Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:49 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon lis 20, 2017 5:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Windik píše:
Zdravím všechny, dneska jsem poprvé prováděl šanku a po první dávce slané vody ze mě nevyšlo nic, zkoušel jsem to popohnat klystýry ,ale nepomohlo, cvičení taky nepomohlo, tak jsem to po půl hodině zkoušel vyblít ,ale nebylo už co a dál jsem už raději nepokračoval, můžu to zkusit zítra znova? pomůžu tělu když si dám dneska půst? neměla by ta slaná voda být teplejší? a ještě jak dlouho vám trvá vypít litr a půl slané vody mě to trvalo 15 minut není to moc ?
díky

To se nesmíte tak snadno vzdávat, někdy to naskočí po poměrně dlouhé době, zvláště pokud je člověk stresem vykřečovaný to pak jde opravdu blbě. Ta voda se dá vypít v podstatě na ex, ale zda vám po tom nebude blbě to netuším. Osobně to tak sice dělám, ale dost lidem to nemusí sednout. Půst není potřeba, tím se asi nic nezlepší i když určitě neuškodí. Voda projímá pouze vlažná, studená, nebo teplá spíše staví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon lis 20, 2017 6:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 05, 2017 10:45 pm
Příspěvky: 17
Bydliště: Milovice
Jarda píše:
To se nesmíte tak snadno vzdávat, někdy to naskočí po poměrně dlouhé době, zvláště pokud je člověk stresem vykřečovaný to pak jde opravdu blbě. Ta voda se dá vypít v podstatě na ex, ale zda vám po tom nebude blbě to netuším. Osobně to tak sice dělám, ale dost lidem to nemusí sednout. Půst není potřeba, tím se asi nic nezlepší i když určitě neuškodí. Voda projímá pouze vlažná, studená, nebo teplá spíše staví.

Super děkuji určitě se nevzdám \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř lis 22, 2017 5:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 05, 2017 10:45 pm
Příspěvky: 17
Bydliště: Milovice
Tak můj druhý pokus s šankou proběhl úspěšně ,i když to trvalo déle. Super a Jardo děkuji Vám za tyto stránky ,je zde spousta spousta užitečných informací a rad \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř lis 22, 2017 10:25 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Po troch mesiacoch (nejak som sa k tomu nevedel dostať - resp. sa mi nechcelo...) si idem dať šanku, neviem ktorú, možno...50 som ich už mal... V sobotu si ju dám, bude to nasledujúci deň po 3 dňovej očiste za pomoci bobkového listu....takže hneď to bude mať pre mňa väčší zmysel, lebo sa možno nejaký bordel dostane do hrubého čreva (možno áno, možno nie) \</div

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 23, 2017 8:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Windik píše:
Tak můj druhý pokus s šankou proběhl úspěšně ,i když to trvalo déle. Super a Jardo děkuji Vám za tyto stránky ,je zde spousta spousta užitečných informací a rad \":)\"

Tak vidíte že to není zase tak strašné a jsem rád že to dělám lidem pomáhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 23, 2017 8:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="JednorazovyNICK":2x123hmi]Po troch mesiacoch (nejak som sa k tomu nevedel dostať - resp. sa mi nechcelo...) si idem dať šanku, neviem ktorú, možno...50 som ich už mal... V sobotu si ju dám, bude to nasledujúci deň po 3 dňovej očiste za pomoci bobkového listu....takže hneď to bude mať pre mňa väčší zmysel, lebo sa možno nejaký bordel dostane do hrubého čreva (možno áno, možno nie) \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 25, 2017 12:09 pm 
Offline

Registrován: ned lis 19, 2017 11:08 am
Příspěvky: 6
Dobry den,
Dnes jsem sanku zkousela a vzhledem k prubebu mam par dotazu.
Cela procedura se nakonec povedla, ale problem jsem mela ze zacatku - po vypiti prvni lahve se nic nestalo, dokonce i po klystyru ze mne vyslo jen toho cca pul litru a nic se nedelo. Pokracovala jsem tedy dalsi lahvi, po ktere jsem se malem pozvracela. Jaksi jsem to ale ustala a pak uz se vyprazdnovani rozjelo a dalsi prubeh uz byl v pohode.
Zajimalo by me, jestli ten pomalejsi zacatek muze neco znacit. Kdyz jsem to poprve zkousela pred par lety, bylo to hodne podobne, tehdy jsem dokonce zvracela a vyprazdnovani se dlouho nedostavovalo. Celkove jsem vzdycky mela problem spise se zacpou, na velkou jsem chodila treba obden, nekdy i vic. Znamena to, ze mam pomalejsi traveni/metabolismus? Kolikrat uz se mi stalo, ze vsichni rikali, ze by se z neceho okamzite po**ali a se mnou to ani nehlo (z nejake kombinace potravin apod.). Ptam se, abych popr. vedela, jak to mam zlepsit. \":)\" Diky za pripadne reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 25, 2017 4:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Driel píše:
Dobry den,
Dnes jsem sanku zkousela a vzhledem k prubebu mam par dotazu.
Cela procedura se nakonec povedla, ale problem jsem mela ze zacatku - po vypiti prvni lahve se nic nestalo, dokonce i po klystyru ze mne vyslo jen toho cca pul litru a nic se nedelo. Pokracovala jsem tedy dalsi lahvi, po ktere jsem se malem pozvracela. Jaksi jsem to ale ustala a pak uz se vyprazdnovani rozjelo a dalsi prubeh uz byl v pohode.
Zajimalo by me, jestli ten pomalejsi zacatek muze neco znacit. Kdyz jsem to poprve zkousela pred par lety, bylo to hodne podobne, tehdy jsem dokonce zvracela a vyprazdnovani se dlouho nedostavovalo. Celkove jsem vzdycky mela problem spise se zacpou, na velkou jsem chodila treba obden, nekdy i vic. Znamena to, ze mam pomalejsi traveni/metabolismus? Kolikrat uz se mi stalo, ze vsichni rikali, ze by se z neceho okamzite po**ali a se mnou to ani nehlo (z nejake kombinace potravin apod.). Ptam se, abych popr. vedela, jak to mam zlepsit. \":)\" Diky za pripadne reakce.

Asi v tom žádný problém není, každému to naskakuji jinak rychle, ale doporučil bych buď provádět častěji, nebo určitě den před procedurou jíst vysoce vodnatou a na vlákninu bohatou stravu, tedy třeba pouze ovoce a zeleninu, což střevo trochu rozhýbe a mělo by vše probíhat snadněji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát pro 08, 2017 9:43 am 
Offline

Registrován: pát pro 08, 2017 9:38 am
Příspěvky: 1
Dobry den, muzu proceduru provadet i v dobe menstruace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát pro 08, 2017 1:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
X-betynka píše:
Dobry den, muzu proceduru provadet i v dobe menstruace?

Tak můžete, ale pokud je vám při menzesu nějak blbě bude vám ještě více blbě tak nevím, já bych si to nechal na klidové období, ale jsem chlap a ti to vnímají jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát pro 08, 2017 5:30 pm 
Offline

Registrován: pát pro 08, 2017 3:13 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,

dnes jsem vyzkoušela svou první očistnou proceduru a chtěla bych Vás požádat o případné rady. Pořád jsem se připravovala, že do litrové nádoby vsypu 2 lžičky soli, a tak nechápu jak, ale nakonec jsem našla pouze půllitrovou nádobu, do které jsem místo 1 lžičky vsypávala 2 lžičky, opravdu nechápu, jak mi to nemohlo dojít, že mám snížit dávku. Proto mi už zřejmě dochází ne zcela pohodový průběh.

Využila jsem Lysebetha a jeho skleničkování (250ml) a cvičení, protože už delší dobu praktikuji jógu a přišlo mi to přirozenější. První 2 sklenice, až na extra slanou chuť, proběhly v pořádku, po 3.sklenici šel obsah žaludku ven bohužel vrchem, což jsem se domnívala, že mi způsobuje žaludeční kýla a snížený esovitě zatočený žaludek, který špatně posílá potravu dále, tudíž jsem při dalších sklenicích více cvičila a odpočívala a čekala na sifon. Ten se objevil po 5.sklenici, avšak se objevila neskutečná bolest hlavy a celková slabost, že jsem šanku po 8.sklenici ukončila heřmánkem, který jsem opět nedobrovolně vyzvrátila společně s poslední slanou vodou. Načež se mi udělalo lépe a další várka heřmánku už pomohla. Rýži s máslem pojídám v průběhu dne a piji minerální vodu na střídačku s heřmánkem.

Chci se Vás, prosím, zeptat, zda mohu heřmánek popíjet namísto odvarů jiných bylin a zda jsem si přílišnou dávkou soli nemohla způsobit nějaké potíže?

Velmi Vám děkuji za odpověď a přeji příjemný den

Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát pro 08, 2017 8:04 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
K.pv píše:
Rýži s máslem pojídám v průběhu dne

To si si jej navarila plný stredný hrniec, či ??? ...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát pro 08, 2017 8:26 pm 
Offline

Registrován: pát pro 08, 2017 3:13 pm
Příspěvky: 4
JednorazovyNICK píše:
To si si jej navarila plný stredný hrniec, či ??? ...

Přesně tak \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob pro 09, 2017 12:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
K.pv píše:
Dobrý den,

dnes jsem vyzkoušela svou první očistnou proceduru a chtěla bych Vás požádat o případné rady. Pořád jsem se připravovala, že do litrové nádoby vsypu 2 lžičky soli, a tak nechápu jak, ale nakonec jsem našla pouze půllitrovou nádobu, do které jsem místo 1 lžičky vsypávala 2 lžičky, opravdu nechápu, jak mi to nemohlo dojít, že mám snížit dávku. Proto mi už zřejmě dochází ne zcela pohodový průběh.

Využila jsem Lysebetha a jeho skleničkování (250ml) a cvičení, protože už delší dobu praktikuji jógu a přišlo mi to přirozenější. První 2 sklenice, až na extra slanou chuť, proběhly v pořádku, po 3.sklenici šel obsah žaludku ven bohužel vrchem, což jsem se domnívala, že mi způsobuje žaludeční kýla a snížený esovitě zatočený žaludek, který špatně posílá potravu dále, tudíž jsem při dalších sklenicích více cvičila a odpočívala a čekala na sifon. Ten se objevil po 5.sklenici, avšak se objevila neskutečná bolest hlavy a celková slabost, že jsem šanku po 8.sklenici ukončila heřmánkem, který jsem opět nedobrovolně vyzvrátila společně s poslední slanou vodou. Načež se mi udělalo lépe a další várka heřmánku už pomohla. Rýži s máslem pojídám v průběhu dne a piji minerální vodu na střídačku s heřmánkem.

Chci se Vás, prosím, zeptat, zda mohu heřmánek popíjet namísto odvarů jiných bylin a zda jsem si přílišnou dávkou soli nemohla způsobit nějaké potíže?

Velmi Vám děkuji za odpověď a přeji příjemný den

Denisa

Tak mimo nepříjemností a trochu akčního blbnutí při samotné proceduře si tím nemůžete nic způsobit a předpokládám že si vše v pohodě sedlo do normálu. Asi by to příště chtělo takto slanou vodou pouze nastartovat a pak při dalších várkách sůl ubírat jak doporučuji v návodu. Pokud proces již běží není důvod do sebe valit tolik soli a způsobovat si tím nějaké zbytečné nepříjemné stavy. Heřmánkem se také nejde úspěšně předávkovat, nicméně je trochu projímavý tak aby se to kadění vůbec dostatečně stoplo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob pro 09, 2017 3:18 pm 
Offline

Registrován: pát pro 08, 2017 3:13 pm
Příspěvky: 4
Velmi Vám děkuji za odpověď \":)\" tušila jsem, že to nebude problém, ale v tom lehkém stresu z prvního pokusu jsem se chtěla jen ujistit a poznatek o heřmánku je dobré vědět, i když se u mě jeho projímavý účinek neprojevil \":)\" už teď se těším na další, snad úspěšnější, pokus \":)\"

Jen ještě prosím jeden dotaz ohledně boje s candidou. V případě, že bych chtěla nastolit protikvasinková opatření, tak pokud to chápu dobře, tak v nedoporučovaných potravinách je i bílá rýže, která se však ve větším využívá právě po šance. Mám tomu rozumět tak, že v době tzv. protikvasinkové diety je bílá rýže zakázána, avšak po šance se přesto bílá rýže akceptuje a nezanese střeva opět candidou, i díky kapslím Acidophila?

Moc děkuji a přeji příjemný víkend

Denisa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz