nasilnu a neprirodzenu metodu, ktora nelahodi ani dusi, ani crevam. Vsetky sanky, ktore som urobil, boli utrpenim a vysledok mizivy. Vlastne ziadny. Necitil som ziaden rozdiel po, a to som sanku robil asi 4x.
Zato taky dlhsi post na stavach... alebo hladovka. Tam citit rozdiel a velky. Takisto pecenova ocista... po kazdej som sa citil lepsie... Vazne neblbnite, ked mate tu vodu pred sebou, chce sa vam vracat. Telo vam jasne dava najavo, co si o tom celom mysli.

Je to divné... Ja nemám najmenší problém vypiť za tých 30-35 minút 4 litre slanej vody (vo vode rozpustím 5 vrchovatých čajových lyžičiek himalájskej, nie nahrubo namletej soly). Mne to príde dokonca príjemne slané, vďaka tomu, že používam himalájsku soľ, a nie obyčajnú...
Na druhej strane ale viac ako 5 štipiek himalájskej soli do jedla (ktorého je veľká porcia, pretože konzumujem denne jedno sladké ovocné predjedlo, a za ním o 45 minút jedno plnohodnotné jedlo - ktoré posolím) si nedávam, lebo potom by mi jedlo bolo veľmi slané...
Slanú vodu znášam dobre, presolené jedlo (keď sa stane raz za mesiac...) "pretrpím"...
Xion, to že sanhkapraksalana nemá žiadny účinok, to je blud. Radšej 2x popremýšľaj čo napíšeš, až potom to napíš... Nevravím, že sankhapraksalana výrazne vylepší zdravie, ale ľuďom ktorí sú riadne zanesení jednoznačne PROSPIEVA, a ako prevenciu by som ju jednoznačne odporúčal robiť aspoň 1x za 2 mesiace (ideálne 1x mesačne).
Je pravda, že v máji som sa k sankhapraksalane nedostal (jún nevynechám), ale na druhej strane ma minulý mesiac X krát prehnalo (bez bolesti) po nalačno vypitej rannej urine (5-6dcl), ktorá zo mňa vyšla von tak po 30-60 mínútach cez hrubé črevo, takže stihla urobiť dobrú očistnú prácu, a pekne ošetrovala povrch všetkého, s čím prišla do kontaktu...
Sankhapraksalanu aj tak budem robiť 10-12x ročne. Tento mesiac ma čaká 14-ta očista pečene olivovým olejom a citrónovou šťavou. Tento rok som si ju dal totiž len 1x, plánujem ešte aspoň 2x tento rok.
Ja mám sanhkapraksalanu rád, určite RADŠEJ, než klystíry, a to z týchto dôvodov :
1. Je mi príjemnejšie vypiť slanú vodu, než si nalievať X krát do hrubého čreva tekutiny z nádobky na to určenej
2. Vyprázdňovanie obsahu môjho hrubého čreva po sankhapraksalane u mňa ide pod oveľa väčším tlakom ("trysk"), než pri vyprázdňovaní môjho hrubého čreva po klystíre. Alebo inak - po sankhapraksalane to zo mňa ide ako keď na sprchovej hlavici nastavím koncentrovanejší rozptyl vody, a po klystíre to zo mňa ide ako keď je pokazený vodovod, ktorý si robí čo chce, a prúd vody mení intenzitu a smer...
Po sankhapraksalane mnou prejde viac vody, a vyjde mnou oveľa rýchlejšie, než počas klystírovania.
Na druhej strane však slaná voda nikdy nenahradí napr. odmrazenú či starú urinu... A ja si klystíry (ak si odmyslím ten úvodný na vypudenie zbytkov stolice z hrubého čreva, kde používam slanú vodu) používam práve urinu - starú, alebo odmrazenú. A to má lepšie očistné účinky na hrubé črevo, než sankhapraksalana.
SANKHAPRAKSALANA ALE RIEŠI CELÚ TRÁVIACU SÚSTAVU (hoci odprace len "hrubú špinu", ale podľa všetkého pohne len žlčou, kamienky a piesok z pečene a žlčníka NERIEŠI ).
Navyše ja si za každou sankhapraksalanou spravím aj očistu žalúdka zvracaním (vypijem liter vlažnej vody, ale už nie slanej). Osobne po tom zvracaní nepijem nič, a o 30-40 minút po zvracaní sa najem.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz