Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bolest žaludku po očistě střev
PříspěvekNapsal: ned lis 18, 2012 11:30 pm 
Offline

Registrován: ned lis 18, 2012 11:15 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den přeji

a mám dotaz: odpoledne jsem si dělala poprvé očistu střev a namísto vařené rýže jsem snědla trochu špaget s máslem a strouhaným sýrem, špagety byly trochu tužší, takové ty z tvrdé pšenice a také jsme byla po očistě velice dehydrovaná. teď asi 3 hodiny po 1.jídle (po těch špagetách) mě bolí žaludek, mám ho na omak tvrdý a tíží mě v něm asi ty špagety jako kameny, taky krkám.
Navíc mám nějakou horkost, jako kdybych byla nemocná a jsem slabá jako moucha.
Neublížila jsem si s těmi špagetami a proč mám tu horkost? Prosím poraďte.
Je mi 42 let, vážím 63 kg, trpím na migrény a občas beru Lexaurin na úzkost.
Děkuji Alena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest žaludku po očistě střev
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 12:29 am 
Offline

Registrován: ned lis 18, 2012 11:15 pm
Příspěvky: 7
A teď mě začalo být ještě špatně i od nervů, vezmu si Lexaurin a budu doufat, že to bude lepší. Alena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest žaludku po očistě střev
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 8:12 am 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
alavavr píše:
Dobrý den přeji

a mám dotaz: odpoledne jsem si dělala poprvé očistu střev a namísto vařené rýže jsem snědla trochu špaget s máslem a strouhaným sýrem, špagety byly trochu tužší, takové ty z tvrdé pšenice a také jsme byla po očistě velice dehydrovaná. teď asi 3 hodiny po 1.jídle (po těch špagetách) mě bolí žaludek, mám ho na omak tvrdý a tíží mě v něm asi ty špagety jako kameny, taky krkám.
Navíc mám nějakou horkost, jako kdybych byla nemocná a jsem slabá jako moucha.
Neublížila jsem si s těmi špagetami a proč mám tu horkost? Prosím poraďte.
Je mi 42 let, vážím 63 kg, trpím na migrény a občas beru Lexaurin na úzkost.
Děkuji Alena.


Na hlavních stránkách p. Jarda píše:

"...První jídlo má obsahovat
BÍLOU rýži (tedy ne rýži přírodní, jejíž buničina by dráždila střevní sliznici) vařenou ve vodě až rozvařenou. Vařená rýže se má v ústech rozplývat a může se trochu osolit. Ze zkušenosti solení nedoporučuji, zvyšuje pocit žízně. Lze ji doplnit dobře uvařenou čočkou nebo karotkou. Současně s rýží musíte sníst alespoň 4 dkg másla. Můžete je bud' nechat rozpustit na rýži, anebo sníst po lžičkách. Po jídle sníme a mírně zapijeme ještě dvě kapsle Lactobacilus Acidophilus.

Důležité
Rýže se nesmí vařit v mléce. 24 hodin po šankhprakšálaně není dovoleno pít mléko ani jíst jogurt. Kromě toho během těchto 24 hodin jsou zakázány kyselé pokrmy a nápoje (je to jeden z důvodů, proč je zakázán jogurt), ovoce a syrová zelenina. Osobně mám vyzkoušeno, že nejlepší je první den jíst pouze bílou rýži s máslem...
."

Jako prevenci dehydratace p. Jarda uvádí před zahájením šanky doplnit tekutiny. Sýr bývá slaný.

Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že po šance jsou sliznice velmi citlivé (krk, žaludek, střeva), bez ochranného filtru. Ten tam dodá zpět máslo, které je i zklidní. Z podobného důvodu má být první jídlo (nejlépe rýže) velmi měkké - aby nedráždilo (nebrousilo) sliznice, také pomůže odtáhnout stěny střev od sebe, případně slouží jako nosič másla.
Cokoliv tvrdého + sýr tedy nelze považovat za ideální jídlo. Na rozedřenou kůži člověk také asi nepřiloží obvaz ze šmirglpapíru, ale z něčeho jemnějšího. Žaludek bolí, protože si nedovede s těmi tvrdými špagetami poradit (také asi málo HCl). Zkusila bych se špaget zbavit (gesto slona) a opět doplnit máslo a pokud možno i rýži.
První šanka může být pro organismus dost velká energetická rána - slabost je tedy normální (navíc u Vás podpořená ještě bojem se špagetami).

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest žaludku po očistě střev
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2012 9:13 am 
Offline

Registrován: ned lis 18, 2012 11:15 pm
Příspěvky: 7
Přeji dobrý den

a mám ještě prosbu, můžete mi poradit: špaget jsem se nezbavila, zvracení si vyvolat neumím, prostě to na mě nefunguje, noc jsem přežila, v noci jsem snědla rohlík s máslem a to mě pomohlo, žaludek přestal bolet. Ale stále se (vlastně nějakých 40 hodin) po očistě cítím přesně jako nemocná, včetně divné chuti v puse a už od včera mám migrénu, zřejmě vyvolanou tím zásahem do organismu. Chci se zeptat jestli už si můžu vzít prášek na migrénu (tryptan) a co mám dělat pro rychlejší regeneraci organismu po první očistě.

Děkuji Alena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest žaludku po očistě střev
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2012 3:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 11, 2011 12:01 pm
Příspěvky: 11
Paní Aleno, vám je asi těžké pomoci. Radili vám rýži s máslem, ale vzala jste si rohlík. K čemu vám vlastně ta očista bude, když vzápětí opět jíte to, co vám škodí. Nemůžete se divit, že jste unavená a slabá, to bývají i lidé, kteří dodrží správný postup, natož pak takto. Na vašem místě bych zapomněla na nějaké prášky, to jsou jen další jedy a na migrénu se neumírá. Hodně pijte, nejezte bílé jedy, příště se držte návodu a uvidíte, že to půjde. Já jsem se díky radám pana Zajíčka zbavila nejen migrén.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest žaludku po očistě střev
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2012 6:23 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Jakoukoliv očistou se v těle mohou i pěkně rozvířit usazené nepořádky. Člověk je pak doslova přiotrávený a překyselený. Věřte, že migréna nebývá to nejhorší. Já jsem měla první šanku poněkud bouřlivější. Pan Jarda mi poradil vzít si šumivé kalcium, v horším případě kalciovku na pohotovosti - oboje zabralo.
Prostě zkusit se odkyselit a nasadit dietnější stravu. Rohlík fakt nic moc.

Prášek na migrénu Vás pravděpodobně ještě více zakyselí, tj. Váš stav se může zhoršit.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest žaludku po očistě střev
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2012 11:23 am 
Offline

Registrován: ned lis 18, 2012 11:15 pm
Příspěvky: 7
Děkuji za rady, a jen vysvětlení, bohužel jsem 1.šanku dělala z jiného návodu, kde se psalo, že jako alternativa rýže s máslem se dají sníst špagety s máslem a sýrem a jako druhé jídlo už se může i pečivo a ten rohlík bylo moje druhé jídlo, tedy 4 hodiny po očistě, navíc nevím, že se rohlík nesmí.A těmi bílími jedy myslíte prášky nebo bílé pečivo? A na vaše stránky jsem přišla až po provedení šanky, když jsem hledala více informací ke svému stavu po šance. Také můžu říct, že jsem stále hodně slabá, 3 migréna a ještě ke všemu jsem dnes měla 1.stolici 3x průjem. také jsem si včera zakoupila APO-LActobacilus ATB a vzala včera a dnes jeden, aby se mi dříve upravila střevní mikroflora, jak radí pan Jarda, ale mám dojem, že se mi ty bakterie nějakým záhadným způsobem dostaly do močové trubice, protože mě pěkně pálí. Nakonec z celé očisty budu muset jít k doktorce, asi nejspíš pro antibiotika. Očista mě rozhodila celý organismus a už nikdy více. A nemyslím si, že za všechno můžou ty špagety.
Ještě stránky, ze kterých jsem vyčetla to s těmi špagetami: http://www.cinska-medicina.info/joginske-cisteni-streva

Výtah z článku: Co v době střevní očisty jíst?

Tento aspekt je velmi důležitý. Před samotnou očistou je vcelku jednou, co jíme, ale je jasné, že žaludek a střeva, propláchnuté a vyčištěné, si nemůžeme hned zanést a zatížit těžko stravitelnými nebo jinak nevhodnými potravinami. První jídlo jíme nejdříve půl hodinu po cvičení a nejpozději hodinu po něm. První jídlo má obsahovat bílou rýži, nejlépe „basmatí“ (ne se slupkami, čili Natural!) rozvařenou ve vodě, s 1 polévkovou lžící másla (nejraději přepuštěného, tvz. Ghí) na 1 talíř, můžeme přidat i červenou čočku nebo karotku. Směs se uvaří s troškou mletého kumínu (= římský kmín), kurkumy a špetkou soli. Místo rýže je možno uvařit pšeničnou nebo ovesnou kaši či těstoviny (např. špagety) s postrouhaným sýrem. Toto jídlo vytvoří v zažívacím traktu pastovitý „film“, který chrání sliznici. Má se sníst co nejdříve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest žaludku po očistě střev
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2012 11:28 am 
Offline

Registrován: ned lis 18, 2012 11:15 pm
Příspěvky: 7
Vzkaz pro Amy: děkuji za podporu a prosím mohla byste mi napsat více informací o vašem stavu po 1.šance, mohlo by mi to pomoci. A na jaké potíže jste si vzala to kalcium? Děkuji Alena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest žaludku po očistě střev
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2012 5:55 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
alavavr píše:
Vzkaz pro Amy: děkuji za podporu a prosím mohla byste mi napsat více informací o vašem stavu po 1.šance, mohlo by mi to pomoci. A na jaké potíže jste si vzala to kalcium? Děkuji Alena

Můj stav během šanky a po šance....no to se raději ani neptejte, nebo Vás to odradí od jakéhokoliv dalšího pokusu. \":twisted:\"
Šanku jsem začala ráno a končila o půlnoci na pohotovosti, protože jsem (mimo jiné) ztrácela vědomí. Ale já jsem použila epsomskou sůl a to v množství podle návodu, který od té doby byl již ostatními členy charakterizován jako rychlo-verze pro víceméně vyčištěné jedince (zkuste návod, který má v podpisu p. Xeelee a pečlivě pročtěte vlákno se šankou). Epsomka evidentně dělala nedobře nejen mě, ale i jiným. Nicméně ve vláknu se o tom informace objevila pro mě již příliš pozdě. Pro informaci a varování ostatním jsem svůj zážitek později popsala ve vláknu "Sankhapraksalana" (strana 89). Ve vláknu najdete i spoustu rad a zážitků ostatních.

Pečivo ani rohlík ve Vámi uvedeném odkazu nikde nevidím, ale venku už je také dost šero...třeba je to tím. V odkazu vidím: "V následujících dnech po provedení očisty se mají jíst jen lehce stravitelné pokrmy", což rohlík rozhodně není ani pro úplně fit člověka.

Bílými jedy se obecně myslí: mouka, mléka, sůl, cukr a tuk. Samozřejmě je třeba trošku studovat a zjistit, které mléko, který tuk, která sůl....Na těchto stránkách je k tomu hodně informací. Začít můžete například čtením úvodních článků k na fóru dále diskutovaným tématům - mezi jinými "Potraviny jako jedy i léky" - "5 Bílých jedů".

Laktobacily by Vám neměly ublížit, naopak by měly pomoci nastolit klid a správnou atmosféru ve střevech. V optimálním případě jsou totiž důležitou součástí střevní mikroflóry, v horším případě chybí a pak nastává hodně zdravotních problémů. Pálení močové trubice může být od zbytku soli (klidně mohla prosáknout stěnou) - vidím, že jste použila návod 1/2-1 LŹICE soli na 1 litr vody -členové zde se nyní spíše kloní k návodu Lysbetha - 5 až 6 g soli na litr (1 až 1,5 lžičky).

Než si půjdete pro antibiotika, která Vás ještě více zakyselí, zkuste trošku zapátrat na těchto stránkách. Vůbec si neumím představit, co byste jimi mohla v tomto případu stavu po šance vyřešit.
Průjem Vás svým způsobem čistí a tělo se zbavuje zbytkové soli (podle mého se jedná o dozvuky šanky). Já osobně bych ho podpořila klystýrem a dodávala laktobacily ve větším množství. Na průjem obecně můžete zkusit třeba živočišné uhlí nebo pár sušených (ne čerstvých) borůvek. Tuším, že tady Jarda někomu radil živočisné uhlí i na průjem po šance. Pokud bude trvat déle, nezapomínejte na pitný režim - průjem dehydruje.

Užitečné je tlačítko "Hledat" v pravém horním rohu stránek.

Špagety za všechno nemohou, jak jsem již psala - šankou jste si rozvířila za léta nastřádaný nepořádek, možná jste i znepokojila či povraždila pár "domácích zvířátek". Asi něco takového, jako když zatřesete takovou tou skleněnou koulí, ve které je zasněžená krajina. Za těch pár let jste také asi dost zanesená a zakyselená. To bude důvod Vaší migrény a dalších nepříjemných pocitů a stavů.

Očista už nikdy více?
No dobrá, ale souhlasíte, že 14 dnů (nejbližší vhodný termín další šanky) nelze charakterizovat jako "už nikdy"? \":)\"

Přeji Vám, ať už se cítíte lépe a neztratíte odvahu si zlepšit život.
Amy

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest žaludku po očistě střev
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2012 8:17 pm 
Offline

Registrován: ned lis 18, 2012 11:15 pm
Příspěvky: 7
Dobrý večer Amy, moc děkuji za rady a podporu, já jsem do šanky šla na radu své kolegyně, kterou obdivuji pro zdravý přístup k životu, sama si šanku dělá pravidelně několik let a já husa hloupá jsem do toho šla dost zbrkle, měla jsem si přečíst všechny dostupné informace, no a možná by to dopadlo lépe, ale pozdě bycha honiti. Pročtu \":roll:\" si určitě všechny Vaše příspěvky a budu doufat, že se brzy uzdravím. Ty antibit.jsem myslela na zánět močáku, který jsem si myslela že mám, ale asi to fakt bude ta sůl, jak tu píšete. Ten průjem jsem asi měla po šumivém hořčíku, který jsem si vzala spolu se sumatriptanem včera v noci když jsem bolestí ještě ve 2 v noci nespala. Ale zatím jsem k doktorce nešla, pokusím se vše vydržet. K obědu jsem si v práci udělala instatní ovesnou kaši a teď k večeři brambor.kaši s mrkví celerem a brokolicí, tak doufám, že je to správně.
A namísto rohlíku mám jíst raději chléb nebo celozrnné pečivo? Já ho jinak jím, ale myslela jsem že na ta prázdná střeva je rohlík menší zlo, já totiž v den šanky neměla normální rýži, jinak bych si jí uvařila namísto těch špaget, no uspěchala jsem to.
A o tom pečivu to psaly přímo v tom článku v odkaze. Tak ještě jednou děkuji a přeji vše dobré. A ještě jednu otázku: děláte si šanku dále? A jak často? A co další problémy byly nějaké? No vlastně to tam píšete v tom vlákně. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest žaludku po očistě střev
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 10:15 am 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
alavavr píše:
Dobrý večer Amy, moc děkuji za rady a podporu, já jsem do šanky šla na radu své kolegyně, kterou obdivuji pro zdravý přístup k životu, sama si šanku dělá pravidelně několik let a já husa hloupá jsem do toho šla dost zbrkle, měla jsem si přečíst všechny dostupné informace, no a možná by to dopadlo lépe, ale pozdě bycha honiti. Pročtu \":roll:\" si určitě všechny Vaše příspěvky a budu doufat, že se brzy uzdravím. Ty antibit.jsem myslela na zánět močáku, který jsem si myslela že mám, ale asi to fakt bude ta sůl, jak tu píšete. Ten průjem jsem asi měla po šumivém hořčíku, který jsem si vzala spolu se sumatriptanem včera v noci když jsem bolestí ještě ve 2 v noci nespala. Ale zatím jsem k doktorce nešla, pokusím se vše vydržet. K obědu jsem si v práci udělala instatní ovesnou kaši a teď k večeři brambor.kaši s mrkví celerem a brokolicí, tak doufám, že je to správně.
A namísto rohlíku mám jíst raději chléb nebo celozrnné pečivo? Já ho jinak jím, ale myslela jsem že na ta prázdná střeva je rohlík menší zlo, já totiž v den šanky neměla normální rýži, jinak bych si jí uvařila namísto těch špaget, no uspěchala jsem to.
A o tom pečivu to psaly přímo v tom článku v odkaze. Tak ještě jednou děkuji a přeji vše dobré. A ještě jednu otázku: děláte si šanku dále? A jak často? A co další problémy byly nějaké? No vlastně to tam píšete v tom vlákně. \":)\"

Kdysi jsem četla nebo slyšela něco ve smyslu "Když chceš jezdit na koni a spadneš, musíš zase co nejdřív do sedla, jinak už jezdit nebudeš" ... tak asi tak s dalšími očistami \":)\"
Mimo šanky, která čistí celý trávicí trakt, se dají použít i méně razantní očisty - například klystýr (očista tlustého střeva) a gesto slona (očista žaludku). Tempo a druh očist je potřeba si doladit dle osobní potřeby, je u každého člověka jiná.

Myslím, že je skvělé, že jste se do šanky pustila, byť i trochu po hlavě. Máte spoustu bodů k dobru a do zápisníčků si můžete pod položku "moje šanka" poznamenat, že špagety po šance pro Vás nejsou to pravé ořechové. Stejně tak dobře pro Vás mohly být v pohodě. Dokud to člověk nevyzkouší, tak neví. Rozhodně není zapotřebí si rozhodnutí vyčítat nebo obhajovat.
Načtení si informací je dobré, protože se člověk může seznámit s postupem a případnými problémy a jejich řešením. Je to však dvousečná zbraň. Může se stát, že se člověk vyděsí a nebo studuje a studuje a studuje...a k očistě se vůbec nedostane. Důležitá věc: ať už se od jiných lidí dozvíte cokoliv, pro Vás to nemusí platit. Jste totiž unikát. Dokonce i jeden a ten samý postup na Vás v čase může mít různý dopad. Časem se naučíte naslouchat svému tělu a více si vyhovíte. Také proceduru samotnou budete mnohem lépe znát a poznáte, co je Vaše "normální" reakce a co už je divné. Začnete si také dávat věci do souvislostí. To vše Vám přinese více jistoty a nebudete tak nervózní a vyplašená. Duševní pohoda je u každé očisty hodně důležitá, ono se v důsledku toho uvolní i celé tělo a nečistoty snáze odchází. Někdo z toho důvodu před očisty zařazuje i fázi tzv. "změkčování" (např. nahřívání, masáže apod.) - opět se dá tady dohledat. Na Vašem místě bych rozhodně zavedla řeč s Vaší kolegyní, téměř určitě se s Vámi podělí o své zkušenosti, případně poskytne radu.

Rohlík nebo chléb, co raději jíst? Můžeme samozřejmě nad tím dlouho přemýšlet...nebo to vzít zkrátka. Řekněme, že mouka patří mezi bílé jedy. Předpokládejme, že rohlík i chléb se pečou z mouky. Jaký vliv bude mít tvar výrobku z těsta, ať už placka, bochník či váleček, na míru jedovatosti výsledného produktu? \":?:\"
Jinak se to tu na fóru nedávno probíralo ve vláknu "Rozdíl chléb - rohlík".

Já osobně bych při bolestech žaludku zařadila co největší dietu. Jako první bych samozřejmě zkusila gesto slona (popsáno zde na fóru.). Následně bych podle okolností dala půst, ale ve dnech po šance bych při bolesti žaludku přeci jen asi zkusila do sebe dostat hodně měkkou rýži s trochou másla (kvůli střevům). Tvrdé věci jako brokolice, mrkev i celer bych vynechala. Pokud byly hodně rozvařené, tak bych je vynechala taky - výživná hodnota někde u nuly (pokud ne přímo v záporu). Bramborovou kaši bych také vynechala - mléko není na vrcholu žebříčku lehké stravitelnosti (když nepočítám, že patří mezi bílé jedy). Pokud Vám to však pomohlo, tak to pro Vás asi bylo správně.

A ještě poznámka k Vašim letitým migrénám. Od té doby, co jsem změnila stravu a koupila kamarádku klystýrku, jsem migrénu vyškrtla ze svého slovníku. Klystýr neuvěřitelně pomáhá na bolest hlavy, vyzkoušejte a uvidíte.

...a týden je skoro pryč, tak to už Vám zbývá necelých 14 dní \":)\"
(pokud se necítíte, tak nespěchejte)

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest žaludku po očistě střev
PříspěvekNapsal: pon lis 26, 2012 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
alavavr píše:
Dobrý večer Amy, moc děkuji za rady a podporu, já jsem do šanky šla na radu své kolegyně, kterou obdivuji pro zdravý přístup k životu, sama si šanku dělá pravidelně několik let a já husa hloupá jsem do toho šla dost zbrkle, měla jsem si přečíst všechny dostupné informace, no a možná by to dopadlo lépe, ale pozdě bycha honiti. Pročtu \":roll:\" si určitě všechny Vaše příspěvky a budu doufat, že se brzy uzdravím. Ty antibit.jsem myslela na zánět močáku, který jsem si myslela že mám, ale asi to fakt bude ta sůl, jak tu píšete. Ten průjem jsem asi měla po šumivém hořčíku, který jsem si vzala spolu se sumatriptanem včera v noci když jsem bolestí ještě ve 2 v noci nespala. Ale zatím jsem k doktorce nešla, pokusím se vše vydržet. K obědu jsem si v práci udělala instatní ovesnou kaši a teď k večeři brambor.kaši s mrkví celerem a brokolicí, tak doufám, že je to správně.
A namísto rohlíku mám jíst raději chléb nebo celozrnné pečivo? Já ho jinak jím, ale myslela jsem že na ta prázdná střeva je rohlík menší zlo, já totiž v den šanky neměla normální rýži, jinak bych si jí uvařila namísto těch špaget, no uspěchala jsem to.
A o tom pečivu to psaly přímo v tom článku v odkaze. Tak ještě jednou děkuji a přeji vše dobré. A ještě jednu otázku: děláte si šanku dále? A jak často? A co další problémy byly nějaké? No vlastně to tam píšete v tom vlákně. \":)\"

Jak to tady čtu, tak jen zírám jak přistupujete ke svému tělu a trápíte se na základě vlastní nevědomosti, není jednodušší si problematiku nejdříve řádně nastudovat a pak se teprve do čehokoliv pouštět a speciálně u zdraví to platí dvojnásobně. Členka Amy vám to píše správně k tomu nemám prakticky co dodat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz