Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: pát led 11, 2019 11:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Monyna píše:
Děkuji!!!A mohu se zeptat jaký vliv má to máslo?Vím že mě mamka mazala máslem po spálení sluníčkem jako děcko \":-)\"

Obsahuje butyrát, což je vysoce protizánětlivá látka a je obecně velice prospěšné v mnoha dalších ohledech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: sob led 12, 2019 8:46 am 
Offline

Registrován: úte lis 27, 2018 3:20 pm
Příspěvky: 24
Tak jsem se odhodlala k lekari a fisura je shojena ale udajne jizva se hoji az pulroku ,do te doby to muze byt citlivejsi mistoa to co me posveduje je kozni rasa je malinka asi 2mm.Pry se to smikne bez umrtveni a necha spontalne shojit ,jiny lekar mi nabizi laser a pak jsem se docetla ze se to da zagunickovat a ten prebytek tkane umre a upadne.Nemate nekdo zkusenosti s odstranenim kozni rasy?Jeste verim ze se ro vstreba ale doktor kyval hlavou ze ne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: sob led 12, 2019 4:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Monyna píše:
Tak jsem se odhodlala k lekari a fisura je shojena ale udajne jizva se hoji az pulroku ,do te doby to muze byt citlivejsi mistoa to co me posveduje je kozni rasa je malinka asi 2mm.Pry se to smikne bez umrtveni a necha spontalne shojit ,jiny lekar mi nabizi laser a pak jsem se docetla ze se to da zagunickovat a ten prebytek tkane umre a upadne.Nemate nekdo zkusenosti s odstranenim kozni rasy?Jeste verim ze se ro vstreba ale doktor kyval hlavou ze ne

Vyzkoušejte enzymy, konkrétně Neprinol ten mám na e-schopu a zkušenost je dobrá i u eliminace koloidních jizev, tedy by mohl máknout. Jinak z uvedených metod to gumičkování i když zrovna příjemné není ani jedno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: sob led 12, 2019 9:03 pm 
Offline

Registrován: úte lis 27, 2018 3:20 pm
Příspěvky: 24
Mam na nej policeno.Jak mam uzivat?staci mi ta mensi verze ?brala jsem wobenzyn ten nepomohl tak zkusim jeste toto,dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: sob led 12, 2019 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Monyna píše:
Mam na nej policeno.Jak mam uzivat?staci mi ta mensi verze ?brala jsem wobenzyn ten nepomohl tak zkusim jeste toto,dekuji

Intenzívní léčebné dávkování je 9 tobolek denně a možná bych dal ještě třeba ananas a papayu, prostě opravdu to uenzymovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2019 12:48 am 
Offline

Registrován: úte pro 28, 2010 11:04 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Nizozemí
Zdravim pana Jardu a vsechny ctenare, chtel bych poprosit o radu s nasledujicim problemem:
Uz nekolik let me suzuje svedeni zadku, primo tesne kolem ritniho otvoru. Zacalo to jako docela nevinne obcasne svedeni pred par lety
kdy jsem si od toho ulevil lehkym poskrabanim rukou ale jinak jsem tomu vubec nevenoval pozornost, ani nebylo treba.
V poslednich cca 2 letech se to ale zacalo rapidne zhorsovat a v soucasnosti me to takrka denne budi v noci, a prepadava me to
i v praci. Je to neodolatelna chut si ony mista nejenom poskrabat, ale hlavne jakoby promasirovat prstem, coz prinasi az slastny pocit
a kratkodobou ulevu vedouci vsak k dalsimu svedeni a podrazdene kuzi.
Parkrat kdyz jsem podlehnul, jsem si to tam uz nehezky rozdrasal, a tim padem to jeste zhorsil, ze to pak pri kontaktu s vodou par dni palelo. Jedine co mi pomaha jako spolehliva docasna uleva je krem theranal, ktery je primarne na hemoroidy a obsahuje nejake umrtvovadlo. To zabira behem par vterin az minut, ale za par malo hodin je po efektu a neresi to pricinu.
Nevim v cem to vezi, roupy rozhodne nemam, a zde je vypis par poznatku a potencialne rizikovych faktoru:
-mnoho casu jak doma tak v praci stravim sezenim pred pc, ale obcas beham a posiluju, takze se mi nezda ze by tady bylo jadro problemu
-dohromady 1 hodinu denne stravim jizdou na kole do prace a zpet, jedine co tady lze zmenit by bylo pouzit mekci sedlo, ale taky se mi nezda ze by toto byla hlavni pricina
-denne vypiju 2 salky silne kavy, muze to mit nejaky vliv? muzu zkusit par dni vynechat
-po defekaci a pred spanim jsem zi zacal ona mista sprchovat silnym proudem vody, coz pusobi i jako jemna masaz a bezprostredne pote je to lepsi, ale nikdy ne na dlouho
-zkousel jsem si vyholit zadek, ale nezpozoroval jsem zadnou velkou zmenu
-ve strave mam urcite co zlepsovat, tusim ze ubrat jednoduchych cukru, zvysit vlakninu a prijem cerstve zeleniny by mohlo pomoci? ale mohlo by to prinest i odezneni problemu?
-podle mych symptomu, muze to byt vnitrni hemoroid, fisura, nebo neco podobneho?
-jedine delsi obdobi kdy to odezniva je kdyz se opiju nebo me kdyz me trapi neco jeste horsiho, jako napr. chripka

Slysel jsem o kremu obsahujicim kapsaicin, myslite ze by to stalo za vyzkouseni?

Nebo tento krem na prirodni bazi? https://www.hollandandbarrett.nl/shop/p ... uid=004852
(ziju v Holandsku, proto ten cizojazycny odkaz)

Uz zacinam byt opravdu zoufaly, mam kvuli toho rozhozene spani, zhorsenou naladu a schopnost se koncentrovat, takze za kazdou radu budu vdecny.

_________________
https://www.youtube.com/user/ButlerAnalytic


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2019 11:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
playaa píše:
Zdravim pana Jardu a vsechny ctenare, chtel bych poprosit o radu s nasledujicim problemem:
Uz nekolik let me suzuje svedeni zadku, primo tesne kolem ritniho otvoru. Zacalo to jako docela nevinne obcasne svedeni pred par lety
kdy jsem si od toho ulevil lehkym poskrabanim rukou ale jinak jsem tomu vubec nevenoval pozornost, ani nebylo treba.
V poslednich cca 2 letech se to ale zacalo rapidne zhorsovat a v soucasnosti me to takrka denne budi v noci, a prepadava me to
i v praci. Je to neodolatelna chut si ony mista nejenom poskrabat, ale hlavne jakoby promasirovat prstem, coz prinasi az slastny pocit
a kratkodobou ulevu vedouci vsak k dalsimu svedeni a podrazdene kuzi.
Parkrat kdyz jsem podlehnul, jsem si to tam uz nehezky rozdrasal, a tim padem to jeste zhorsil, ze to pak pri kontaktu s vodou par dni palelo. Jedine co mi pomaha jako spolehliva docasna uleva je krem theranal, ktery je primarne na hemoroidy a obsahuje nejake umrtvovadlo. To zabira behem par vterin az minut, ale za par malo hodin je po efektu a neresi to pricinu.
Nevim v cem to vezi, roupy rozhodne nemam, a zde je vypis par poznatku a potencialne rizikovych faktoru:
-mnoho casu jak doma tak v praci stravim sezenim pred pc, ale obcas beham a posiluju, takze se mi nezda ze by tady bylo jadro problemu
-dohromady 1 hodinu denne stravim jizdou na kole do prace a zpet, jedine co tady lze zmenit by bylo pouzit mekci sedlo, ale taky se mi nezda ze by toto byla hlavni pricina
-denne vypiju 2 salky silne kavy, muze to mit nejaky vliv? muzu zkusit par dni vynechat
-po defekaci a pred spanim jsem zi zacal ona mista sprchovat silnym proudem vody, coz pusobi i jako jemna masaz a bezprostredne pote je to lepsi, ale nikdy ne na dlouho
-zkousel jsem si vyholit zadek, ale nezpozoroval jsem zadnou velkou zmenu
-ve strave mam urcite co zlepsovat, tusim ze ubrat jednoduchych cukru, zvysit vlakninu a prijem cerstve zeleniny by mohlo pomoci? ale mohlo by to prinest i odezneni problemu?
-podle mych symptomu, muze to byt vnitrni hemoroid, fisura, nebo neco podobneho?
-jedine delsi obdobi kdy to odezniva je kdyz se opiju nebo me kdyz me trapi neco jeste horsiho, jako napr. chripka

Slysel jsem o kremu obsahujicim kapsaicin, myslite ze by to stalo za vyzkouseni?

Nebo tento krem na prirodni bazi? https://www.hollandandbarrett.nl/shop/p ... uid=004852
(ziju v Holandsku, proto ten cizojazycny odkaz)

Uz zacinam byt opravdu zoufaly, mam kvuli toho rozhozene spani, zhorsenou naladu a schopnost se koncentrovat, takze za kazdou radu budu vdecny.

Ptáte se, "muze to byt vnitrni hemoroid, fisura, nebo neco podobneho", tak může nicméně já bych se zabýval spíše tím odkud problém pramení a tento stav velice často způsobují šmejdi ve střevním traktu a nemusí jít nutně o ropy. Pokud není defekace dokonalá vyzkoušel bych třeba klystýr, který uvolní toxickou zátěž v dané oblasti a problém eliminuje. Velice dobře může fungovat také zlepšení hygieny konečníku po stolici kdy celý svěrač vymyjete ideálně na bidetu cca 4 cm do hloubky tedy na dva články prstu a ideálně ještě studenou vodou, je to sice hodně nepříjemné minimálně zpočátku, ale třeba na hemeroidy tento postup zabírá velice dobře. Jinak ta mastička je asi opravdu dobrá tu můžete také vyzkoušet nicméně podstatu problému určitě řešit nebude. Tam kde žijete není problém sehnat konopí tedy za vyzkoušení stojí i konopné čípky ty dovedou zlepšit rektum naprosto špičkově.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2021 5:56 pm 
Offline

Registrován: úte lis 27, 2018 3:20 pm
Příspěvky: 24
Pane Zajíčku,neuvěříte,ale poslal mě k vám pán doktor,ke kterému jsem naklusala s bekem,ať semnou udělají už cokoliv jen ať mě té bolesti zbaví.
Měla jsem rok klid a trhlina se mi ozvala v daleko horší fází.Na velkou jít ,je to porod,bolest,krev,a po stolici štípání,pálení a tepavá bolest,asi zánět jak blázen.
Mohu začít používat urinu?
Stolici mám měkkou,beru psylium,večer zaječíckou,během dne pán doktor doporučil kokosový olej horem i spodem,tak beru.Ale i tak pořád krev,a bolesti.
Prodělala jsem covid začátkem ledna a tím to vše začalo,suchá stolice při teplotách a prásk.
Pán doktor mi řekl ať neberu žádné čípky,ať jen mažu tím kokosákem,a popř.dubovým gelem,a výplachy ledovou vodou,ale to momentálně nejde,tak strašně to bolí,že si ho musím dát,tak se zklidní.
Proto jdu pro radu opět,mohu urinu když to mám v této fázi?Beru zoloft.
Ještě dotaz,myslíte že to může mít spojitost se slezinou nebo slinivkou?Někde jsem četla že problém s konečník je spojen s jedním orgánem.....jen jsem zapoměla kterým.
Děkuji Monika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2021 10:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Monyna píše:
Pane Zajíčku,neuvěříte,ale poslal mě k vám pán doktor,ke kterému jsem naklusala s bekem,ať semnou udělají už cokoliv jen ať mě té bolesti zbaví.
Měla jsem rok klid a trhlina se mi ozvala v daleko horší fází.Na velkou jít ,je to porod,bolest,krev,a po stolici štípání,pálení a tepavá bolest,asi zánět jak blázen.
Mohu začít používat urinu?
Stolici mám měkkou,beru psylium,večer zaječíckou,během dne pán doktor doporučil kokosový olej horem i spodem,tak beru.Ale i tak pořád krev,a bolesti.
Prodělala jsem covid začátkem ledna a tím to vše začalo,suchá stolice při teplotách a prásk.
Pán doktor mi řekl ať neberu žádné čípky,ať jen mažu tím kokosákem,a popř.dubovým gelem,a výplachy ledovou vodou,ale to momentálně nejde,tak strašně to bolí,že si ho musím dát,tak se zklidní.
Proto jdu pro radu opět,mohu urinu když to mám v této fázi?Beru zoloft.
Ještě dotaz,myslíte že to může mít spojitost se slezinou nebo slinivkou?Někde jsem četla že problém s konečník je spojen s jedním orgánem.....jen jsem zapoměla kterým.
Děkuji Monika

Ale uvěřil a není první ani poslední, jsou prostě některé věci které se daří lépe opravovat alternativcům a dobrý lékař řeší především to jak klientovi pomoci a když ví že existují i jiné cesty než ty oficiální tak je doporučí. Já také na konkrétní věci doporučuji oficiální medicínu prostě pokud je to v zájmu klienta není potřeba ho trápit a zkoušet něco co vím že není moje parketa. Urinu bych jako problém neviděl, ale ta asi ten problém nyní nevyřeší. Netuším proč vám zakázal ty čípky a o jaké čípky konkrétně jde, ale já bych v takovém případě čípky z konopí klidně dal a pokud neřídíte tak i ostré s THC které jednak silně tlumí zánět a velice efektivně i bolestivost. Přímo na otevřené rány se dá aplikovat roztok kyseliny chlorovodíkové v koncentraci 1:1500 tedy 1 kapka 35%tní HCl na 1500 kapek vody. V tomto případě nemusíte řešit kvalitu kyseliny klidně i z drogérie a vody protože jde o tak silné dezinfekční činidlo že vše živé tam okamžitě pochcípá, ale pokud se bojíte tak vodu převařte. Tento roztok lze podávat i několikrát denně injekční stříkačkou s tenkou krátkou hadičkou jako mini klystýr cca 10-20 ccm, což špičkově zklidní a hojí problém uvnitř a zvenku bych ten roztok nasál do tampónu a aplikoval rovnou na tu ránu. Tato koncentrace většinu lidí ani nepálí a hojení je velice rychlé, ale podmínkou je víceméně trvalé krytí tím mokrým obkladem aby rána byla stále sterilní a nemohlo se tam nic množit. Patrně by pomohlo i sádlo s medem ve stejném poměru a aplikovat rovnou na ránu a také je potřeba zajistit trvalé krytí. Bakterie likviduje tato mast také velice efektivně i když med na zadku asi nemusí každému vyhovovat. Pokud bude cokoliv nejasné klidně mě zavolejte a vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz