Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 163, 164, 165, 166, 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 12, 2019 9:52 am 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 10:29 pm
Příspěvky: 30
Ahoj,
je možné (vhodné) provést "šanku", když mám po operaci apendixu(v roce 2018) na tlustém střevě srůsty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 14, 2019 2:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MartinaR píše:
Ahoj,
je možné (vhodné) provést "šanku", když mám po operaci apendixu(v roce 2018) na tlustém střevě srůsty?

Pokud stolice v zásadě normálně prochází neměl by v tom být problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2019 10:38 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Chtěl bych se pro jistotu zeptat, jestli je šanku možné dělat když má dotyčný krev ve stolici(celkem hodně). Myslím si, že ano, slaná voda by neměla uškodit, ale chtěl bych se ujistit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2019 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Chtěl bych se pro jistotu zeptat, jestli je šanku možné dělat když má dotyčný krev ve stolici(celkem hodně). Myslím si, že ano, slaná voda by neměla uškodit, ale chtěl bych se ujistit.

Tak je otázkou proč tam má tu krev a hlavně ze které části střeva krvácí, nicméně pochopitelně omývání většinou nic nepokazí, ale ta sůl to asi bude dost dráždit to nedovedu odhadnout. Já bych spíše vyzkoušel klystýry s heřmánkem ten zklidní podrážděnou sliznici a pak už by v tom celkovém propláchnutí nebyl asi problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2019 11:41 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Jarda píše:
Tak je otázkou proč tam má tu krev a hlavně ze které části střeva krvácí, nicméně pochopitelně omývání většinou nic nepokazí, ale ta sůl to asi bude dost dráždit to nedovedu odhadnout. Já bych spíše vyzkoušel klystýry s heřmánkem ten zklidní podrážděnou sliznici a pak už by v tom celkovém propláchnutí nebyl asi problém.

Lita uz delsi dobu po vsemoznych vysetrenich a doktori pry porad nerekli co mu je. Ma zanicenych asi 20cm od konecniku, bolesti bricha, hubne. Ma temer vsechny priznaky ulcerozni kolitidy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř pro 04, 2019 7:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Lita uz delsi dobu po vsemoznych vysetrenich a doktori pry porad nerekli co mu je. Ma zanicenych asi 20cm od konecniku, bolesti bricha, hubne. Ma temer vsechny priznaky ulcerozni kolitidy.

Pak bych bez ohledu na to o co jde nasadil konopné čípky tam nic nehrozí a mohlo by to zabrat. Pokud má jasné že je to zánět a ne rak tak by asi máknul peptid BPC 157 který je přímo na takové problémy specializovaný a vrchem bych vyzkoušel kimchi, což by mohlo střevní stěnu osadit správnou bakteriální kulturou. Podpořit se vše dá butyrátem který tlumí zánět a glutaminem který opravuje střevní stěnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř pro 04, 2019 2:28 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Jarda píše:
Pak bych bez ohledu na to o co jde nasadil konopné čípky tam nic nehrozí a mohlo by to zabrat. Pokud má jasné že je to zánět a ne rak tak by asi máknul peptid BPC 157 který je přímo na takové problémy specializovaný a vrchem bych vyzkoušel kimchi, což by mohlo střevní stěnu osadit správnou bakteriální kulturou. Podpořit se vše dá butyrátem který tlumí zánět a glutaminem který opravuje střevní stěnu.

Byl na kolonoskopii, takže raka by ti bílí ňoumové asi odhalili. Navíc mu je teprve 28...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř pro 04, 2019 6:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Byl na kolonoskopii, takže raka by ti bílí ňoumové asi odhalili. Navíc mu je teprve 28...

To asi ano a ten věk taky dobrý tak ať si to trochu nastuduje a vyzkouší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv pro 05, 2019 8:36 am 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
kov píše:
Byl na kolonoskopii, takže raka by ti bílí ňoumové asi odhalili. Navíc mu je teprve 28...

Kolonoskopie sama od sebe může mít negativní účinky.Prý kvas z vlaštovičníku v sirovátce dokáže za 2-3 týdny ulc.kolitidu vyléčit.Ale vlaštovičník má největší sílu na jaře.
Myslím si,že použitím miniklystýru s čerstvou urinou nemůže vůbec nic pokazit.Zvláště je-li zánět v dolní části tlustého střeva,mohlo by to zabrat.https://www.lecive-houby.eu/kolonoskopie-a-jeji-rizika/[url][/url]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv pro 05, 2019 11:12 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Jarda píše:
Pak bych bez ohledu na to o co jde nasadil konopné čípky tam nic nehrozí a mohlo by to zabrat. Pokud má jasné že je to zánět a ne rak tak by asi máknul peptid BPC 157 který je přímo na takové problémy specializovaný a vrchem bych vyzkoušel kimchi, což by mohlo střevní stěnu osadit správnou bakteriální kulturou. Podpořit se vše dá butyrátem který tlumí zánět a glutaminem který opravuje střevní stěnu.

Musím přiznat, s konopnými čípky jsem se ještě nesetkal a konopím jsem se zabýval jen velmi okrajově skrz naprosto rozdílné obsahy látek v té které odrůdě. Tím pádem nejde, co se účinnosti týče, deklarovat skoro nic. V Izraeli pěstují konopí podle druhů a nasazují konkrétní odrůdu na konkrétní nemoc a to je úplně jiné kafe. Tady někdo nabídne konopí a vůbec neví co prodává. Máte nějakou osvědčenou značku ať nemusíme experimentovat? On celý den řídí auto. Může řídit?
I ty další věci jsou pro mě nové a neznám je. O peptidu BPC 157 jsem si vygooglil. Ještě najdu kde to koupit.
Glutamin. To je glutamin sulfát, který se používá při léčbě kloubů s chondroitinem sulfátem?
Butyrát slyším taky úplně prvně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv pro 05, 2019 12:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Musím přiznat, s konopnými čípky jsem se ještě nesetkal a konopím jsem se zabýval jen velmi okrajově skrz naprosto rozdílné obsahy látek v té které odrůdě. Tím pádem nejde, co se účinnosti týče, deklarovat skoro nic. V Izraeli pěstují konopí podle druhů a nasazují konkrétní odrůdu na konkrétní nemoc a to je úplně jiné kafe. Tady někdo nabídne konopí a vůbec neví co prodává. Máte nějakou osvědčenou značku ať nemusíme experimentovat? On celý den řídí auto. Může řídit?
I ty další věci jsou pro mě nové a neznám je. O peptidu BPC 157 jsem si vygooglil. Ještě najdu kde to koupit.
Glutamin. To je glutamin sulfát, který se používá při léčbě kloubů s chondroitinem sulfátem?
Butyrát slyším taky úplně prvně...

Na to nemusí být ostré konopí s obsahem THC stačí bohatě CBD a ideální by bylo CBG. Pokud tedy někde sežene technické kytky s obsahem CBD může si udělat posvátné máslo ghí https://bitekk.estranky.cz/clanky/marih ... e-ghi.html a pak aplikátorem od vaginálních tabletek Fermalac https://www.mujlekarnik.cz/fermalac-vag ... 10_detail/ aplikovat do konečníku vždy dle potřeby. Ty tabletky tam může aplikovat také, většinou sice moc nepomohou, ale ani neuškodí, jde hlavně o ten aplikátor. Dělá se to tak že z aplikátoru vytáhnete píst trubičku zapíchnete do másla až se vám naplní na požadovanou dávku, ihned tam dáte píst, strčíte do rekta a máslový špuntík vytlačíte do střeva. Aplikátor omyjete důkladně teplou vodou a je zase připraven k použití. Takto neovlivníte nic dokonce ani kontrolní postupy policie ty kontrolují pouze THC a CBD nedetekují. Pochopitelně je dobré aplikovat konkrétní odrůdu ovšem to zde je opravdu problém tedy bych šel z technického konopí, funguje docela dobře. Peptidy si musíte koupit někde kde lze garantovat kvalitu a hlavně si koupit i tu vodu na ředění protože zde je pouze na předpis. Tady se to kupuje a co vím tak v dobré kvalitě.
https://particlepeptides.com/sk/16-kupit-peptidy
https://particlepeptides.com/sk/content/9-bpc-157
https://particlepeptides.com/sk/kupit-p ... cl-24.html
Glutamin mám normálně na e-schopu s tím že dávat cca 5 g ráno a 5 g večer případně i mezi ještě jednou 5 g, tedy za den 5-15 g.
Butyrát se zde běžně nekoupí, ale uměl bych ho dodat, nebo si ho koupí v USA a může jít až na 6 tablet denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Shanka prakshalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 04, 2020 8:07 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 04, 2020 7:57 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer,
pročítala jsem tyto stránky a několikrát zde zaznělo, že je možné absolvovat kůru pod Vaším "telefonickým" dohledem. Je to stále možné, prosím? Moc ráda bych očistu absolvovala, ale mám obavy, aby všechno dobře proběhlo. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Shanka prakshalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 04, 2020 10:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Malin píše:
Dobrý večer,
pročítala jsem tyto stránky a několikrát zde zaznělo, že je možné absolvovat kůru pod Vaším "telefonickým" dohledem. Je to stále možné, prosím? Moc ráda bych očistu absolvovala, ale mám obavy, aby všechno dobře proběhlo. Děkuji za odpověď.

Tak jistě, klidně zavolejte a nějak se domluvíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát pro 17, 2021 8:35 pm 
Offline

Registrován: stř říj 23, 2019 10:12 pm
Příspěvky: 4
Ahojky, prispela bych take na dane tema pro vsechny, kteri sbiraji odvahu. Mam za sebou 4 jaterky a konecne jsem se odhodlala k Sance. Postupovala jsem podle navodu. Vodu jsem si namichala do tri petek, abych byla pripravena, uvarila ryzi i caj. Prvni lahev jsem vypila najednou- byl to mazec. Nic se nedelo ani po 15 minutach a tak jsem udelala klystyr 500 ml vody a pokracovala v piti. Po vypiti druhe lahve jsem najednou ucitila, ze to povali vrchem. Vyzvracela jsem urcite tak litr a pul vody. Hrozne se mi ulevilo. Rekla jsem si ze asi piju moc rychle a tak posledni lahev jsem popijela po 5 douscich. Uz jsem nezvracela a sifon se spustil. Vypila jsem cajik a dobry. Ryze s maslem byla skvela dobrota.
Po prekonane krize se zvracenim uz nebyl problem a musim rict, ze se citim vyborne. Dala jsem si malou vychazku a ted vecer remineralizacni koupel. Jednak na prohrati, protoze mi je po procedure stale zima a jednak doplnit mineraly. Ted uz jen do hajan. Jsem se sebou spokojena. Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob pro 18, 2021 12:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Horacka píše:
Ahojky, prispela bych take na dane tema pro vsechny, kteri sbiraji odvahu. Mam za sebou 4 jaterky a konecne jsem se odhodlala k Sance. Postupovala jsem podle navodu. Vodu jsem si namichala do tri petek, abych byla pripravena, uvarila ryzi i caj. Prvni lahev jsem vypila najednou- byl to mazec. Nic se nedelo ani po 15 minutach a tak jsem udelala klystyr 500 ml vody a pokracovala v piti. Po vypiti druhe lahve jsem najednou ucitila, ze to povali vrchem. Vyzvracela jsem urcite tak litr a pul vody. Hrozne se mi ulevilo. Rekla jsem si ze asi piju moc rychle a tak posledni lahev jsem popijela po 5 douscich. Uz jsem nezvracela a sifon se spustil. Vypila jsem cajik a dobry. Ryze s maslem byla skvela dobrota.
Po prekonane krize se zvracenim uz nebyl problem a musim rict, ze se citim vyborne. Dala jsem si malou vychazku a ted vecer remineralizacni koupel. Jednak na prohrati, protoze mi je po procedure stale zima a jednak doplnit mineraly. Ted uz jen do hajan. Jsem se sebou spokojena. Dekuji

No vidíte máte natrénováno a příště již to půjde celkem samo protože už stejné chyby nebudete opakovat a lépe si vyhovíte. Ono většinou stačí prostě sledovat citlivě reakce těla a nesnažit se vše zvládat rychle a za každou cenu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 163, 164, 165, 166, 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz