Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nepravidelná stolice, akné, plynatost
PříspěvekNapsal: pát lis 11, 2011 11:33 am 
Offline

Registrován: čtv lis 10, 2011 6:45 pm
Příspěvky: 2
Moc Vás zdravím Jardo, mám několik problémů, se kterými se potýkám dosti dlouhou dobu a chtěla bych Vás poprosit o radu.

jsem 26leté žena, pracuji jako zdravotní sestra v trojsměnném provozu, která se docela o sebe stará, co se týče zevnějšu a ale i vnitřního prostředí,.. pravidelně sporuji,3xtýdně, žiji "zdravě".. (což si po přečtení Vašich stránek už nejsem tak docela jistá) ale přesto se snažím pravidelně sportovat, jím hodně ovoce , zeleniny, vypiji 3-4 litry vody denně, jelikož jsem měla problénmy s váhou, začla jsem navštěvovat i nutriční terapeutku,a váha se mi stabilizovala, trpěla jsem vlčími hlady s šílenými chuťmi na sladké... to je v kostce můj život...
teď k mým problémům...
[b]problém č.1- zácpa[/b]-.. to je můj největší problém, nutruční mi poradila každé ráno lžíci psylia.. užívám pravidelně už 4 měsíce, ale do nekonečna to užívat nechci, navíc si myslím, že mi to moc nepomáhá a pravidelnou stolici mi to nezajistí.. popřečtení různých příspěvků jsem provedla očistu střava pomocí kuchyň.soli což mě pročistilo,ale poté jsem měla problém jít na stolici- musela jsem si pomoci glycer.čípky.. o 14 dní později jsem prodělala očistu jatry-po té, jsem se taky krásně vyprázdnila,ale opět nepřišla spontální defekace,ale zácpa-opět jsem si musela pomoci čípky.. docela hodně mě to trápí, protože tím , že mám zácpu jdou ruku vruce i pupínky na obličeji, parání vlasů, nadýmání, plynatost a pocit nafouknutého spodního břicha.. \":(\" používám tak lactobacilus acidofilus, kapsle s hlívou ústřičnou s přítelem jsme si dělali i test se slinami .kandida-ten mi vyšel negativně, také provádíme očistu "trojčatko" s pelyňkem- kdy máme za sebou 10 den...
to by asi bylo v kostce vše, co mě trápí...
Mockrát děkuji za vaše rady.. a pozdravem SianEvans \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 29, 2011 8:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
SianEvans píše:
Moc Vás zdravím Jardo, mám několik problémů, se kterými se potýkám dosti dlouhou dobu a chtěla bych Vás poprosit o radu.

jsem 26leté žena, pracuji jako zdravotní sestra v trojsměnném provozu, která se docela o sebe stará, co se týče zevnějšu a ale i vnitřního prostředí,.. pravidelně sporuji,3xtýdně, žiji "zdravě".. (což si po přečtení Vašich stránek už nejsem tak docela jistá) ale přesto se snažím pravidelně sportovat, jím hodně ovoce , zeleniny, vypiji 3-4 litry vody denně, jelikož jsem měla problénmy s váhou, začla jsem navštěvovat i nutriční terapeutku,a váha se mi stabilizovala, trpěla jsem vlčími hlady s šílenými chuťmi na sladké... to je v kostce můj život...
teď k mým problémům...
[b]problém č.1- zácpa[/b]-.. to je můj největší problém, nutruční mi poradila každé ráno lžíci psylia.. užívám pravidelně už 4 měsíce, ale do nekonečna to užívat nechci, navíc si myslím, že mi to moc nepomáhá a pravidelnou stolici mi to nezajistí.. popřečtení různých příspěvků jsem provedla očistu střava pomocí kuchyň.soli což mě pročistilo,ale poté jsem měla problém jít na stolici- musela jsem si pomoci glycer.čípky.. o 14 dní později jsem prodělala očistu jatry-po té, jsem se taky krásně vyprázdnila,ale opět nepřišla spontální defekace,ale zácpa-opět jsem si musela pomoci čípky.. docela hodně mě to trápí, protože tím , že mám zácpu jdou ruku vruce i pupínky na obličeji, parání vlasů, nadýmání, plynatost a pocit nafouknutého spodního břicha.. \":(\" používám tak lactobacilus acidofilus, kapsle s hlívou ústřičnou s přítelem jsme si dělali i test se slinami .kandida-ten mi vyšel negativně, také provádíme očistu "trojčatko" s pelyňkem- kdy máme za sebou 10 den...
to by asi bylo v kostce vše, co mě trápí...
Mockrát děkuji za vaše rady.. a pozdravem SianEvans \":)\"

Osobně bych, po tom co jste vyzkoušela, otestoval krkacím testem stav kyseliny chlorovodíkové a pokud jí bude málo, což je pravděpodobné, tak ji dodejte a věřím, že se váš stav rychle upraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: sob pro 03, 2011 3:05 am 
Offline

Registrován: čtv lis 10, 2011 6:45 pm
Příspěvky: 2
zdravím Jardo,mluvili jsme spolu přes telefon, a poradil jste mi udělat si ještě test s jodem-a kapka lugolu mi vydržela celý den... provádím i klistýr jablečným octem-dnes je to už 10tý den.a množství lžiček navyšuji.. výsledek- cítím se dobře,a vychátí ze mě bílá vlákna, nejspíš kandidy?, krkací test zkusím hned ráno,.. a kys.chlorovodíkovou mám užívat v jakých dávkách..
moc děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: sob pro 03, 2011 9:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
SianEvans píše:
zdravím Jardo,mluvili jsme spolu přes telefon, a poradil jste mi udělat si ještě test s jodem-a kapka lugolu mi vydržela celý den... provádím i klistýr jablečným octem-dnes je to už 10tý den.a množství lžiček navyšuji.. výsledek- cítím se dobře,a vychátí ze mě bílá vlákna, nejspíš kandidy?, krkací test zkusím hned ráno,.. a kys.chlorovodíkovou mám užívat v jakých dávkách..
moc děkuji za odpověď

Ta bílá vlákna je většinou kandida, výjimečně paraziti, ale to vás nechci děsit. Pokud jde o tu kyselinu chlorovodíkovou, to zde má své vlákno, čili můžete nastudovat a užívá se cca 10 kapek 3,58 %tní koncentrace do 0,5 dcl vody a vypít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Skoro žádná stolice
PříspěvekNapsal: úte pro 13, 2011 10:45 pm 
Offline

Registrován: úte pro 13, 2011 10:39 pm
Příspěvky: 1
Mám takový dotaz..Moje přítelkyně má problémy se stolicí..Jídlo jí,sice né moc ale ted např. už skoro 10 dní nebyla na velké..Ubec jí to nejde a tělo ani nechce..Málokdy ji to donutí,ale jen trocha z ní vyleze..Co má v nepořádku..Chtěl bych se nejprv takto optat tu..Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skoro žádná stolice
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2011 10:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Petrzel píše:
Mám takový dotaz..Moje přítelkyně má problémy se stolicí..Jídlo jí,sice né moc ale ted např. už skoro 10 dní nebyla na velké..Ubec jí to nejde a tělo ani nechce..Málokdy ji to donutí,ale jen trocha z ní vyleze..Co má v nepořádku..Chtěl bych se nejprv takto optat tu..Děkuji

To po mě chcete jasnovidecké výkony, stolici zásadně ovlivňuje mnoho faktorů, přičemž stěžejní je jód, hořčík a tuk, tak si to prostudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: sob pro 17, 2011 12:21 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
p Jarda

Mam taku dilemu, zistujem ze uz par dni mava mstolicuakusi zelenu, ale neviem z coho. Rano fakticky zu skoro ani nejem a sem ta mnejake to jablko potom nejaky lahsi vareny obed vecer nejake celozrnne buchty maslo klasika s medom alebo tak, proste taka lahsia strava , zeby z jablk ktore zase zjem jedno dva denne som mal zelenu stolicu? Trva to nepravidelne ta zelana farba uz par dni , aj viacej zo mna vyjde proste je to taky zeleny naboptnany material akoby po vlaknine alebo com taky nahustnuty objemnejsi. Citim sa fajn, je to nejaky priznak niecoho alebo cisti sa telo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: sob pro 17, 2011 2:16 pm 
Offline

Registrován: sob čer 26, 2010 9:09 am
Příspěvky: 32
Dobry den Jardo,
mame doma 7,5 mesacnu dcerku, ktora je od narodenia kojena, momentalne zaciname pridavat aj nejake prikrmy- zatial je cisto na surovej strave (jablko, mrkva, kalerab, zemiak). Zje len mensie mnozstvo 1x max. 2x denne, stale je nosnou stravou materske mlieko. Tekutiny okrem kojenia zatial velmi prijimat nechce.

Problem:
- stolicu mavala prvych 6 mesiacov perfektne pravidelne bez problemov. Od 7 mesiaca predlzila intervaly na cca 1x za tyzden, z coho mam obavu. Pritom podmienky pre dobru defekaciu by mali byt splnene- teda kojenie+ surova strava.
Myslite, ze problem by mohol byt, ze:

a) neprijima vacsie mnozstvo potravy a teda crievka nie su dostatocne plne, cim dochadza len k sporadickemu vyprazdneniu?
b) prijma tekutiny v podstate len z kojenia, co by mohlo sposobovat zapchu? Hoci plienku ma vzdy vyrazne mokru, teda tekutin by malo byt dostatok

Riesenie?:
- je mozne aplikovat klistyr u tak maleho dietata? Co by mohol obsahovat- hermanek?
- je vhodna aplikacia rektalnej rurky ako dopomoc zatial co sa problem neupravi?

Stve ma, ze sa snazime dieta viest k prirodzenemu sposobu stravovania a napriek tomu sme narazili na velky problem.

Dakujem za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: ned pro 18, 2011 10:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p Jarda

Mam taku dilemu, zistujem ze uz par dni mava mstolicuakusi zelenu, ale neviem z coho. Rano fakticky zu skoro ani nejem a sem ta mnejake to jablko potom nejaky lahsi vareny obed vecer nejake celozrnne buchty maslo klasika s medom alebo tak, proste taka lahsia strava , zeby z jablk ktore zase zjem jedno dva denne som mal zelenu stolicu? Trva to nepravidelne ta zelana farba uz par dni , aj viacej zo mna vyjde proste je to taky zeleny naboptnany material akoby po vlaknine alebo com taky nahustnuty objemnejsi. Citim sa fajn, je to nejaky priznak niecoho alebo cisti sa telo?

To nedovedu posoudit, nenapadá mě z čeho by byla za těchto okolností zelená stolice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: ned pro 18, 2011 10:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Zappy píše:
Dobry den Jardo,
mame doma 7,5 mesacnu dcerku, ktora je od narodenia kojena, momentalne zaciname pridavat aj nejake prikrmy- zatial je cisto na surovej strave (jablko, mrkva, kalerab, zemiak). Zje len mensie mnozstvo 1x max. 2x denne, stale je nosnou stravou materske mlieko. Tekutiny okrem kojenia zatial velmi prijimat nechce.

Problem:
- stolicu mavala prvych 6 mesiacov perfektne pravidelne bez problemov. Od 7 mesiaca predlzila intervaly na cca 1x za tyzden, z coho mam obavu. Pritom podmienky pre dobru defekaciu by mali byt splnene- teda kojenie+ surova strava.
Myslite, ze problem by mohol byt, ze:

a) neprijima vacsie mnozstvo potravy a teda crievka nie su dostatocne plne, cim dochadza len k sporadickemu vyprazdneniu?
b) prijma tekutiny v podstate len z kojenia, co by mohlo sposobovat zapchu? Hoci plienku ma vzdy vyrazne mokru, teda tekutin by malo byt dostatok

Riesenie?:
- je mozne aplikovat klistyr u tak maleho dietata? Co by mohol obsahovat- hermanek?
- je vhodna aplikacia rektalnej rurky ako dopomoc zatial co sa problem neupravi?

Stve ma, ze sa snazime dieta viest k prirodzenemu sposobu stravovania a napriek tomu sme narazili na velky problem.

Dakujem za odpoved

Tak on to nemusí být velký problém, malé děti běžně nechodí na stolici každý den, zvláště při kojení, to by vadilo na normální stravě. Nicméně lehký klystýr nemůže vadit, to jde aplikovat pomocí balónku, který běžně koupíte ve zdravotních potřebách a tak 0,5-1 dcl by mělo stačit, přičemž heřmánek vyhovuje. Také může v mléce chybět jód, nebo hořčík, nebo omega 3 mastné kyseliny, což je docela důležité a matka by si je měla v rozumných dávkách dodávat, čímž se do mléka dostanou. Patrně by bylo i vhodné zařadit trochu kozího jogurtu, nebo kefíru, pro obnovení laktobacilů ve střevě, což se mohlo nějak rozhodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: ned pro 18, 2011 11:42 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
topper1982 píše:
p Jarda
Mam taku dilemu, zistujem ze uz par dni mavam stolicu akusi zelenu, ale neviem z coho. Rano fakticky zu skoro ani nejem a sem ta mnejake to jablko potom nejaky lahsi vareny obed vecer nejake celozrnne buchty maslo klasika s medom alebo tak, proste taka lahsia strava , zeby z jablk ktore zase zjem jedno dva denne som mal zelenu stolicu? Trva to nepravidelne ta zelana farba uz par dni , aj viacej zo mna vyjde proste je to taky zeleny naboptnany material akoby po vlaknine alebo com taky nahustnuty objemnejsi. Citim sa fajn, je to nejaky priznak niecoho alebo cisti sa telo?

Tak, tu si môžeš pozrieť, ako sa prejavuje farba stolice u rôznych porúch.

Farba stolice
červená: krv na povrchu – (abnormality análne, hemoroidy), krvácanie v dolnej časti GIT
čierna (meléna): krvácanie v hornej časti GIT, preparáty železa, príjem bizmutu, uhlie aktívne
interferujúce faktory: červená – (cvikla), čierna – (strava s vysokým obsahom mäsa, uhlie živočíšne, višne), svetlá – (diéta mliečna, strava s nízkym obsahom mäsa), zelená – (antibiotiká, zelená zelenina bohatá na chlorofyl), žltá – (deti dojčené, sterilizácia čriev antibiotikami)
lieky: belavá – (antacidá), červená – (fenolftaleín, tetracyklíny), čierna – (preparáty železa, soli bizmutu, uhlie živočíšne), ružovočervená – (vysoké dávky antikoagulancií/salicylátov), svetlá – (bárium), zelená – (indometacín)
sivá (tuková, mastná): čokoláda, kakao, tuk (steatorrhea)
sivobiela (acholická): diéta bohatá na mliečne výrobky, ikterus mechanický (obštrukcia žlčových vývodov), príjem bária
tmavohnedá: diéta bohatá na mäso, expozícia stolice na vzduchu dlhodobá
tmavozelená: ikterus hemolytický
zelená: diéta bohatá na špenát a ostatnú zelenú zeleninu, hnačka závažná, liečba antibiotikami
žltá – žltozelená: diéta bohatá na špenát a ostatnú zelenú zeleninu, hnačka závažná, laxatíva rastlinného pôvodu, prechod potravy rýchly cez gastrointestinálny trakt
Patologický vzhled stolice
Nefyziologická barva stolice je příznakem mnohých chorob:
Světle šedá stolice, která se označuje jako acholická doprovází úplnou obstrukci žlučových cest.
Okrově světlá stolice je příznakem neúplné obstrukce žlučových cest nebo se s ní setkáváme při parenchymatózním poškození jater.
Šedivá, světlá, pastovitá stolice s odleskem je projevem zvýšeného obsahu tuku ve stolici z důvodu nedostatečného množství žluče, která je nutná k emulgaci tuků.
Nápadně tmavá stolice se objevuje při ikteru ( žluté zbarvení kůže) a hyperbilirubinémii.(zvýšená hladina bilirubinu v krvi)
Dehtovitá stolice, černá, meléna je příznakem při krvácení v horní části GIT (příčinou krvácení může být užívání ACP a steroidů).
Průjmovitá, světlá, pěnivá stolice je důkazem kvasné dyspepsie ( poruchy trávení sacharidů zvl. laktózy).
Průjmovitá, tmavá, hnilobně páchnoucí se objevuje při hnilobné dyspepsie ( poruchy trávení bílkovin).
Průjmovitá s hlenem a krví je projevem ulcerózní kolitidy ( vředovitý zánět střeva).
Vodnatá, silně páchnoucí svědčí pro infekční enteritidu ( infekční zánět sliznice střev).
Tuhá stolice je projevem zácpy.
Tužkovitá, ev. s proužkem krve upozorňuje na stenózu střev - často tumorózní příčiny.
Normální stolice s příměsí čerstvé krve se označuje jako enteroragie a objevuje se jako příznak hemoroidů nebo karcinomu střev.
Světle žlutá měkká stolice může být také příznakem jaterního onemocněn


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: ned pro 18, 2011 11:10 pm 
Offline

Registrován: pát říj 07, 2011 11:55 am
Příspěvky: 8
Dobrý den, chci se zeptat, jakto, že stolice plave na hladině? Čím je to způsobené? děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2011 8:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
likik píše:
Dobrý den, chci se zeptat, jakto, že stolice plave na hladině? Čím je to způsobené? děkuji za odpověď

Většinou důsledek kvasných procesů a zamoření kvasinkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: úte pro 20, 2011 3:01 pm 
Offline

Registrován: úte pro 20, 2011 2:53 pm
Příspěvky: 1
Hezký den, moje rada a zároveň věc která mi skvěle pomohla s zažívacími problémy jsou laktobacily. (osobně tedy užívám laktobacily imunit). Beru 2x denně po obědě a po večeři a všechno se zpravilo. Po několika letech trápení mám zase pravidelnou stolici, chodím každý den, takže žádné nafouklé nebo bolavé břicho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: stř pro 21, 2011 10:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lucka.L píše:
Hezký den, moje rada a zároveň věc která mi skvěle pomohla s zažívacími problémy jsou laktobacily. (osobně tedy užívám laktobacily imunit). Beru 2x denně po obědě a po večeři a všechno se zpravilo. Po několika letech trápení mám zase pravidelnou stolici, chodím každý den, takže žádné nafouklé nebo bolavé břicho.

Tak laktobacily fungují, o tom není pochyb, ale cenově to je dost náročný koníček.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz