Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 5:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2009 5:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Prokop píše:
Děkuji za informace. Při svém prvním pokusu jsem postupoval striktně podle André Van Lysebetha, jak jej uvádí v knize Cvičíme jógu. Doporučuje pít slanou vodu po sklenicích 250ml a po každé sklenici provést jednu sérii v knize popsaných cviků.Po 6 sklenicích by mělo dojít k otevření vrátníku, což se u mne nestalo. Píše (Lysebeth),že pokud voda neprojde, vrátník se neotevřel a pak zbývá jen vamanadhautí, nebo vstřebání obsahu žaludku, takže jsem dál nepil (dal jsem si ještě dvě sklenice a skončil jsem). Zkusím podle Vaší rady cviky omezit a pití provést "na ex".
Jen bych si ještě chtěl upřesnit množství soli na 1 litr roztoku - někde jsem četl že to je 6 g - stačí to ? A voda stačí vlažná z kohoutku, jak píšete, nebo je vhodnější převařená ? Mám připraveny tablety Lactobacillus Acidophillus ND (bez mléčného cukru), jaké je dávkování po proceduře ? Jednorázové užití dvou kapslí při rýži nebo i při dalších jídlech následující dny? Další otázky mne momentálně nenapadají,to bude asi vše co bych ještě potřeboval doplnit pro přípravu na můj druhý pokus.
Ty fotografie za textem o šankaprakšaláně na Vašich stránkách jsou opravdu neuvěřitelné. Co to musí být za konzistenici, držící pohromadě takové provazce odpadu ...
Ještě mne napadlo zeptat se na jednu věc - píšete že po proceduře by aktér měl zůstat v klidu a v teple - je podle Vašeho názoru vhodná později v tento den hodinová terapie v 36oC teplé solné lázni (Floating tank)? Zjistil jsem, že v blízkém relax centru ji provozují a podle všeho by mohla mít solidní detoxikační účinky. Nezjistil jsem sice složení lázně (provozovatel to neví), ale pravděpodobně se jedná o zásaditou směs, což by mohlo navíc přispět k redukci acidózy kterou trpí většina z nás...

André Van Lysebeth, je špičkový jogín a vím naprosto jistě, že nemá zanesené trávicí orgány tak, jako naprostá většina naší buřtomilné populace. I to je důvod, proč doporučuji dodržovat, alespoň jeden den, hypotonickou stravu a sám jsem proceduru poněkud upravil. Většinou vyvolá první defekaci již rychlé vypití velkého množství vody bez soli, kterou doporučuji vypít před procedurou a poté rychlé pití slané vody, buď vyvolá zvracení, nebo voda prostě projde. Většina lidí je líná cokoliv číst a nedej bože studovat a uznáte, že postup podle André Van Lysebetha jednoznačně důkladné studování vyžaduje, tak jsem ho, na základě letitých osobních zkušeností, v tom smyslu upravil, abych lidem "šetřil mozek" a postup byl funkční, ale maximálně jednoduchý. Jak vidíte cvičení, u masivně zaneseného organizmu, nic neřeší a pokud je na vrátníku bublina, tak je nejlepší se vyzvracet, k čemuž Vás velké množství slané vody snadno donutí, bublina se při tom vyfrkne a můžete dál pokračovat, většinou zcela bez problémů. Skoro každý český občan, krmený dietně podle Magdaleny Dobromily Rettigové, má prověšený žaludek a logicky komplikace s pyrózou, což normální provedení této procedury celkem komplikuje. Velice vhodná příprava, je pravidelná očista žaludku, každé ráno, tak po dobu 14 dní a zpravidla se mimo pyrózy, za takto krátkou dobu, upraví i tonus žaludku.
Přesné dávkování soli jsem nikdy nezkoumal a skutečně používám vrchovatou polévkovou lžíci do první várky 1,5 litru a u dalších postupně koncentraci snižuji. Vodu dávám vlažnou z kohoutku, ale převařená je asi vhodnější, jenže kdo by čekal, než se to převaří a vychladne. Tablety Lactobacillus Acidophillus doporučuji 2 - 3 kusy po každém jídle v den provedení, takže celkem 6 - 9 kusů za celý den. Další den stačí jedna ráno a pokud chcete být důkladný, tak ještě jedna večer.
Teplo a klid jsou nutné pouze u začátečníků, já většinou normálně pracuji a žádné problémy s tím nemám, je to jenom o zkušenostech. Floating tank jsem nikdy neabsolvoval a nedokážu posoudit dopad této procedury, ale osobně bych to nezkoušel, pokud se Vám udělá blbě, tak se budete těžko rovnat, chybí totiž rezervy glukózy v játrech. Vyplavit acidózu při koupání, to je velice svérázný postup a pochybuji o jeho účinnosti, vždy je třeba tento problém řešit dodávkou zásaditých potravin a neutralizací pomocí megadávek organického vápníku. To je jediná skutečně spolehlivá cesta k trvalému porovnání tohoto problému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vliv očisty na ledviny
PříspěvekNapsal: úte dub 28, 2009 8:54 am 
Offline

Registrován: úte dub 28, 2009 8:48 am
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Zajíček,
mohu se zeptat zda tato očista příliš nezatěžuje ledviny, jedná se o vypití
opravdu velikého množství vody a navíc se solí, nikdo z nás neví jestli má
ledviny v pořádku neboť nemoci tohoto orgánu se výrazně neprojevují....
Ještě prosím o vysvětlení: radíte v časopisu vypít 2x 1,5l vlažné vody se solí, pak píšete
další hrnek - to má být jaké množství? A posledním hrnkem se myslí jaký objem?

Děkuji za osvětlení, s pozdravem Z.L.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv očisty na ledviny
PříspěvekNapsal: úte dub 28, 2009 12:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Zuza píše:
Dobrý den pane Zajíček,
mohu se zeptat zda tato očista příliš nezatěžuje ledviny, jedná se o vypití
opravdu velikého množství vody a navíc se solí, nikdo z nás neví jestli má
ledviny v pořádku neboť nemoci tohoto orgánu se výrazně neprojevují....
Ještě prosím o vysvětlení: radíte v časopisu vypít 2x 1,5l vlažné vody se solí, pak píšete
další hrnek - to má být jaké množství? A posledním hrnkem se myslí jaký objem?

Děkuji za osvětlení, s pozdravem Z.L.

Kontraindikace jsou popsány v textu a je třeba si je nastudovat, stejně jako ostatní body, jak provedení, tak jednotlivá rizika špatného provedení. V tomto fóru, je toho popsáno celkem dost, aby Vám to odpovědělo na řadu případných dotazů a vyvarujete se tím zbytečných potíží.
Pokud je celý postup proveden správně a voda se ve střevech nezdrží příliš dlouho, tak se naopak obrátí osmóza střeva a tekutina neprostupuje do těla, ale z těla do střeva, což vyvolá i pocit žízně, po provedení procedury. Za těchto ideálních podmínek, přirozeně k žádné zátěži ledvin nedochází a procedura je z tohoto pohledu bezpečná. Pokud ji provedete špatně, tak se samozřejmě může nějaká slaná voda i vstřebat a potom to ledviny zatížit může, ale pokud nemáte nějaké vážné onemocnění ledvin, tak to také neznamená žádný problém.
Hrnek je myšleno vždy 1,5 litru, takže při správném provedení proteče organizmem 7,5 litru tekutiny, což je nutné k dokonalému pročištění střeva. Je to zdánlivě nereálné množství, ale jak se Vám povede nahodit sifon, tak je to stejné, jako když vodu lijete do odpadu a ta celkem snadno protéká. Proto je potřeba pít další tekutinu rovnou na toaletě, protože to co vrchem lijete, spodem rychle odtéká a k žádnému zadržování slané vody v těle nedochází.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2009 1:32 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
Dobry den, pisete pouzijte kuchynskou sul...na SP
myslite tim stolni sul, kuchynskou morskou sul s pridanym chemickym jodem ci pouze bez jodu??? (tj. chemicky vybelena, zcela bez mineralu, pridane carcinogenni chemikalie proti slepovani atd.),
jelikoz chemikalie pusobi dobre na vytvoreni tzv.sifonu, jelikoz se jich telo prujmem chce co nejdrive zbavit a tudiz telo chemikalie VUBEC nevstreba a nejsou tudiz pro ocistu tela hrozbou???
Anebo nerafinovanou s mineraly morskou napr.Keltskou ci lepe Himalajskou???
Keltskou solim, takze uz jsem drive zkousela-1 lzici na litr, ale mela tendenci se spise zdrave do tela vstrebat a misto prujmu navodit tak akorat normalni stolici az tak za hodinu...
Jaka sul tedy funguje a jakou pouzivate na SP ocistu Vy???
Vlazna voda asi neni ta- primo z Prazskeho tepleho kohoutku, ktera je nejdrive zakalene napenena a teprve po minute se vyjasni a chutna dost hrozne, ma se prevarit, nebo ta se na ocisty, i primo z kohoutku, hodi?
Vlazna voda je tak 40C nebo mene???
A kdy po SP ociste se muze provest Urine Enema? Jak postupovat, a v jakem mnozstvi na 1lvody?
Co to je mazlava stolice je mi jasne, ale co myslite tou PASTOVITOU? Jak se pozna? ...ze maze na papiru, ci ze vypada, jk vymackany hadi z tuby??? Da se z toho usuzovat na Candida Alb.???dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2009 2:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
jahoda píše:
Dobry den, pisete pouzijte kuchynskou sul...na SP
myslite tim stolni sul, kuchynskou morskou sul s pridanym chemickym jodem ci pouze bez jodu??? (tj. chemicky vybelena, zcela bez mineralu, pridane carcinogenni chemikalie proti slepovani atd.),
jelikoz chemikalie pusobi dobre na vytvoreni tzv.sifonu, jelikoz se jich telo prujmem chce co nejdrive zbavit a tudiz telo chemikalie VUBEC nevstreba a nejsou tudiz pro ocistu tela hrozbou???
Anebo nerafinovanou s mineraly morskou napr.Keltskou ci lepe Himalajskou???
Keltskou solim, takze uz jsem drive zkousela-1 lzici na litr, ale mela tendenci se spise zdrave do tela vstrebat a misto prujmu navodit tak akorat normalni stolici az tak za hodinu...
Jaka sul tedy funguje a jakou pouzivate na SP ocistu Vy???
Vlazna voda asi neni ta- primo z Prazskeho tepleho kohoutku, ktera je nejdrive zakalene napenena a teprve po minute se vyjasni a chutna dost hrozne, ma se prevarit, nebo ta se na ocisty, i primo z kohoutku, hodi?
Vlazna voda je tak 40C nebo mene???
A kdy po SP ociste se muze provest Urine Enema? Jak postupovat, a v jakem mnozstvi na 1lvody?
Co to je mazlava stolice je mi jasne, ale co myslite tou PASTOVITOU? Jak se pozna? ...ze maze na papiru, ci ze vypada, jk vymackany hadi z tuby??? Da se z toho usuzovat na Candida Alb.???dekuji

Libovolnou kuchyňskou sůl a nezkoumejte, co kdo kam přidal, do teď jste jedla přidané karcinogenní chemikálie, ve všem, co se dá koupit běžně v obchodě, tak už Vám to asi neuškodí. Jediné, co je důležité, je koncentrace a na nahození sifonu, je vhodnější vyšší koncentrace, klidně i více, než doporučuji.
Vlažná voda, je přímo z kohoutku a vlažná není 40°C, to je horká, vlažná je teplota těla.
Klidně i druhý den, ale lepší je dát tělu jeden den klid a množství, co kdo snese.
Stolice má být hrubě strukturalizovaná, jako celozrnný rohlík, nebo tužší kaše s hrubou vláknitou strukturou, pokud vypadá jako pasta na zuby a strukturu nemá, tak je špatná. Z toho se dá usuzovat na množství problémů a jen jedním z nich je Candida albicans.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 12:43 am 
Offline

Registrován: pon kvě 25, 2009 12:14 am
Příspěvky: 4
Zdravíčko,
chtěl bych tuto techniku vyzkoušet, ale taky se bojím toho množství soli, které člověk najednou přijme. Jestli to dobře chápu, jediná funkce soli v té vodě je namluvit tělu, že se jedná o klasickou potravu a tudíž je nutno ji vyloučit střevem a ne močovými cestami. Říkal jsem si, jestli by stejnou práci neodvedla voda s psylliem, nebo aspoň půl sůl a půl psyllium? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 5:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
demon píše:
Zdravíčko,
chtěl bych tuto techniku vyzkoušet, ale taky se bojím toho množství soli, které člověk najednou přijme. Jestli to dobře chápu, jediná funkce soli v té vodě je namluvit tělu, že se jedná o klasickou potravu a tudíž je nutno ji vyloučit střevem a ne močovými cestami. Říkal jsem si, jestli by stejnou práci neodvedla voda s psylliem, nebo aspoň půl sůl a půl psyllium? Díky.

To chápete zcela špatně, tělo vnímá, v doporučeném objemu, sůl jako jed a na základě toho vyvolá očistný proces. Ten je tak intenzivní, že tělo dokonce obrátí i osmózu střevní stěny a místo toho, aby střevo propouštělo tekutiny ze střeva do těla, tak se naopak snaží velice rychle soli zbavit a propouští tekutinu obráceně z těla do střeva. Tím se mimo mechanickou očistu střeva, čistí od toxinů také krevní řečiště a přilehlé orgány, čili jedná se o velice účinnou metodu, která zbaví tělo mnoha i letitých toxických zátěží. Rozhodně nedoporučuji experimentovat s psylliem, je to sice velice jemná vláknina, ale přeci jenom vláknina a může střevo velice podráždit, což je značně bolestivé a případné břišní křeče, za pokusy rozhodně nestojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát črc 10, 2009 8:59 pm 
Offline

Registrován: úte črc 07, 2009 8:26 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den, případně večer Jardo,
dnes jsem také vyzkoušel techniku SP, ale nezdařila se úplně na 100% podle mých představ. Chci se zeptat jak moc zalěží na vypití dávky vody, tedy toho 1,5 litru na ex. Mě se toto množství totiž nedařilo pít naráz (dařilo se jen z počátku) a tak jsem pil přerušovaně dle svých možností tak, aby to nešlo horem místo spodem. Vypití všech dávek včetně heřmánkového čaje mi proto zabralo daleko více než 1 hod, v mém případě téměř 1 hodinu a 3/4. Voda ze mě taky vycházela spíš po malých dávkách. Předpokládám, že očistný efekt by byl silnější při pití jednotlivých dávek naráz, jelikož větší průtok by zajistil i efektivnější očistu střevních stěn. Zajímalo by mě, zda to celé může souviset s vámi popisovanou vzduchovou bublinou na vrátníku či pokleslým žaludkem, protože jedinou dávku, kterou jsem byl schopen vypít téměř naráz byla pouze ta první. Jelikož jsem pocítil po vypití první dávky asi po 10 minutách částečnou úlevu od tlaku v žaludku, tak jsem přistoupil k pití druhé dávky. To jsem však nedokončil a část vody (nevím jestli všechna) šla ven horem. Nedal jsem se však odradit a z druhou dávkou jsem to zkusil znovu. Opět se jsem měl v jedné chvíli náběh na zvracení, ale něco se přehodilo a konečně jsem měl pocit, že se voda dostala i do střeva. Sice jsem měl už před prvním zvracením pocit, že by snad voda mohla být i dál za žaludkem, ale teprve v tuto chvíli jsem zjistil, že jsem se mýlil a došlo k tomu až nyní. Sice se tímto okamžikem spustil syfonový efekt, ale to pití slané vody už tak dobře nešlo a tak jsem pil podle svých možností.

Jinak tu hypotonickou stravu jsem včera aplikoval, stejně jako dnes klystýry. Po první dávce slané vody 1. klystýr a pak následně ještě jeden potom co jsem získal konečný pocit, že se voda dostala do střeva (tedy po té opakované druhé dávce vody) a to z důvodu, protože jsem poté stále ještě jistou dobu necítil potřebu se vyprázdnit.

Teď se možná v celém mém textu ztratily ty moje dvě otázky a proto je raději ještě jednou vypíchnu. První - jak moc záleží na vypití jedné dávky slané vody na ex. Druhá - je možné, že by potíže při pití a nastarování efektu syfonu mohli být způsobeny ochablým či pokleslým žaludkem. Ta druhá není ani tak otázka. Je mi jasné, že stačí vyzkoušet techniku výplachu žaludku po 14 dní a pak zkusit SP znovu a bude jasné, zda měl výplach žaludku na snadnější provedení SP žádoucí efekt \":-)\"

Nakonec chci poděkovat za Vaši odpověď a vůbec za celé stránky, také energii, kterou věnujete ostatním lidem, dobře míněné rady, vědomosti a zkušenosti, které jste ochoten předávat dalším lidem. V dnešním světě se to nevidí často a proto ještě jednou díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát črc 10, 2009 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
KarelK píše:
Dobrý den, případně večer Jardo,
dnes jsem také vyzkoušel techniku SP, ale nezdařila se úplně na 100% podle mých představ. Chci se zeptat jak moc zalěží na vypití dávky vody, tedy toho 1,5 litru na ex. Mě se toto množství totiž nedařilo pít naráz (dařilo se jen z počátku) a tak jsem pil přerušovaně dle svých možností tak, aby to nešlo horem místo spodem. Vypití všech dávek včetně heřmánkového čaje mi proto zabralo daleko více než 1 hod, v mém případě téměř 1 hodinu a 3/4. Voda ze mě taky vycházela spíš po malých dávkách. Předpokládám, že očistný efekt by byl silnější při pití jednotlivých dávek naráz, jelikož větší průtok by zajistil i efektivnější očistu střevních stěn. Zajímalo by mě, zda to celé může souviset s vámi popisovanou vzduchovou bublinou na vrátníku či pokleslým žaludkem, protože jedinou dávku, kterou jsem byl schopen vypít téměř naráz byla pouze ta první. Jelikož jsem pocítil po vypití první dávky asi po 10 minutách částečnou úlevu od tlaku v žaludku, tak jsem přistoupil k pití druhé dávky. To jsem však nedokončil a část vody (nevím jestli všechna) šla ven horem. Nedal jsem se však odradit a z druhou dávkou jsem to zkusil znovu. Opět se jsem měl v jedné chvíli náběh na zvracení, ale něco se přehodilo a konečně jsem měl pocit, že se voda dostala i do střeva. Sice jsem měl už před prvním zvracením pocit, že by snad voda mohla být i dál za žaludkem, ale teprve v tuto chvíli jsem zjistil, že jsem se mýlil a došlo k tomu až nyní. Sice se tímto okamžikem spustil syfonový efekt, ale to pití slané vody už tak dobře nešlo a tak jsem pil podle svých možností.

Jinak tu hypotonickou stravu jsem včera aplikoval, stejně jako dnes klystýry. Po první dávce slané vody 1. klystýr a pak následně ještě jeden potom co jsem získal konečný pocit, že se voda dostala do střeva (tedy po té opakované druhé dávce vody) a to z důvodu, protože jsem poté stále ještě jistou dobu necítil potřebu se vyprázdnit.

Teď se možná v celém mém textu ztratily ty moje dvě otázky a proto je raději ještě jednou vypíchnu. První - jak moc záleží na vypití jedné dávky slané vody na ex. Druhá - je možné, že by potíže při pití a nastarování efektu syfonu mohli být způsobeny ochablým či pokleslým žaludkem. Ta druhá není ani tak otázka. Je mi jasné, že stačí vyzkoušet techniku výplachu žaludku po 14 dní a pak zkusit SP znovu a bude jasné, zda měl výplach žaludku na snadnější provedení SP žádoucí efekt \":-)\"

Nakonec chci poděkovat za Vaši odpověď a vůbec za celé stránky, také energii, kterou věnujete ostatním lidem, dobře míněné rady, vědomosti a zkušenosti, které jste ochoten předávat dalším lidem. V dnešním světě se to nevidí často a proto ještě jednou díky.

Na první pokus, kdy se člověk logicky bojí něčeho nového a nedokáže se adekvátně uvolnit, se domnívám, že dost dobré, mnoho jiných postupovalo podstatně hůře. To pití na ex zase tak nutné není, to je vždy potřeba trochu tréninku, ale doporučuji to z toho důvodu, že procedura probíhá v kratším čase. Jinak i tím Vaším postupem, pokud jste měl na konci procedury vyloženě čistou vodu, máte vyčištěno vše, co šlo. Nikdy se nedostane ven naprosto veškerý bordel, který jsme si celá léta ukládali, ale uvidíte sám, jak lépe se budete cítit a příště, bez toho psychického napětí prvňáčků, Vám to půjde již rychleji a lépe. Pravidelná očista žaludku to sice příliš neovlivní, ale celkové tonizování organizmu, ke kterému při této očistě dochází zcela určitě ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2009 2:07 pm 
Offline

Registrován: ned srp 30, 2009 9:57 pm
Příspěvky: 11
Dobry den, dnes jsem se po dlouhem rozhodovani primel zkusit shankapraksalanu na vlastnim tele a musim rict ze se mi to vubec nelibilo. asi jsem delal neco spatne a potreboval bych prijit na to co, protoze jsem pres obrovsky odpor vypil jedenapulliru slane vody a jediny vysledek bylo to, ze mi bylo dost spatne. vubec se nespustil sifon, a jen me tolacila voda v zaludku, pritom jsem pred tim nic nejedl a zacpou netrpim. delal jsem pred tim klystyry a luste strevo proplachnul, ale protoze jsem si chtel (a porad chci) vycistit i srevo tenke, rozhodl jsem se pro tuhle vec. zajimalo by ,mne kde jsem udelal chybu. nedokazal jsem vypit jedenapulitr slane vody na ex a pil jsem to nekolik minut (je o vazne hnus). muze to byt zpusobeno tim? taky by mne zajimalo proc se to dela se slanou vodu a jestli by ucinek nebyl podobny kdyby se to provedlo s vodou s citronem, coz mmi prijde stravitelnejsi a vycistit by to mohlo taky. dekuji predem za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2009 8:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
lukash píše:
Dobry den, dnes jsem se po dlouhem rozhodovani primel zkusit shankapraksalanu na vlastnim tele a musim rict ze se mi to vubec nelibilo. asi jsem delal neco spatne a potreboval bych prijit na to co, protoze jsem pres obrovsky odpor vypil jedenapulliru slane vody a jediny vysledek bylo to, ze mi bylo dost spatne. vubec se nespustil sifon, a jen me tolacila voda v zaludku, pritom jsem pred tim nic nejedl a zacpou netrpim. delal jsem pred tim klystyry a luste strevo proplachnul, ale protoze jsem si chtel (a porad chci) vycistit i srevo tenke, rozhodl jsem se pro tuhle vec. zajimalo by ,mne kde jsem udelal chybu. nedokazal jsem vypit jedenapulitr slane vody na ex a pil jsem to nekolik minut (je o vazne hnus). muze to byt zpusobeno tim? taky by mne zajimalo proc se to dela se slanou vodu a jestli by ucinek nebyl podobny kdyby se to provedlo s vodou s citronem, coz mmi prijde stravitelnejsi a vycistit by to mohlo taky. dekuji predem za odpoved

Podle všeho máte prověšený žaludek a na vrátníku se Vám tvoří plynová bublina, která brání průchodu vody vrátníkem. V takovém případě je vhodné se vyzvracet, při tom se bublina vyfrkne a při dalším pití již voda prochází. Vhodné je také pomoci nahození sifonu klystýrem, aby se uvolnila hrubá stolice. Rychlost pití slané vody to příliš neovlivňuje, to pití na ex doporučuji na zkrácení toho blbého pocitu, znám i jedince, kteří si to přímo vychutnávají, ale já mezi ně rozhodně nepatřím. Slaná voda má mimořádně silné projímavé účinky, což běžná voda nemá a navíc sůl obrátí osmózu střevní stěny, což je docela důležité pro kvalitní očistu střevní stěny. Vlastně si to svoje střevo můžete představit jako zadělaný cedník, který proplachujete z druhé strany pod vodovodem a to zajistí právě ta sůl. Velké množství vody, nebo čaje, Vás patrně vypucuje také, ale není to tak dokonalé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte říj 13, 2009 1:25 pm 
Offline

Registrován: úte říj 13, 2009 12:08 pm
Příspěvky: 8
Já jsem tuto proceduru dělala už před pár lety, bez kontaktu s vašimi stránkami, a na doporučení svého jógového "guru" jsem po proceduře jedla rýži s hrachem a máslem - že prý tato kombinace má (kromě vámi uváděných prospěšností) i schopnost obnovit flóru ve střevech. A taky mi doporučil na závěr udělat výplach žaludku, aby se člověk zbavil hlenu.
Co vy na to?

PS. Mimochodem, moc se mi to tehdy nepovedlo, a to jsem cvičila předepsané cviky jako ďas, ale teď, po pročtení vašich doporučení a všech příspěvků už vím proč. Takže jdu do toho znovu.
Ale i tak mi bylo lépe. Pratikovala jsem v tom období všechny "malé" jogínské očisty jako trátak, néti, výplach žaludku, očista jazyka atd. a 4x hydrocolon, a bylo mi pak jako když v balónu odhodíte pytle se závažím - vznášela jsem se. A dostavily se i další úžasnosti, které jsem už popsala ve svém příspěvku u hydrocolonu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte říj 13, 2009 6:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
kakamila001 píše:
Já jsem tuto proceduru dělala už před pár lety, bez kontaktu s vašimi stránkami, a na doporučení svého jógového "guru" jsem po proceduře jedla rýži s hrachem a máslem - že prý tato kombinace má (kromě vámi uváděných prospěšností) i schopnost obnovit flóru ve střevech. A taky mi doporučil na závěr udělat výplach žaludku, aby se člověk zbavil hlenu.
Co vy na to?

PS. Mimochodem, moc se mi to tehdy nepovedlo, a to jsem cvičila předepsané cviky jako ďas, ale teď, po pročtení vašich doporučení a všech příspěvků už vím proč. Takže jdu do toho znovu.
Ale i tak mi bylo lépe. Pratikovala jsem v tom období všechny "malé" jogínské očisty jako trátak, néti, výplach žaludku, očista jazyka atd. a 4x hydrocolon, a bylo mi pak jako když v balónu odhodíte pytle se závažím - vznášela jsem se. A dostavily se i další úžasnosti, které jsem už popsala ve svém příspěvku u hydrocolonu.

Některé prameny skutečně uvádějí, jako přídavek do jídla, použít dobře uvařené luštěniny. Já je neuvádím záměrně, protože naprostá většina lidí čte jenom to, co se jim líbí a přemýšlením se již vůbec nechtějí unavovat. Jistě jste si zde mnoho zajímavých otázek přečetla a to by jste teprve žasla nad tím, co mnohdy musím poslouchat. Předpokládám tedy, že tam šoupnou hrášek z pixly a budou to považovat za dokonalé, ale jejich střeva rozhodně ne a zde máte ten důvod. Já jim raději náhražku dodám v lactobacilech z lékárny, což je mnohem jednodušší pochopit i tak to mnoho z nich nedělá a pak, když je jim blbě, volají co s tím mají dělat. To samé je výplach žaludku na závěr procedury, to již musíte trochu umět, jinak ten člověk tu vodu pustí do střev a vlastně dále pokračuje v proceduře výplachu. To že se člověk po správně provedených očistách cítí jako znovu narozený, není pochyb a signalizuje to, že je prováděl správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2009 2:28 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
K Sanke... tie 4dkg masla treba zjest naraz hned v prvom jedle po Sanke? Alebo to myslite tak, ze si urobit ryzu na dlhsi cas a do nej dat 4dkg masla (teda v prvej porcii nebude vsetko).
Zaroven sa chcem opytat, ci pocas dna (teda nie v tom prvom jedle), je vhodne jest aj naparenu zeleninu k tej ryzi (napriklad brokolicu, korenovu zeleninu...).

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2009 7:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
K Sanke... tie 4dkg masla treba zjest naraz hned v prvom jedle po Sanke? Alebo to myslite tak, ze si urobit ryzu na dlhsi cas a do nej dat 4dkg masla (teda v prvej porcii nebude vsetko).
Zaroven sa chcem opytat, ci pocas dna (teda nie v tom prvom jedle), je vhodne jest aj naparenu zeleninu k tej ryzi (napriklad brokolicu, korenovu zeleninu...).

Ty 4 dkg je porce másla na jedno jídlo, čili jíte v průběhu dne celkem třikrát 4 dkg másla, za celý den tedy 12 dkg. Osobně mám vyzkoušeno jako nejlepší, jíst ten první den pouze na kaši rozvařenou rýži s máslem a nic do ní nepřidávat. Různí autoři tam doporučují luštěniny a jiné přísady, ale mě se to moc neosvědčilo. Velice důležité je po jídle doplnit laktobacily a být v teple.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz