Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 5:05 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: ned pro 25, 2011 12:08 am 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Dobrý den,
možná už to tady někde bylo, ale může někdo poskytnout odkaz kde nejrači sehnat laktobacily?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: ned pro 25, 2011 10:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Dobrý den,
možná už to tady někde bylo, ale může někdo poskytnout odkaz kde nejrači sehnat laktobacily?
Děkuji

Dají se používat jakékoliv laktobacily, ale vhodnější je varianta s vícero kmeny, třeba tyto http://www.zbozi.cz/vyrobek/swiss-laktobacily-5-cps-15/ a dají se běžně koupit v každé lékárně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 3:54 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 3:44 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, mám už delší dobu problémy se stolicí. Mívám ji tak 3x-5x denně. Po ránu na záchod ani nemůžu jít, nevyprázdním se. Většinou to nějakou chvíli trvá, takže je to až tak čtyři hodiny po probuzení. Jdu jednou, ale často mám pocit, že bych mohl jít ještě jednou, abych se dokonale vyprázdnil. Málokdy mám pocit pohody, že opravdu nepotřebuju. Ale stolici mám jinak normální (možná někdy málo objemnější) a ani netrpím žádnými bolestmi břicha, jen někdy trochu plynatostí, když dlouho nejím. Je mi 22 let a zdravuji se poměrně zdravě, jím hodně ovoce a zeleniny. Netušíte, kde by mohl být problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 4:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Marty04 píše:
Dobrý den, mám už delší dobu problémy se stolicí. Mívám ji tak 3x-5x denně. Po ránu na záchod ani nemůžu jít, nevyprázdním se. Většinou to nějakou chvíli trvá, takže je to až tak čtyři hodiny po probuzení. Jdu jednou, ale často mám pocit, že bych mohl jít ještě jednou, abych se dokonale vyprázdnil. Málokdy mám pocit pohody, že opravdu nepotřebuju. Ale stolici mám jinak normální (možná někdy málo objemnější) a ani netrpím žádnými bolestmi břicha, jen někdy trochu plynatostí, když dlouho nejím. Je mi 22 let a zdravuji se poměrně zdravě, jím hodně ovoce a zeleniny. Netušíte, kde by mohl být problém?

Máte asi nějak podrážděné střevo a většinou za tím stojí kvasinky, nebo plísně. Normální stolice je pěkná šiška, která prakticky nezapáchá, nelepí se na záchodovou mísu a neplave po spláchnutí na vodě. Vše ostatní normální není a je to potřeba řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 4:16 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 3:44 pm
Příspěvky: 3
A co s tím mohu udělat sám? K doktorovi si chci zajít, ale až budu mít po zkouškách na konci ledna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 5:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Marty04 píše:
A co s tím mohu udělat sám? K doktorovi si chci zajít, ale až budu mít po zkouškách na konci ledna.

Čistit střevo a správně jíst, ale o tom jsou celé tyto stránky, tak si to nastudujte. Lékař vám asi mnoho nepomůže, maximálně dodá nějaké pilule na překrytí problému, nebo v lepším případě vám doporučí třeba Lepicol.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: pon led 02, 2012 10:38 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 5:20 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Bratislava
Jarda píše:
likik píše:
Dobrý den, chci se zeptat, jakto, že stolice plave na hladině? Čím je to způsobené? děkuji za odpověď
Většinou důsledek kvasných procesů a zamoření kvasinkou.

V knihe Ájurvéda I od Zory Doval je písané "Zdravá stolice má mít konzistenci a tvar zralého banánu; má vyjít z těla v jednom kuse bez zlomu a má plavat na vodě. Má být obalena jemným filmem neviditelného hlenu, který zabezpečuje její průchod konečníkem bez jakéhokoliv znečistění. Znakem kompletního, dobrého vylučování je, že při použití toaletního papíru na něm nezůstane ani stopa po stolici."

Pán Jarda, môžte sa prosím vyjadriť, prečo je zásadný rozdiel medzi Vašim názorom a názorom ájurvédy ohľadom plávania stolice na hladine?

Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: úte led 03, 2012 8:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Bohuš píše:
V knihe Ájurvéda I od Zory Doval je písané "Zdravá stolice má mít konzistenci a tvar zralého banánu; má vyjít z těla v jednom kuse bez zlomu a má plavat na vodě. Má být obalena jemným filmem neviditelného hlenu, který zabezpečuje její průchod konečníkem bez jakéhokoliv znečistění. Znakem kompletního, dobrého vylučování je, že při použití toaletního papíru na něm nezůstane ani stopa po stolici."

Pán Jarda, môžte sa prosím vyjadriť, prečo je zásadný rozdiel medzi Vašim názorom a názorom ájurvédy ohľadom plávania stolice na hladine?

Ďakujem.

Já v tom vidím jednoduchou logiku, když stolice není plná plynů tak prostě neplave a pokud je plná plynů tak kvasíte, což se při normálním trávení neděje a také by se to dít nemělo. Třeba se mýlím, ale vidím to takto. Jinak se vším ostatním plně souhlasím, takto by měla stolice vypadat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 5:56 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
Dobrý deň
po poslednom klystíre, z pred dvoch dní (dal som do vody aj trochu kefíru), som mal dnes bielo šedú stolicu, videl som v nej semiačka z kivy plus nejaké ďalšie semiačka alebo čo...
klystír som pred tým robil 5 dni a teraz som si dal menšiu pauzu kvôli vycestovaniu...
a ak sa dobre pamätám, tak aj včera som mal podobnú stolicu, ale bola viac šedá/možno hnedá...

ani jedno ani druhé asi nie je dobré...neviete čo to môže znamenať?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 1:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
Dobrý deň
po poslednom klystíre, z pred dvoch dní (dal som do vody aj trochu kefíru), som mal dnes bielo šedú stolicu, videl som v nej semiačka z kivy plus nejaké ďalšie semiačka alebo čo...
klystír som pred tým robil 5 dni a teraz som si dal menšiu pauzu kvôli vycestovaniu...
a ak sa dobre pamätám, tak aj včera som mal podobnú stolicu, ale bola viac šedá/možno hnedá...

ani jedno ani druhé asi nie je dobré...neviete čo to môže znamenať?

Tak možná už těch laktíků máte zase ve střevě moc, to neodhadnu, ale i to je možné, protože základem je rovnováha a stav převažující na jednu, nebo druhou stranu je špatný. Dejte tomu chvilku klid a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 9:16 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 5:20 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Bratislava
Po šiestej očiste pečene mi už stolica nepláve, ale pekne klesá ku dnu. Skôr asi pomohlo pár sprievodných klystírov s MMS (10 aktivovaných kvapiek na 1,5 l vody) ako sa samotná očista.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 9:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Bohuš píše:
Po šiestej očiste pečene mi už stolica nepláve, ale pekne klesá ku dnu. Skôr asi pomohlo pár sprievodných klystírov s MMS (10 aktivovaných kvapiek na 1,5 l vody) ako sa samotná očista.

To se konečně stav srovnává, což je dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Světlá stolice
PříspěvekNapsal: úte úno 14, 2012 2:05 pm 
Offline

Registrován: úte úno 14, 2012 1:43 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, minulý týden jsem kompletně změnil jídelníček (průmyslově zpracované potraviny, mastná jídla, rychlé občerstvení....) a snažím se stravovat podle zde uvedených rad ( vyřadit 5 bílých jedů, jíst co nejvíce syrového) vše je v pořádku až na to že poslední 2 dny mám světlou stolici.
Z různých zdrojů jem se dočetl, že světlá stolice bývá při onemocněních jater žloutenkách nebo poruše žlučovodů. Já ale nemám jinak žádné problémy, žádnou žlutou barvu ani kůže ani bělma ani tmavou moč a cítím se dobře. Jediné co mě napadá že by to mohlo být z omezení tuku ve stravě
poslední 3 dny jsem jedl jen ovoce(jablka a pomeranče) zeleninu(listovou i kořenovou) málo ořechů a sklenici 0,3 domácího kefíru. Doplnky beru denně: vitamin d 2000 I.U., vitamin e 400 I.U., hořčík 200mg chelátový, zinek 30mg chelátový, jod 1 kapka Lugolova roztoku
Děkuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Světlá stolice
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 10:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Tomas píše:
Dobrý den, minulý týden jsem kompletně změnil jídelníček (průmyslově zpracované potraviny, mastná jídla, rychlé občerstvení....) a snažím se stravovat podle zde uvedených rad ( vyřadit 5 bílých jedů, jíst co nejvíce syrového) vše je v pořádku až na to že poslední 2 dny mám světlou stolici.
Z různých zdrojů jem se dočetl, že světlá stolice bývá při onemocněních jater žloutenkách nebo poruše žlučovodů. Já ale nemám jinak žádné problémy, žádnou žlutou barvu ani kůže ani bělma ani tmavou moč a cítím se dobře. Jediné co mě napadá že by to mohlo být z omezení tuku ve stravě
poslední 3 dny jsem jedl jen ovoce(jablka a pomeranče) zeleninu(listovou i kořenovou) málo ořechů a sklenici 0,3 domácího kefíru. Doplnky beru denně: vitamin d 2000 I.U., vitamin e 400 I.U., hořčík 200mg chelátový, zinek 30mg chelátový, jod 1 kapka Lugolova roztoku
Děkuji za rady

Tak z uvedeného jídla se asi tmavá stolice ani vyrobit nedá a málo tuku také nedovoluje produkovat dostatek žluče, což bych jako správné určitě neviděl. Jinak je možné i oslabení slinivky a tam by mohlo problém řešit aplikování Pankreolanu, vyzkoušejte jednu až dvě tabletky po každém jídle a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strava po klystyru
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2012 2:11 pm 
Offline

Registrován: pon úno 06, 2012 1:27 am
Příspěvky: 5
Dobry den!

rada bych opet poprosila o radu a zaroven trosku vylicila muj postupujici boj s kvasinkou! je to par dnu nebo neco pres tyden co jsem se pustila do boje s touto potvorou! Muzu rict ze se mi zacinalo dost ulevovat;temer mi bylo skvele behem poslednich 3- 4 dni! byla jsem z toho tak nadsena;ze jsem se jeste striktneji pustila do sveho rezimu;bez cukru;bez vseho spatneho! mam nastudovano konecne vse jak ma byt a postahovane veskere materialy o diete pri kvasinkach!Po poslednim tematu ktere jsem posilala a po vasi opet uzasne psychicke podpore a radam jsem se do toho pustila striktne! Zacala jsem mit trosku probem s prujmem neboli spise jsem tak 4 za den sla na toaletu! rikala jsme si jestli to neznamena ze kvasinky;teda ty mrtve si vytlacuji ven a tak jsem si vcera rano provedla klystyr! snazil se tak jednou tydne ale nevim jestli je to spravne!!!

po klystyru jsem si dala zeleninovy vyvar; odpoledne par orisku;a vecer brambory s mrkvy! jedna brambora na pare a vice mrkve! uz vecer jsem mela neskutecnou bolest bricha ;( opravdu jako by nekde zaseknute plyny;opravdu dalo by se rict kolika! sla jsem spat v bolestech a doufala ze rno to bude lepsi! rano jsem si dala caj! a polevku ! stale me boli bricho;jsem slaba;boli me svaly opet a snad i jako by v krku! je to jako by na me lezla chripka! prosim o radu co presne jist po klystyrech! jakou dietou se ridit treba tri dny po;kdy se vratit k normalni diete a jak casto klystyr vubec provadet pri mem problemu. jeste bych chtela rict ze pouzivat rano lactobacilus dve tablety! pak si dam dve tablety zinku; behem dne vytazek z grepovych seminek; psylium! problem je ten ze ma naturophatka jeste rikala at si dam vytazky z minaralu! jenze me uz to tak prijde strasne moc !!

chtela bych take poprosit kde mohu najit vas skype;a kdy je mozne se s vami kontaktovat! je mi jasne ze toho mate urtice strasnou spostu ale jelikoz ziji v Parizi nevim jak jinak se s vami spojit! moc dekuji za vasi odpoved a zaroven stale za to ze nekdo jako vy je!!!! \":)\")) pekny den!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz