Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 26, 2018 3:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Janula píše:
Dobry den prajem
Chcela by som sa opytat ci mozem urobit sanku aj ked uzivam lieky na vecer.
Par rokov do zadu som robila sanku a vsetko prebehlo hladko len v tom case som ziadne lieky nebrala tak neviem ci mozem robit sanku teraz ked uzivam lieky.
Pan Jarda pise ze sa moze pouzit klasicka kuchynska sol, mne sa to podarilo tiez s obycajnou kuchynskou solou, no zaujimalo by ma ci je vhodnejsia himalajska sol a ak ano tak preco. Je to uz par rokov do zadu co som skusila sanku a uz je asi na case precistit creva pretoze ta moja strava nieje nic extra a navyse som pribrala 8kg behom pol roka tak mozno mi nakopne ta sanka aj travenie a pri zdravsiej strave aj podari nieco schudnut.
Dakujem za tuto super stranku a hlavne panovi Jardovi ze takto pomaha ludom k lepsiemu zdraviu \":wink:\"

Jde o to jaké léky, pokud se vstřebávají do krve již v tenkém střevě nevidím v tom problém a v těch solích moc velký rozdíl není, spíše jde o chuť a obsah dalších minerálů, z hlediska té procedury je to v podstatě jedno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 26, 2018 4:12 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Pan Jarda neviem ako sa vstrebavaju tie lieky len viem ze su to neuroleptika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 26, 2018 4:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Janula píše:
Pan Jarda neviem ako sa vstrebavaju tie lieky len viem ze su to neuroleptika

Já nejsem odborník na prášky o těch vím minimum, ale podle mě pokud je jíte večer a šanku budete dělat ráno neměl by být problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2018 9:25 am 
Offline

Registrován: úte bře 06, 2018 9:23 am
Příspěvky: 8
Nikde jsem o tom nenašla zmínku...lze provádět šanku ve večerních hodinách? Má s tím někdo nějaké zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2018 5:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Abina1 píše:
Nikde jsem o tom nenašla zmínku...lze provádět šanku ve večerních hodinách? Má s tím někdo nějaké zkušenosti?

Tak lze, ale zrovna moc ideální to není, tělo se již chystá vypnout a do toho ho začnete nutit makat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2018 10:29 am 
Offline

Registrován: úte bře 06, 2018 9:23 am
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Tak lze, ale zrovna moc ideální to není, tělo se již chystá vypnout a do toho ho začnete nutit makat.

Děkuji odložila jsem to na sobotní ráno \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2018 8:39 am 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
Abina1 píše:
Nikde jsem o tom nenašla zmínku...lze provádět šanku ve večerních hodinách? Má s tím někdo nějaké zkušenosti?

Obávám se, že pokud se tzv. "zasekne" voda ve střevech, tak se pak moc nevyspíte. \":D\" Někdy trvá vylučování vody mnoho hodin po vypití vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2018 11:17 am 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2018 11:09 am
Příspěvky: 3
Dobrý den, dnes jsem zkoušela Sankhaprakshalanu, ale dopadlo to špatně. Dala jsem vrchovatější lžíci soli na litr a půl vody. Pila jsem vždy jednu sklenici (zhruba 2,5 deci) a pak cvičila cviky. Třetí sklenici jsem ale již vyzvracela a další (zkoušela jsem ještě tři) také, přestože jsem dělala cviky (i vícekrát, aby to nutkání na zvracení polevilo). Asi po půl hodině jsem měla vodnatou stolici (asi ty první dvě sklenice, co jsem pozřela). Neumím si představit, že bych vypila víc než tu jednu sklenici najednou. Před očistou jsem si dělala klystýr, aby to pak šlo snadněji. Nemocná nijak nejsem, léky neberu....předpokládala jsem hladký průběh. Nevíte, čí by to mohlo být? Děkuji, Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2018 2:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JanaPlzen píše:
Dobrý den, dnes jsem zkoušela Sankhaprakshalanu, ale dopadlo to špatně. Dala jsem vrchovatější lžíci soli na litr a půl vody. Pila jsem vždy jednu sklenici (zhruba 2,5 deci) a pak cvičila cviky. Třetí sklenici jsem ale již vyzvracela a další (zkoušela jsem ještě tři) také, přestože jsem dělala cviky (i vícekrát, aby to nutkání na zvracení polevilo). Asi po půl hodině jsem měla vodnatou stolici (asi ty první dvě sklenice, co jsem pozřela). Neumím si představit, že bych vypila víc než tu jednu sklenici najednou. Před očistou jsem si dělala klystýr, aby to pak šlo snadněji. Nemocná nijak nejsem, léky neberu....předpokládala jsem hladký průběh. Nevíte, čí by to mohlo být? Děkuji, Jana

Podle mě asi stresík a jak jste poprvé zvracela tak se vám to v hlavě sekne, vše se stáhne a je problém, ideální je být uvolněný a pak to jde samo. Jiný problém tam nevidím zvláště když i to relativně malé množství vody prošlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2018 2:35 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2018 11:09 am
Příspěvky: 3
Děkuju moc za odpověď - mně přišlo, že ta voda ze žaludku neprotéká dál, proto jsem zvracela...prošla až za další půl hodinu po posledním zvracení...je lepší vypít v tomto případě (aby se mi nechtělo zvracet) víc vody najednou nebo raději naopak pomaleji a po troškách a cvičit, aby měl žaludek čas?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2018 2:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JanaPlzen píše:
Děkuju moc za odpověď - mně přišlo, že ta voda ze žaludku neprotéká dál, proto jsem zvracela...prošla až za další půl hodinu po posledním zvracení...je lepší vypít v tomto případě (aby se mi nechtělo zvracet) víc vody najednou nebo raději naopak pomaleji a po troškách a cvičit, aby měl žaludek čas?

To se těžko radí, pokud budete uvolněná jde to tam lít jako do umyvadla, já normálně dávám na ex 1,5 litu a to i dvakrát po sobě a nic. Pokud bych to pil pomalu asi bych měl problém protože mě ta slaná voda těžce nesedí, tak si ji nevychutnávám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2018 2:50 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2018 11:09 am
Příspěvky: 3
A může v tom hrát roli množství soli? Ve smyslu když jí dám míň, tak to žaludek lépe snese? Ale to zase nebude protékat a bude se vstřebávat, že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2018 3:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JanaPlzen píše:
A může v tom hrát roli množství soli? Ve smyslu když jí dám míň, tak to žaludek lépe snese? Ale to zase nebude protékat a bude se vstřebávat, že?

Ano, to píšete správně, proto já solí zrovna nešetřím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2018 3:15 pm 
Offline

Registrován: úte bře 06, 2018 9:23 am
Příspěvky: 8
Očista v sobotu proběhla v pořádku, sifón se dostavil...sice se mi z té teplé a slané vody navalovalo, ale ustála jsem to...celkem jsem vypila 4,5 litru myslím....pak heřmánek a jídlo...po té rýži jsem měla ale opravdu hlad \":lol:\" jediné co mi teď zlobí je trošku zácpa nebo nevím jestli to chvilku netrvá než si to sedne ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2018 7:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Abina1 píše:
Očista v sobotu proběhla v pořádku, sifón se dostavil...sice se mi z té teplé a slané vody navalovalo, ale ustála jsem to...celkem jsem vypila 4,5 litru myslím....pak heřmánek a jídlo...po té rýži jsem měla ale opravdu hlad \":lol:\" jediné co mi teď zlobí je trošku zácpa nebo nevím jestli to chvilku netrvá než si to sedne ...

Tak určitě si to musí zase sednout, přeci jen je to dost velká změna v režimu. Dejte více vody a tuku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz