Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte čer 06, 2017 11:49 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ten vyplach zaludka je dobry, ale sanka, to je uz ina kapitola. Kludne si rob sanku, ale ja si ju nebudem robit, ani ju nebudem odporucat. \":)\" Vyplach zaludku je tiez silna kava pre niekoho, ale ucinok na rozdiel od sanky ma, a dost rychly. Crevo by som nechal napokoji, nech si reguluje veci samo. Vsetko riesi post, zameral by som sa iba na posty, a ocistu od parazitov.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv čer 29, 2017 3:18 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 29, 2017 2:59 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den vespolek,
já bych ráda zkusila sankhap., ale bojím se toho. Mám celkem fóbii ze zvracení. Už jsem to dvakrát zkoušela, podle Lysebethovy knihy, jednou se slanou vodou a podruhé se slabým vývarem (to byla asi blbost, že? Někde jsem to četla, možná v té knize, že vývar může pomoct těm, kteří mají velký problém s tou slanou vodou), žádný sifon se nedostavil, ani po cvičení, a nedokázala jsem tu slanou vodu vypít do konce jak zhoršovala moje nevolnost, vyzvracet jsem se vzhledem k mému odporu k tomu nedokázala, a tak jsem si šla lehnout a čekala jsem až se ta voda vstřebá. Po těchto dvou selháních jsem se k tomu již nevrátila, jenom při představě slané vody se mi dělalo zle. Teď po letech bych to přecejen chtěla zkusit znovu, jak kvůli prevenci, tak na vyřešení mých problémů. Krom občasného nadýmání a pocitů plnosti trpím únavou, apatií a neschopností se soustředit a nedostatkem motivace k ničemu (btw je mi 29), které jsem usoudila, že budou asi souviset se zanesením organismu. Mohla bych poprosit o radu, co mám dělat, aby zase můj další pokus neskončil fiaskem?
Děkuji převelice \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát čer 30, 2017 9:01 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Doporucujem nepit slanu vodu. \":)\" Telo ti jasne dava najavo, co si o tom mysli. Neznasilnuj ho.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát čer 30, 2017 12:05 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Delfín : ja so sankhapraksalanou za tych minimalne 60x co som ju robil, som nemal ziadny problem. Mozno tak raz mi nebolo dobre, ale sifon sa vzdy dostavil.
Inak nesuhlasim s Xionom v tomto. Ja som si robil 13x ocistu pecene olivovym olejom a citronovou stavou, z toho mi bolo pri 6 lcistach asi 2-3 hodiny po vypiti tej netradicnej zmäsy vyslovene ZLE, az som kazdy krat z tych 6x sedel na WC a zaroven mal velku misku v rukach, keby som sa povracal... Taky pocit potenia, strpnutia (ale srdecny rytmus ostal v podstate nezmeneny), a potom prudkeho ochladenia telesnej horucavy, ktore prislo hned po tom, ako to zo mna zo zadu "vystrelilo", takze nakoniec som sa ani raz pri ociste pecene nepovracal. Podla Xiona by som tu ocistu nemal robit, lebo mi telo jasne dava najavo ze je pre mna nevhodna.... Ja si to ale nemyslim, vdaka tomu som odstranil z pecene a zlcnika kopu sajrajtu... Aj ja mam 29r ako ty (este par dni), nemam 70, ze by som sa mohol realne obavat ze mi ocista moze pri zlom znasani latok ktore vypijem, zdravotne poskodit...
Inak, pouzivala si himalajsku sol, alebo len obycajnu kuchynsku?...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát čer 30, 2017 2:33 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 29, 2017 2:59 pm
Příspěvky: 4
SemTamTuPrídem: Používala jsem kuchyňskou sůl. Jinak, já se samozřejmě nebojím, že by mi to poškodilo zdraví, jen bych se chtěla nějak vyvarovat toho pocitu na zvracení, jinak to zase s největší pravděpodobností nedopadne \":)\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát čer 30, 2017 7:20 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Delfín píše:
SemTamTuPrídem: Používala jsem kuchyňskou sůl. Jinak, já se samozřejmě nebojím, že by mi to poškodilo zdraví, jen bych se chtěla nějak vyvarovat toho pocitu na zvracení, jinak to zase s největší pravděpodobností nedopadne \":)\" .

Mne bolo zo sankhapraksalany raz zle, ako som pisal. No....a to bolo vtedy, ked som miesto himalajskej soli pouzil kuchynsku.... \"8)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 02, 2017 7:02 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 29, 2017 2:59 pm
Příspěvky: 4
SemTamTuPrídem: Ok, díky za radu \":)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 02, 2017 10:35 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Delfín píše:
... trpím únavou, apatií a neschopností se soustředit a nedostatkem motivace k ničemu (btw je mi 29), které jsem usoudila, že budou asi souviset se zanesením organismu.
Děkuji převelice \":)\"

Ono to bude souviset hlavně s něčím jiným. A ty víš, o co jde. Na to sůl nepomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon črc 03, 2017 6:58 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Delfín píše:
Dobrý den vespolek,
já bych ráda zkusila sankhap., ale bojím se toho. Mám celkem fóbii ze zvracení. Už jsem to dvakrát zkoušela, podle Lysebethovy knihy, jednou se slanou vodou a podruhé se slabým vývarem (to byla asi blbost, že? Někde jsem to četla, možná v té knize, že vývar může pomoct těm, kteří mají velký problém s tou slanou vodou), žádný sifon se nedostavil, ani po cvičení, a nedokázala jsem tu slanou vodu vypít do konce jak zhoršovala moje nevolnost, vyzvracet jsem se vzhledem k mému odporu k tomu nedokázala, a tak jsem si šla lehnout a čekala jsem až se ta voda vstřebá. Po těchto dvou selháních jsem se k tomu již nevrátila, jenom při představě slané vody se mi dělalo zle. Teď po letech bych to přecejen chtěla zkusit znovu, jak kvůli prevenci, tak na vyřešení mých problémů. Krom občasného nadýmání a pocitů plnosti trpím únavou, apatií a neschopností se soustředit a nedostatkem motivace k ničemu (btw je mi 29), které jsem usoudila, že budou asi souviset se zanesením organismu. Mohla bych poprosit o radu, co mám dělat, aby zase můj další pokus neskončil fiaskem?
Děkuji převelice \":)\"

Nevím, jak jsi to podle Lysebetha dělala, ale pokud bys dávala jen 5-6 gramů soli na litr, tak by nevolnost a pocit na zvracení měly být jen výjimečné. Protože to je hodně o tom, kolik dáváš soli, a Lysebeth píše
Citace:
Ohřejte vodu, do níž přidáte sůl v poměru 5 až 6 gramů na litr, což představuje o trochu méně než je koncentrace fyziologického roztoku (1 neplná polévková lžíce na 1 litr vody).

Těch 5-6 gramů soli je jen asi lžička, nikoliv polévková lžíce, jak se tam, podle mne chybně, píše v závorce. Takže jestli jsi dávala jen tu lžičku na litr, tak by to mělo být OK. Rozdíl při té lžičce na litr (5-6 gramů) je v tom, že ti může sifon trvat dýl, ale nebudeš mít asi nevolnost a nebude ti na zvracení. Můžeš se podívat na můj příspěvek http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=46310#p46310 , kde je i odkaz na Joga v denním životě a tam uvádějí jen "(1/2 čajové lžičky mořské soli, při vysokém krevním tlaku dietní soli, na 1 litr vody". I když to je už dost málo i na mne, ale je vidět, že to jde i bez vysokých dávek soli.
A pokud chceš pomoct sifonu, tak se můžeš trochu předčistit tím, že den před tím moc nejíš a ještě si dáš třeba čaj z listu senny.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon črc 03, 2017 12:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Delfín : ja davam 5 mierne kopcovitych CAJOVYCH lyziciek HIMALAJSKEJ SOLI na 4 litre vody. Ty si davala polievkove (a este k tomu kuchynskej) ???... Uff... \":-)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon črc 03, 2017 10:16 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 29, 2017 2:59 pm
Příspěvky: 4
ctihodnymuz: Omluv mou nedůvtipnost, ale nevím co máš na mysli.. \":)\"
pv33 a SemTamTuPrídem: Aha, no, je to pár let, ale mohla jsem se skutečně zmýlit v tom množství, jediný, co si pamatuju je, že to bylo slaný fakt docela dost no \":D\" . Díky za radu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 09, 2017 12:14 pm 
Offline

Registrován: sob črc 08, 2017 2:23 pm
Příspěvky: 11
Zdravim vospolok \":)\"

Tento vikend som si spravil "Jaterku", a pokial je to mozne rad by som sa spytal ci si mozem spravit buduci vikend Sankhapraksalanu.
Ide mi o to, ze ci sta,ci pocuvat svoje telo, ci to pocitovo a fyzicky zvladnem, alebo si mam dat pauzu.

"Jaterku" som zacal robit asi pred 2 mesiacmi, v 2tyzdennych intervaloch, nakolko som zmenil stravu a schudol som 20kg v priebehu Vianoce(100kg) - Jul(80kg). Ide so mna vselico, a nakolko jaterku zacinam a ukoncujem citronovymi klystyrmi, a naposledy so mna vypadlo nieco slizke a dlhe asi 20cm, tak by som chcel spravit tento zazracny slany sifon \":twisted:\"

Este by som moj prispevok doplnil nasledujucou otazkou: Kedze sa neodporuca po sankhapraksalane pit a jest nic mliecne pocas 24hodin po procedure, ale mate tam napisane ze si treba dat za ryzou labtobac. tabletky, tak je mozne si dat namiesto toho kefir? Myslim poriadne prezrety kefir <3

Dakujem krasne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 09, 2017 6:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Tereza82":s9qbzr6p]Tak ještě jednou já \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 09, 2017 6:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Delfín píše:
Dobrý den vespolek,
já bych ráda zkusila sankhap., ale bojím se toho. Mám celkem fóbii ze zvracení. Už jsem to dvakrát zkoušela, podle Lysebethovy knihy, jednou se slanou vodou a podruhé se slabým vývarem (to byla asi blbost, že? Někde jsem to četla, možná v té knize, že vývar může pomoct těm, kteří mají velký problém s tou slanou vodou), žádný sifon se nedostavil, ani po cvičení, a nedokázala jsem tu slanou vodu vypít do konce jak zhoršovala moje nevolnost, vyzvracet jsem se vzhledem k mému odporu k tomu nedokázala, a tak jsem si šla lehnout a čekala jsem až se ta voda vstřebá. Po těchto dvou selháních jsem se k tomu již nevrátila, jenom při představě slané vody se mi dělalo zle. Teď po letech bych to přecejen chtěla zkusit znovu, jak kvůli prevenci, tak na vyřešení mých problémů. Krom občasného nadýmání a pocitů plnosti trpím únavou, apatií a neschopností se soustředit a nedostatkem motivace k ničemu (btw je mi 29), které jsem usoudila, že budou asi souviset se zanesením organismu. Mohla bych poprosit o radu, co mám dělat, aby zase můj další pokus neskončil fiaskem?
Děkuji převelice \":)\"

Ta sůl spouští obrácení osmózy střeva, tedy bez nějaké soli to asi nejde i když dá se pít vývar z cibulovitých rostlin, třeba pórku, ten má dostatek sirných solí a je také schopný spustit tu reakci. Jak se to spustí již slanou vodu pít nemusíte pak bude procházet i bylinný čaj v tom není problém. U některých lidí ani ta sůl být nemusí, mnohdy stačí pít pouze heřmánkový čaj ve velkém množství, ten je také lehce laxativní a možná vám to půjde i pouze s ním, ale to už musíte vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 09, 2017 6:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Cordyceps píše:
Zdravim vospolok \":)\"

Tento vikend som si spravil "Jaterku", a pokial je to mozne rad by som sa spytal ci si mozem spravit buduci vikend Sankhapraksalanu.
Ide mi o to, ze ci sta,ci pocuvat svoje telo, ci to pocitovo a fyzicky zvladnem, alebo si mam dat pauzu.

"Jaterku" som zacal robit asi pred 2 mesiacmi, v 2tyzdennych intervaloch, nakolko som zmenil stravu a schudol som 20kg v priebehu Vianoce(100kg) - Jul(80kg). Ide so mna vselico, a nakolko jaterku zacinam a ukoncujem citronovymi klystyrmi, a naposledy so mna vypadlo nieco slizke a dlhe asi 20cm, tak by som chcel spravit tento zazracny slany sifon \":twisted:\"

Este by som moj prispevok doplnil nasledujucou otazkou: Kedze sa neodporuca po sankhapraksalane pit a jest nic mliecne pocas 24hodin po procedure, ale mate tam napisane ze si treba dat za ryzou labtobac. tabletky, tak je mozne si dat namiesto toho kefir? Myslim poriadne prezrety kefir <3

Dakujem krasne

Osobně bych dělal odstup 14 dní, ale zase tak zásadní problém v tom není, někteří to po týdnu dělají. Při tak rychlém hubnutí je odchod nějakého svinstva z těla celkem normální to bych zase neviděl jako velký problém. Pokud jde o mléčné produkty ty já moc nedoporučuji a základní návody také ne i když vše je individuální někomu to vadit nemusí. Přeci jen je velký rozdíl dát si pouze bakterie, nebo mléčnou bílkovinu i když relativně zpracovanou pomocí bakterií. I tak vás to může zahleňovat a o to vám asi primárně nejde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz